Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

4,7 GHz GTL 75-76-75 , VTT- 1,30

do 4,4 GHz 60-60-60 i vtt 1,28 Vcore 1,375

w zasadzie trzeba szukac na pałę bo nie ma w tym zadnego sensu :unsure:

te 4.7Ghz masz stabilne?nie mowie o kacie w othosie tylko jakies spi32m,wprime1024??

ile masz na nb?

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest w tej chwili jakas plyta do 350 zł, ktora zadziala najlepiej bez aktualizacji biosu na p35? kupuje, wkladam do kompa i dziala?

Blood Iron nie zadziałał bez aktualizacji biosu... Z pewnością te nowe płyty (przynajmniej te nowo produkuwane) są już firmowo z odpowiednimi biosami.

 

Co do FSB Woldale.... Asus Commando bez modów - 635 MHz FSB screen pod FC/ 600 FSB benchable (spi 16m pod FC)... jest chyba różnica pomiędzy dobry P965 a P35.... :lol:

 

BTW

 

wystarczy poczytać na XS parę topiców, dobre egzemplarze P5B Del / Commando wynoszą FSB w kosmos na tych procach (P965 rewizja C2), gorzej ze starszymi (P965 C1) :sad:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

wystarczy poczytać na XS parę topiców, dobre egzemplarze P5B Del / Commando wynoszą FSB w kosmos na tych procach (P965 rewizja C2), gorzej ze starszymi (P965 C1) :sad:

bo to sa lepsze mobasy pod 2 jajka,ale pod quady I965 nie ma co szukac zP35 albo X38 :)

walka z tym gtl nic mi nadal nie daje-aaaaaaaaaaaaaaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to sa lepsze mobasy pod 2 jajka,ale pod quady I965 nie ma co szukac zP35 albo X38 :)

walka z tym gtl nic mi nadal nie daje-aaaaaaaaaaaaaaaa

Oczywiście. Ale z drugiej strony WR w FSB są na DFI LP UT P35... więc wiesz :) teoretycznie P35 powinien wyciągać wyższe FSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Teoretycznie to mi sie wydaje,ze cos jest pochrzanione z tymi e8xx,bo troche dziwne,ze nowsze proce lepiej sie kreca na starych mobasach.nie uwazasz???

 

Racuch to jak z tym V NB,ile tam miales

 

btw:narazie ujarzmilem mobo na 540x9 tylko spi1m,trylko i wylacznie dzieku 5 godzinnemu grzebaniu gtl i vtt-padam na pysk na dzisiaj koniec,udalo sie lekko zjechac ponizej 9.5sek i 19.59pifast

 

tyle na dzis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Scythe

8200 OEM za 539zł jest dostępny więc paniki z cenami nie ma co robić, 800 za ten procek bym nie dał, wcześniej bym wziął phenoma x3 choć mniej wydajny ;)

Nie zebym dal 549zl za box'a :lol: B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to mi sie wydaje,ze cos jest pochrzanione z tymi e8xx,bo troche dziwne,ze nowsze proce lepiej sie kreca na starych mobasach.nie uwazasz???

 

Racuch to jak z tym V NB,ile tam miales

 

btw:narazie ujarzmilem mobo na 540x9 tylko spi1m,trylko i wylacznie dzieku 5 godzinnemu grzebaniu gtl i vtt-padam na pysk na dzisiaj koniec,udalo sie lekko zjechac ponizej 9.5sek i 19.59pifast

 

tyle na dzis

juz mówię

NB wystarcza 1,55-1,6 vol, przy badaniu max. FSB było deko więcej ;)

a te 1,475 Vcore wytstarcza do przejscia całego 3DM2K6 przy 4,6GHz wiec dla orthosa pewnie z 1,6 albo i lepiej (raczej nie przekraczam 1,4pln. 24/7 i te 1,375 przy 4,4 GHz Orthos przechodzi)

nie wiem czy bawiłes sie biosami u mnie z listopada official jak narazie najlepiej bangla na inych bywało różnie :unsure:

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

yhm a jak sie ma kwestia smarka 01,03 i Am3 bo u mnie na taktach typu np:4.5Ghz 06 i 05 lata na loozie a 01,03 i Am3 nawet sie nie wlaczaja i zwis albo niebieski ekran :(

