Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam takie zapytanie:

W biosie na auto mam ustawione te napięcia:

GTL, PLL, FSB, NB, SB.

I tu się nasuwa -> zmienić z auto na mostkach czy zostawić ? Z tego co czytałem na forum to chyba raczej powinienem zmienić...

A co z GTL, PLL i FSB ?

Ogólnie sprawa miewa się tak KLIK.

Dzięki z góry

Wszystko fajnie, bardzo ładne napięcie na procka. Ale faktycznie PLL FSB NB SB powinienes ustawiż na sztywno, gdyż płyta potrafi zapodać "ładne" napięcia.

GTL powinno się ruszać powyżej 4GHz - tak większość osób pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zmieniłem ostatnio system z xp sp3 x86 na win 7 rtm x64 i pojawiły się problemy ze stabilnością ale tylko w programach testujących.

Wcześniej na xp'ku proc bez problemu przechodził wiele godzin orthosa nie mówiąc o super pi. Teraz na win7 wiesza się na orhosie po paru sek to samo na super pi. Sprawdziłem też prime i linx i też się wywalają. Co ciekawe 3d marki, gry i programu - wszystko działa stabilnie i nie ma żadnych zwiech. Co więcej obniżyłem taktowanie do standardowych 3gh i też się czasami wieszają te programy. Procek raczej nie jest zdegradowany bo chodził cały czas na standartowym napięciu na 3,6 ghz. (Kiedyś troszkę podkręcałem testowo do 4 ghz ale zmieniałem tylko pods. napięcie do max 1,35v)

Komp. jak w sygnaturze poniżej.

 

(chłodzenie prcesora to ultima 90i - temp nie przekracza nigdy 60 st)

 

Czy to wina nieprzystosowania programów typu orthos / superpi do win7 i 64 bitów? W takim razie czym teraz testować?

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę się ochłodziło i dla sportu pocisnąłem mojego cepa :wink:

w sumie mój egzemplarz jest lekko dziwny bo np na 4,8 ghz nie za bardzo chce wstać a jak mu dałem 4842mhz to i super pi mi machnął , nawet wstaje przy 4,9 ale jest mu za gorąco chyba i łapie zwieche

http://hwbot.org/result.do?resultId=908199

 

sp32 zrobił przy 4770 , ale tu dało by sie pewnie poprawić choć tu już przy lepszym chłodzeniu bo nie mam cepa na zamiane

http://hwbot.org/result.do?resultId=908202

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę się ochłodziło i dla sportu pocisnąłem mojego cepa :wink:

w sumie mój egzemplarz jest lekko dziwny bo np na 4,8 ghz nie za bardzo chce wstać a jak mu dałem 4842mhz to i super pi mi machnął , nawet wstaje przy 4,9 ale jest mu za gorąco chyba i łapie zwieche

http://hwbot.org/result.do?resultId=908199

 

sp32 zrobił przy 4770 , ale tu dało by sie pewnie poprawić choć tu już przy lepszym chłodzeniu bo nie mam cepa na zamiane

http://hwbot.org/result.do?resultId=908202

 

POZDRO

Calkiem, calkiem ten procek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no szukałem go swego czasu trochę , musiał by go choć zwodować i wtedy jeszcze pognębić , ale jakoś czasu ani funduszy za wiele nie ma <_< bo ciągle coś

POZDRO

A z kąt jesteś?

Bo ja mam Ultre 120 Extreme która pokazała na co ją stać i wyszło takie coś:

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Jest to 4 czas na świecie według HWBot.org do 3miejsca zabrakło mi 0,001s ale dowiedziałem się o tym jak skończyłem podkręcać a zacząłem dodawać wynik więc już nie chciało mi się kręcić ale może następnym razem na lepszym chłodzeniu.

Taktowanie podczas robienia super pi wynosiło 4.62Ghz

 

 

Jak byś chciał to chłodzenie można by i na twoim procesorze wykorzystać, a i jeszcze zapowiada się u mnie SS więc jak tylko byś chciał to możemy się dogadać i pobić trochę rekordów.

Edytowane przez KamilGrzbiecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z kąt jesteś?

Bo ja mam Ultre 120 Extreme która pokazała na co ją stać i wyszło takie coś: Dołączona grafika

 

Jest to 4 czas na świecie według HWBot.org do 3miejsca zabrakło mi 0,001s ale dowiedziałem się o tym jak skończyłem podkręcać a zacząłem dodawać wynik więc już nie chciało mi się kręcić ale może następnym razem na lepszym chłodzeniu.

Taktowanie podczas robienia super pi wynosiło 4.62Ghz

 

 

Jak byś chciał to chłodzenie można by i na twoim procesorze wykorzystać, a i jeszcze zapowiada się u mnie SS więc jak tylko byś chciał to możemy się dogadać i pobić trochę rekordów.

Szkoda, ze nie masz IV-go miejsca w poprawnosci pisania.

