Skocz do zawartości
kaluzaaa

UMPC/Subnotebooki - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu mialem w reku Advent'a 4211. Jest to kopia Wind'a, jednak z "nieco" lepszymi podzespolami - Atom 1.6ghz, 1gb, 80gb, xp home. Calosc za troche ponad 1000zł. Kuszaca propozycja :D

Yyy, ale przeciez dokladnie takie same bebechy ma Wind wiec nie wiem co jest lepszego w Advencie? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy, ale przeciez dokladnie takie same bebechy ma Wind wiec nie wiem co jest lepszego w Advencie? :blink:

No właśnie, wszystko to samo, a cena nieco fajniejsza :wink: Troche zle sie wyrazilem wczesniej :P Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to na allegro ktoś wystawił aukcję 2 adventów w cenie identycznej co wind, ale żaden nie zszedł. Natomiast sprzedał się na jakimś BCM za 1081zł.

Może i kusząca propozycja, ale czy w Polsce to będzie miało jakiegoś oficjalnego dystrybutora, serwis? Czy wszystko z wysp albo zza wielkiej wody? ;) Niemniej jednak i tak bardziej podoba mi się MSI :)

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze/koleżanki, możecie mi napisać, jak sprawuje się MSI WIND w typowej biurowej pracy? Idzie płynnie na nim pracować, czy jest "powolny"? Zastanawiam się nad kupnem, bo chciałbym zastąpić obecny serwerek który udostępnia neta i ściąga jakieś pliczki na tego WIND'a.

 

Zależy mi na małym poborze prądu ( WIND bierze coś koło 15W, chyba :lol2: ) i małych rozmiarach samego kompa.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy odpalonej bazie Oracle i sqldeveloperze potrafi sie nieco przyciac od czasu do czasu :) W wordzie 2007 nie zauwazylem jakichs problemow , ale duzych dokumentow nie mielilem.

 

BTW to nie lepiej kupic eee boxa czy jakas mini plyte glowna z atomem na serwer ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy odpalonej bazie Oracle i sqldeveloperze potrafi sie nieco przyciac od czasu do czasu :) W wordzie 2007 nie zauwazylem jakichs problemow , ale duzych dokumentow nie mielilem.

 

BTW to nie lepiej kupic eee boxa czy jakas mini plyte glowna z atomem na serwer ?

 

Dzięki za info. Recenzje też opisują, że nie ma problemów z spowalnianiem WIND'a, ale najbardziej cenne sa informacje od użytkowników.

WIND mi się strasznie podoba a poza tym ładnie by się wkomponował w biurko. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie widzialem dzisiaj w Saturnie EEE PC 701 i Winda - nie powiem Wind zrobil na mnie wrazenie :)

 

Ja macałem w sklepie (nie) dla idiotów :D i chce go mieć, tylko że z większą baterią :D

 

no macac tez macalem :P i dokladnie tak samo jak ty czekam na ver. z wieksza bateria :P ew. z ta slabsza ale w cenie ~1000 zl :)

To pomacajcie Eee 1000 to nie bedziecie chcieli Winda... nie wiem komu sie ten caly wind podoba... w porownaniu do eee toz to kiczowato wyglada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do MSI to trzeba powiedzieć, że sprzedało swoja konstrukcję również NTT (NTT CORRINO W 101I). Również medion produkuje podobnego notebooka ;]. Pewnie też na podzespołach od MSI ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze podaj linka bo aktualnie widze Corrino po ~1350 zl a MSI mozna dostac nawet za 1299 zl (lecz wiekszosc tez jest za ~1350 zl)

 

chociaz jak teraz tak patrze to po ~1300 zl sa Windy z Linuxem, a najtanszego Corrino znalazlem na skapcu za 1299 zl i to z XP, wiec niby te 100 zl taniej

Edytowane przez CzArNy`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sie zainteresujecie Acer Aspire One? W stanach kosztuje $349 za wersje 1GB RAM, 120GB HDD, XP. Ja kupilem go na promocji za $275 ($249+tax). Mam go juz ponad tydzien i dziala wyśmienicie. Jedyne wady to brak BT (latwe do naprawienia) i bateria 3 ogniwowa, ale za $399 ma sie niedlugo pojawic wersja z 6 ogniwami i wiekszym dyskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sie zainteresujecie Acer Aspire One? W stanach kosztuje $349 za wersje 1GB RAM, 120GB HDD, XP. Ja kupilem go na promocji za $275 ($249+tax). Mam go juz ponad tydzien i dziala wyśmienicie. Jedyne wady to brak BT (latwe do naprawienia) i bateria 3 ogniwowa, ale za $399 ma sie niedlugo pojawic wersja z 6 ogniwami i wiekszym dyskiem.

Mówisz o wersji 8,9'' czy 10,2''? I nie każdy też ma możliwość sprowadzenia tego z zagranicy a wind już oficjalnie zagościł w krajowych sklepach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer ma ekran tylko 8.9" ale jest za to mniejszy i cienszy niz Wind, wedlug wielu opinie jest tez ladniejszy.

Wbrew pozorom roznica miedzy 8,9 i 10,2" to sporo. Nawet nie patrzac przez pryzmat ekranu to komfort jesli chodzi o klawiature i pisanie na niej jest sporo wiekszy na Windzie. Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co znalazlem w sieci, klawiatura AA1 ma rozmiar 95% tego co Wind.

Ale nawet MSI nie ma pełnej wiec kolejne % w dół nie służą temu. A inna sprawa o której teraz mi się przypomniało: ten touchpad z przyskami po bokach, jakos kompletnie mi sie to nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer ma ekran tylko 8.9" ale jest za to mniejszy i cienszy niz Wind, wedlug wielu opinie jest tez ladniejszy.

A to sry, bo wydawało mi się, że miały być 2 wersje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...