Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

A moze warto zadac to pytanie w dziale o mobasie?

A moze warto poszukac na google...

To temat o prockach, wiec z calym powodzeniem mozemy ci odpowiedziec gdzie nie nalezy go szukac - na nozkach z procka.

Sadzac po awatarze, nie pomoze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zulusman racja - ale co do ava się pomyliłeś - to taka zmyłka :P ale nie musiałeś być aż tak złośliwy :)

Proszę moda o usunięcie zbędnych wypowiedzi - nie będę sam usuwał bo narobię bałaganu.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze warto zadac to pytanie w dziale o mobasie?

A moze warto poszukac na google...

To temat o prockach, wiec z calym powodzeniem mozemy ci odpowiedziec gdzie nie nalezy go szukac - na nozkach z procka.

Sadzac po awatarze, nie pomoze :D

Nie należy szukać tez tym czerwonym kabelkiem w gniazdku 230V :D

 

 

Czy jest na forum ktos kto ma 8500 ? Są droższe wiec może sie nikt tak na nie nie rzucił i jeszcze można je znaleźć w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no do mnie już 8400 jedzie (bo w końcu zrezygnowałem z 8200) i zobaczymy co mi się trafi :) na pewno dam znać jak się sprawuje, ale chyba będę miał czas dopiero w niedzielę na większe testy bo niestety sesja > me. Jakby kogoś interesowało to są dostępne w balcie (trójmiasto) za 679,00 zł. Jeszcze nie wiem jakie tygodnie, ale znajomy tam pracuje i ma mi dać znać jak się czegoś dowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no do mnie już 8400 jedzie (bo w końcu zrezygnowałem z 8200) i zobaczymy co mi się trafi :) na pewno dam znać jak się sprawuje, ale chyba będę miał czas dopiero w niedzielę na większe testy bo niestety sesja > me. Jakby kogoś interesowało to są dostępne w balcie (trójmiasto) za 679,00 zł. Jeszcze nie wiem jakie tygodnie, ale znajomy tam pracuje i ma mi dać znać jak się czegoś dowie.

Hmmm, dzwoniłem przed chwila do Balty i miły Pan powiedział ze nie maja procesorów na stanie dopiero spodziewaja sie dostawy w przyszłym tygodniu.

 

Może udało Ci sie kupic tego procka po znajomosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, dzwoniłem przed chwila do Balty i miły Pan powiedział ze nie maja procesorów na stanie dopiero spodziewaja sie dostawy w przyszłym tygodniu.

 

Może udało Ci sie kupic tego procka po znajomosci...

standardzik :) cudów nie ma... Tak na dobrą sprawę wszyscy zaopatrują się u jednych i tych samych dystrybutorów. Kwestia jest tego co zostało na magazynie w danym sklepie i oczywiście ceny końcowej. Wszyscy z dystrybutorów mają przewidywalne daty dostaw od 25 - 31 stycznia. Na początku lutego wó pęknie całkowicie i będzie wysyp serii E8xxx. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crap[ od wampira dotarł- wieczorkiem testy ale na boxie :lol:

 

jak sie uda to w piatek i sobotę będie test na fc i pewnie też ln2

 

heheheheh

no jakis Ty mily ;p

 

Zeby Wam sie korek zapiekl od tego kontenera z Ln2 :D :D :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheheheh

no jakis Ty mily ;p

 

Zeby Wam sie korek zapiekl od tego kontenera z Ln2 :D :D :D :wink:

jak będzie to crapowaty crap to mozę ln2 se darujemy :P

 

ale pewnie nie :P

 

 

i nie zazdrość-pewnie czary woo-doo nad nim czyniłeś żeby mi fsb wall wyskoczyl wczesnej niż tobie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Blackwhite

Sorka, ale jakos tak wyszlo. Chcialem byc bardziej sarkastyczni niz zlosliwy, a wyszedlem niemily :P

Dzieki reszcie za dopelnienie dziela... :D

 

Co do 8500

Cena 910+

Dsotepnosc: niedostepny/kontakt/brak danych

Wiecej chyba pisac nie trzeba.

