Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm niektore wypowiedzi sa doslownie smieszne,sorry ale tak mysle,jeszcze niedawno mogles pomarzyc o stable 24/7 3.7-3.8Ghz na AC a teraz stwierdzasz ze nie ma sensu kupowac e8400,bo nie mozna sobie banglac 24/7 4.5Ghz na AC???

proc prockowi nierowny zrozum to;ja mam takiego padalca ze robi 4.5Ghz i jest stabilny 3dm ale na FC :(

Kilka lat temu mogłem pomarzyć o 1GHz, i co to ma za znaczenie ile moglem marzyc rok temu czy mies temu?

 

4,5G 24/7 jest niemozliwe na WC i AC... chyba ze sie trafi sztuke ktora bedzie chodzic na 1,4V orthos stable... a na to sa male szanse ;)

Na codzien na wc 4,2-4,3 - tylko rodzi sie pytanie, po co na codzien takie taktowanie?

Jak mam dac 800zł za E8400 który bedzie chodził na 4 GHz 24/7 to chyba lepiej kupić moim zdaniem selekta E8200 za 600zł który zrobi 4GHz. Dlatego zadalem pytania czy istnieje szansa ze proc bedzie chodził na 4,5GHz na AC bo nie wiem czy czekac jeszcze na E8400 albo kupic E8200 który robi 4,2GHz na 1,47V za 600zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Wiesz niektorzy maja jakies spaczone myslenie,ale cokolwiek,po prostu drazni mnie takie [ciach!]lenie bez sensu.Ludzie cos uslysza a pozniej kupuja proca i sie doluja ze nie bangla 5ghz na codzien,ba jeszcze maja pretensje

 

to tylko moje zdanie,prosze sie nie obrazac od razu czy cos :)

 

Mateo1977 nie niemusisz stawiac systemu od nowa czy sie przesiadziesz z I965 na X38 tez nie musisz,instalujesz stery i po krzyku,ale nikt Ci nie da 100% pewnosci ze wszystko bedzie chodzic ok,bo nikt tego nie wie,moze cos bedzie sie wieszac bez powodu to wlasnie bedzie to :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi proszę czy po przesiadce z p35 na x38 musiałeś stawiać system od nowa??

System działał. (Zarówno Vista jak i XP) Ale i tak postawiłem potem nowy bo tamten był totalnie zaśmiecony. Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam raid

Korzystajac z wszystkich chipow intela nie zmienialem sysu od czasu quadGT na p965, a gdyby nie przygoda z i650, to uzywalbym sysa od czasu PentiumD 800 zdaje sie - tak dawno ze juz nie pamietam :D

Zmienilem dyski 2 razy (2x160->2x250->2x320) i ciagle mialem ten sam sys.

Trzeba miec fantazje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie mów ze wyniki spi na tym systemie robione ;)

jego system do spi pamieta jeszcze A64 :D

wracajac do tematu prockow, co sprzedawca to inna wersja dostepnosci w najblizszym czasie co mnie nie cieszy wcale

slyszy sie tez, ze intel cos spapral pod czapkami i teraz naprawiaja, przez co chwilowa sprzedaz wstrzymana, ze czujniki temp to pewne ale czy nie aby cos wiecej ? Dołączona grafika

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

No a ja sobie wyskoczylem na gore i na 10min a na dole lecial na 101% pewnych ustawieniach spi32m,no ale zeby bylo fajnie listwa akarowa(czy jak to sie nazywa)padla no i tak sobie tescik lecial z wylaczonym ss cpu 1.6v itd...az sie wylala woda do socketu,pod proca,na proca,w okolice slotow pamieci,w oklice proca wszystko plywa-rzecz jasna juz nie chce sie wlaczyc,susze suszarka juz 10minutke i zaraz sprobuje wlaczyc,ale to chyba koniec DFI i nie dziwilbym sie jak proca tez :(

Jak mobo nie bedzie trykac to po biedy,ale widze ze w sockecie sa jakies plamki,wiec zeby mi gware uznali-ups....

