Skocz do zawartości
ath

Core 2 Quad - Q9300 / Q9450 / Q9550 / QX9650 / QX9770

Rekomendowane odpowiedzi

To musiałaby być słaba sztuka, gdyby do 3.4GHz potrzebowała 1.3V...

 

Na tym chłodzeniu na Q9400 zrobiłem 3.4GHz. Napięcie było bodajże 1.28V, temperatury ~70*C, ale Q9400 trochę mniej się grzeje od Q9550...

 

Ogólnie radziłbym zmienić chłodzenie. Napisz jeszcze, jaką masz płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

Mam pytanie odnośnie napięcia...czy Q9550 da rade na 1.3v zrobić 3.4GHz?

Czy da rade schłodzić tego quada Pentagram HP 100ALCu Lite?

1.3V to raczej średnie okolice +3.8GHz niż 3.4. Co do chłodzenia - gdyby wentylator ciągle jechał na pełnym RPM... Ale to chyba katowanie słuchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ot

 

do tej pory miałem fuksa bo mam e4300@3ghz v1.3 ;]

No nie wiem. Też miałem taką sztukę ( boleję że nie przetestowałem na obecnej płycie ) ale do 400x8 potrzebowałem 1.45v

 

No ale że to wątek o Q9550 to życzę dobrej sztuki E0 z VID 1.0875 [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spójrz może moja rada piętro wyżej...to nie jednorazowa porada tylko standard dobrego OC. Nie podkręca się wszystkiego razem tylko najpierw każdy element osobno!

 

Wiem, wiem, zawsze jednak kręcę całość :wink:

 

Wrzuciłem wszystko na przykurzonego Foxconna P35a i ustawienie wszystkiego i ustabilizowanie na 3.4GHz zajęło mi 30 minut - coś czego na Asusie nie dało się zrobić w 2tyg. Do tego dorzuciłem 2GB RAMu i łącznie jest 6GB (2x2 + 2x1) - all stable dzięki BY SPD. Nic nie musiałem ustawiać pomimo, że to kości 2GB vs 1GB, innych producentów, o innej szybkości i innych timingach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@epoxer

Dajcie koledze piwo, bo dobrze gada!

Po krótkich romansach z różnymi MB Asusa powiem tylko tyle: FOXCONN Rulez :-)

 

PS. Moje zdanie jest stronnicze i nieobiektywne i pewnie znajdzie się 150 osób o odmiennych poglądach, ale P35A i P35A-S są rewelacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję w miarę szybkiej odpowiedzi :)

 

Przymierzam się do kupna Q9550 i potrzebuję kupić nowa płytę, bo obecnego Abita IP35-E z żalem sprzedałem na Allegro (bo mimo wszystko P35 nie podoła mocnemu OC tego procka).

 

Mam 4 propozycje ale nie wiem, która z tych płyta będzie najlepsza do kręcenia Q9550 liczę na stabilne 4GHz (ThermalRight Ultima 90i + OCz 1150MHz powinny dać radę) więc przydałaby się w miarę dobra i tania płytka :)

 

Oto propozycje:

 

1. Asus P5QC

2. MSI Neo2-FR MOA

3. Gigabyte GA-EP45-UD3

4. Gigabyte GA-EP45-UD3LR

 

Proszę o szybka odpowiedź. Sprawdzałem mniej więcej na HwBot ale niestety nic ciekawego akurat na temat tych płyt nie znalazłem. Więc liczę na Wasze opinie, bo być może ktoś z Was miałdo czynienia z takimi zestawami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra i tania to przeciwieństwa :)

 

wg mnie stabilne 4,0 to zalezy od procesora a potem od płyty

 

ja polecam asus p5q-e tania niestety nie jest - na wyzej wymienionych moze ci sie udac podkrecenie do 4,0 ale nie musi

 

to juz predzej zmienic platforme na i5 :)

 

co do płyt to widze ze juz MSI ciezko jest dostac :)

 

płyta gigabyte mają nie chłodzoną sekcje zasilania i tu moze istniec problem w wiekszym podkrecaniu :)

Edytowane przez yacub10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szuri21

Nie wiem, czy czasem nie oddałeś skórki za wyprawkę, bo Abit IP35-E to akurat fajnie kręci Quady. Maksymalnie coś koło 3,8GHz byś na niej wycisnął, ale szczerze wątpię czy na którejś z tych płyt na P45, które podałeś wyciśniesz znacząco więcej. Pozatym różnica pomiędzy Q9550@3800MHz i PL=7 na P35 a Q9550@4000MHz i PL=10+ na P45 jest ŻADNA, chyba że grasz w superPi.

 

Pozatym jak jeszcze nie kupiłeś Q9550 a sprzedałeś już płytę.... to bierz i5

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz nowe DDR2 to sprzedasz bez dużej straty. Gdzieś na forum widziałem jak można założyć chłodzenie Thermalright na i5. Cała sztuczka polega na tym, że wykorzystujesz bolce od boxowego chłodzenia od i5 i krzyżaka od Thermalright'a (nie wykorzystujesz backplate).

