Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Ok pokombinuje, ale powiedz mi skąd wiesz że akurat takie ?

Odnoszę się do różnicy między std. GTL'ami ; ) więc nie jest to na 100% pewne, ale zawsze można spróbować...

 

Jest po za tym jakiś program do tego żeby sprawdzić jakie płyta wybiera ustawienia GTLi na Auto?

No właśnie już kiedyś o to pytałem i nie uzyskałem odpowiedzi, a nie da się ukryć, że bardzo by się taki program przydał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie GTL:

 

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=3294&p=14

 

http://www.thetechrepository.com/showthread.php?t=87

 

Jeszcze gdzieś coś o tym było ale też mi link zniknął. Tak czy inaczej i tak te artykuły nie wiele mnie rozjaśniły -> to znaczy coś tam rozjaśniły ale generalnie to trochę za duże progi jak na moje nogi :P

 

Ale może wam się przyda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za pomoc :-)

 

Więc z tego co rozumiem skoro:

1.14v x 0.667 = 0.760v

1.14v x 0.635 = 0.724v

0.760v - 0.724v = 0.036v

= 36mv

 

to w moim wypadku ma wyglądać to tak :

1.26 x 0.635 =0.801v

 

ustawić 0.635 ?

 

zgadza się? i tak mamdać dla obu wartości ref 0/3 i red 1/3 ?

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jako ze od niedawna zaczalem sie bawic w wyzsze oc (zakupilem fryzjera Xtreme) to mam kilka pytan.

Wiec tak ustawiłem procesor na 444x9=4000MHz, przy napieciu CPU 1.3V, wszystko elegancko komputer wstaje przechodzi test superpi1M, ale sypie sie po kilku sekundach w Orthos prio9. Przy napieciu 1.31V, 1.32V, jest to samo sypie sie po kilku sek orthosa. Dopiero jak ustawilem 1.3375V orthos chodzil przez godzinke. Pewnie zapytacie o tempy to w coretem, realtemp, everest to oscyluja w granicy 50-52*C (1.3375V).

Pozostałe V mam ustawione tak:

PLL 1.64V

FSB termination 1.24V

NB 1.24V

I teraz mam pytanie czy np jezeli ustawie PLL, FSB, NB (jaka wartosc jest bezpieczna dla tych parametrów?) o kilka oczek w gore to czy przy napieciu 1.3V procesor bedzie wstanie dobrze pracowac. Jaki wplyw maja te parametry na prace procka.

Edytowane przez kamaz222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jako ze od niedawna zaczalem sie bawic w wyzsze oc (zakupilem fryzjera Xtreme) to mam kilka pytan.

Wiec tak ustawiłem procesor na 444x9=4000MHz, przy napieciu CPU 1.3V, wszystko elegancko komputer wstaje przechodzi test superpi1M, ale sypie sie po kilku sekundach w Orthos prio9. Przy napieciu 1.31V, 1.32V, jest to samo sypie sie po kilku sek orthosa. Dopiero jak ustawilem 1.3375V orthos chodzil przez godzinke. Pewnie zapytacie o tempy to w coretem, realtemp, everest to oscyluja w granicy 50-52*C (1.3375V).

Pozostałe V mam ustawione tak:

PLL 1.64V

FSB termination 1.24V

NB 1.24V

I teraz mam pytanie czy np jezeli ustawie PLL, FSB, NB (jaka wartosc jest bezpieczna dla tych parametrów?) o kilka oczek w gore to czy przy napieciu 1.3V procesor bedzie wstanie dobrze pracowac. Jaki wplyw maja te parametry na prace procka.

