Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Jakim napięciem je potraktowałeś ??

A data ma ustawione fabrycznie na 5-5-5-18, do lepszych timingów i o/c potrzebuje wyższego napięcia - 2,1 - 2,3V

Swoją drogą adaty tak sobie się kręcą, tym bardziej pamięci po 2GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastnawiam się nad wymianą swojego Xeonk ana Quada Q9550

Tu jest niezła cena

http://www.allegro.pl/item828374712_q9550_...333mhz_box.html

a i sklep jest ok.

Nie chcę się ładować jeszcze w Core i7 (a Phenoma II /Core i5 nie chcę)

Mam nadzieję ze swojego procka opchnę za jakieś 600 zł -jest nato szansa, dobrze udokumentowane O/C + Gwara.

Na długo taki Quadzik może jeszcze styknąć?

Katana II jako chłodzenie wystarczy do O/C ?

 

Ewentualnie pocisne swojego na 4500 mhz , lepiej to będzie latać niż Q9550 kręcony na 3.8-4 ghz?

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z ESC możesz brać, tylko w aplikacjach/grach, które nie wykorzystują 4 rdzeni żadnej korzyści nie odczujesz. No i musisz się liczyć z tym, że trafisz na padakę, wtedy to sobie możesz pogorszyć osiągi, jak nie dobijesz np. do 4ghz.

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem ocochodzi, ale np taki Dragon Age doskonale wykorzystuje 4y rdzenie, czy też Supreme Commander.

Wiesz, no liczę sięz ryzykiem ale jednak wydaje mi się ze nadciąga era gier/programów jakie wykorzystują więcej niż dwa rdzenie i zarazem jest ostatni dobry moment na sprzedaż E8400 w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, wlasnie wlaczylem mojego nowego e8400 i troche mnie zaszokowalo, bo vid wynosi 1,2875V(sztuka z malezji Q924B749). Moja pierwsza mysl to: no to sobie pokrecilem, ale po chwili doszedlem do wniosku ze do odwaznych swiat nalezy i wzialem sie za oc. I tu moja prosba abyscie mi lekko pomogli. Na poczatku ustawilem napiecia takie jakie sugerowala plyta glowna:

 

vcore:1,28750

Vtt: 1,2V

CPU reference 0,805V

PLL: 1,55V

Mch core 1,1V

Mch reference 0,76V (czy to jest przypadkiem GTL?)

Ich I/O 1,55V

 

Po ustawieniu wyzej podanych napiec mam wrazenie ze komp mocniej muli(jak ustawie na auto to jest ok, oszczedzanie energii jest wylaczone). Jakie wartosci z powyzszych napiec powinienem zmienic abym mial jak lepsze oc? Prosze o pomoc.

 

Moja plyta glowna to gigabyte ep45 ds3lr, geil 2x2GB cl4 800Mhz, karaka do chlodzenia, i karte grafy gigabyte hd4850 zalman 512MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź się tym w ogóle nie sugeruj, w Core Temp mojego procka mam VID 1.25v a na 1.06 lata na 3 ghz przy 3.6 potrzebuje 1.16 na 4.0 1.26 v

Co do zakupu Quada to przemyślałem sprawę i myślę ze lepiej będzie jak podciągne swojego procka do 4.5 ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, udalo mi sie uruchomic ten procek na 4Ghz ale niestety na napieciach:

 

Vcore 1,35V(na 1,31 bylo niestabilnie i od razu podbilem do 1,35 i juz poszlo)

mch core na 1,24V

vtt na 1,24V

mch reference 0,765V

cpu refence na auto(nie wiedzialem jak dokladnie je ustawic a nie chcialem uwalic sprzetu)

ICH I/O na 1,55V

PLL na 1,55V

 