 

Montaż chłodzenia od 775 na 1156:

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szuri21

 

A co rozumiesz przez określenie "da radę" ?

 

Jeśli chodzi o to czy obsłuży ci Q9550 to tak, jeśli chodzi ci o podkręcanie, to dużych wyników ponad to, co byś uzyskał na Abit IP35-E nie zrobisz. Jeśli sprzedałeś już płytę i nie kupiłeś jeszcze Q9550, to dobrze ci radzę się zastanowić nad sensem pakowania się w LGA775. Obecnie sensowny zestaw z Q9550 i dobrą płytą to wydatek większy niż i5-750 + płyta. Odżałuj i zmień platformę, bo warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś dojechał mój Q9400

mało czasu a nie mogłem nie stestować :wink:

3,5 ghz mniej więcej śmiga na 1,3V

 

Po 2 godzinnym ustawianiu pomału w górę dojechałem do 520 na szynie

jako tako stabilnie mam 4,1 ghz

Dołączona grafika[/url

 

Co mnie ciekawi jakoś nie bardzo sie to grzeje nawet na 1,55V - chyba że core temp coś nie bardzo

Mój E8400 grzeje sie bardziej i to po mimo mniejszego napięcia - choć mhz też robią swoje

 

POZDRO

Edytowane przez lukaspl21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś dojechał mój Q9400

mało czasu a nie mogłem nie stestować :wink:

3,5 ghz mniej więcej śmiga na 1,3V

Mój z 1.3V na razie na 3440MHz siedzi z włączonym Speed Step i C1E, temp w Prime95 po 4h na najgorętszym rdzeniu 62C.

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@epoxer

 

To ładnie pocisnąłeś. Ile dałeś Voltów na NB? Ze swoich doświadczeń z P35A-S mogę ci powiedzieć że wyłączenie C1E (SpeedStep włączony) i danie 1,45 - 1,5V na NB to zupełnie nowa jakość w podkręcaniu Quada na P35. Wtedy dopiero mogę wyciągnąć FSB~440.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arroyo

 

Na NB jest 1,37V i fabryczny radiator, ale czeka Thermalright HR-05 SLI (kiedyś już siedział na tej płycie).

 

Na razie experymentuję z nowo zakupionym Win 7 64bit i ustawieniami całego compa - włączyłem po raz pierwszy ACPI 3.0 oraz high performance event timer, kombinuję jeszcze z AHCI.

 

FSB 440 dało by mi te 100MHz na CPU więcej wiec powalczyć dla frajdy można, bo wzrost wydajności niewielki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Okazyjnie nabyłem ostatnio Asus p5e deluxe i zastanawiam się obecnie nad procesorem. Mam zamiar nieco go kręcić i chciałbym uzyskać radę co w przypadku tej płyty głównej da mi lepszą wydajność po OC i w którym przypadku więcej wycisnę z każdej wydanej złotówki :). Pod uwagę biorę quady do Q9550 włącznie (patrząc wdg rosnącej numeracji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś znowu kilka testów - zapodałem na hwbocie http://hwbot.org/?tab=new%20submissions

 

no i pokombinowałem troche z ustawieniem na co dzień z biosu 1.29V - 3,5 ghz , z braku czasu tylko kilka minut orthosa a inne programy coś nie chca działać na moim obciętym do Sp systemie

Dołączona grafika

 

w weekend skatuje go bardziej

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Okazyjnie nabyłem ostatnio Asus p5e deluxe i zastanawiam się obecnie nad procesorem. Mam zamiar nieco go kręcić i chciałbym uzyskać radę co w przypadku tej płyty głównej da mi lepszą wydajność po OC i w którym przypadku więcej wycisnę z każdej wydanej złotówki :). Pod uwagę biorę quady do Q9550 włącznie (patrząc wdg rosnącej numeracji).

Tylko Q9550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy

Zzałożytłem do LANPARTY UT P35-T2R Q8400 i nie mogę go nic podkręcić. Cały czas wywala mi blue screeny. Jak testuję w Orthosie to wywala mi przy teście pamięci oraz pamięci i procka. Sam procek przechodzi bez problemów. Bez OC wszystko jest ok - Orthos chodzi bez problemów. Dodam, że pamięci mam A-Data Vitesta 800mHz i zmiany napięcia nie dają rezultatu. Wcześniej miałem na tej płycie i z tymi pamięciami core 2 duo E6750 i kręcił się swobodnie na 3600mHz a pamięci na 1000mhz. Aha przed założeniem quada wgrałem najnowszy bios- LP35D919

 

 

dodam jeszcze zdjęcia moich ustawień. Może to coś więcej powie

 

 

post-16221-1258669173_thumb.jpg

post-16221-1258669206_thumb.jpg

post-16221-1258669230_thumb.jpg

 

Jednak 375x8 czyli 3001MHz robi na fabrycznych ustawieniach. Shody zaczynają się powyżej 380MHz i zmiany napięcia nie pomagają

Edytowane przez apm3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...