Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

moze pi liczy ale siakies arty w grafice powoduje bo kwadraty na pulpicie sie pokazuja :P

to kursor :P

 

po walce z mobasem mozna wstępnie powiedziec, że udalo sie ustabilizowac 4G. Proc nie taki zły powodem wszystkich problemów był najnowszy bios płyty :/

 

P5K-E WiFI/AP Bios 0806 450 x 9 1,48v

 

Dołączona grafika

 

nie jest jednak kolorowo jeżeli chodzi o vcore. Otóż ustawiając z bios wartość 1,6 V otrzymujemy 1,488 V natomiast ustawiając o jedną podziałkę wyżej czyli 1,6125 otrzymujemy już 1,58V nie ma żadnej wartości pośredniej. W wypadku tego egzemplarza CPU nie ma to znaczenia bo 4,3Ghz przy 1,58 niestabilne ale przy innych jednostkach może to być kłopotliwe :/

 

 

kolejny teścik

 

4,1GHz 1,48V na wyższym prio orthosa

 

Dołączona grafika

 

tragedii nie ma... ale spodziewałem się czegoś więcej...

 

spi vcore hardcore [;

 

Dołączona grafika

 

1m przy 4150 Mhz okolice 11s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jednak 4.5Ghz nie okazoało sie wpełni stabilne przy 1.52V temperatura dochodziła już do 75C więc dałem już sobie spokuj z podwyższaniem Vcore.

Różnica 25C nie jest warta 180Mhz więc zostaje 4320Mhz@1.448V i pamięci 1200Mhz@2.4V.

Dołączona grafika

To już koniec mojej zabawy w OC tego procka,może kiedyś jak zwoduje to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jednak 4.5Ghz nie okazoało sie wpełni stabilne przy 1.52V temperatura dochodziła już do 75C więc dałem już sobie spokuj z podwyższaniem Vcore.

Różnica 25C nie jest warta 180Mhz więc zostaje 4320Mhz@1.448V i pamięci 1200Mhz@2.4V.

 

To już koniec mojej zabawy w OC tego procka,może kiedyś jak zwoduje to wszystko.

a small ftp @ ile proc robi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje stworzyć całą nową maszyne pod e8400 i czy ktoś mógłby mi doradzić z wyborem mobo? Do procka dokupie Scythe Mugen'a i zamierzam wykręcić bydlaka na 4.0ghz aby chodził na codzień. Narazie mam trzy typy: Asus P5K-E WIFI-AP, Asus P5N32-E SLI /nForce 680i SLI/ i DFI LanParty P35-T2R LT - co lepsze?

Edytowane przez Michal999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu mam swojego 8400 BOX

Q744A698

Z tego co wyczytałem na XS powinien się dobrze ocować, ale zobaczymy - pierwsze testy za jakieś 3 godzinki - dam znać.

W którym sklepie kupiłeś ? Bez problemu podejdzie do twojego ABITA (aktualizacaj biosu?) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempy na standardowym taktowaniu - Coretemp 0.96.1

Ale nie to jest problemem - dałem na 400x9 i ci i lipa - wywaliło mi, że procesor nie pracuje bo został zmieniony - sprawdź soft CPU

Co on ma jakąś blokadę?

Dałem def.V na MCH 1.33V i Memy 1:1, nawet podniesienie napięcia na procesor nic nie daje.Komp piszczy i nie wstaje - pomaga wyłączenie z prądu.

Macie jakieś pomysły?

 

No ok wstał na 9x410 (3690 MHz) Vcore 1.325 z biosu i MCH 1.37

Ale po chwili Orthosa wywalił się.

Coś czuję,ze nie będzie proste to OC.

Co do temp - to jakiś błąd bo po zwiększeniu napięcia też jest 49 w idle i rosnie dopiero pod orthosem.

 

Ok cos się dzieje - wstaje na 445x9 Vcore 1.4 z biosu i 1.45 MCH , memy 1:1, ale orthos wywala.

