Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi sie, ze nie proc slaby, tylko plyta do niczego - jak ustawie w biosie na 1.48 komp nie wstaje - za duzy jest vdrop, a jak dam na 1.5 to wtedy real wychodzi 1.39v real - nie ma nic pomiedzy, wiec nie moge dac mniej jak te 1.39v real.

Co dziwnego - na E6600 max drop pod obciazeniem mialem 0.045, a tutaj 0.117v - nie wiem o co biega, czyzby proc cos skopal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cpu-z najnowszy pokazuje napiecie 'rzeczywiste' a nie vid. Ktore potrafi skoczyc w czasie obciazania, no i po obciarzeniu dropi. Wiec nie moze byc vid.

Pewnie od plyty zalezy i czujnikow/regulatorow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem mieć DFI UT P35 - skończyły się, wziąłem BloodIrona, nie odpalał się na starym biosie, wziąłem LT X38 z najnowszym biosem - wreszcie spokój. Pierwsze spostrzeżenia - proc typu padaczkowatego - bios pokazuje ok. 1,42v (ustawione 1,38) na 4GHz, aby jako tako orthos działał - jeszcze trzeba potestować dokładnie. Na Scythe Mugen w idle pokazuje 50 stopni, w stresie ok. 70. Narazie będę ram optymalizował. Ale pomimo tego po przesiadce z opterona 185 (3GHz maks.) jest ogromna różnica, wreszcie Oblivion z modami płynie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem więcej jak pewny, że go mojej płyty potrzebny jest nowy oficjalny BIOS ze wsparciem dla Penryna - dlatego takie szopki się dzieją.

Na E6600 było wszystko ok i vdropa mam na poziomie 0.045v - czyli w normie, do tego SupePi na takich samych taktach na P35 liczyło ponad sekundę lepiej w porównaniu do P965.

Porzażka zaczyna się po wsadzeniu E8400 - a Abit jak zwykle sięnie spieszy, bo po co - ta forma zeszła na psy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, krótka piłka - na ile max można dać CPU VTT ???

Co się okazuje, w biosie jest 1.2v a EQ pokazuje 1.1v :P - teraz jak dałem 1.275v w biosie to mam 1.18v w windzie - i komp wstał na 1.48v z biosu, wcześniej nie chciał gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako jeden z nielicznych tutaj stałem sie posiadaczem e8200. Nie mialem narazie czasu pokrecic ale na szybko..

 

48 tydzien, 3,4ghz def V. Co sadzicie ? ;) Wiecej wynikow niebawem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

A wiadomo cos kiedy beda? czy powtorzy sie sytuacja z 8800Gt

a czy mozna sie spodzieac ze podobnie jak z 88GT ich cena po miesiacu spadnie i bedzie mozna kupic e8400 za mniej niz 500plnów?:-) p.s. szukam wrózki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako jeden z nielicznych tutaj stałem sie posiadaczem e8200. Nie mialem narazie czasu pokrecic ale na szybko..

 

48 tydzien, 3,4ghz def V. Co sadzicie ? ;) Wiecej wynikow niebawem :)

Witaj w klubie ;D

 

82 powah, szkoda tylko ze mi sie plytka skocnzyla, bo bym nie jednego posiadacza E84 przegonil ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, właśnie mam dylemat. Muszę zmienić płytę i procka. Myślę nad P35 NEO2 FIR i ... no właśnie. Opłaca się dopłacać do E8400? Myślę nad nim, lub E8200. W sumie te procki na codzien i tak nie miałyby więcej niż 4GHz. Pamięci mam nawet niezłe - Goodramy PRO 900MHz na D9GMH, robią te 1200MHz, więc tutaj nie ma problemu. Z góry dzięki za pomoc :)

 

Co do płyty to dobry wybór? Za te pieniądze znajdę coś lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No doszedłem w końcu do najbardziej optymalnych ustawień - ale zachwycony nie jestem.

 

9x445 (4005 MHz) , 1.485v BIOS (1.368V real), MCH 1.45v, VTT 1.275v Bios (1.18v real)

Mogę w sumie podwindować jeszcze VTT i obniżyć V procka, ale nie wiem czy ma to jakiś większy sens?

post-145932-1201626429_thumb.jpg

 

Tak zostawiam na 24/7 - co myślicie, proc nie dostanie zgona od takich napięć?Mówię o tych z biosu, bo nie wiem ile tak w rzeczywistości wynosi vdrop.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

A u mnie cpu-z najnowszy pokazuje napiecie 1.038 V :)

tyle mi pokazuje core temp

 

NO wiec dostalem tego E8400ES co prawda po wstepnych ogledzinach stwierdzam,ze koles z ebaya nie byl prawdomowny do konca i te rzekome 550x8Mhz na AC to chyba sobie z palca wyssal,no ale do rzeczy:

 

Temperatury w idle sa ok bez duuzych roznic miedzy jajkami :)

Pasta,ktorej uzylem nie sprzyja wogole o/c(jakas roczna akasa dolaczona do jakiego wiatraka-buhahaha)AS 5 i CLP mi sie skonczyly,wiec jakies gratisowe 'C na bank sa :)

Po ustawieniu wszystkich opcji cpu na disable i zostawieniu multicore processing odpalilem winde:

Dołączona grafika

smart quardian pokazuje co prawda jakas smieszna cpu temp,ale coretemp chyba dobrze pokazuje,przynajmniej pokrywa sie z biosem

Na poczatek sprawdzilem max fsb i tutaj moj najwiekszy ZoNk dnia i nie tylko.Plyta zatrzymala sie w dokladnie w tym samym miejscu co E670 czyli na 529-531Mhz i nie ma opcji na to zeby poszla wiecej.Treaz zastanawia mnie czy mam mega niefartowna sztuke,ktora robi zaledwie 530Mhz,albo poprzedni proc tez mial walla na 530Mhz albo plyta ma problemy nie wiem z taktowaniem pamieci 1:1 powyzej 530Mhz tylko to mi przychodzi do glowy.

Po szybkim sprawdzeniu max fsb zmiana na mnoznik x9 i max takty.

Tutaj rewelki tez nie bylo,na dzisiaj max jaki udalo sie wyciagnac to:

495x9 4455Ghz

vcore 1.581v-bios(duzo,ale moje LC wytzrymuje przy lekko uchylonym oknie)

nb 1.55v

vtt 1.55v

sb 1.604v

stabilne w spi32m

Dołączona grafika

9x500 przechodzi tylko Spi,ale to nie problem,bo czekam na FC

i tutaj zauwazylem,ze temperatury jajek skacza jak szalone od 44-60'C sa az takie roznice

no nic 4.5Ghz jest

jutro wsadzam E6300,ktory robil u mnie na Commando 560Mhz na LC,jezeli nie zrobi powyzej 530Mhz to mobo eci do zyda i bardzo zawiode sie na DFI :(

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No doszedłem w końcu do najbardziej optymalnych ustawień - ale zachwycony nie jestem.

 

9x445 (4005 MHz) , 1.485v BIOS (1.368V real), MCH 1.45v, VTT 1.275v Bios (1.18v real)

Mogę w sumie podwindować jeszcze VTT i obniżyć V procka, ale nie wiem czy ma to jakiś większy sens?

[obrazek]

 

Tak zostawiam na 24/7 - co myślicie, proc nie dostanie zgona od takich napięć?Mówię o tych z biosu, bo nie wiem ile tak w rzeczywistości wynosi vdrop.

Blackwithe takie "real" temperatury mierzone softem to wiesz gdzie sobie mozna wsadzic. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...