Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda ze tylko na papierze, bo prockow na oczy chyba jeszcze nie widzieli. Zreszta jak w wiekszosci polkich sklepow.

Nie do końca bo w większości polskich sklepów cena rośnie na papierze tu maleje więc zawsze jakiś plus ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

szybkie pytanie - co poza procem muszę dowoltować żeby latał wyżej ? zakladając że mostek i mem wyrabia - coś jeszcze?

skoro nb dovoltowany to moze vtt pomoze przy wyzszym FSB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w DFI P35 T2R pomaga zabawa VTT i GTL

i też nie do końca u Weelkoo na 8200 w porównaniu do mego 8400 GTL-le podobnie ale mój lubi mniejsze VTT

ot i zagadka :huh: i raczej puszczanie na AUTO = kiepskie OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Na dniach bede mial Q746A366 Boxa,dam cyne jak smiga,mam nadzieje ze jakiegos kaszalota nie wylapie :)

dla mnie zawsze opcje auto=kupa :)

 

edit:proca wylalpalem przed chwila na ebayu :):):) prosto z Hong-Kongu E8400ES

500x9 na AC 1.57v za 180eu

takze za pare dni bede mial tego boxa na sprzedaz jak ktos chetny Q746A366 ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Na dniach bede mial Q746A366 Boxa,dam cyne jak smiga,mam nadzieje ze jakiegos kaszalota nie wylapie :)

dla mnie zawsze opcje auto=kupa :)

 

edit:proca wylalpalem przed chwila na ebayu :):):) prosto z Hong-Kongu E8400ES

500x9 na AC 1.57v za 180eu

takze za pare dni bede mial tego boxa na sprzedaz jak ktos chetny Q746A366 ;)

~650 + cło nie licząc wysyłki ... to najlepiej na tym nie wyjdziesz :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra na dzisiaj takie rezultaty udalo mi sie otrzymac:

 

Na poczatek 3dmarki - nie krecilem grafy bo chcialem zobaczyc jakie sa przyrosty wzgledem mojego dawnego e6600. Jestem w pelni usatysfakcjonowany :)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Pozniej sprawdzilem spi 1M:

 

Dołączona grafika

 

A tak byl poustawiany bios:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Testy z everesta:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

Udalo mi sie zaliczyc 4.53Ghz ( 9x 501 ) ale nie moglem ustabilizowac tego wyniku. Windows normalnie sie ladowal za kazdym razem. Ale przy spi pod koniec nastepowal reset. Musze jeszcze popracowac nad ustawieniami w biosie. Jesli chodzi o temperatury to w sumie trudno to ocenic. Uklad ogolnie byl "zimny" tzn. temperatury plynu byly niskie. Natomiast temperatura procesora wahala sie w przedziale 40-47 stopni podczas testow.

 

A tak wyglad dzisiaj plac boju :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

U mnie pomaga gdy dam CPU PLL na 1.65, T. Booster na disabled i wartosc 1, FSB auto, i na chipset daj 1.55 albo 1.53. Pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem ciekawy tescik prockow E8xxx

 

moze kogos zainteresuje:

 

http://pclab.pl/art30991.html

momentami pocieszny, to na pewno. Ciekaw jestem kiedy zaczną lecieć na PCL wątki -

 

"padł mi Wolfdale, nie wiem czemu - pracował na 4GHz przy 1,6V??"

 

oczywiście na PCL mieli też najzimniejsze procki, góra 48'C na BOX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca sie wymieniać E6600 na E8400 ?? bo w grach nie widzę jakieś różnicy.

Zminiłem E6600 @ na codzień 3,2Ghz na E8400 i 4,2Ghz 24/7 . Różnica jest spora. Gry zasuwają wyraźnie szybciej o dekodowaniu video nie wspomnę. Na zamianę wydałem 150zł zdecydowanie było warto.

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

konczy ci sie jednoczesnie fsb proca i mobo, ze takie ustawienia dajesz?

 

Prawdopodobnie proca, ale to i tak nie pewne. FSB 530 proc 3.73 V 1.47 i nie idzie juz wiecej, jakies alternatywne ustawienia zamiast tych co podałem?

 

ps. mówie tu o e6320, poprostu mu doradziłem ;)

Edytowane przez Pęczuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

~650 + cło nie licząc wysyłki ... to najlepiej na tym nie wyjdziesz :huh:

650 i wysylka 15euro :)

cla nie bede placil,bo bedzie wyslane jako gift

 

co robic nie bede liczyl 20-30pln straconych jak mam pewnego proca :),na wc koles robil 550x8 :),wiec doplacenie to nie koniec swiata proc moze okazac sie fajna sztuka.

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zminiłem E6600 @ na codzień 3,2Ghz na E8400 i 4,2Ghz 24/7 . Różnica jest spora. Gry zasuwają wyraźnie szybciej o dekodowaniu video nie wspomnę. Na zamianę wydałem 150zł zdecydowanie było warto.

przy jakim napięciu :-P

 

edit.

możesz podać również serię :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zminiłem E6600 @ na codzień 3,2Ghz na E8400 i 4,2Ghz 24/7 . Różnica jest spora. Gry zasuwają wyraźnie szybciej o dekodowaniu video nie wspomnę. Na zamianę wydałem 150zł zdecydowanie było warto.

 

Mniej więcej jakie to są różnice w %. Właśnie teraz w Lutym planuje wziąć 8400 i do tego później 8800GT i zastanawiam się czy jest sens. 3.2 ghz ,a możliwe 4.0 to jednak różnica jest. Napisz jakie masz tempy i jakie napięcie zapodałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez rewelacji 1.42V (bios) ale mi w zupełności wystarcza. Temp load po 2 godzinach orthosa 52C idle: 39C (WC)

 

Q743A770

 

Ad. Devil

 

Jestem w trakcie sesji więc nie będę kompilował słupków ale może za niedługo ktoś się za to weźmie ;) Od siebie mogę narazie jedynie dodać że ową różnicę naprawdę widać. (przynajmniej w moim przypadku)

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziala mi E8400 - nie umiem odpalic bloodirona z tym procem i ocz reaperami 1150. Uruchamia sie i ciagle resetuje - i tak w kolko. Nie wiem czy to niekompatybilnosc biosu, czy moze cos zle robie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko ty nie wiesz ;) do biosa możesz się dostać ?

 

coś ode mnie - podbite vtt i zaskoczył,,

Dołączona grafika

 

żaden to wyznacznik stabilności ofkorz.. ale siedze,, w tle pi32, max na cpu 55*c o_O

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zminiłem E6600 @ na codzień 3,2Ghz na E8400 i 4,2Ghz 24/7 . Różnica jest spora. Gry zasuwają wyraźnie szybciej o dekodowaniu video nie wspomnę. Na zamianę wydałem 150zł zdecydowanie było warto.

powiedz gdzie opyliłes E6600 za 5stów :P Mi za 4 będzie trudno... Poza tym gdzie takiego selekciora dorwać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...