Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, dzisiaj sie bawiłem i narazie 3,6Ghz mnie zadowala:

dłużej mi się testować nie chciało, ogólnie test trwał ponad 2h z tym że musiałem na chwilę przerwać bo potrzebowałem włączyć pewien program i potem znowu wznowiłem ale czas od nowa szedł... procek jest stabilny - Gta IV, Shift itp wszystkie gry na full. Chłodzenie to ten niskoprofilowy box.

 

Napięcie ustawiłem takie w biosie bo nie wiedziałem jakie jest domyślne. Jakie jest domyślne?

 

w tygodniu może pokręcę dalej ale wątpie że dobije na tym boxie do 4Ghz stabilnych ze względu na temperaturę.

 

BTW.

Ustawiac na sztywno napiecia PLL FSB NB SB? Bo je mam domyslne...

Spróbuj 4GHz na jakimś niższym napięciu <1,25V Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie ok a PLL FSB NB SB jak jest na domyślnym to jest na sztywno czyli wszystko jest dobrze.

Jesli przez domyslne masz na mysli auto, to wlasnie jest to bardzo niedobrze - niektore plyty po ustawieniu auto lubia sobie same ustawiac ile im sie podoba. Najlepiej wszystkie napiecia ustawiac samemu na sztywno, nawet jesli mamy ustawic napiecie domyslne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia trzeba ustawić na jakąś konkretna wartość, a nie NORMAL czy AUTO. Ustawia sie to przy kręceniu i z reguły jest tak, że najniższa wartość danej opcji odpowiada ustawieniom fabrycznym. Czyli jak mamy opcję PLL i do wyboru wartości: AUTO, 1.5V, 1.6V, 1.7V i 1.8V to napięcie standardowe ustawiamy na 1.5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy padł komuś E8400 ot tak sobie ( nie podkręcony) ? Dziś chciałem zmienić chłodzenie na wydajniejsze ( procesora nie wyciągałem), założyłem chłodzenie załączam komputer, cisza :( wiatraki zakręciły raz i cisza, myślę może płyta padła ale po podmiance na E6300 wszystko działa, wkładam E8400 do drugiego komputera a on kaput czyli na 100% procesor. Szkoda bo miał możliwości :(.

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słszał ktoś o miedzianej wersji? E8xxx ?

http://www.allegro.pl/item794591431_limito...rsja_e8500.html

Ten Brunek to ogólnie ma jakieś "super selekty".

Na aukcjach żadnych print screenów, żadnych validacji - ale kolo ostro twierdzi, że sprzedaje SELEKTY:

Wspaniały Intel Core 2 Duo E7400 selekt 4.2GHz.

Wicie coś więcej o tym użytkowniku? Wiarygodny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Brunek to ogólnie ma jakieś "super selekty".

Na aukcjach żadnych print screenów, żadnych validacji - ale kolo ostro twierdzi, że sprzedaje SELEKTY:

Wspaniały Intel Core 2 Duo E7400 selekt 4.2GHz.

Wicie coś więcej o tym użytkowniku? Wiarygodny?

Daj sobie spokoj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orthos leci mi jakieś 7h 47 min i wywala błąd przy ustawieniach jak z podpisu (komp jest tak czy inaczej stabilny)

A chce zrobić 12 h i mieć pewność bezproblemowości.

te 7h47m (sprawdzane dwa razy w odstępach tygodnia) robi przy Napieciu na nb 1.26 i na procka 1.264

Jak na nb brałem więcej niż 1.26 v to padał w ciągu godziny Orthos, przed chwilą testowałem na nb 1.26 i na procku 1.272 no i wywala z Orthosa po 14 minutach.

Zabawa Gtlami się kłania?

Vtt voltage jest na 1.24 v

 

I jakie te GTL ustawić dla procka?

