Skocz do zawartości
kaluzaaa

UMPC/Subnotebooki - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio miales oferte kupna UZYWANEGO za 1000zł a nowego na pewno nie kupisz... cena ok. 1400zł jest bardzo dobrą ofertą na chwilę obecną. Za 1000zł to sobie kupisz Acera One (phi)...:/

osoba która go sprzedawała wystawiła na aukcję tego samego dnia co został on zakupiony w sklepie = NOWY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie do Sector19 jakim zlaczem jest podlaczany dysk do Asus 1002HE sata, pata, mini pci-e czy zif ?

Edit: i kolejne: w kilku video na youtube widzialem ekran matowy a w innych blyszczacy jaki jest tam standardowo?

 

Asus 1004dn z cd-rom i gn40, w srodku wyglada na cos ala brushed aluminium, ale niestety na zewnatrz chyba glossy obudowa.

Kto to wogole wymyslil swiecace sie jak psu jajca obudowy w wiekszosci notebookow... i ludzie w dodatku to kupuja.

http://translate.google.com/translate?u=ht...=1&ie=utf-8

Edytowane przez NotUsedBrain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie do Sector19 jakim zlaczem jest podlaczany dysk do Asus 1002HE sata, pata, mini pci-e czy zif ?

Edit: i kolejne: w kilku video na youtube widzialem ekran matowy a w innych blyszczacy jaki jest tam standardowo?

Witam witam, w srodeczku oczywiscie s-ata wiec kazdy dysk podlaczysz (u mnie trandscend 32GB SSD)...

 

Ekran matowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może jakieś większe doświadczenie odnośnie samsunga N310?

W piątek byłem w MM i leżały dwa czarny i granatowy, ale niestety wyłączone, także mogłem sprawdzić tylko wygląd i musze powiedzieć, że klawiatura baaardzo przyjemna, obudowa też, po zamknięciu wygląda jak taka mini metalowa teczka (co to na filmach często używają ;)) fajne zaokrąglone kształty, wypukły napis. Naprawdę pozytywne wrażenie. Tylko ta cena ~2k pln zdecydowanie zaporowa

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już na rynku jakieś 11 lub 12" maszyny w normalnych cenach? Bo mnie ten mój 10.2 wkurza :P wole dopłacić i mieć coś lepszego :D Ważne by było lekkie i długo pracowalo na baterii, wydajnosc mniej istotna.

 

PS: Tez wam sie tną filmiki jak przeglądacie YT i inne na baterii? Moj Wind zwalnia na baterii do 800 MHz i nic na tym sie nie da oglądać.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: Tez wam sie tną filmiki jak przeglądacie YT i inne na baterii? Moj Wind zwalnia na baterii do 800 MHz i nic na tym sie nie da oglądać.

W zadnym Eee nie mialem takich problemow :)

 

Zazwyczaj odpalam filmiki w trybie power saving :) a gdy zaczyna przycinac wrzucam super performance i zapomina o jakimkolwiek problemie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto to wogole wymyslil swiecace sie jak psu jajca obudowy w wiekszosci notebookow... i ludzie w dodatku to kupuja.

Dokładnie. O ile w 901 i 1000H ramka LCD była jeszcze matowa, to w 1000HE musieli już zrobić błyszczącą co by bardziej zdenerwować człowieka :D

 

 

pozdro

Edytowane przez komoornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac 1008HA na allegro tez znalezc nie moge ;)

Jednak mnie interesuje model 1000HV. Ile one kosztuja ? Z wyliczen wyszlo mi ze powinny kosztowac okolo 1700zl. Jesli bedziesz mial info gdzie mozna je dostac to napisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac 1008HA na allegro tez znalezc nie moge ;)

Jednak mnie interesuje model 1000HV. Ile one kosztuja ? Z wyliczen wyszlo mi ze powinny kosztowac okolo 1700zl. Jesli bedziesz mial info gdzie mozna je dostac to napisz ;)

Eee 1008HA Pearl White

Eee 1008HA Pearl Black

 

czyli niewiele wiecej niz wynika z wyliczen :)

 

A Eee 1000HV kosztował ok. 2300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu zamawiam SAMSUNG NC20.

