Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Mój wczoraj zobaczył trochę więcej i mogłem obserwować co sie dzieje z WC w temperaturze powyżej 100C :lol2:

Przy 105C komp sie wyłączył...

 

blok: Prison pro założony bez pasty(ochłapy gluta z boxowego coolera muszą wystarczyć póki CLP nie dojdzie)

chłodnica: Inno 12x12 aluminium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''1.Fix with Wolfdale CPU may resume fail from S3 mode''

 

co to jest to S3 mode?? w biosie mam ustawic tam gdzie to jest na S3 czy moze inaczej?

 

a co do napiecia 1.6V to bez problemu u mnie chodzil na AC ale przestawilem (bo sie balem ze sie cos stanie:D) na 1.38V i 4ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było na chwilę :D

 

Jak zrobiłem tak poprzednio dałem oczko niżej w biosie przed 1.6V(1.56miernik) i pozwoliłem prockowi pośmigać tak przez godzinkę to znacznie poprawiło się OC- możecie wierzyć lub nie- ale do 4040 potrzebowałem 1.45V, po tym zabiegu (~1.6V) procek leci 4080 na 1.322V(miernik).

 

Nikogo nie namawiam do naśladowania, to co robię, robie na własna odpowiedzialność..

 

Zulus co rozumiesz przez NC??

 

Edit: dałem screena

post-143801-1202047211_thumb.jpg

daniel11111 ja też wróciłem do 1.3V :-D

Edytowane przez Pussey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Scythe

Hmm...

 

Dajecie na 45nm 1.6v i więcej O_O

 

Dalibyście na 65nm 1.7v na WC ? Bo coś mi się nie wydaje...

Nie twoj cep to co sie przejmujesz ? ; ] To ze opo dawal 2,1v na 65nm i zabil go po 2och tygodniach to tez jego sprawa :lol:

 

To było na chwilę :D

 

Jak zrobiłem tak poprzednio dałem oczko niżej w biosie przed 1.6V(1.56miernik) i pozwoliłem prockowi pośmigać tak przez godzinkę to znacznie poprawiło się OC- możecie wierzyć lub nie- ale do 4040 potrzebowałem 1.45V, po tym zabiegu (~1.6V) procek leci 4080 na 1.322V(miernik).

 

...

 

Dziala ;) 4ghz na 1,35v. Wczesniej 1.4(miernik)

Edytowane przez Scythe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Hmm...

 

Dajecie na 45nm 1.6v i więcej O_O

 

Dalibyście na 65nm 1.7v na WC ? Bo coś mi się nie wydaje...

tak,ja dawalem 1.7v na e67 i e66 :),okno otwarte,chlodnica na parapecie i jazda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też proc normalnie chodził na 1,7V

A czemu miałby nie chodzić ?

 

Daj 2v to też będzie normalnie chodził, do czasu aż padnie...

 

 

BTW: Ja myślałem, że wygrzewanie procka dawało tylko coś na AMD za czasów A64. A tutaj widzę, że na Intelu też coś daje :blink:

 

Ktoś jeszcze dawał 1.6v i katował proca Orthosem i dzięki temu zmniejszyło się zapotrzebowanie na V ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było na chwilę :D

 

Jak zrobiłem tak poprzednio dałem oczko niżej w biosie przed 1.6V(1.56miernik) i pozwoliłem prockowi pośmigać tak przez godzinkę to znacznie poprawiło się OC- możecie wierzyć lub nie- ale do 4040 potrzebowałem 1.45V, po tym zabiegu (~1.6V) procek leci 4080 na 1.322V(miernik).

 

Nikogo nie namawiam do naśladowania, to co robię, robie na własna odpowiedzialność..

 

Zulus co rozumiesz przez NC??

 

Te 1.6v dałeś na standardowych taktach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samobojca :D

 

Teoretycznie, jak sie dobrze procesor chlodzi - to zbyt wysokie napiecie nie powinno miec negatywnego wplywu. Osobiscie jednak sobie przyjalem nieprzekraczalna bariere 1,45V ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostac na chwile to moze - max cpuz, superpi, itd ;-) ale dluzej katowac, to bym sie juz bal. Ponoc czlowiek przed smierca zawsze sie lepiej czuje. Moze z Wolfami jest tak samo? jak wie ze umiera to biega przy nizszym napieciu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Nie znam nikogo komu padł by c2d więc zabić cepa to jest spory problem :wink:

ja tak samo nie slyszalem o spalonym c2d :),predzej sie zawiesi,czy restartnie niz "zepsuje"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt nie mysli ze ktos tu daje 1,6V na 24/7... ja dalem tyle dla spi1m co i tak duzo nie dalo bo przy nizszym V byl stabilniejszy - widocznie go juz temp zabijala

tak jak z vmem... 2,7-2,8 nikt nie daje do przegladania internetu tylko do LC itp :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zastanawiacie czy przy tych nowych bramkach hafnowych (czy jak je tam zwa) nie bedzie powtorki z rozrywki Northwooda ?

 

Sudden Wolfdale Death Syndrome ? :D

 

I za pol roku forum zaleje fala postow "komp nie bootuje sie co robic" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...