Skocz do zawartości
kaluzaaa

UMPC/Subnotebooki - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Czy któryś netbook ma zaimplementowane SPDIF na wyjściu Line-Out (wyjście combo jak w niektórych "pełnowymiarowych" laptopach) :?: Tylko pytam o sprawdzone info, a nie jak w MSI Wind, gdzie tak podają sklepy, a na oficjalnym forum MSI piszą że to bzdura. :huh:

 

I od razu proszę o informację - jaki typ wyjscia cyfrowego - elektryczne (coaxial na jakcu mono) czy optyczne (mini toslink lub inne rozwiązanie) :rolleyes:

niestety nie spotkalem sie z niczym takim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę, kupiliśmy dziś dla mojego taty na imieniny Toshibe Nb100 i muszę powiedzieć że to całkiem spoko sprzęt.Byliśmy w sklepie w którym były Asusy EEE,no ale wszystkie z tymi pseudo ssd no i do tego maksymalnie 7 calowe.Mieli również jakiegoś Compaqa, Fujitsu Siemensa i coś tam jeszcze innego i Toshibka zrobiła na nas największe wrażenie.Dysk 120gb,xp preinstalowany,kamerka, 1gb ramu.Sprzęt działa dobrze,szybko,nie grzeję się i nie hałasuję zbytnio.Nie robiłem jeszcze testów ile wytrzyma na baterii ale ponoć okolice 3godzin.Zmodyfikuję jeszcze prędkość procka i wtedy sprawdzę bo mam szczerze nadzieje na ok 4h bo lapek do samochodu będzie i nie tata nie ma czasu co godzine podłączać go do prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę, kupiliśmy dziś dla mojego taty na imieniny Toshibe Nb100 i muszę powiedzieć że to całkiem spoko sprzęt.Byliśmy w sklepie w którym były Asusy EEE,no ale wszystkie z tymi pseudo ssd no i do tego maksymalnie 7 calowe.Mieli również jakiegoś Compaqa, Fujitsu Siemensa i coś tam jeszcze innego i Toshibka zrobiła na nas największe wrażenie.Dysk 120gb,xp preinstalowany,kamerka, 1gb ramu.Sprzęt działa dobrze,szybko,nie grzeję się i nie hałasuję zbytnio.Nie robiłem jeszcze testów ile wytrzyma na baterii ale ponoć okolice 3godzin.Zmodyfikuję jeszcze prędkość procka i wtedy sprawdzę bo mam szczerze nadzieje na ok 4h bo lapek do samochodu będzie i nie tata nie ma czasu co godzine podłączać go do prądu.

To w jakim Ty sklepie byles ze same takie 7 calowe oldschoole byly??? :) to tam nigdy nie wstapie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będąc przy temacie umpc - czy ktoś widział na żywo Asusa R50a?

wcześniej korzystałem krótko z R2H - ale ten wygląda znacznie lepiej, czy ktoś może się wypowiedzieć?

Ja się trochę tym sprzętem bawiłem i zrobił na mnie ogromne wrażenie :D Nie wiem co konkretnie chcesz wiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w jakim Ty sklepie byles ze same takie 7 calowe oldschoole byly??? :) to tam nigdy nie wstapie :)

Pcworld,niestety ale nie maja oni specjalnego wyboru.No ale niestety to "zasługa" mieszkania w dość małej miejscowości która pod względem sklepów z technologią jest za[gluteus maximus]m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze ostatnio troche cicho to pochwalę się pewną informacją:

 

ASUS wprowadził na rynek nowy model ASUSa Eee z Radeonem HD3650!!! Na razie niczego więcej nie mówię bo czekam aż do mnie dojedzie to wtedy podzielę się spostrzeżeniami.

 

Pozdrawiam Sector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zamienić moją stacjonarkę na jakiegoś netbooka ( upatrzyłem sobie 1002ha) i pytanko: w domu mam monitor 22". Czy przez wyjście na zewnętrzny monitor pociągnie ten netbook 1680 x 1050? Jeśli nie to która grafika oferowana małych laptopach będzie dawała taką możliwość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociągnie. U mnie (nc10) bez problemu daje 1920x1200 na przypiętym monitorze. Można podpiąć jeszcze klawiaturkę na USB i myszę, i da się używać komfortowo, jak stacjonarke. Tyle, że nie wiem, czy to dobry pomysł na podstawowego kompa, bo procek trochę słabowity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z netem, winampem i gg da zapewne rade, film odpalę na 22" więc myślę że mi starczy. W gierki nie gram, chyba że jak jakiś nowy tytuł wyjdzie to pośmigam. Kompa i tak powoli by się przydało modernizować pod nowe gierki więc sobie je po prostu odpuszczę :P

Dzięki za szybką odpowiedź

Prosił bym jednak dla pewności żeby wypowiedział się ktoś posiadający eee ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zamienić moją stacjonarkę na jakiegoś netbooka ( upatrzyłem sobie 1002ha) i pytanko: w domu mam monitor 22". Czy przez wyjście na zewnętrzny monitor pociągnie ten netbook 1680 x 1050? Jeśli nie to która grafika oferowana małych laptopach będzie dawała taką możliwość?

