Skocz do zawartości
kaluzaaa

UMPC/Subnotebooki - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie mam podobny problem z tym. Kusi mnie niska cena winda z porównaniem z Asusa.

Byłem w sklepie i oglądałem.Moim zdaniem jeśli chodzi o wykonanie winda to wygląda tak jak ze zdjęć troszke zabawkowo.

W sumie dla dziewczyny jak znalazł - nie wiem takie mam odczucie.

Asus bardziej taki biznesowy - drażni mnie w nim gruba ramka na ekranie.

Porówanie z tego co zauważyłem - asus bateria :) 6-cell, no i wykonanie bo parametry mają zbliżone.

No właśnie i to co zauważyłem i tego co nie jest warte dodania około 600 zł ?

Jakby ktoś miał jakieś uwagi co do jednego i drugiego modelu będą mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wind ma swietny wyswietlacz, dobra klawiaturke, win xp w standardzie oraz dostepne konfiguracje z wlozonym od startu 2 gb ramu.

Niestety ma tez baterie ktorej jedyna cecha pozytywna jest to , ze istnieje, oraz beznadziejnego trackpada.

 

Asus na pewno ma dobra baterie , ale nic wiecej o nim nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no ja nie wiem co sie ludzie tak uczepili tego niby dziecinnego wygladu Winda. Mam go teraz, a paroma modelami Eee mialem okazje sie bawic i bez kitu mówienie, ze Wind to zabawka a Eee to taki powazny i biznesowy to jakies nieporozumienie. Moze jakies tam roznice miedzy nimi sa, moze rozowy Wind faktycznie pasuje do dziewczyn (pewnie po to zrobili taki kolor), ale zarowno Windowi "brakuje" troche do zabawki jak i Eee do lapka biznesowego. Dla mnie oba prezentuja podobna jakosc, a inna sprawa, ze zdjecia to jedno a stan rzeczywisty to drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem obecnie jedynie korzystnie wygląda:

- Asus Eee 1000h (10", HDD, 6 cell) ~ 1600zł

- MSI Wind U100 po wejściu modelu z 6cell (10", HDD...) ~ ? ? ?

 

bawiłem się w sklepie 8,9" Asusem i brakowało mi minimalnie powierzchni LCD, oglądając filmy na youtube wydaje mi się że 10" już są ok

 

wystarczy poczekać aż ceny stopnieją z 1600zł do 1200-1300zł i powoli zacznie się opłacać zabawa takim sprzętem :]

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobote przy metrze centrum stal czerwony pietrowy promocyjny autobus MSI w ktorym pokazywali windy i jakies 17" z radkiem 3850 pod pokladem - udalo mi sie dowiedziec , ze Windy z 6 komorowka bedzie info w przyszlym tygodniu , a w sprzedazy za ok 2 tygodnie.

 

Ma byc tez info apropo baterii do upgradowania starych window.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobote przy metrze centrum stal czerwony pietrowy promocyjny autobus MSI w ktorym pokazywali windy i jakies 17" z radkiem 3850 pod pokladem - udalo mi sie dowiedziec , ze Windy z 6 komorowka bedzie info w przyszlym tygodniu , a w sprzedazy za ok 2 tygodnie.

 

Ma byc tez info apropo baterii do upgradowania starych window.

I to piekne niedzielne popoludnie stalo sie jeszcze piekniejsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poradzcie co robic :F

 

 

tak sie nieszczesliwie zlozylo ze na IIgim roku moich studiow bede od cholery czasu musial siedziec na uczelni. wiec bez lapka to ja tam zgnije po prostu, tym bardziej ze do pracy tez potrzebuje lapka a mam obecnie prehistorycznego thinkpada IMB z PIII na pokladzie <haha> :F

 

netbook wydaje mi sie idealnym rowiazaniem. Maly lekki dlugotrzymajaca bateria, moze spokojnie siedziec w plecaku i nie bede czul garba na plecach. Przy ekranie 10 cali bedzie juz w pytke a i tak bede myszka wireless sotsowal wiec touchpad mi wisi (nieznosze tego wynalazku).

 

Pytanie do Was jako ze jestescie ode mnie bardziej ogarnieci w temacie :F

 

Moje zapotrzebowanie to:

 

Ekran 10 cali

przynajmniej 1GB ramu

procek ala atom w zupelnosci wsytarczy

dysk nie musi powalac wystarczy parenascie giga.

wazne zeby dlugo chodzil na baterii.

dobra klawa i WIFI.

 

a tak to mi rybka.

 

Kluczowym parametrem --> Cena.

 

Podoba mi sie Wind ale 3komorowa bateria odstrasza.

80gb to az nadto :F Sprowadzony z usa wynioslby 1100 pln wiec juz bez tragedii.

 

Jest tez Dell inspiron - gdyby nie 8.9 ekran to bym go bral chyba. za psie grosze jest doslownie na ebayu.