Bo wiem że 45 nm mają z tym inaczej niż 65 nm a na płycie mogę ustawić na sztywno

Mam GTL Voltage ref 0/2 wartosc standardową 630

I GTL Voltage ref 1/3 standard 670 + Nb Voltage Standard 630

Obecnie wszystkie GTLe mam na Auto.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orthos leci mi jakieś 7h 47 min i wywala błąd przy ustawieniach jak z podpisu (komp jest tak czy inaczej stabilny)

A chce zrobić 12 h i mieć pewność bezproblemowości.

te 7h47m (sprawdzane dwa razy w odstępach tygodnia) robi przy Napieciu na nb 1.26 i na procka 1.264

Jak na nb brałem więcej niż 1.26 v to padał w ciągu godziny Orthos, przed chwilą testowałem na nb 1.26 i na procku 1.272 no i wywala z Orthosa po 14 minutach.

Zabawa Gtlami się kłania?

Vtt voltage jest na 1.24 v

 

I jakie te GTL ustawić dla procka?

Bo wiem że 45 nm mają z tym inaczej niż 65 nm a na płycie mogę ustawić na sztywno

Mam GTL Voltage ref 0/2 wartosc standardową 630

I GTL Voltage ref 1/3 standard 670 + Nb Voltage Standard 630

Obecnie wszystkie GTLe mam na Auto.

A nie lepiej [i oszczędniej [ ;] puścić LinX'a [ew. IntelBurnTest], tak 50, lub dla pełnej pewności 100 powtórzeń i już? Po co katować sprzęt przez 12 godzin?!

 

A co do GTL'i, to nie będę ukrywał, że nie ogarniam tego kompletnie, ale u mnie [patrz cfg] gtl ustawione na std. wartości powodują przycinanie, wszelakie inne kombinacje, choć pewnie nie trafne, też nie przynosiły efektu, a ustawienie ich na AUTO daje 100% stabilności [szkoda, że nie ma sposobu na to, by dowiedzieć się, jakie są te ustawienia AUTO].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak konkretnie? bo mam dwa ustawienia do procka

 

reference 0/3 i 1/3

Na cpu ustaw wszystko na 63.

 

A nie lepiej [i oszczędniej [ ;] puścić LinX'a [ew. IntelBurnTest], tak 50, lub dla pełnej pewności 100 powtórzeń i już? Po co katować sprzęt przez 12 godzin?!

 

A co do GTL'i, to nie będę ukrywał, że nie ogarniam tego kompletnie, ale u mnie [patrz cfg] gtl ustawione na std. wartości powodują przycinanie, wszelakie inne kombinacje, choć pewnie nie trafne, też nie przynosiły efektu, a ustawienie ich na AUTO daje 100% stabilności [szkoda, że nie ma sposobu na to, by dowiedzieć się, jakie są te ustawienia AUTO].

Troche inne fsb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem na cpu 63 wszystko no i po 32ch minutach błąd w Orthosie

 

Testuje teraz obydwa na na 620

 

to jest 50% mojego VTT

 

Edycja

 

No i przy ustawieniach gtl 0/3 i gtl 1/3 620 obydwa restart po kilku minutach.

Na AUto zero problemów ale Orthos nie idzie 8m godzin i wywala przy 7,47(w tych granicach ) bląd a zależy mi

na 100% stabilności sprzętu.

 

Nie chcę kombinować za bardzo z tymi GTLami żeby nie uszkodzić sprzętu a w necie nie ma nigdzie tabeli GTL dla E8xxx

Wiem że w 45 nm prockach ta wartość powinna być 50-50% wartością vtt.

Jeżeli więc mam vtt 1.24 to 50 % jest to 620 ale jaka jest zależność między gtl 0/3 a 1/3 które są ważniejsze?

Na poprzedniej płycie ASUS P5QC miałem tylko ustawienia 61x/63x/65x a tu mogę definiować to ręcznie

NB gtl ruszać?

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ustawić odpowiednio 0,62 i 0,66.

 

Kiedyś znalazłem w internecie, chyba na jakimś forum jak dobrze pamiętam, cały 'artykuł' o GTL'ach, z różnymi wykresami, itp. ale nie umiałem tego za bardzo przyswoić, niestety nie zapisałem sobie tego w zakładkach / : chociaż nie wiem, czy to by się przydało... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...