Tak tak daje mozliwosc :)

 

Wybaczcie ze nie napisalem wczesniej ale bylem na wakacjach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus mi się nie podoba i nie ma w nim nic ciekawszego niż w wiaterku.

 

 

Co możecie jeszcze innego polecić

 

 

CO SIĘ STAŁO Z FORUM CZY MOŻNA GDZIEŚ ZMIENIĆ BY BYŁO JAK PRZEDTEM ?

Polecamy Asusa 1000H lub HE i tyle... wicherka nigdy nie polece :)

 

A jak nie asus to Samsung nc10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś był test U120 i nie wypadł jakoś rewelacyjnie - ale to był chyba model "przedsprzedażowy" - poszukaj w googlach.

 

U100 mają podstawową wadę w wesji z dużą baterią - są źle wyważone.

 

Poczytaj forum na stronie MSI czy nadal sa problemy z wentylatorami - jest tam cały wątek (chyba nawet przyklejony - nie pamietam bo nie śledzę) o tym.

 

PS. a co się Tobie stało z forum :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie. Szczególnie do posiadaczy Asusa EEE 10" i MSI Wind U100 bo te dwie konstrukcje mi wpadły w oko. Czy pisanie na klawiaturze jakiś dłuższych tekstów nie jest męczące i nie sprawia problemu na tych klawiaturach.

I drugie pytanie czy jest sens kupować za 1400zł Asusa 1000H. Czy przy takiej cenie zakup jest opłacalny?

Dzięki z góry za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie. Szczególnie do posiadaczy Asusa EEE 10" i MSI Wind U100 bo te dwie konstrukcje mi wpadły w oko. Czy pisanie na klawiaturze jakiś dłuższych tekstów nie jest męczące i nie sprawia problemu na tych klawiaturach.

I drugie pytanie czy jest sens kupować za 1400zł Asusa 1000H. Czy przy takiej cenie zakup jest opłacalny?

Dzięki z góry za odpowiedź.

Mogę Ci podpowiedzieć jeżeli chodzi o Eee 1000H, mam osobiście takiego od 5 miesięcy. Jeżeli chodzi o pisanie na klawiaturze to kwestia przyzwyczajenia, często biorę na uczelnie i sporządzam na nim notatki. Po kilku wykładach przyzwyczaiłem się w pełni i pisanie nie sprawia mi żadnego problemu. Jeżeli potrzebujesz mobilnego, sprzętu to warto zainwestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 1000HE w ogóle nie ma lepszej klawiatury, mega lepszego touchpada, lepszego wykonania ( solidność - zawiasy ) czy pojemniejszej baterii niż Wind. Coś mi się musiało pomylić.

 

pozdro

Edytowane przez komoornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I drugie pytanie czy jest sens kupować za 1400zł Asusa 1000H. Czy przy takiej cenie zakup jest opłacalny?

Dzięki z góry za odpowiedź.

Jasne ze jest sens...

 

za 1400 chyba nie ma sensu, ostatnio miałem oferte kupna nówki za 1000zł

 

ps. wam też tak zamula jak piszecie posta?

Ostatnio miales oferte kupna UZYWANEGO za 1000zł a nowego na pewno nie kupisz... cena ok. 1400zł jest bardzo dobrą ofertą na chwilę obecną. Za 1000zł to sobie kupisz Acera One (phi)...:/

 

Tylko ta cena, eh. Dobra ale będe szukał. Dzięki za pomoc.

Raz jeszcze powiem ze cena normal, chyba juz wszyscy sie rozwydrzyli...;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 1000HE w ogóle nie ma lepszej klawiatury, mega lepszego touchpada, lepszego wykonania ( solidność - zawiasy ) czy pojemniejszej baterii niż Wind. Coś mi się musiało pomylić.

 

pozdro

Ino ta klawiatura trochę głośna i się z deka ugina, ale szczegóły. Za to touchpad całkiem fajny, jak się część funkcji wyłączy (powiększanie), to działa prawie jak trzyletni synaptics pod linuksem :> Edytowane przez bagienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...