Chwilo nie mam czasu sprawdzic ile wiecej z niego wyciagne, ale wnioskujac to moze do 4,2Ghz dojde(zawsze mozna zwiekszyc napiecie do 1,3625V). Niestety niepokoja mnie temperatury, bo dochodza do 67 stopni w stresie w orthosie. Mozecie mi jeszcze cos poradzic, aby zwiekszyc troche oc? czy moze po prostu trafila mi sie padaka i nic z niej nie wycisne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze pamieci nie wyrabiaja? Jakie dajesz im napiecie? Timingi ustaw na piątki, mozesz tez zmniejszyc mnoznik na 6 i tylko fsb ciagnac do gory ile wlezie. Dowiesz sie czy cie pamieci nie blokuja. PLL wez najnizsze, chyba 1.5v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden, jedyny E8400 jaki byl w sklepie, ale nie ma co zalowac ; moze jedynie tego, ze cos ma z czujnikiem temp i idle to 50C min. Podczas linx i innych prog. testujacych 99C w real temp, ale proc nie zwalnia, komp sie nie wylacza.

 

Valid http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=866389

 

I na tych taktach wsio trybi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm panowie mam jakiegoś ZONK'a mianowicie posiadam proca E8500 ale w BIOS'ie nie mam możliwości zmiany dzielnika na 9.5. Płyta ta z podpisu - za chiny nie moge ustawić połówkowych dzielników. Czyżby to wina BIOSu była ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam e8400 i kilka dylematów mam go wykręconego na 3,3ghz boxowe chłodzenie napięcie o ile dobrze kojarzę 1,285V.

I kilka pytań:

- czy temperatura 40 stopni w idle i 60 w stresie jest ok? Wydaje mi się że nie, bo z tego co czytałem w idle powinno być około 25-30stopni.

- mam płytę gigabyte GA-EP35-DS3L - czy dobrym pomysłem jest bawienie się na niej w OC?

- mam Ramy A-data Extreeme edition 2x2GB 800mhz udało mi się je wykręcić na 1000mHz bez zmiany napięcia i było do tego stabilnie, z tego co wiem te ramy powinny mieć już obiekcie przy takim taktowaniu?

Jeśli moge spokojnie kręcić dalej taki zestawik, to czy wymieniać chłodzenie i na jakie jeśli chciałbym z procka wyciągnąć 3,8-4,0 GHZ? Najlepiej żeby było jak najtańsze ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo było 1,25V wiec trochę podniosłem bo nie wstawał komp. Nie wiem czy nie za dużo, ale płyta lipnie zaprojektowana i żeby zrestartować bios muszę wyjmować kartę grafiki.

Edytowane przez michuuu92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zagadkę tak mi się nudziło i patrzyłem na osiągi różnych procesorów, i dlaczego mój wycina w sumie większość procków?

Screen

dla porównania Q9400 Q9400 score

 

Wiec jak mam czytać te wyniki? im mniej tym lepiej? Czy im wiecej tym lepiej? a może jakiś błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Ile mniej więcej da się wycisnąć aby było stabilnie i bez gorąca, a sprzęt jest taki:

mobo Asus P5E Deluxe

Intel E8400 + scythe ninja 2

2x 2gb OCZ Reaper 800mhz

zasilacz 650w (tagan lub chieftec, nie wiem)

 

Nie jest to moja konfiguracja lecz znajomego. Ja tymczasem dawno się nie bawiłem w OC :) bo chyba z 3 lata temu, ale to na starym jednordzeniowcu.

Stąd moje pytanie jak to mniej więcej pójdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Ile mniej więcej da się wycisnąć aby było stabilnie i bez gorąca, a sprzęt jest taki:

mobo Asus P5E Deluxe

Intel E8400 + scythe ninja 2

2x 2gb OCZ Reaper 800mhz

zasilacz 650w (tagan lub chieftec, nie wiem)

 

Nie jest to moja konfiguracja lecz znajomego. Ja tymczasem dawno się nie bawiłem w OC :) bo chyba z 3 lata temu, ale to na starym jednordzeniowcu.

Stąd moje pytanie jak to mniej więcej pójdzie ?

Niech kreci i sam sie przekona, nikt tu nie jest wrozka, ale jak wyzej - 4GHz to nie powinien byc problem i jesli napiecia beda niskie to temp tez bedzie niska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...