PLL radziłbym nie przekraczać 1.6V a najlepiej ustawić na sztywno 1.50V ja tak mam i śmiga :wink:

 

fsb termination = vtt, możesz dać 1.30V, ja mam 1.2

 

nb ustawiaj do 1.4V u mnie jakoś 1.30 o ile dobrze pamiętam, dawno nie grzebałem w biosie :wink:

 

ale wydaje mi się że trafiłeś na niezbyt dobrą sztuke (zakładając że nie ogranicza cie ram)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PLL radziłbym nie przekraczać 1.6V a najlepiej ustawić na sztywno 1.50V ja tak mam i śmiga :wink:

 

fsb termination = vtt, możesz dać 1.30V, ja mam 1.2

 

nb ustawiaj do 1.4V u mnie jakoś 1.30 o ile dobrze pamiętam, dawno nie grzebałem w biosie :wink:

 

ale wydaje mi się że trafiłeś na niezbyt dobrą sztuke (zakładając że nie ogranicza cie ram)

Ram nie ogranicza, robi przy 1.8V 1002MHz 5-5-5-15, wyzej za nic nie chce isc nawet przy 2.2V nawet przy poluzninych titmingach. Zreszta testowany w memtest86+ pod dosem.

No wlasnie 3.6GHz robi "tylko"(chyba tak) przy 1.21V (vid 1.25V) wiec nie za wysokie napiecie i tempy 40-42*C, natoamist do 4.0GHz potrzebuje juz 1.34V. Wiec bardzo slabo sie skaluje mozna powiedzeic ze wrecz fatalnie. Jednakze tempy przy napieciu 1.34V wynosza tylko 50-51*C.

Ale wracajac do pytania:Jaki wplyw maja te parametry na prace procka PLL, FSB, NB.

 

PS. NIe dziwne ze twoj procek robi 4.2GHz przy 1.28V, w koncu vid twoje cepa wynosi 1.1750V. Ale tak spojrzałem na twoje tempy to przy tym napieciu strasznie wysokie

Edytowane przez kamaz222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vNB i vtt pozwalają na uzyskanie większego fsb a pll przydaje się przy mocnym oc :wink:

 

fakt mój proc się grzeje, jest to ciepła sztuka i do tego jeszcze zawyżone tempy o jakieś 5 stopni :wink: może dlatego że to stary ale jary Q807 stepping C0 :)

 

ps. 4ghz@ 1.208V stable nie skaluje się też za wybitnie, a i chłodzenie jeszcze przed zmianą na termalright teraz jest ~60 :)

Edytowane przez pavel54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam płytę Asus P5N-D na chipsecie NV 750i SLI, system operacyjny Windows 7 x86 oraz procesor C2D 8200

 

Przez dłuższy okres czasu miałem procesor podkręcony do 3,4 ghz na automatycznych napięciach , nie wiedziałem jakie mam ustawić.

 

Potem komputer poszedł do naprawy , parę problemów z wirusami o których zresztą pisałem już na tym forum , źle przykręcony radiator , no i wrócił naprawiony, oczywiście spece z serwisu ustawili wszystko na defualt i z podkręcania nici, próbowałem podkręcić komputer , ale nawet lekkie podniesienie FSB powodowało , że temperatura strasznie wzrosła , łyndous się nie ładował i ogólnie kaplica.

 

Zrezygnowany , ustawiłem wszystko standardowo , i włączyłem komputer.

 

Na następne wydarzenia mam swoją teorię , otóż pierwsze co zrobiłem po włączeniu komputera to zainstalowanie Modern Warfare 2 i rypanie w singla przez następne 8 godzin , zdawałem sobie sprawę z tego , że moja płyta to grzejnik , kanapka dwóch 8800 w sli , jeszcze z "wadliwą" płytą ( na p5n-d sloty pci-e są tak blisko , że karty się dotykają ) , procek na boxowym coolerze , i kiepska wentylacja obudowy (duże , dębowe biurko zdecydowanie nie jest przystosowane do komputera)

 

Także jak widzicie i tak mój komputer musiał wytrzymywać ekstremalne warunki.

 

Wracając , po tym czasie komputer samoistnie się wyłączył , pewnie przez zbyt wysoką temperaturę , jednak w przeciwieństwie do sytuacji którą zaraz opiszę , wtedy radiator/procesor rzeczywiście był gorący , prawie się poparzyłem . Czy możliwe , aby taki czujnik się spalił ?