1M rzeczywiscie go wygrzalo... Na tanszym o 100zl chlodzeniu tez bys to zrobil.

Na boxowym coolerze przy 5GHz wchodzilem do Windowsa.

Pozdro

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z kąt jesteś?

 

 

Jest to 4 czas na świecie według HWBot.org do 3miejsca zabrakło mi 0,001s ale dowiedziałem się o tym jak skończyłem podkręcać a zacząłem dodawać wynik więc już nie chciało mi się kręcić ale może następnym razem na lepszym chłodzeniu.

Taktowanie podczas robienia super pi wynosiło 4.62Ghz

 

 

Jak byś chciał to chłodzenie można by i na twoim procesorze wykorzystać, a i jeszcze zapowiada się u mnie SS więc jak tylko byś chciał to możemy się dogadać i pobić trochę rekordów.

osobiście ma taphonna , podczas testów dokładam kilka wiatraków i jest w miarę nieźle ale wiadomo przyrost temperatury jest dość spory gdy już się wchodzi w wyższe partie mhz-owe :rolleyes: , nie jadę jakoś mocno hardcorowo bo nie mam w

tym momencie zastępczej platformy - na dniach jednak dostanę lapsa z firmy to wtedy troche mogę bardzie pocisnąć - choć fakt wiele na takim chłodzeniu już nie wyciągnę

Mieszkam ok 40 km od poznania - więc raczej spotkanie będzie ciężko zorganizować bo praca skutecznie mi zabija tydzeń , czasem też weekend - choć tu ewentualnie była by jakaś szansa

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To aż tak z nim źle?

W końcu to 4y rdzenie i 8mb cashu a nie 2a i 6mb.

400 mhz róznicy to tak wiele wydajności?

w grach wykorzystujacych 4 rdzenie taki Q6600@3.6Ghz zmiata wszystkie CD2 8400@4.0Ghz,a gry które teraz beda wychodzic to tylko po 4 rdzenie. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w grach wykorzystujacych 4 rdzenie taki Q6600@3.6Ghz zmiata wszystkie CD2 8400@4.0Ghz,a gry które teraz beda wychodzic to tylko po 4 rdzenie.

 

Tylko weź sobie zobacz od kiedy na rynku są i ile masz gier, które potrafią je wykorzystać. Kilka na krzyż shitów pokroju GTA4 z kategorii no-skill dla 12-latków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie czytam jak sie za to zabrac bo sie troche boje, nie kapuje tego ustawienia ramu... mam corsair xms 2x1gb 800mhz cl4 a powiedzmy chcialbym zrobic 3,5Ghz narazie na tym to mhz na pamieci wzrastaja w koncu razem z fsb czy nie? bo jesli tak to daleko nie zajade... pamieci dostalem za darmo takze nie mialem wyboru wybrzydzac a na nowe nie mam a zalezy mi na o/c bo w gta sie przyda

Edytowane przez bartek46op

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra poszukam info o tym bo w p5q-e troche tego jest

ramy mam na sztywno w biosie ustawione

5-5-5-12 i 2,1V

 

ja chyba mam jeb*** czujnik bo patrzcie:

Dołączona grafika

 

box + as5, komp stoi na pajaka... real temp to samo pokazuje. A jak przerwe test to od razu spada w dol o ponad 10*C (w spoczynku jest 34*C)... na Q818 było to samo czy to na ninja, czy na TR HR-01...

 

czy ta plyta ma jakis problem z temperaturami czy co?

Edytowane przez bartek46op

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej czesc ja tez chcialbym sie pobawic w krecenie E8400 a sprzet mam do tego odpowiedni bo plyta Biostar Tpower I45 to mowi chyba samo za siebie, oprocz tego jest grafa 4890 Sapphire Vapor-x, Pentagram CAV-620w.. chcialbym go troszke pokrecic by nie spowalnial tej grafy.. chlodzenie mam boxowe pewno na tym daleko sie nie zajedzie ale sporobowac nie zaszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzisiaj sie bawiłem i narazie 3,6Ghz mnie zadowala:

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=789408

Dołączona grafika

dłużej mi się testować nie chciało, ogólnie test trwał ponad 2h z tym że musiałem na chwilę przerwać bo potrzebowałem włączyć pewien program i potem znowu wznowiłem ale czas od nowa szedł... procek jest stabilny - Gta IV, Shift itp wszystkie gry na full. Chłodzenie to ten niskoprofilowy box.

 

Napięcie ustawiłem takie w biosie bo nie wiedziałem jakie jest domyślne. Jakie jest domyślne?

 

w tygodniu może pokręcę dalej ale wątpie że dobije na tym boxie do 4Ghz stabilnych ze względu na temperaturę.

 

BTW.

Ustawiac na sztywno napiecia PLL FSB NB SB? Bo je mam domyslne...

Edytowane przez bartek46op

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...