Czyli wiekszy brat blizniak NC10, roznica to 12.1" glossy monitor i procesor Via Nano.

Z tego co sie orientuje (miedzy innymi wasze opinie) to model Nc10 byl mocno udany, tak wiec mam nadzieje ze Nc20 mnie tez nie zawiedzie. Jedyne czego sie obawiam to ten procek, chociaz slyszalem ze podobno jest bardziej wydajny od Atoma i jeszcze bardziej energooszczedny? Jak to wyglada naprawde?

 

Jakies uwagi, czy waszym zdaniem Nc20 jest najlepszym wyborem sposrod konkurencji?

dzieki za opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu zamawiam SAMSUNG NC20.

Czyli wiekszy brat blizniak NC10, roznica to 12.1" glossy monitor i procesor Via Nano.

Z tego co sie orientuje (miedzy innymi wasze opinie) to model Nc10 byl mocno udany, tak wiec mam nadzieje ze Nc20 mnie tez nie zawiedzie. Jedyne czego sie obawiam to ten procek, chociaz slyszalem ze podobno jest bardziej wydajny od Atoma i jeszcze bardziej energooszczedny? Jak to wyglada naprawde?

 

Jakies uwagi, czy waszym zdaniem Nc20 jest najlepszym wyborem sposrod konkurencji?

dzieki za opinie

NC10 byl udany czego niestety nie da sie powiedziec o NC20 ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A troche szerzej? Co dokładnie jest z nim nie tak?

 

Ponawiam pytanie, Sector19 dlaczego uwazasz go za nieudany model?

 

Przejzalem juz chyba wiekszosc recenzji dostepnych w necie, opinie sa bardzo dobre.

Mozna sie spierac czy cena 500$ i 12" ekran oraz 1,5kg wagi przystoi netbookom, ale dla moich potrzeb jest to idealne rozwiazanie.

Edytowane przez TeQuila SunRise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, ile osob tyle opinii, jednak zaufam producentom&sklepom ktorzy jednoznacznie klasyfikuja go do grupy netbook.

 

W kazdym razie ten Samsung juz nieaktualny, zakupilem dzisiaj Lenovo S10-2, czyli S10 po liftingu. Odbiór za ~8dni wiec jesli ktos chcialby jakies info, sluze pomocom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do 1008HA wczoraj miałem w rękach ten model... jest prześliczny!!!

 

Taki smukły, piękny, cudny, a do tego trzyma dłużej na baterii niż mój 1002HA :)

 

AH i zapomniałbym jest takiiiii cieniutki że hej ! W poniedziałek moja matka będzie go miała więc będę dalej relacjonował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sector19, mógłbyś powiedzieć czemu NC20 nie jest udanym modelem?

Ja właśnie stoję przed wyborem net/notbooka za 1,8k zł i skłaniam się właśnie ku NC20.

W porównaniu z Atomem 270 ma dwa razy więcej pamięci podręcznej L2 i 800FSB.

Może jakieś inne sugestie? Fajnie by było gdyby był 12calowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sector19, mógłbyś powiedzieć czemu NC20 nie jest udanym modelem?

Ja właśnie stoję przed wyborem net/notbooka za 1,8k zł i skłaniam się właśnie ku NC20.

W porównaniu z Atomem 270 ma dwa razy więcej pamięci podręcznej L2 i 800FSB.

Może jakieś inne sugestie? Fajnie by było gdyby był 12calowy.

NC20 mimo tego ze ma procesor z wiekszym l2 i fsb to... jednak czasami dziala o wiele wolniej niz atom;/ do tego ma tylko jeden watek i przez to czasem "muli"poza tym jest ok... ale ja czekam na eee 1101... zreszta zaniedlugo takowego bede mial to sie pochwale co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja doszedłem do wniosku ze nie ma sensu wydawac 1,8k na netbooka. Nie długo ma wejść nowa platforma ION i Atomy z serii N3xx (dwu rdzeniowe) czyli zapowiada się znacznie lepsza wydajność niż obecnie.