 

Po 20 minutach włączyłem komputer znowu , jednak po chwili się wyłączył , następnym razem włączyłem komputer i przeszedłem do sekcji hardware monitor . Temperatura procesora systematycznie wzrastała co 1-2 stopnie , aż do 105 stopni po czym komputer się wyłącza. Jednak gdy wtedy dotykam radiatora i obudowy , wyraźnie czuję , że są zimne.

 

I teraz , moje pytania; Jak zrobić , aby płyta nie wyłączała komputera po osiągnięciu tej temperatury ?

 

Albo inaczej , gdzie mogę takowy czujnik kupić , i jak go wymienić ? Gwarancja skończyła się już daaawnoo...

Edytowane przez qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ten post wyżej to nie żart to polecił bym rozkrecic wszystko wyczyscic i poskładac od nowa

Była składana dwa razy. Wszystko jest stabilne , tylko tak na przyszłość , co muszę według Ciebie zrobić aby moje posty nie były postrzegane jako żart ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się w tych intelach nazywa funkcja oszczędzania energii ? Chodzi mi o tą funkcję która odpowiada za obniżenie mnożnika/fsb/napięcia podczas gdy procesor nie jest obciążony. I pod jaką nazwą szukać tej funkcji w biosie ? Chciałbym ją wyłączyć ,dlatego pytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura procesora systematycznie wzrastała co 1-2 stopnie , aż do 105 stopni po czym komputer się wyłącza. Jednak gdy wtedy dotykam radiatora i obudowy , wyraźnie czuję , że są zimne.

 

I teraz , moje pytania; Jak zrobić , aby płyta nie wyłączała komputera po osiągnięciu tej temperatury ?

 

Albo inaczej , gdzie mogę takowy czujnik kupić , i jak go wymienić ? Gwarancja skończyła się już daaawnoo...

:damage_wall:

jak ten post wyżej to nie żart to polecił bym rozkrecic wszystko wyczyscic i poskładac od nowa

:rolleyes:

Była składana dwa razy.

:blink:

A mi ktoś pomoże

To może by coś pastą przesmarować przy okazji. Sprawdzić czy radiator po procku się nie obija, może śrubka jaka się obluzowała.

Procek gorący + zimny radiator = problem z przewodzeniem ciepła, najczęściej to zła pasta / brak pasty, zły docisk, nierówne powierzchnie .....

 

P.S.

Jak komp był w serwisie to może z powodu braku przyzwoitej pasty posmarowali silikonem czy czymś w tym stylu, wyschło, problem.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam takie pytanie, poniewaz mam zamiar kupic teraz e8400, i zalezy mi by byla to dobra sztuka do oc. Chodzi mi o to z jakiej fabryki sa lepsze procesory(pod wzgledem oc), z malezji czy z kostaryki? I czy jezeli z malezji to szukac sztuk o oznaczeniach QxxxBxxx czy QxxxAxxx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne, żeby był EO xD

Co do tygodnia to ja mam Q842 i widziałem, że ktoś na tym forum ma z tego samego tygodnia i kręcą się identycznie, czyli baaardzo dobrze :P . O pozostałech nic nie wiem xD, niestety niewielu ludzi w sygnaturkach pisze tygodnie procków więc można tylko strzelać......

A procek o którym wyżej pisałem jest z Malezji, dokładnie Q842A677 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje porady przy podkrecaniu procesora e8200 (C0), ponieważ moje ramy nie chcą zrobić więcej niż 900mhz(fsb 450 proca) przez to ograniczają mi dalsze podkręcanie proca ;) co zmienić by z nich wydusić więcej, próbowałem bawić się mnożnikami ale to nic nie daje ramy idą równo z procem albo wyżej niż proc ;0

 

niby jest że ramy powinny chodzić z CL 4-4-4-12 ale domyślnie jest 5-5-5-18

Edytowane przez Igorkalin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...