Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

(...)W koncu przeszli na 55nm licze na to ze w Ati nie "zepsuli" niczego w radkach.

Zepsuli? :blink: O co tam było do skopania? R600 to był jakiś perfidny niewypał i jak teraz nic nie poprawili (wydajność i jakość AA) poza zmniejszeniem wymiaru (a tego właśnie się obawiam) to dalej będzie to kupa :lol: pzdr Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajność i jakość AA

Wydajnosc z aa to podstawa, jesli tego nie poprawili no to [gluteus maximus]. Jesli poprawili choc troche to z cena dosyc mocno nizsza od 8800gt moze byc calkiem ok. Edytowane przez qbec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon HD 3870 /w QX9650 Preliminary Test

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

We got hold of some Radeon HD 3870 and 3850 cards already. In comparison, 3870 scored 11669 while 8800GT scored 12495. More later!

Radeon HD 3870 (777/1126MHz) @ 860/1351MHz

 

Dołączona grafika

 

mixed card mode : HD3870 + 385 - ASUS P5E3 Deluxe

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ran some quick OC tests on both the 3870 and 3850 cards in Crossfire mode

 

Dołączona grafika

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 3dmarkach zawsze Ati niezle sobie radzilo. Ale na innym serwisie sa testy w crysis i juz jest znacznie slabiej. I o dziwo nie ma nigdzie testow z AA.

ale to i tak cena obu produktow i dostepnosc zdecyduje ktora firma wiecej sprzeda

Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 3dmarkach zawsze Ati niezle sobie radzilo. Ale na innym serwisie sa testy w crysis i juz jest znacznie slabiej. I o dziwo nie ma nigdzie testow z AA.

ale to i tak cena obu produktow i dostepnosc zdecyduje ktora firma wiecej sprzeda

W tym teście są wyniki AA co prawda z Smarka ale GT i 3870 mają w nim taki sam spadek. A w Crisys żadna nie poraża wydajnością: 3870 z 14fps vs GT z 16fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe ATI 3870 w 3DSmarku06 jest 10% wolniejsza od GT

ale za to w najnowszym benchmarku Crysis ;) roznica tylko 2fps

przy czym wiadomo ze 8800GT z obecnymi sterami jedzie w dol z czescia efektow :/

widac to na wielu screenach z Crysis Demo .

Reasumujac Radek 3870 w Crysis idzie leb w leb z GF 8800GT a nawet lepiej .

Zreszta postprocessing w ATI od czasow 1800xt byl zawsze lepszy szybszy niz u konkurencji .

Teraz tylko cena i bedzie cacy karta dla medium range .

Tyle dobrego ze za moja uzywke 2900xt dalem 150£ inaczej by mnie Radek 3870 zdolowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe ATI 3870 w 3DSmarku06 jest 10% wolniejsza od GT

ale za to w najnowszym benchmarku Crysis ;) roznica tylko 2fps

...

Czyli wolniejsza o 12%, nawet więcej jak w 3dmarku.

 

Żeby tak jeszcze z AA i w innych grach było, to nie ma problemu. 3dmarkom nie ufam.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WDK

 

Ja juz w poprawione AA na kartach z rodziny R6xx nie wierze :/

cos jest nie tak w architekturze GPU , jakis babol ktory nie pozwala osiagnac przyzwoitej wydajnosci z AA

Radek 3870 moze zablysnac tylko cena , z roznego rodzaju przeciekow wiadomo

ze w wiekszosci gier bedzie pare/parenascie procent wolniejszy od GF8800GT

jesli cena bedzie z 15% nizsza od 8800GT to ta karta moze zawojowac rynek.

Jesli nie to czas zbierac kwiaty na wieniec pogrzebowy ATI/AMD ;)

Ja osobiscie czekam na grafy nowej generacji ,na ktorych Crysis bedzie smigal w VeryHigh z AA

minimum 40-45 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Co ciekawe ATI 3870 w 3DSmarku06 jest 10% wolniejsza od GT

ale za to w najnowszym benchmarku Crysis ;) roznica tylko 2fps

przy czym wiadomo ze 8800GT z obecnymi sterami jedzie w dol z czescia efektow :/

widac to na wielu screenach z Crysis Demo .

Reasumujac Radek 3870 w Crysis idzie leb w leb z GF 8800GT a nawet lepiej .

Zreszta postprocessing w ATI od czasow 1800xt byl zawsze lepszy szybszy niz u konkurencji .

Teraz tylko cena i bedzie cacy karta dla medium range .

Tyle dobrego ze za moja uzywke 2900xt dalem 150£ inaczej by mnie Radek 3870 zdolowal

z jakimi efektami stery jada w dol w GT??-jak juz cos piszesz to pisz precyzyjniej <_<

 

w pierwszych beta sterach poprostu zamiast odswiezac wode co 3 klatki odswiezalo co 10,i taka to roznica-bylo to wytlumaczone na jakies stronce.

 

a poki co, jak dla mnie to juz od dluszego czasu Ati poprostu niepotrafi dogonic Nvidi-i chyba nie ma sie co ludzic ze kolejna generacja wyniesie Ati na tron,teraz moga juz tylko doganiac,bo o przegonieniu nvidi nie ma juz chyba mowy..szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak mysle, ze z 2-3 lata sobie poczekasz ;)

bw przesady - w przyszlym roku ma byc przeciez na rynku to 2'procesorowe cos od ati oraz nv...mysle ze juz na tych grafach bedzie cos ponad 50fps.... (chyba ze mowimyo jakichs kosmicznych rozdzialkach :P )

 

ps. premiera niby w czwartek... ciekawe kiedy sie pojawi cos na pl rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem panowie nie bijcie wiem że było ale lubiany przezemnie portal www.overclockers.ru ładnie zestawił w tabelki te wyniki z IAX Tech.

 

Tabelka 1 no AA, no AF

 

Dołączona grafika

 

Tabelka 2 AAx4, no AF jak widać przy wygładzaniu Redek skraca sobie dystans do rywala, a przy tym zauważamy że przyrost od CF jest większy

 

Dołączona grafika

 

Tabelka 3 AAx8 no AF znowu Radek skraca dystans do GeForce'a, CF daje większy przyrost.

 

Dołączona grafika

 

Tabelka 4 AAx8, AFx16 z przykrością stwierdzamy że Radek nie radzi sobie z filtrowaniem :unsure:

 

Dołączona grafika

 

Jak już było mówione w Crysis Demo Radek odstaje na około 14% ale jak powiedzieli ziomki z IAX Tech Radek daje lepszą jakość obrazu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta było... już jesteś 3-ci :D wracając do tematu bardzo mnie ciekawi ile do wydajności układu RV670 wnoszą pamięci GDDR4. Zastanawia mnie wydajność takiego HD 3850 z GDDR3 i mniejszymi taktowaniami <_<

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli cena bedzie przyzwoita to.... bardzo ciekawa propozycja, zwlaszcza ze mam p35 ktora lubie i CF na niej pojdzie.

2x3850 512MB FTW! :D

 

Szkoda, ze wydajnosc CF na P35 jest raczej przecietna:/ (x16/x4)...

 

http://www.bit-tech.net/hardware/2007/10/1...38_versus_p35/3

 

Moze nowe drviery cos tam jeszcze poprawia, zwazajac na popularnosc plyt z P35... oby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...