Ceny 8400 na allegro tez sa tragiczne - aukcje dochodza do 700PLN za box !!!

Po czasie stwierdzam ze kupno oem za 620 to byl bussines roku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. kupilem e8400 w boxie na procku z gory pisze Q744A698(44tydzien??) . temp w biosie 30stopni. nie podkrecalem. pamieci wykrywa 2x1gb w dualu. w podpisie sa czesci. nawet jak dam na 667mh to czopka... nic nie podkrecane. p5k pro mial bios 0201 wgralem 0701 i to samo.... mianowici. podczas instalacji windowsa po 5 minutach jak sie pojawia instalacja urzadzen plug and play nastepuje blue screen. dalem nawet napiecie na pamiec 2.2V i to samo. z jedna koscia ramu to samo... co to moze byc??? zawsze przy tym jak plug and play instaluje to wywala blue screen.. czekam na pomoc... a jak zmienie fsb na 360 to w ogole komp sie nie wlacza(bez zmiany napiec i innych ustawien) a przeciez to jest podkrecenie tyle co nic. napiecie proca ustawielm 1.225V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dotarł E8200 box z 44 tygodnia.

Rev.: CO

Vid: 1.025V

 

4GHz(500x8) (1,4V bios)(1,374Vmiernik)

 

post-143801-1201722048_thumb.jpg

 

 

Ciekawostka:

 

Odpaliłem 1 raz kompa dałem mu 1,4V 500x8 odpaliłem i przez 10 minut obserwowałem jak zmienia sie temperatura- 72C stress.

Potem musiałem pójść na uczelnię więc wyłączyłem test, po powrocie znów włączyłem i poszedłem zrobić obiadek. Po powrocie patrzę a tam core temp pokazuje 93C-myślę- sku**iały progs-dotykam złączki i drę mordę jaka gorąca :lol2: no i się sparzyłem... skręcony na minimum papst musiał ruszyc z 5V na 12V.

 

EDIT: Ważna sprawa o której nie wspomniałem, a z pewnością ma duży wpływ na temperaturę-skończyła mi się pasta termoprzewodząca (ciągle czekam na CLP)-trochę pasty "zeskrobałem" z box'a i na to nałożyłem blok.

Edytowane przez Pussey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. kupilem e8400 w boxie na procku z gory pisze Q744A698(44tydzien??) . temp w biosie 30stopni. nie podkrecalem. pamieci wykrywa 2x1gb w dualu. w podpisie sa czesci. nawet jak dam na 667mh to czopka... nic nie podkrecane. p5k pro mial bios 0201 wgralem 0701 i to samo.... mianowici. podczas instalacji windowsa po 5 minutach jak sie pojawia instalacja urzadzen plug and play nastepuje blue screen. dalem nawet napiecie na pamiec 2.2V i to samo. z jedna koscia ramu to samo... co to moze byc??? zawsze przy tym jak plug and play instaluje to wywala blue screen.. czekam na pomoc... a jak zmienie fsb na 360 to w ogole komp sie nie wlacza(bez zmiany napiec i innych ustawien) a przeciez to jest podkrecenie tyle co nic. napiecie proca ustawielm 1.225V.

Zaraz - jeszcze raz i powoli.

Mam rozumieć,że podkręcasz proca przed zainstalowaniem windy????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój E8200 Box seria Q750A056 ma VID 1.1125V, max tempy przy 3.6GHz jak na razie 70 na jajkach po godzinie Orthosa na prio 8. I to niestety koniec na def napięciu ale jak dla mnie wystarczająco. Trzeba rozpocząć test z podniesionym napięciem :) . Od czego zależy ,że są różne VID na tym samym modelu procesora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...