Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Dalej kombinuje z tą płytką, FSB stabilne osiągnałęm już 460 i pamiątki na 1105 mhz( procek był na 3.7 z kawałkiem, potem zabrałem się za o.c procka) procek wtedy na 4140 ale nie testowalem na tyle żeby uzyskać stabilnośc, miałem zwieche po 30u minutach

Napięcia

 

Nb-1.4v

Sb.1.3v

DDR 2.4v

Procek 1.31 (wtedy testowalem pokombinuje z ustabilizwoaniem)

GTl na.0.63 ( przy 0.61 zwiecha szybko była)

CPU Vtt 1.26 ----> tu mam pytanie, nie jest to za dużo ile to mogę MAX ruszać?

 

SKEW Cpu ruszać?

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, CPU w orthosie w teście tylko CPU, stabilny przez cały test (jakieś 9 godzin). Pamięci w memtest86+ przechodzą bez błędów, super pi 32mb x2 liczą zawsze a jak dam w orthosie cpu i ram to albo res albo błąd... Macie pomysł czego to może być wina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem chyba z czujnikiem temperatury, ale nie jestem pewien.

 

Otóż postanowiłem dzisiaj pokatować nieco pamięci. Zmniejszyłem PL na 10 z domyślnych 13 (niżej niż 10 sypie blue screenami, albo w ogóle nie wstaje).

 

Podkręciłem też nieco wyżej procka 8x505. Wszystko piknie śmiga i w ogóle. No i postanowiłem zainstalować sobie znany programik Everest, by przetestować pamięć odczyt/zapis. No i po jakimś czasie znów włączyłem Everesta by z ciekawości zerknąć na temperatury i co moim oczom się ukazało ? 113'C Procesora, ale oba rdzenie po 34'C WTF? Włączam Asus PC Probe i pokazuje to samo. Wyje alarm. Świeci się na czerwono. Zdejmuje w lekkiej obawie szybę z budy. Dotykam radiatora i jest ledwie ciepły. Nie przejmując się wyłączyłem kompa. Włączam i znów robię testy Everestem, przed tym 3D marki i Orthos. Temperatura do 43'C przy prio 8 po ok godziny Blend Stress. Wyłaczam. Robie na koniec testy Everestem (odczyt zapis i benchmark pamięci i kaszu). Asus PC Probe ciągle w tle. I nagle temperatura znów rośnie do 113'C. Dosłownie w sekundę podskoczyła z 35 do 113'C. Radiator znów ledwie ciepły. Spotkał się ktoś z czymś takim ? Może czujnik uwalony, a może to Everest coś miesza. Chociaż ciężko mi w to uwierzyć, bo to zwykły program diagnostyczny. Komp oczywiście się nie wiesza ani restartuje. Troszkę mnie to przeraziło, bo temperatura tak gwałtownie raczej nie rośnie. Zwłaszcza, że sprawdzałem zapinki radiatora i trzyma się. Nawet nim lekko obracałem na boki. Oczywiście Asus PC Probe wciąż mam włączony w tle. Na razie nic się nie dzieję.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi tak się wydaje. Wywaliłem Everesta i zacząłem od nowa robić testy. Czyli smarki 05 i 06 oraz orthos. Do tego pograłem w UT 3 ok 30 minut. Asus PC Probe caly czas mam w tle. Temperatura wciąż w normie.

 

 

Jest to o tyle podejrzane, że wtedy temperatura dosłownie podskoczyla w sekundę. Zarówno w pierwszym i drugim przypadku do dokładnie 113'C. Wcale nie rosła, anie spadła poniżej tej wartości. I to wtedy kiedy korzystałem z Everesta. i PC Probe. Na razie wszystko jest ok, ale zaskoczyło mnie to bardzo.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosu 4104 MhZ 1.288v(456x9) Wydaje mi się ,że płyta się gryzie powyżej wartości, umnie płyta powyżej 500 nie wyrabia jak już to na nb 1.4V i jest 512 stabilnie pobaw się w nb albo vvt do 1.3V. Aha nie wiem jak u asusa ale umnie na gigabyte np. jak da się mch reference auto albo normal 760Valbo powyzej to ledwo da się 4.2Ghz a jak się ustawi poniżej 0,755V to daje 4.6ghz pobaw się rożnami opcjami nie zawsze wyższe V daje lepsze rezultaty, 4.2ghz a 4.6ghz jest różnica :)

Edytowane przez hakerzmc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupiłes tą p5q delux ?? przez internet czy w sklepie ?

A co to za roznica? Internet to tez przeciez sklep....

BTW i tak nie trafisz takiej samej sztuki ;] Jesli trafisz podobna to i tak nie sprawdzisz czy rzeczywiscie tak lata bo twoj proc pewnie konczy sie na 450FSB...

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To da się sprawdzić rdzenie z osobna?

Zmieniłem płytę na Asusa p5q deluxe i bez problemu leci fsb 550, kupowałęm ją wczoraj i byla testowana robi 600 fsb :-)

Start > uruchom > msconfig > BOOT.INI > Opcje zaawansowane > /NUMPROC= Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...