 

20min suszenia wszystko dziala,dobra nawet nie zkladam chlodzenia,jutro zmiana biosu i cisne dalej :E

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czocza jesli chcesz napiecie 1,47v dawac 24/7 no to powodzenia .

moj narazie udalo mi sie ustabilizowac na 8x485 przy 1,34 v . Zauwazylem ze w pewnym momencie temperatury wraz ze wzrostem napiecia rosna lawinowo. dajesz niby 0,05v a tu odrazu 15-25* roznicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do tematu prockow, co sprzedawca to inna wersja dostepnosci w najblizszym czasie co mnie nie cieszy wcale

slyszy sie tez, ze intel cos spapral pod czapkami i teraz naprawiaja, przez co chwilowa sprzedaz wstrzymana, ze czujniki temp to pewne ale czy nie aby cos wiecej ?

A może po prostu chcą wyczyścić magazyny z E6xxx ;>

 

Lojalne podejście do hurtowników i sklepów...

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Hmm nie wydaje mi sie zauwaz,ze Intel tak goni ze wszystkim ze nie czeka az sprzedawcy sie pozbeda zapasow,tam bym walek z konstrukcja,konkretnie walsnie z tymi czujkami-mi tez sie tak wydaje,ale w przyszlym tygodniu juz moze bede w Intelu to dam cyne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czocza jesli chcesz napiecie 1,47v dawac 24/7 no to powodzenia .

moj narazie udalo mi sie ustabilizowac na 8x485 przy 1,34 v . Zauwazylem ze w pewnym momencie temperatury wraz ze wzrostem napiecia rosna lawinowo. dajesz niby 0,05v a tu odrazu 15-25* roznicy

Hmmm, ten który sprzedaje tego E8200 pisze ze przy 1,47V i taktowaniu 4,2GHz ma temperatury 70*C na AC Freezer.

Screen: http://images34.fotosik.pl/134/eaf455ab77d64a88.jpg

 

I co sadzicie opłaca sie go kupować za 600zł tego E8200 czy brać za 720zł E8400 box nowy?

 

Czekam na szybka odpowiedz bo sie waham czy kupować selekta E8200 czy E8400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Hmmm, ten który sprzedaje tego E8200 pisze ze przy 1,47V i taktowaniu 4,2GHz ma temperatury 70*C na AC Freezer.

Screen: http://images34.fotosik.pl/134/eaf455ab77d64a88.jpg

 

I co sadzicie opłaca sie go kupować za 600zł tego E8200 czy brać za 720zł E8400 box nowy?

 

Czekam na szybka odpowiedz bo sie waham czy kupować selekta E8200 czy E8400.

moim skromnym zdaniem pierwszy lepszy e8200 tyle ci zrobi - i nie trzeba dopłacać :-) zostanie na lepszy ram, mobo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem pierwszy lepszy e8200 tyle ci zrobi - i nie trzeba dopłacać :-) zostanie na lepszy ram, mobo...

jasne kazdy 8xxx zrobi na AC 4200 orthosa ... NC

 

Hmm nie wydaje mi sie zauwaz,ze Intel tak goni ze wszystkim ze nie czeka az sprzedawcy sie pozbeda zapasow,tam bym walek z konstrukcja,konkretnie walsnie z tymi czujkami-mi tez sie tak wydaje,ale w przyszlym tygodniu juz moze bede w Intelu to dam cyne ;)

W Limeryku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto zmieniać E6600 na E8400 ? nie mam zamiaru kręcić proca.

Oj rozgrzeszenia przez to mozesz nie miec...

A na powaznie - zalezy do czego uzywasz kompa ALE za darmo mozesz przeciez podkrecic tego E6600 i miec wiecej powerna niz E8400 bez OC, za E8400 musisz doplacic - moim zdaniem wybor jest prosty :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kręceniu to nie myślę bo na boxowym coolerku juz jest gorąco w spoczynku a hałasować tą suszarką boxową nie chce bo zależy mi na ciszy jako takiej, Q-Fan włączony i jest w miare cicho :) a zastosowanie to jak wiekszość głównie Gry, troche grafiki, kompresja DVD (CCE). Wiem ze te procesory az sie proszą zeby je podkrecic ale na codzien wystarcza mi defaultowy zegar :)

