Skocz do zawartości
redjohnny

[recenzja] Hp 6715b

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również dołączę się do dyskusji na temat HP 6715b GC049ES. Lapka mam już od dwóch tygodni i jak na razie wszystko chodzi super. Chciałbym również podziękować za recenzje AK-105, która pomogła mi wybrać ten model :)

S/N: CNU7392RBJ

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Manias85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos tu zadawal pytanie odnosnie przedluzenia gwarancji. Wlasnie przyszedl do mnie list z certyfikatem potwierdzajacym jej przedluzenie na kolejne 12 miesciecy. Swoja droga mialem juz do nich dzwonic i zapytac czy moj fax wogole do nich dotarl :)

 

Odnosnie mikrofonu, to jest niczego sobie, choc z wygladu jest tylko niepozorna dziurka. Testowalem go na skype'ie oraz nagrywam nim wyklady z uczelni - w obu przypadkach sprawuje jest dobrze.

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos tu zadawal pytanie odnosnie przedluzenia gwarancji. Wlasnie przyszedl do mnie list z certyfikatem potwierdzajacym jej przedluzenie na kolejne 12 miesciecy. Swoja droga mialem juz do nich dzwonic i zapytac czy moj fax wogole do nich dotarl :)

 

Odnosnie mikrofonu, to jest niczego sobie, choc z wygladu jest tylko niepozorna dziurka. Testowalem go na skype'ie oraz nagrywam nim wyklady z uczelni - w obu przypadkach sprawuje jest dobrze.

ile czekałeś na certyfikat??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Ostatnio zauważyłem jeszcze jedno dziwne zjawisko, które u mnie występuje. Laptopa mam już ponad 1 miesiąc i od jakiegoś czasu zdarzyło się to chyba z 2-3 razy. Na przykład serfuję sobie po sieci i słucham muzyki a tu nagle gaśnie mi matryca i laptop wtedy nie reaguje na nic. Muszę przytrzymać przez kilka sekund przycisk zasilania dopiero się wyłączy i jak go uruchomię to chodzi już normalnie. Czy miał ktoś z was taki przypadek? Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mikrofonu, to koleżka polecił mi taki (zewnętrzny):

http://allegro.pl/item267589745_niech_cie_...do_laptopa.html

http://allegro.pl/item263881835_super_mikr...o_laptopa_.html

 

Wziąłem dla siebie dwa różne bo cena dobra. Różnią się właściwie niewiele, ten dłuższy mniej zbiera śmieci z zewnątrz, a obydwa są ogólnie o 20 % lepsze niż wbudowany w lapika, choć i na tego nie można tak bardzo specjalnie narzekać, widziałem (słyszałem) o wiele gorsze.

Do Skypa ww. nadają się lepiej niż wbudowany, dużo mniejsze echo, choć to nie prof., to odbiorca słyszy dużo lepiej, nawet z 2-3 metrów

 

Przepraszam, że ponowię prośbę, ale szukałem wszędzie pomocy od sklepu i od HP i nikt nie raczył mi odpowiedzieć, pomóc. Podczas reinstalacji skasowałem wszystko co na dysku, m.in. WinDVD, tzn. preInstalkę WinDVD, te ze strony HP wymagają wcześniejszej instalki i same z siebie nie zainstalują WinDVD, może ktoś pozwoliłby mi pociągnąć lub przesłać w kawałkach na pocztę, bo nigdzie nie mogę ich dostać? Płyt HP niestety nie dało i nie mam skąd tego pliku wziąć, choć należy mi sie na tym lapku jak psu buda.

