Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.ncix.com/

tydzień temu

Update

Na tym chyba zakończe,cichy komp ładne temeratury więc prawdopodobnie zostanie.Cel osiągnięty.

Dołączona grafika

Ze starego kompa została obudowa po małej modyfikacji z boku poszedł 120mm i na tył 120mm zamiast poprzednich 80mm

Całość naprawdę cicha a wręcz prawie niesłyszalna.

Dołączona grafika

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parunastogodzinne boje z IP35Pro wreszcie zakonczone sukcesem:

 

Dołączona grafika

 

Temperaturki juz zaczynaja byc niefajne... stary poczciwy Big Typhoon, chyba czas na zmiane.

 

Edit: Przy 4300Mhz 1.35v Orthos wywala po 6 minutach. Kusi mnie zwiekszyc napiecie, ale juz groznie zacznie byc pod wzgledem temperatury... Chyba jednak nie unikne Ultry120E w tym wypadku :/

Edytowane przez Cruel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym chyba zakończe,cichy komp ładne temeratury więc prawdopodobnie zostanie.Cel osiągnięty.

(img)

Ze starego kompa została obudowa po małej modyfikacji z boku poszedł 120mm i na tył 120mm zamiast poprzednich 80mm

Całość naprawdę cicha a wręcz prawie niesłyszalna.

(img)

Bez urazy ale nie wyglada na to, aby ten komputer byl cichy a co dopiero nieslyszalny, chociaz zalezy to tez od pojecia ciszy i sluchu jego uzytkownika ;)

 

EDIT:

(img)

 

Temperaturki juz zaczynaja byc niefajne... stary poczciwy Big Typhoon, chyba czas na zmiane.

 

Edit: Przy 4300Mhz 1.35v Orthos wywala po 6 minutach. Kusi mnie zwiekszyc napiecie, ale juz groznie zacznie byc pod wzgledem temperatury... Chyba jednak nie unikne Ultry120E w tym wypadku :/

Cruel 66*C przy 4200MHz i 1.35v to niefajna temperatura w stresie ? 80-90*C rozumiem, mozna myslec o jej zbiciu, chociaz wciaz ponizej krytycznej. Celujesz przy tym napieciu w okolice 40*C ? Wiem, wiem to 45nm..

 

EOT

Edytowane przez Slow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, testuje 8400 dla kumpla. Do 4Ghz potrzebuje 1.45V z BIOSU (P5K), coretemp pokazuje max 68 (Ninja Cross). Być może potrzebuje mniejszego napięcia ale to później sprawdzę. OCCT przechodzi gładko ale często wiesza się na SPI. Niestey kumpel nie dobrał dobrych pamięci do OC bo kupił Geil Ultra 800. Wprawdzie memtest przechodzą na 890Mhz 5-5-5-18 2T ale jak wspomniałem SPI nie za każdym razem. W Biosie ustawiłem im 2,1V i na procka 1.45. Reszta AUTO. I teraz zagwozdka czy należy podnieść im napięcie czy coś jeszcze. Tylko nie wiem na ile te Geile są wytrzymałe a na dodatek albo kumpel kupił wadliwy set albo już jednej parze zaszkodziło 2.2V (mam 2 komplety 2x1GB i jeden już wywala błędy na default - nie testowałem po zakupie przez OC, dlatego nie wiem kto zjeb..).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos pieknego te procki.

 

Dołączona grafika

 

4500Mhz pewnie tez by poszedl, ale juz mam stracha. Ciekawy jest bardzo duzy wzrost temperatury w stosunku do osiagow - zwiekszenie vcore o 0.1v (1.45v z 1.35v) i podbicie zegarow o 200Mhz spowodowalo wzrost temperatury w stresie o 15 stopni, sporo... ciekawe jak zachowalo by sie tutaj inne chlodzenie. Chociaz i tak, jak na swoj wiek, to Typhoon wciaz daje rade. Jak BT14 pokaze klase, to zmienie i wiecej powalcze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxforce - całkiem sympatyczna sztuka Ci się trafiła. Btw, co to za pamięci?

pamiątki to

Transcend AxeRAM DDR2 800MHz(PC6400)

Slow

CPU 500RPM

tyl bok przód,zasilacz 600RPM

przy tych wiatrakach w singa to ich nieslychac praktycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki macie wynik SPI 1M? bo cos mi sie wydaje, ze 26s przy 8x500 i pamieciach 1000 5-5-5-15 to jakas spora awaria.

 

Edit: przykladowy wyniczek z netu, z racji na wieksza ilosc cache i troche wieksza wydajnosc na MHz, powinienem miec lepszy troche wynik. olalbym roznice 2-3 sekund nawet, ale tutaj jest roznica ponad dwukrotna.... jakies sugestie?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez eubie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos pieknego te procki.

 

 

4500Mhz pewnie tez by poszedl, ale juz mam stracha. Ciekawy jest bardzo duzy wzrost temperatury w stosunku do osiagow - zwiekszenie vcore o 0.1v (1.45v z 1.35v) i podbicie zegarow o 200Mhz spowodowalo wzrost temperatury w stresie o 15 stopni, sporo... ciekawe jak zachowalo by sie tutaj inne chlodzenie. Chociaz i tak, jak na swoj wiek, to Typhoon wciaz daje rade. Jak BT14 pokaze klase, to zmienie i wiecej powalcze ;]

Ładna sztuka, lepsza niż moja :). Co do Ultry 120 to nie powinniście się podniecać za bardzo. Miałem TT BT również i zysk z przejscia na Ultrę nie jest jakiś nieziemski - 4-5C w stress na tym samym wentylatorze. No ale czasem 1C robi różnicę :).

 

Daj mu więcej papu, bo widzę, ze 4,5 w Orthos spokojnie łyknie na 1,45 , może ciutkę wyżej.

 

EDIT: Teraz dopiero zauważyłem - co to ma być ten Orthos BLEND ? Paaaaanie, Small FFT się testuje :)

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...