 

Przy okazji mam pytanie do posiadaczy E8400 jakie macie temp w idle na boxowym wiatraku o ile ktoś takiego uzywa hehe na niekreconym procesorze.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wy [ciach!]licie! u mnie e8400 na napieciu 1.384V bez innych zmian napiec dizala na 8x500 orthosa cala noc z priotytetem 8 i temperatura na AC (thermaltake V1) na procu to 47, rdzen nr1 62, rdzen nr2 64stopnie i wiatrak sie kreci na 1300obrotow. te procki jak nie maja jakiejs wady to sie nie grzeja... sa swietne. u mnie na 1.5V jest temp na rdzeniu nr2 przy orthosie max 70stopni(mam 1 wiatrak 23cm, 1 x 14cm,1x12cm-ogolnie w obudowie temp 3 stopnie wyzsza niz temp w pokoju-mierzone miernikiem). mysle ze napiecie 1.45V na codzien na AC jest do przyjecia i dobre e8xxx beda dzialac tak przy gdzies 4.3ghz a lepsze jak sie trafia to 4.5ghz i to na codzien jest realne. a w ogole to temperatura rosnie wraz ze zwiekszaniem napiecia a taktowanie ch**a daje ;)

kto chce 4.5ghz na codzien to niech czeka na dobre selekty i na pewno sie da

 

jak widac Interloper ma:

''4.5Ghz 1.385V bios. GTL nadal nietknięte icon_wink2.gif

 

Uprzedzając pytania: To 43 tydzień, OEM od Milansa.''

 

jak dioda nie jest z[ciach!]a i cooler dobry AC to temp nie powinna przekraczac 70stopni.

Edytowane przez daniel11111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

jasne kazdy 8xxx zrobi na AC 4200 orthosa ... NC

 

...pierwszy lepszy e8200 tyle ci zrobi...

po pierwsze - pierwszy lepszy to nie każdy

po drugie - ac do ac nie podobne

po trzecie- to zależy przede wszystkim od reszty sprzętu, bo widziałem sporo płyt na P35 które nie robią nawet 500

 

ale jeżeli kolega ma sprzęt, troche skilla i ładnie trafi to nie widze najmniejszego problemu

 

a ile to tomku przepuściłeś przez łapki e8200, że taki jesteś pewny swych racji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego blackwhite chce dfi na p35 skoro Interloper chwalil to na X38....

Nie zmienia to faktu, ze to mobo ma cos w sobie :D

Bo tak na prawdę nie wiem, czy jest sens pakować się teraz w X38 skoro zaraz będzie X48.

Jedynie co przemawia jak dla mnie za X38 to PCIE 2.0, ale na 1.0 też dam radę :P

Z resztą LT P35 jest niezłą płytką - tak mi się wydaje, no chyba ,że przekonacie mnie,że X38 jest jeszcze lepsze i warto łyknąć. :)

 

A tak przy okazji - jestem teraz w Polsce, nie wiecie gdzie można to P35 LT albo X38 LT łyknąć poza Allegro?

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze - pierwszy lepszy to nie każdy

po drugie - ac do ac nie podobne

po trzecie- to zależy przede wszystkim od reszty sprzętu, bo widziałem sporo płyt na P35 które nie robią nawet 500

 

ale jeżeli kolega ma sprzęt, troche skilla i ładnie trafi to nie widze najmniejszego problemu

 

a ile to tomku przepuściłeś przez łapki e8200, że taki jesteś pewny swych racji?

i później ludki płaczą ,a dlaczego nie robi 4.2G jak pierwszy lepszy miał tyle robić- wiec będziemy ich odsyłać po rady do Ciebie.

No je jeszcze nie widziałem mobo co nie robi 500fsb od 965

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

i później ludki płaczą ,a dlaczego nie robi 4.2G jak pierwszy lepszy miał tyle robić- wiec będziemy ich odsyłać po rady do Ciebie.

zawsze służę radą

 

No je jeszcze nie widziałem mobo co nie robi 500fsb od 965

ja też- do czasu, także moge ci podesłać i zobaczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...