Ktoś ma pomysł na ten kłopot? Jakieś źródło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Ostatnio zauważyłem jeszcze jedno dziwne zjawisko, które u mnie występuje. Laptopa mam już ponad 1 miesiąc i od jakiegoś czasu zdarzyło się to chyba z 2-3 razy. Na przykład serfuję sobie po sieci i słucham muzyki a tu nagle gaśnie mi matryca i laptop wtedy nie reaguje na nic. Muszę przytrzymać przez kilka sekund przycisk zasilania dopiero się wyłączy i jak go uruchomię to chodzi już normalnie. Czy miał ktoś z was taki przypadek? Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Cześć, ja mam lapka ponad dwa tygodnie i też mi się zdarzyło to co tobie, tylko, że u mnie matryca sie taka szarawa zrobiła i lapek na nic nie reagował jak tylko na przytrzymanie power i po włączeniu chodził normalnie. A czym to jest spowodowanie nie mam pojęcia. A już myślałem że tylko u mnie takie coś się zdarzyło. Jaki masz S/N lapka?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ...

 

Zaobserwowałem kilka razy cos takiego na swoim poprzednim nx6110 - nigdy nic mu sie nie stało i nigdy się nie zepsuł a używałem go 2 lata.

 

Obstawiam, że jest to coś na poziomie HP a sterownikami zasilania ACPI - Advanced Configuration and Power!!! Interface. :lol2: :lol2: :lol2:

 

Ja już nie pamiętam jak to było - zdażyło się Wam na Baterii czy kablu ? Jeżeli pracuje na kablu proponuję wyłączyć wyłączanie czegokolwiek po jakimś czasie poza monitorem. Czyli wszystkie stany wstrzymania, hibernacji a zwłaszcza co najważniejsze dysku - zapewne pamiętacie jak uczyli w szkole ;)- dysk najbardziej dostaje po gaciach wlaśnie przy baraku zasilania czy Wł/Wył. ;) Natomiast przy zasilaniu bateryjnym czas wyłączenia dysku też musi być najdłuzszy ze wszystkich!!! - czyli najpierw komputer musi się wstrzymać/hibernować a później wyłączyć dysk

 

Myślę, że jeżeli obraz jest czarny a działa podświetlanie matrycy można spać spokojnie - jak wspomniał "stregobor" pewnie jakaś zawiecha bo mi wtedy komputer też nie reagował. Rozwiązałem to chyba tworząc nowy schemat zasilania! i czyszcząc rejestr.

 

Jeżeli natomiast zachowanie matrycy wygląda odwrotnie - oznacza to, że mogły przepalić się lampy podświetlania - wtedy, wita serwis

 

 

Schemat zasilania:

_______________Zasilacz :_____________bateria:

 

Wstrzymanie____nigdy__________________5min

Hibernacja______nigdy_________________10min

Monitor________10min__________________3min

HDD___________nigdy_________________15min

 

Jest to chyba najsensowniejszy schemat bo jak pewnie zauważyliście HP nie daje dodatkowego oprogramowania - oczywiście czasy można sobie proporcjonalnie! skrócić.

 

PS. wiem, że hibernacja wyłącza całe zasilanie - chodzi o to żeby 2 procesy nie zaszły rownocześnie - to tylko M$ ;)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja wcześniej napisałem, że monitor gaśnie. Miałem na myśli - czarny ekran, lcd był podświetlony. Sorki za niedociągnięcia. ACPI mam identycznie ustawione. Może ktoś sobie z tym poradził na stałe. Czekamy ...

 

A może dzwonił ktoś z was do HP i uzyskał na temat tego problemu jakąś konkretną odpowiedź.

Edytowane przez owcaxxl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu to samo, wrrrr

Zauważyłem, że tak się robi jak często uruchamiam stan wstrzymania na HPq. Wyłączyłem program 3D DriveGuard oraz hibernacje. Zobaczymy czy to pomoże.

Mam podobny problem podczas hibernacji lub stanu wstrzymania. Niby lapek się budzi ale obraz jest czarny.

Wydaje mi się że wiesza sie jakaś aplikacja uruchamiana w tle. Mam tutaj na myśli ten cały soft od HP. Ja osobiście obstawiam asghost.exe. Często mi się zdarza, że ta właśnie aplikacja się wiesza ale podczas zamykania systemu.

