Skocz do zawartości
kaluzaaa

UMPC/Subnotebooki - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Szuwar - używasz go jako głównego pc czy jako zamiennika ??? jak się sprawdza w zastosowaniach takich jak podałem wyżej bo już sam nie wiem czy polować na jakiegoś malucha z 10 calową matrycą czy ibm T42 z 14. jaką masz konfiguracje w tym samsungu ???

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, ciężko mi jak na razie coś więcej o tym powiedzieć

 

jak na razie to powoli przyzwyczajam się do niego, bo przejście z 22 na 10 cali to jednak lekki szok

 

WWW jest OK, tylko wszystkie strony wyglądają inaczej niż dotyczchczas:) ale jak odpalę przeglądarkę w trybie pełnoekranowym to jest już dość komfortowo

 

konfiguracja - standardowa ;) Chyba kupię sobie jakiś zewnętrzny dysk 500GB na różne śmieci z desktopa i może jak dołożę myszkę do nc10 to do PC będę siadał tylko gdy nie będę miał co ze sobą zrobić i postanowię obejrzeć film albo w coś zagrać

 

Tak z założenia to ten komputer miał działać po prostu przez 8h zajęć na uczelni i tyle, ale jest lepiej niż się spodziewałem, więc może wyprze mojego PC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macałem przed chwilą w krakowskim saturnie i oczywiście jak na Kraków przystało, cena też krakowska, bo 1649zł. Po krótkich oględzinach ten czarny zupełnie do mnie nie przemawia, połyskująca pokrywa matrycy szczególnie.

Nie wiem czemu w polskiej wersji dwa klawisze funkcyjne są koloru niebieskiego/fioletowego, czego w innych wersjach nie ma i za bardzo mi przypomina, beznadziejnie wyglądające w moim odczuciu, IBM-y/Lenovo ;) Za co te dwa, wyróżnione klawisze odpowiadają, Szuwar?

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

f7 - samsung magic doctor

f8- tryby silent/normal/speed

 

gdybyś nie napisał że są fioletowe to bym nie zwrócił uwagi, mi to kompletnie nie przeszkadza, aczkolwiek rzeczywiście trochę kiczowato to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szuwar - dzięki że chociaż trochę napisałeś , ale czekam na Twoją obszerniejszą relacje , może wypowiedzieli by się posiadacze mobilnych 10 którzy na nich długo pracują ???

Używam na codzień 11" Vaio i wg mnie do dłuższej pracy się to nie nadaje. Ekran i klawiatura jest zbyt mała żeby mówić można o komforcie dłuższej pracy, traktować to należy wyłącznie jako uzupełnienie większego notebooka/deskopa albo zaopatrzyć się w zewnetrzny LCD i klawiaturę i wtedy o wygodzie można mówić.

 

Żeby notebook nadawał się do normalnej i komfortowej pracy min. 13-14" być musi, sam w pracy mam do TZki stacje i w ciągu 3sek mogę mieć obraz na 30" panelu, pełnowymiarową zew. klawiaturę jak dla mnie jest to również bardzo wygodne rozwiązanie bo nie musze się przejmować czy mam przy sobie dany dokument czy też został na innym PC. W sytuacjach gdy mam perspektywę pracy poza swoim gabinetem jednak zawsze zabieram ze sobą również 17" MB Pro, nie wyobrażam sobie szczerze mówiąc dłuższej pracy chociażby w exelu na 11" ekranie.

 

Takie urządzenia są świetne do korekty jakiegoś dokumentu czy notakek, zrzucenia zdjęć z aparatu, prowadzenia prezentacji czy napisania dłuższgo maila itp.

 

Jak ma być to główny PC to jednak postawiłbym na t42, sam używałem swojego czasu bliźniaczego modelu t43 jako jedyny PC i spisywał się świetnie. Jakością wykonania i pancernością również bije wszystkie EEE, Windy itp, to są ostatnie stare dobre thinkpady.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaSell - w sumie szkoda bo napaliłem się na to 10 calowe cudo ale skoro jest takie niewygodne to jednak muszę zrezygnować :-( bo używam jako osobistego po tylko 1 laptopa 2 to dla mnie za dużo :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaSell - w sumie szkoda bo napaliłem się na to 10 calowe cudo ale skoro jest takie niewygodne to jednak muszę zrezygnować :-( bo używam jako osobistego po tylko 1 laptopa 2 to dla mnie za dużo :-)

Skoro tylko jeden wchodzi w grę, to raczej powinieneś szukać czegoś większego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.netbook3g.com/netbook/exclusif-...en-plus-du-u120

 

Msi zapowiedziało nowe windy :D

 

zmienili to http://ark.intel.com/chipset.aspx?familyID=35553

na:

 

http://ark.intel.com/chipset.aspx?familyID=35443

 

gma 500 wspomaga odtwarzanie vc-1 i h264 (przykłady: http://www.pocketables.net/2008/08/video-1080p-h26.html ) czipset pobiera 3 razy mniej energii.

Spójrzcie na zdjęcia, teraz reklamują czas pracy na 6komorówce 8-10h.