Zdecydowałem się na HP 2140 Mini-Note za 1,4k chyba źle nie zrobię... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja doszedłem do wniosku ze nie ma sensu wydawac 1,8k na netbooka. Nie długo ma wejść nowa platforma ION i Atomy z serii N3xx (dwu rdzeniowe) czyli zapowiada się znacznie lepsza wydajność niż obecnie.

Zdecydowałem się na HP 2140 Mini-Note za 1,4k chyba źle nie zrobię... ?

HP to chyba najwieksza z mozliwych porazek (poza acerem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP to chyba najwieksza z mozliwych porazek (poza acerem)

za to całą serią porażek może sie "poszczycić" ASUS wydaje coraz to nowe modele różniące sie jedynie ceną która stale rośnie nie oferując nic w zamian, jeszcze ten wygląd chińskiej tandetny wstyd sie z takim badziewiem pokazać

jeszcze chwila a ASUS rozciągnie pojęcie Netbooka do rozmiaru 20' i ceną przebije legendę Apple - MacBook Air

 

HP 2140 to jeden z bardziej udanych konstrukcji nie jest bez wad ale ma ich akceptowalnie mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hoł hoł hoł

 

Jako że ostatnio troszkę tutaj cicho to muszę zaprezentować małą recenzyjkę mojego kolejnego dobytku (już nie wiem który to moj netbook 8 czy 9 :P)

 

Asus Eee 1101HA

Jak zwykle zakupiłem go u mnie w mieście w sklepie DeniKomp - mieli wszystkie kolory więc można było sobie wybrać, więc wypasik :)

NO i zaczynamy.

Swoją obecnością zaszczycił mnie kolor różowy.

Wielkościowo bardzo mnie zaskoczył ponieważ jest naprawde smukły i bardzo stylowy, w porównaniu do NC20 jest mniejszy i do tego nie wygląda jakby go ktoś przed chwilą wyciosał :)

Teraz działanie (ponieważ to pewnie ciekawi wszystkich) z powodu zastosowania procesora Z520 taktowanego 1,33GHz wszyscy pewnie obawiają się że ten procesor jest jeszcze wolniejszy od N270, nic bardziej mylnego ponieważ asus postarał się o fajną opcję OC. Już tłumaczę na czym to polega w biosie wybiera się stopień OC dla trybu Super Performance i tak możemy wybrać od 10% do 30%.

Przy normalnym użytkowaniu wygląda to tak:

TRYB Power Saving = 10x100MHz FSB = 1000MHz (no i do tego w zależności od obciążenia zmienia się mnożnik od 6x-10x)

TRYB High Performance = 10x133MHz FSB = 1333MHz (no i do tego w zależności od obciążenia zmienia się mnożnik od 6x-10x)

TRYB Super Performance = 10x174MHz FSB = 1740MHz !!! (no i do tego w zależności od obciążenia zmienia się mnożnik od 6x-10x)

Więc suma sumarum dostajemy procesor szybszy niż N270 i N280 !!!

 

Dla mnie rewela.

Odtwarzanie filmów itp itd wygląda tak samo jak na innych UMPC, więc tu nie ma co się wypowiadać :).

 

NO i do tego jeszcze jedna ważna rzecz :) BATERIA - REWELA !!!

Przy takich rozmiarach wydawało mi się że te czasy podawane przez producenta są wręcz niewiarygodne :) do tego na baterii napisane jest 4400mah więc niewiele w porównaniu do np 1000HE. a tu w trybie super performance w momencie kiedy miałem już 75% pusciłem orthosa żeby go trochę zmęczyć a mi komputer przy 3/4 baterii napisał 3:44 GODZINY a na Power saving 5:11 A TO WSZYSTKO przy odpalonym orthosie... w momencie kiedy miałem 100% bateryjki w trybie power saving pokazywało mi czas ponad 9 godzin :)

Więc wielkie wow :)

 

Teraz jestem w pracy a laptop sie rozładowywuje w domu do zera zeby zrobić standardowy format baterii, ale później uzupełnie recenzje ponieważ jeszcze nie zdołałem go od wczoraj rozładować :). Ale jak zobaczyłem czasy jakie pojawiają się na "bateryjce" to przypomniały mi się czasy mojego Eee 901 :) Rewela.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...