 

Ja raczej rzadko korzystam z hibernacji i wstrzymania, więc jakoś specjalnie mnie to nie denerwuje.

 

Jak ktoś coś wymyśli to będę wdzięczny jak da znać.

 

Pozdrawiam

 

 

EDIT: Pamiętam, że kiedyś był podobny problem w laptopach z kartami x700. Błąd leżał w sterownikach od ATI.

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Piszę po raz drugi, bo już nie mogę wytrzymać. Zasilacz mi sie spalił 3 razy - za każdym razem brałem nową sztukę ze sklepu. Poniżej jest chronologicznie cała historia zdarzeń jakie miałem z tym laptopem.

 

1. Dnia 06.11.2007 (wtorek) kupiłem w firmie HENWAR laptopa, model 6715 s z systemem DOS – podłączyłem go do prądu, pracowałem przez 4 h poczym zasilacz się spalił

2. Dnia 07.11.2007 (środa) wymieniłem Laptopa w sklepie na nową sztukę (ten sam model) – niestety historia powtórzyła się dokładnie w ten sam sposób – po 5 h pracy zasilacz znowu się spalił

3. Dnia 09.11.2007 (piątek) po konsultacji ze sprzedawcą, postanowiłem dopłacić i kupić ten sam model ale lepiej wyposażony (z Win XP Pro i bluetooth) – i znowu !!!!!!! spalił się zasilacz - najpierw pracowałem 4 h a potem podłączyłem baterię zeby go naladować - naładowała się - po czym znowu włączyłem lapa bez baterii i dizałą. Następnego dnia już nie wstał - koniec .....

 

Suma sumarum - jutro oddaje sam zasilacz, bo laptop jest OK - tylko jakieś chińczyki dali [gluteus maximus] i wsadzili beznadziejny zasilacz, przez co ludzie się wkurzają, a co do serii, numerów serynych itp... to nie ma reguły bo każdy zasilacz miałem z innym serial numerem (tj. odległa numeracja, inne cyferki i literki)

 

Dziwi mnie tylko ze w tym bardziej wypasionym module tez sie popsul zasilacz

 

A ha, tak w międzyczasie zasanawiałem się nad oddaniem lapa i kupnem Asusa - co sądzicie o lapach asusa ? Wporzo zy może w ogóle lepiej nie zawracać sobie tym głowy i pozostać przy HP Compaqu ???

 

Pozdrawiam

Aro

Edytowane przez arkos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Pamiętam, że kiedyś był podobny problem w laptopach z kartami x700. Błąd leżał w sterownikach od ATI.

To mialoby jakis sens, bo jakby nie patrzec x1250 bazuje na radku x700, choc co prawda jest odpowiednio wykastrowany i zintegrowny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem podczas hibernacji lub stanu wstrzymania. Niby lapek się budzi ale obraz jest czarny.

Wydaje mi się że wiesza sie jakaś aplikacja uruchamiana w tle. Mam tutaj na myśli ten cały soft od HP. Ja osobiście obstawiam asghost.exe. Często mi się zdarza, że ta właśnie aplikacja się wiesza ale podczas zamykania systemu.

 

Ja raczej rzadko korzystam z hibernacji i wstrzymania, więc jakoś specjalnie mnie to nie denerwuje.

 

Jak ktoś coś wymyśli to będę wdzięczny jak da znać.

 

Pozdrawiam

EDIT: Pamiętam, że kiedyś był podobny problem w laptopach z kartami x700. Błąd leżał w sterownikach od ATI.