Edytowane przez mmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.netbook3g.com/netbook/exclusif-...en-plus-du-u120

 

Msi zapowiedziało nowe windy :D

 

zmienili to http://ark.intel.com/chipset.aspx?familyID=35553

na:

 

http://ark.intel.com/chipset.aspx?familyID=35443

 

gma 500 wspomaga odtwarzanie vc-1 i h264 (przykłady: http://www.pocketables.net/2008/08/video-1080p-h26.html ) czipset pobiera 3 razy mniej energii.

Spójrzcie na zdjęcia, teraz reklamują czas pracy na 6komorówce 8-10h.

wiadomo ;) chca zagrozic samsungowi. Moze cene dadza konkurencyjna :rolleyes: swoja droga, 10h na baterii jest juz calkowicie wystarczajace, nie sadzicie ? :> .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dadzą cenę konkurencyjna? Nie wydaje mi się - będzie zapewne tak jak teraz z NC10, który wchodząc kosztuje 1650zł a cena Winda spada na niecały 1400zł. Kiedy te nowe MSI wejdą, Samsung będzie kosztował już odpowiednio mniej ;)

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie na zdjęcia, teraz reklamują czas pracy na 6komorówce 8-10h.

Sigh niech mnie nie wkurzaja i lepiej dadza 6 komorowki do sprzedazy do starych window.

 

edit: dzieki za link :) z racji , ze juz stracilem nadzieje to nawet nie sprawdzalem przez ostatni miesiac :D

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten samsung ale mnie cena jednak odstrasza- za to acer one pojawia się na alelgro już w całkiem fajnej cenie. wiem to acer, wiem 8.9" , 8gb flash zamiast dysku ale w okolicach 750zł za nową sztukę na gwarce to już atrakcyjna cena i sensowna jak za netbooka. Ciekawe co by było przy niższym kursie dolara- strach się bac- acery za 600zl ? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 600zł to by pewnie jak ciepłe bułki szły, trochę sam żałuję że kupiłem dobrego lapka.Mogłem zmodernizować kompa i kupić netbooka no ale teraz to nie ma już sensu sprzedawać bo więcej stracę niz to wszystko warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Saturnie (w Krakowie) pojawily sie Lenovo s10s, bialo-ceglasty, za 1699 zl. W necie ani zadnym innym sklepie cos nie moglem znalezc jak na razie. Wydaje sie calkiem solidnie wykonany, fn zamieniony z ctrl tak, jak w Windzie, chyba ExpressCard slot i niestety matryca glare ;) Nie wiem jak z bateria, na plakietce nie pisze jaka duza a nie mialem czasu gadac z kolesiem ;)

 

edit: byłem dziś "dopytać" co to za bateria, to gość mi zaczął w googlach szukać... Poprosiłem, żeby sprawdził na pudełku czy coś nie jest napisane, wyszło na to, że jednak 3-cell.

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Mój Wind ostatnio "zyskał" linię jaśniejszych pikseli na ekranie. Już umówiłem się z serwisem MSI na wysyłkę, a dziś włączam i zamiast tej linii zostały 2 piksele, których zobaczenie graniczy z cudem (na czarnym ledwo widać, na innych kolorach wcale). Czym to może być spowodowane? Odsyłać go, czy nie?

 

EDIT:

Już nie ma nawet tych kilku pixeli. Wszystko dobrze...

Edytowane przez kosa64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe żeby opis techniczny tej aukcji był autentyczny? http://allegro.pl/item512777103_acer_one_n..._pl_24m_gw.html

Na stronie Acera nie znalazłem takiej konfiguracji;/

 

:blink: jezeli to prawda to jest to conajmniej bardzo duza okazja

 

tyle kosztuje wersja z 3cell bateria i dyskiem 8gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle to ta wersja kiedyś kosztowała, teraz za 880zł nówka z identyczną konfiguracją co jest podana w/w aukcji allegro, takie "okazje" w tej samej cenie(779zl) widzę już dwie. 6 komorowa bateria i xp w zestawie to bardzo dobre połączenie jak za te pieniądze. Na początku przymierzałem się do kupna msi u90 lub eee 904hd, który wydawał się lepszą opcją m.in lepszą bateria, a gorszą, że nie ma wbudowanego bluetooth. Teraz doszedł dylemat z tym acerem, za 750zl zapewne się go wyrwie do tego dokupić jakiś mikro bluetooth za ok. 30zł i technicznie lepsze rozwiązanie niż 904hd i znacznie tańsze. Do tego internet przez modem hsdpa z telefonu i prawie to samo co samsung nc10 z plusa :wink: . W porównaniu z wcześniej montowanymi dyskami w tych acerach 8GB, to teraz przy tych 80GB w prawie tej samej cenie, można normalnie pracować.

Z tego co patrze acer jako jedyny ma tzw. matryce błyszczące co go niestety dyskwalifikuje.

 

P.S z tym ramem to jest tak, że 512MB zintegrowane i 512MB wymienne? w tej 1GB wersji z allegro. Ciekawe czy kostki 2GB wykrywa, byłoby wtedy 2,5GB :)

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...