Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pęczuś

Nie w idle mam 39 przy 500x8 V 1.30 w cpuz 1.28 a w stresie po godzinie orthosa mam 65 na jajkach (obu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicę zauważysz w smarkach ,superPi i syntetykach - oczywiście po ostrym kręceniu, bo na takich samych ustawieniach różnica jest praktycznie niewykrywalna lub bardzo mała.

 

Ja żałuję,że się pospieszyłem i przesiadłem z E6600 - raz,że musiałem sprzedać super Płytę Abit Quad , po drugie trafiłem na przeciętną sztukę, do tego, z walniętym czujnikiem temperatur.

O obecnej płycie nie wspominam, że do Quada to daleko jej.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trzeba było nie brać, ale kupiłem go za śmieszne pieniądze, więc z drugiej strony nie ma co wybrzydzać.Wiem jedno - Abit przez ich wsparcie jest moją ostatnią płytą tego producenta.

Poczekam jeszcze trochę i sprzedam mojego proca i płytę, i kupię nowego, jak usuną błędy, płytka chyba będzie DFI tym razem - myślę,że to dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co mieli E6300 albo E6600, warto zrobić przesiadkę na E8400 ?, czy różnica jest zauważalna ?

Ja miałem e6750 i jestem zadowolony z przesiadki na 8200. Jak na razie testuje 4,1ghz@1,3v z biosu.

A różnica jak juz ktoś mówił głównie zauważalna w markach i testach syntetycznych i oczywiście w możliwościach OC.

 

@Bazyl-ek

Temperatury proc stock idle/stres 40/47.

Edytowane przez Pewin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem e6750 i jestem zadowolony z przesiadki na 8200. Jak na razie testuje 4,1ghz@1,3v z biosu.

A różnica jak juz ktoś mówił głównie zauważalna w markach i testach syntetycznych i oczywiście w możliwościach OC.

a w markach i grach jest jakąś różnica w fps w porównaniu z Conroe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W marku 2k1 badałem różnice przy 3,75ghz różnica około 4000 pkt oczywiście na korzyść wolfa;)

Innych marków nie testowałem na tych samych ustawieniach.

Na razie orthosem męczę go. Może wieczorkiem coś będę się bawił.

Edytowane przez Pewin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzałem w 3DM 06 - po OC do 4 GHz na tych smych ustawieniach karty mam 4500 więcej.

W grach, minimalnie lepiej, ale wielkiej różnicy nie ma.

na tych samych zegarach 4.5k więcej w 2k6 no to juz jednak ładnie :rolleyes:

 

edit: a proc był na takim samym oc bo cos nie wierzę że aż taka różnica

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak wygląda u was sprawa wskazań CT przy temp niższych niż 38 stopni?

U mnie temp spada do 38*C mimo że czujnik na mobo wskazuje że jest sporo mniej. Core Temp działa tak jak by od 38*C (100*F). CT 0.96.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak wygląda u was sprawa wskazań CT przy temp niższych niż 38 stopni?

U mnie temp spada do 38*C mimo że czujnik na mobo wskazuje że jest sporo mniej. Core Temp działa tak jak by od 38*C (100*F). CT 0.96.1

Rzuć okiem na wcześniejszą stronę, jest wyjaśniona po niekąd sprawa temp.

 

wolf dobry chyba tylko na WC/AC :gitarzysta2:

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=307127

Wall tak nisko czy koniec proca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj cooler thermaltake V1 przy 4ghz i 1.4V takze sie w ogole nie nagrzewa... na standardowym coolerze tez bez problemu tak chodzil. te procki naprawde malo sie grzeja. tylko temperatura jest na bank zle odczytywana jesli ktos ma wyswietlane takie duze temperatury...

ogolnie procki maja moc ;).... a 3tygodnie temu jeszcze chcialem e2140/60 ;PPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB

Na AC/WC ścianka była też na takim poziomie czy dużo niżej ?

No i jeszcze jedno - jakie V ? I przy ilu Mhz robił 1m/32m (o ile się bawiliście w spi ;])

 

Ludzie - przeczytajcie mój post na poprzedniej stronie - to jest wina czujki, która w niektórych prockach jest walnięta, dlatego macie w idle np 40* i nie spada poniżej. Jak wasz proc ma coś takiego to temp w stresie też jest przekłamana.

 

5G na ac to widzę że gra gitara , jak sie sprawują te mnożniki połówkowe na tych Wolfdale?

Tylko, że to pewnie nie było na AC ;] Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lanc

Moze trzeba zaczac ignorowac takie pytania, na ktore jest odpowiedz w topicu.

 

@pmp

Voltage - out of scale :D

 

Nie ma sie co martwic, tylko poczekac na to ci Intel zrobi.

Jesli doniesienia o wadliwych czujnikach sa prawdziwe, to nowy rev jest pewny.

Pytanie jaki bedzie podatny.

Z czasem dowiemy sie tez, jaki Vcore morduje proce w krotkim czasie - imho wazna informacja dla coponiektorych tutaj(niektorzy beda mogli powiedziec tez co ze swoimi robili ze padly :D ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czasem dowiemy sie tez, jaki Vcore morduje proce w krotkim czasie - imho wazna informacja dla coponiektorych tutaj(niektorzy beda mogli powiedziec tez co ze swoimi robili ze padly :D ).

1.6V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...