Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na jakich taktach na codzien może pracować E8400 przy AC(Scythe Infinity). Czy istnieje szansa pracy przy taktowaniach 4,5GHz na AC? Czy nie ma co robić nadziei?

 

Z powodu małej dostępności procesorów E8400 zastanawiam coraz bardziej nad kupnem procesora E8200 bo po co mi kupować E8400 do 4GHz jak E8200 tez tyle zrobi? Moim zdaniem nie ma sensu, z tego co patrze to nigdzie nie można kupić w rozsądnej cenie E8400.

Kiedy sytuacja E8400 może sie poprawić w marcu? Sytuacja miała sie poprawić na początku lutego miał być wysyp E8400 i nic. Wiem ze nie jesteście wróżkami itd, ale może macie znajomości w hurtowniach, pracujecie w sklepie komputerowym i macie jakieś informacje.

 

Czekam na wasze opinie.

 

P.S. Opłaca sie kupować E8200 który robi 4,2Ghz stablle na VCORE 1,47 z biosu za 600zł?

Edytowane przez czocza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich taktach na codzien może pracować E8400 przy AC(Scythe Infinity). Czy istnieje szansa pracy przy taktowaniach 4,5GHz na AC? Czy nie ma co robić nadziei?

Imho z tego co widze u siebie i jak to sie grzeje przy takich taktach to nie ma szans na 4,5 na ac a juz nie mowie ze 24/7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Panowie te pytania mnie rozwalaja,czy jest szansa na 4.5Ghz na codzien i jeszcze na AC :)

I skad masz pewnosc,ze kazdy E8200 robi stable 4.2Ghz na 1.47v???Skad macie takie info??

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.5 GHz na AC alldays - nie powiem, teoria ciekawa, ale muszą być spełnione dwa warunki:

a) napięcie poniżej 1,4V

b) świadomość tempów w idle na poziomie 50C ( o Orthos stress nawet nie wspomnę)

 

Rozwiązania są też dwa:

a) mamy niesamowitego farta i trafimy na niskonapięciową bestię

b) weźmiemy młoteczek i wybijemy sobie pomysł z głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Odpalam wlasnie mobo,load ustawienia z wczoraj gdzie spi1m latalo 100 na 100 540x9 nawet nie chce wejsc do windy,sprzedaje te e8400 w pi.... :E

Zobacze jak Quad smiga na tej mobo,jak bedzie dalej cos nie teges chyba pozbede sie tej plyty,zeby miala problemy dzwigac 540Mhz to juz cos nie teges :(

 

edit:odpalilem nawet 520Mhz nie chce isc-jak to ma tak wygladac to ja juz nie wiem co jest grane,chyba cos sie uszkodzilo,bo nie wiem co o tym myslec :(

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

Hyy ja tez mam dziwna sprawe :D Wczesniej miałem E6320 i chodzil mi na 530 fsb procka i ramu. Wkładam mojego e8200 - i do 500 idzie bardzo miło bo na 1.3V (bios) gdy tylko dam 520 i nie wiem jakie napiecia to nie chce isc.. zmniejszałem mnożnik i nie pomaga... wiec o wall'u nie ma mowy... Może bios do maximusa nie jest dopracowany jeszcze tak dobrze ? Bo dziwi mnie to z leksza :)

Edytowane przez Pęczuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

hmm,skoro zmniejszasz mnoznik i jest to samo to raczej wlasnie proc ma walla na 520Mhz,tyle ze ja juz wlasnie nie wiem jak z tymi biosami i e8xx na nowych mobo,bo mi sie konczy mobo na 540x9 i to nie jest stabilne na dwoch juz testowanych e8400,po prostu nie wiem o co kaman,bo nigdy nie mialem takiej sytuacji

albo mam pecha do cepow albo mobo kaprysi,napiecia wszystkie ok,zasilka rowniez o pamieciach nie wspomne :(

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

Nie no nie wierze ze ma walla rzedu 520 FSB... moj stary e6320 lecial do 540 (niestabilnie) ale 530 było ok... dlatego to jest dla mnie niemożliwe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Peczus

ale to nie jest regula,moze miec na 450 i co zrobisz??

Skythe

a co Ci to dalo,bo ludzie tu pisza ze nic im to nie daje??