Teraz mam 540x9,cpu 1.65v,NB 1.68v,vtt 1.4,sb 1.76v Pl w zaleznosci pomiedzy 9-11,pamieci leca 1:1 i tylko spi1m jest stabilne

i teraz tak mam vtt 1.4v i nb 1.68v,po ustawiniu gtl 82-81-82 jakos tryka,tak jak wyzej opisalem,czy nie powinienem tej ostatniej wartosci gtl/nb ustawic zaleznie od v na NB??czy podporzadkowac bardziej pod VTT??to jest dla mnie najwieksza zagwozdka tej mobo :(

bo PL mozna sobie zmieniac i nie ma w zasadzie duzego pola manewru,ale gtl sam wiesz,jazda na slepo tak naprawde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ślepo niestety

w sumie może sprawdź wartość VTTx0,54 czyli dla VTT-1,4 to będzie 0,76 --> GTL 76

daj wszystko po 76 jak leci

a to:

4.5Ghz 06 i 05 lata na loozie a 01,03 i Am3 nawet sie nie wlaczaja

> stawiam na pamieci

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Ja tez stawialem na pamieci,ale memki 1:1 500mhz 5-5-5-15 BY MIALY PROBLEMY???

gtl wartosci ponizej 80 nie laduje sie nawet system,no moze do polowy,jechalem od 72 i na 82 juz wchodzi i spi1m bangla

procki jak widac pod fc trafily mi sie slabe,no ale selektow nie kupowalem :(,tylko w ciemno

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to mi sie wydaje,ze cos jest pochrzanione z tymi e8xx,bo troche dziwne,ze nowsze proce lepiej sie kreca na starych mobasach.nie uwazasz???

 

Racuch to jak z tym V NB,ile tam miales

 

btw:narazie ujarzmilem mobo na 540x9 tylko spi1m,trylko i wylacznie dzieku 5 godzinnemu grzebaniu gtl i vtt-padam na pysk na dzisiaj koniec,udalo sie lekko zjechac ponizej 9.5sek i 19.59pifast

 

tyle na dzis

Albo coś schrzanili w chipsetach? :wink:

 

Ogólnie ja uważałem od dawna, że Asus P5B Del i Commando, co ważne, dobre wyselekcjonowane egzemplarze (a miałem ich pare) są najlepszymi mobasami do dzisiaj... może tylko nie do quadów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interloper postawił wlaśnie kropkę na "i" i upewnił mnie do tego co zamierzałem i tak zrobć.

Kupuje DFI LT P35 T2R, może w końcu odpalę proca poniżej 1.368v na 4 GHz (bios 1.485v :P)

Jak to zrobisz daj prosze znac czy było warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Racuch

Ja tez stawialem na pamieci,ale memki 1:1 500mHZ 5-5-5-15 BY MIALY PROBLEMY???-

Xtreme Addict

mialem commando tez bez modow latala 570Mhz i to piewrsza lepsza,wiecej nie moglemwtedy sprawdzic :)

Co do tych e8xx na commando i p5b to wydajnosc maja mizerna w porownaniu do p35 czy x38,ale cos za cos:)

Z tymi 3dmarkami to kurde dziwna sprawa,ale jeszcze pomecze

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos tam pisal wczesniej ze OEM'y pradopodobnie byly robione w fabryce gdzie robia yorki, a to przeklada sie na lepsza selekcje rdzeni, a to skutkuje lepszym oc... ale nie wiem czy to jest potwerdzone do konca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos tam pisal wczesniej ze OEM'y pradopodobnie byly robione w fabryce gdzie robia yorki, a to przeklada sie na lepsza selekcje rdzeni, a to skutkuje lepszym oc... ale nie wiem czy to jest potwerdzone do konca ;)

Ale to tylko pierwsze tygodnie. 43 i 44 chyba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo1977

P35 - 600

X38 - 800 (730 tez jzu widze, ale 720 nie)

To masz bloczek na chlodzenie do tego :P

 

DZwina sytuacja...

Zapodaje 4,4 GHz i orthosika...leciiii po 2m bam!

Zapodaje jesio raz, cobym wiedzial cos wiecej - juz leci 1h...i nic nie wiem

490x9 @ 1.472(cpu-z - wciaz nie mam miernika ;) )

 

EDIT

Niezle ceny - faktycznie mozna zlalesc...

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...