Do tego CPUz pokazuje jakieś dziwne napięcie 1.038 :P

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak się mierzy Vcore miernikiem - bo jak dałem 1.4v w biosie to Abit EQ pokazywał 1.31v - czyli porażka.

Orthos wywala również m\na 1.425v z biosu EQ pokazuje 1.34v

Albo mam kijowego procka, albo płytę, raczej stawiam na to drugie.

 

VID mam 1.0375 - czyli niski

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostepnosc e8400 za normalne pieniadze jest zenujaca :S w sklepach nie ma, na allegro porezerwowane. jak juz miala byc dostawa na srode to sie okazalo ze bedzie moze za tydzien. przygnebiajace jak komp stoi caly gotowy i tylko procka brak :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale teraz jak dałem 9x399 1.325v BIOS i MCH1.41 to CPUz pokazuje 1.208V - czyli nie zawsze się to sprawdza.

Na razie na takich ustawieniach stabilnie przez 48 minut - także nie jest źle, pod warunkiem,że mogę wierzyć CPUz i napięcie procka jest 1.208v

Boję się dać np 1.5v w biosie, bo tak na prawdę nie wiem, czy ten vdrop jest prawdziwy.

Tempy mam 61/63 podczas Orthosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostepnosc e8400 za normalne pieniadze jest zenujaca :S w sklepach nie ma, na allegro porezerwowane. jak juz miala byc dostawa na srode to sie okazalo ze bedzie moze za tydzien. przygnebiajace jak komp stoi caly gotowy i tylko procka brak :S

 

To witam w klubie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna sztuka, lepsza niż moja :). Co do Ultry 120 to nie powinniście się podniecać za bardzo. Miałem TT BT również i zysk z przejscia na Ultrę nie jest jakiś nieziemski - 4-5C w stress na tym samym wentylatorze. No ale czasem 1C robi różnicę :).

Tylko 4-5 stopni? Szkoda, liczylem na 8-9... w takiej sytuacji gra nie warta swieczki, zbicie 84 stopni na 80 niewiele zmienia. Chociaz z drugiej strony Maxforce na 4.5Ghz i 1.5v ma takie temperatury jak ja przy 4.2Ghz i 1.35v... ale moze to kwestia wentylacji w budzie, nie wiem. Bądź co badz trace te 200, moze 300Mhz.

Edytowane przez Cruel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy Cpu-Z pokazuje vid, zamiast aktualnego napięcia, dlatego masz 1.038v w CPU-Z ;]

U mnie najnowsza wersja pokazuje 1.35, vid mam 1.30 a napiecie 1.37 - chyba ze on jakies dziwne te vidy pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra - jak się okazuje te płyty mają takiego vdropa - ostatni raz mam Abita - nie chce więcej.

3.6 GHz robi na 1.208v - także default - nie jest źle.Temperatury nie najgorsze, ale i tak jestem więcej jak pewnien, ze odczyty są skopane i trzeba poczekać na nowe coretemp.

 

post-145932-1201545899_thumb.jpg

 

Zaraz przetestuje 4 GHz i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym pokazywaniem VID to nie jest tak do konca, na forum cpu-z jest zrzut pokazujacy iz najnowsza wersja 1.43 rzeczywiscie pokazuje VID procka:

 

Dołączona grafika

 

A u mnie wersja 1.43 pokazuje nie VID a rzeczywiste VCore:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok

9x445, 1.39V ,MCH 1.45v - memy 1068 MHz - zaliczone - nie chce mi się dzisiaj dłużej czekać i orthos tylko 1h14min

post-145932-1201551911_thumb.jpg

 

Wyniki w superPi - hmmmm 1M spoko, nawet ładny wynik

 

post-145932-1201551957_thumb.jpg

 

ale 16M - to jakiś żart chyba???

post-145932-1201551988_thumb.jpg

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...