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

-----> 71proste wiem że to nie reguła ale wypadałoby zeby robił chociaz 540. Ale nie no 4ghz mi styknie tym bardziej że smiga na 1.3V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Scythe

Scythe :P

 

@71proste

 

A no mi dalo.. Pussey'owi tez. Te same takty przy mniejszym zapotrzebowaniu na v :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm,skoro zmniejszasz mnoznik i jest to samo to raczej wlasnie proc ma walla na 520Mhz,tyle ze ja juz wlasnie nie wiem jak z tymi biosami i e8xx na nowych mobo,bo mi sie konczy mobo na 540x9 i to nie jest stabilne na dwoch juz testowanych e8400,po prostu nie wiem o co kaman,bo nigdy nie mialem takiej sytuacji

albo mam pecha do cepow albo mobo kaprysi,napiecia wszystkie ok,zasilka rowniez o pamieciach nie wspomne :(

http://www.frazpc.pl/artykuly/578/45NM/dla...ORE/2/DUO/E8200 - tu jest cos o odpowiednim ustawianiu napiec GTL

moze wlasnie masz do czynienia z taka sytuacja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się-procek potrzebuje teraz mniej prądu.

 

 

Pęczuś ja mam walla na ok. 520MHz w okolicach 515MHz jeszcze próbuje bootować ale też bez powodzenia.

Poza tym nie potrzebne mi takty rzędu 4150MHz, a raczej temperatury wydzielane przy takim taktowaniu.

 

Podejrzewam że Scythe na 520 też odpali sysa :lol2:

 

PS. Nie porównuj e6320 do e8200 toż to inna baja zupełnie

 

EDIT: ernik jak ustawic gtl na MSI neo2 ?

Edytowane przez Pussey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

ernik juz to przerobilem i te wartosci przynajmniej zblizone nic nie pomagaja jak narzie :(,system walow po calosci raz dziala,pozniej juz nie,pozniej znowu dzial a jeszcze poniej nie moge wejsc do windy,bios tez chyba sknocony jeszcze jest :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

No z tym gtl walcze od wczoraj i jest srednio narazie,juz pisalem wyzej,ze wczoraj poustawialem i bylo stabilnie zapisalem w biosie a dzisiaj nie moglem wejsc na tych ustawieniach do windy i badz tu madry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie te pytania mnie rozwalaja,czy jest szansa na 4.5Ghz na codzien i jeszcze na AC :)

I skad masz pewnosc,ze kazdy E8200 robi stable 4.2Ghz na 1.47v???Skad macie takie info??

Nie mam pewności ze każdy E8200 robi 4,2Ghz, poprostu mam okazje kupić E8200 za 600zł który robi 4,2Ghz na 1,47V.

Opłaca sie go kupować?

W takim wypadku czy opłaca sie kupować E8400 na którym nie ma szans pracować na taktowaniu 4,5GHz na codzien na AC?

 

Moje ostatnie pytanie czy do 500zł da sie kupić jakiś sensowne WC na którym schlodze E8400 na taktowaniu 4,5GHz?

 

Przepraszam za offtopic ale napewno wiele ludzi ma podobny dylemat wynikający z brakiem dostępności E8400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Hmm niektore wypowiedzi sa doslownie smieszne,sorry ale tak mysle,jeszcze niedawno mogles pomarzyc o stable 24/7 3.7-3.8Ghz na AC a teraz stwierdzasz ze nie ma sensu kupowac e8400,bo nie mozna sobie banglac 24/7 4.5Ghz na AC???

proc prockowi nierowny zrozum to;ja mam takiego padalca ze robi 4.5Ghz i jest stabilny 3dm ale na FC :(

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wlasnie rozwalilo...

Testowalem to 490x9 i klapa po 1 h

Dalem nizsze napiecie i 485....to ze dziala to zaskoczenie spore

ale temperatury, to juz kosmos...

z 78-80 na 490x9

jest 59/49 na 485x9 !!!

Ktos cos czai ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4,5G 24/7 jest niemozliwe na WC i AC... chyba ze sie trafi sztuke ktora bedzie chodzic na 1,4V orthos stable... a na to sa male szanse ;)

Na codzien na wc 4,2-4,3 - tylko rodzi sie pytanie, po co na codzien takie taktowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...