@AK-105 z tego co pamiętam to Ty na tym kompie zainstalowałeś WinXP. Ja mam Vistę i występują te same objawy co u Ciebie i przedmówców. Wniosek: problem nie leży po stronie systemu operacyjnego (a już na ten zaczynałam narzekać)

 

P.S.

asghost.exe - wykasowałem to ustrojstwo z dysku, ponieważ proces ten czasami zużywał 100% mocy obliczeniowej procesora :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AK-105 z tego co pamiętam to Ty na tym kompie zainstalowałeś WinXP. Ja mam Vistę i występują te same objawy co u Ciebie i przedmówców. Wniosek: problem nie leży po stronie systemu operacyjnego (a już na ten zaczynałam narzekać)

 

P.S.

asghost.exe - wykasowałem to ustrojstwo z dysku, ponieważ proces ten czasami zużywał 100% mocy obliczeniowej procesora icon_confused2.gif

Po tym jak wykasowałeś asghost.exe wszystko Ci działa? Czytnik linii papilarnych itp? Mimo usunięcia tego pliku są problemy z matrycą?

 

 

 

A ha, tak w międzyczasie zasanawiałem się nad oddaniem lapa i kupnem Asusa - co sądzicie o lapach asusa ? Wporzo zy może w ogóle lepiej nie zawracać sobie tym głowy i pozostać przy HP Compaqu ???

Mi osobiście jakoś HPek bardziej pasuje. Chyba głównie dlatego że jest, według mnie, wygodniejszym narzędziem pracy. Pamiętaj, że kupując ASUSa musisz się liczyć z krótszym czasem pracy na baterii (zależy od modelu, ale ogólnie ASUSy jakoś specjalnie dobrze na tym polu nie wypadają.

 

 

 

No i wyskoczyl mi bad-pixel icon_sad.gif Sadzicie, ze mozna reklamowac kompa z jednym takim pixelem? Powinni wymienic na nowy czy beda to naprawiac?

Jednego bad-pixela nie można reklamować.

 

 

 

Witam wszystkich, podczas pracy na baterii mam zbyt ciemny ekran, po podłączeniu zasilacza do sieci staje sie jaśniejszy . Proszę o odpowiedż co mam zrobic żeby rozjaśnic ekran npodczas pracy na baterii

Fn + f9/f10 - w ten sposób możesz rozjaśniać i przyciemniać matrycę. Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A ha, tak w międzyczasie zasanawiałem się nad oddaniem lapa i kupnem Asusa - co sądzicie o lapach asusa ? Wporzo zy może w ogóle lepiej nie zawracać sobie tym głowy i pozostać przy HP Compaqu ???

 

Pozdrawiam

Aro

 

Kolego - na to pytanie, myślę, że odpowiedź nasuwa się sama! czy ktoś z nas kupował by HP gdyby był zachwycony Asusem?

 

Jeżeli masz z tym dylemat zapraszam do innego wątku pod tytułem "Co kupić"

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam "szczęśliwych" posiadaczy 6715b, dołączam do "rodziny spalonych", mój wytrzymał ok 3h potem sie zorientowałem że na baterii chodzi. W tym wątku była mowa o tym że an serwisach brakuje zasilaczy, czy jest ktoś kto w ostatnich dniach dostał nowy zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam "szczęśliwych" posiadaczy 6715b, dołączam do "rodziny spalonych", mój wytrzymał ok 3h potem sie zorientowałem że na baterii chodzi. W tym wątku była mowa o tym że an serwisach brakuje zasilaczy, czy jest ktoś kto w ostatnich dniach dostał nowy zasilacz?

Mam pomysła!!! Może dla wprowadzenia trochę optymizmu w ten wątek zaczną się chwalić osoby którym zasilacz się nie spalił???

A tak na poważnie zastanawia mnie ile z ostatnio kupionych 671xx miało zasilacze pozbawione wad?

 

Jest ktoś taki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku była mowa o tym że an serwisach brakuje zasilaczy, czy jest ktoś kto w ostatnich dniach dostał nowy zasilacz?

Ja czekam juz ponad tydzien i jeszcze nie dostalem moze to wlasnie wina tego ze na stanie nie ma musze zadzwonic i sie dowiedziec co jest grane :] moze sie pospiesza troche. Edytowane przez kamisss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...