 

 

Pytanie --> Poczekac caly pazdziernik z zakupem ? Jest realna szansa ze wejdzie pare nowych modeli i ceny spadna ? pazdiernik jeszcze wytrzymam ale na listopad netbook musi byc.

 

Co robic :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co sądzicie to czymś takim- cena sporo ponizęj 1k to plus. Jak rozumiem to eszcze stara wolna seria cepów via ?

 

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=ARISTO+PICO-640

 

ups to ma ekran 7"

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie cena jest śmieszna, ale nie dlatego, że tak tanio, tylko śmiać mi się chce jaka jest żałosna ;]

Nie chcę 160GB na dysku, 2GB ramu. Chcę zwykłego winda z większą baterią i podejrzewam, że sporo osób myśli tak samo. To miały być TANIE notebooki a chcąc spełnić moje wymagania, czyli 'zwykły' wind i 6-komorowa bateria, składając to osobno, cena będzie i tak w granicach nowego winda :/

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wind z 6 komorowka pojawil sie w komputroniku (na razie tylko w cenniku)

 

http://www.komputronik.pl/Notebooki/Netboo...pelny,id,61265/

 

Ale 1700 za dysk 160 i baterie 6 cell to nie jest zla cena w sumie.

1700 za netbooka to nie jest smieszne - to jest zalosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam traca dysk i ram, 1gb i 80gb w zupelnosci wystarcza do wszystkiego. Bardziej mnie interesuje jaka bedzie cena SAMEJ bateryjki i czy faktycznie beda jakies znizki/promocje dla posiadaczy Window 3-cell. Ale cena faktycznie nie bardzo, IMO 1500 to absolutny max za cos klasy "netbook".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak długo trzymająca bateria to skarb. z mojego punktu widzenia i użytkowania niema co sie pchać w małe bateryjki które daje jak narzazie MSI i Acer. Właśnie pisze z KFC, mój eeepc działał prawie cały dzień w szkole i jeszcze bateria trzyma. Szkoda tylko że powierzchnia dyskowa jest tak mała :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarna 901 z atomem, 12gb ssd i winXP za bodajże dokladnie 1120brutto, też go macalem w makro w zeszłym tygodniu i poważnie zastanawialem się nad kupnem... gdyby był ze zwyklym hdd 80gb (a jeszcze lepiej 40...)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma modelu 902 :unsure:

 

Wyglądał jak 900 czy 901 ?

 

Jeśli to 901, to makro ma b.dobrą cenę. :wink:

 

pozdro

 

EDIT: Według oferty makro 1194 brutto - cena naprawdę powalająca.

faktycznie pomylilo mi sie :o byla to 901, bo z kamerka 1.3MP i na Atomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarna 901 z atomem, 12gb ssd i winXP za bodajże dokladnie 1120brutto, też go macalem w makro w zeszłym tygodniu i poważnie zastanawialem się nad kupnem... gdyby był ze zwyklym hdd 80gb (a jeszcze lepiej 40...)...

Z HDD to chyba jest model 904H ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 904HD. Ale moim zdaniem to nic ciekawego - obudowa z eee 1000, ekran 8.9" i bateria 6 komorowa ale za to Celeron.

 

Za to Asus zaprezentował nowy model 900HA czyli 900A z dyskiem 160gb.

 

pozdro

 

P.S. Pre-order na Amazonie na model 900HA - 349 USD.

 

P.S.2 Wind z 6 komorową baterią posiada nową kartę Wi-fi - w końcu w standardzie N.

Edytowane przez komoornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

904 HD, w vobisie 1199zł. Ogladalem sobie żółte NTT Corino - ZAL.PL . Wyglad cukierkowy, jakosc - ....

W życiu bym tego nie kupił : /

AMEN w zyciu bym tego nie kupil...

 

Chociaz szczerze nie wiele lepsze wrazenie na mnie robi MSI Wind... zawiasy wygladaja jakby po tygodniu mialy sie poddac :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 904HD. Ale moim zdaniem to nic ciekawego - obudowa z eee 1000, ekran 8.9" i bateria 6 komorowa ale za to Celeron.

no i przez tą wiekszą obudowę w połączeniu z 8,9' matrycą wyglada badziewnie, jak 701.

 

901 mi wizualnie, parametrami i wielkościowo pasuje, tylko ten dysk... chyba jednak poczekam na eee1000 w rozsądnej cenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i przez tą wiekszą obudowę w połączeniu z 8,9' matrycą wyglada badziewnie, jak 701.

 

901 mi wizualnie, parametrami i wielkościowo pasuje, tylko ten dysk... chyba jednak poczekam na eee1000 w rozsądnej cenie...

Ale to jest netbook. Co Ty chcesz na nim trzymac? Niezliczone ilosci filmow? Poza tym wiekszy hałas i wibracje. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...