Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

E8200 wcale nie taki zly jak go maluja. Q745A565, Pack: 01/11/08. Z biosu 1.275V, cpu-z pokazuje rowno 1.2V, 8x495=3960MHz Orthos liczy juz prawie 30min. P35DS3R, pentagram alcu hp na delikatnie podbitych profilaktycznie obrotach. Scren ponizej, potem moze pomecze bardziej.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludziska jak sprawdzic.... temperature procka ?? :) core temp, everest (najnowsze) pokazuja 47 non stop bez wzgledu na OC, idle czy stress, program asusowy pokazuje 29C rowniez non stop.... plyta tymczasowo asus p5k-e... bios, stery najnowsze... w temacie jestem na bierzaco ale takiego przypadku chyba nikt nie poruszal ??

 

edit: speedfan (CPU 29, Core 65, non stop)

Edytowane przez partyboy666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, u mnie idel i stres w zasadzie poprawnie przyrastają/maleją zależnie od obciążenia. Jedyny minus to fakt , że idle stoi wysoko.

a mialo byc odwrotnie :D

zawsze mozna sie pocieszac, ze to dalej te biosy/softy zle czytaja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mialo byc odwrotnie :D

zawsze mozna sie pocieszac, ze to dalej te biosy/softy zle czytaja ;)

U mnie na poczciwej p5n-e sli tempy sa pokazywane całkiem realistycznie - wiadomo obciążenie to do góry. oc też itd..

Ale na mej płytce jest dziwna zależność pisałem wyżej że procek idzie na 4200 przy napięciu rzędu 1.3 ale z włączoną opcja offset co ciekawsze to ta płyta ma ogromnego dropa i pod obciążeniem (fakt że o program) ale widać skoki napięcia z 1.32 na 1.24-8 ale jak wybieram opcję z wyłączonym offsetem to na napięciu 1.3 pod obciązeniem pokazuje cpu-z że jest poniżej wartości 1.24 czyli 1.22 i niżej. wtedy orthoś wywala buga.

Musze się chyba postarać o płytke ze stabilniejszymi napięciami (lepsza sekcją zasilania).

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ kamilo900

Masz p5d dlx - dobra płyta robi ponad 500 (ja bym poczekał i na te chwile pozostał przy niej) a różnica w wydajności jest znikoma. Cóż ja bym poczekał na nowsze czipy niż ten x38 który jest praktycznie tym samym co p35 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze bedzie chodzić to ja jestem pewien... ale czy nie bedzie odstawać od P35 np.

Nie będzie odstawać ;)

 

Heh właśnie w wątku o Płytach Abita IP35 wyczytałem,że na zwykłym IP35 E8200 nie startuje - dacie wiarę - po prostu rewelacja, ja własnie pod E8400 tą płytę kupiłem - Brawo Abit, brawo.

Głupotę ktoś napisał i tyle. Niemożliwe, żeby nie odpalał ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ kamilo900

Masz p5d dlx - dobra płyta robi ponad 500 (ja bym poczekał i na te chwile pozostał przy niej) a różnica w wydajności jest znikoma. Cóż ja bym poczekał na nowsze czipy niż ten x38 który jest praktycznie tym samym co p35 :wink:

Nowsze czipy czyli x48 ;) ? Ale X48 to praktycznie to samo co X38 i P35 ;)

 

@meeron

pisalem wczesniej ak ma sie sprawa z temp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blackwhite zobacz jak poszedł E8200 na Abicie:

 

http://allegro.pl/item298949450_e8200_2_66...sklep_wawa.html

 

Dotknie w końcu ktos paluchem radiatora prz 4 GHz ?? Przecież prąd Was nie porazi- uczepiliscie sie speed fanów i innych dupereli-jak sam zainstalowałem starą wersję na E4500 to pokazywał mi 999 C teoretycznie to małą hutę miałem w kompie a proc ledwo ciepły był... ech-niech ktoś zrobi o co prosze....

Edytowane przez Pussey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Pussey

 

Ja dotykałem paluchem przy 4.2 i był ciepły - box cooler z e6300

Nie parzył i nie był gorący - był po prostu troszkę ciepły - a pokazywało w core tempie coś koło 80 stopni

 

@ MaSell właśnie mi chodził o te nowe ;]

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mato22-o to własnie mi chodziło-odczyty to sobie można o kant .... :lol2:

 

No ja tez wpieniłem sie ciągłym oczekiwaniem na E8400 i kupiłem sobie E8200 box.

 

Jest taniej, jest teraz i wczesne tyg. produkcji sugerują dobre OC -resztę czas pokaże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nabyłem MB Asus P5K Premium oraz i8400 (pamietacie tą literkę?) i Gelki 800Cl4.

Wgrałem nowy bios na napieciu 1,3 Bios doleciałem do 4,15GHz, powyżej pamiatki nie dawały rady (RAMY te latały na AMD i była taka sama granica).

Muszę kupic pamiatki , kasa jest , ale wiedzy w wysokich fsb trochę mało. Myśle o crucialach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zauwazylem ze jesli chodzi o asus maximus formula se/ no se - to bios 0907 moze rozwiac wszelkie problemy zwiazane z e8400 ( temperatury ). Na stronie asus support seria e8xxx ma wsparcie jedynie przy tej wersji biosu.

 

Dołączona grafika\

 

Postaram sei to sprawdzic jak tylko wroce do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra

Panowie !

"nie ma co owijać w bawełnę" zrobiłem czapa-szlif :rolleyes:

IDLE ok. 4-5 C mniej i STRES podobnie

czy warto ?

każdy zrobi jak uważa i tyle

p.s.

CLP obowiązkowo !

ruch ten był wywołany pozostałością pasty akurat na środku IHS-a więc nie było wyjścia

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...