Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem traci , ale jest takze sporo tanszy (w teorii jak narazie :) ) Ale skoro 8800GT to polka srednia to co jest wysoka polka i high endem wedlug Ciebie ? :) bo chyba nie GTX ktoremu dorownuje w niektorych przypadkach GT.

high end to teraz 8800 Ultra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hhhehe wiekszej bzdury nie slyszalem :damage_wall:

(...)

Juz raz pisałem sprostowanie. Widac niektorzy nie umieja czytac...

Chodziło mi o to ze przy o/c bez zwiekszania napiecia pobor pradu nie wzrosnie tak drastycznie jakbysmy zwiekszyli napiecie. Sugerowałem sie tym. Przy podkreceniu o 600MHz w idle zapotrzebowanie na prad wzroslo o 1W, a przy obciazeniu o 6W. Jak dla mnie to tak marginalne roznice, ze pozwoliłem sobie napisac, ze "podkrecony procesor bez podnoszenia napiecia pobiera tyle samo pradu co przed o/c".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

high end to teraz 8800 Ultra

Teraz to już raczej nie. 8800 GTS (stary)/GTX/Ultra od kilku dni są wycofane z oferty a to co można kupić - to poprostu to co już zostało wyprodukowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8600 to jakiś low ewentualnie entry level :wink: Półka średnia to obecnie u nV 8800GT do którego 3870 traci, i to sporo :) pzdr

To w takim razie czym są 8400/8500 ?

Zdecydowanie 3850 jest średnią półka i pobił konkurenta 8600gts.

 

 

W teście podanym strone wcześniej pojedyńcza 8800gt jest szybsza od CF 3870 w wielu tytułach co wciąż stawia pod znakiem zapytania co warto kupić...nawet dla fanboya :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800gt jest szybsza ale i jest droższa i to znacznie, najtańszy 3870 w Niemczech już po 600pln jest od reki, 8800 od 760pln, dodatkowo głośność i zużycie energii, brak dx10.1 daje duże szanse 3870, oczywiście sporo osób w tej sytuacji weźmie droższą kartę, ale też nie mało wybierze tańszą, sytuacja zbliżona do 1950Pro vs 7900GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dostępny podaj ;-) :D

Już podrożała 181Euro i nie jest dostępna, a miała być od grudnia dostępna po 171 euro :angry:

Nawet Niemcy sie naciągają jak Polacy :rolleyes: :wink: :blink:

Natomiast Sapphire Radeon HD 3850 512MB GDDR3 od 2007-12-06 po 163eura 590pln na Mikołaja?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> to praktycznie tyle co mój stary gts320 po oc"

pzd

to kiepsko ci sie krecil ten gts. moj po oc robi 13k

 

 

wracajac do tematu

http://www.mindfactory.de/product_info.php..._y/0/act/search

 

tu jest jak byk napisane ze memki maja byc taktowane 1200mhz (2400mhz - wiadomo o co chodzi)

szkoda ze cena troszke nie teges - no ale to monachium, a tu jest wszystko drozsze :/

 

http://www.alternate.de/html/productDetail...ml?artno=JBXGM1

tu z kolei takty inne , i dostepnosc 2-3 dni od daty zamowienia

 

wersje "oc"

http://www.alternate.de/html/productDetail...ml?artno=JBXNM1

http://www.alternate.de/html/productDetail...ml?artno=JBXGM3

 

 

co do 3850 - dostepne od reki asusy 256mb za 169euro, oraz sapphire, club3d i gecube na zamowienie (2-3dni)

http://www.alternate.de/html/product/searc...chCriteria=3850

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus HD3850 256MB na E2160 3.2GHz

 

Chlodzenie oryginalne.

 

"3dmark 10764"

...no co tu dużo pisać, jak dla mnie to wystarczy, teraz mam około 3,5:) Cena spada i kupujemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus HD3850 256MB na E2160 3.2GHz

 

Chlodzenie oryginalne.

Ładnie Ci ta karta poszla 800/1000 to naprawde duzo ale czy jest stabilna tez i w grach ??? a jak z temp w obciazeniu bylo ???

Jesli inne by tak i poszly to wersja z 512MB to dobra alternatywa dla 3870, no i tansza.

Edytowane przez Speedstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja chyba znowu przekonuję sie do 8800gt- mam dać 650z a 3850 256mb czy ponad 800 za 3870 to już poczekam trochę i kupię 8800gt za 900-920zł...

Do tego blok na gpu wejdzie na 8800gt jakoś lekko po skosie, na radka wcale i czka mnie dłubanie rpzy nim albo zmiana na nowy <_<

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja chyba znowu przekonuję sie do 8800gt- mam dać 650z a 3850 256mb czy ponad 800 za 3870 to już poczekam trochę i kupię 8800gt za 900-920zł...

przy cenie 720zl za HD 3870 ( juz w tym tygodniu ! ) za 8800GT warto dac 830zl, jako ze jest karta tylko 15% wydajniejsza, a do tego cieplejsza, glosniejsza oraz mniej zaawansowana technologicznie.

 

jak dla mnie wybor jest prosty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy cenie 720zl za HD 3870 ( juz w tym tygodniu ! ) za 8800GT warto dac 830zl, jako ze jest karta tylko 15% wydajniejsza, a do tego cieplejsza, glosniejsza oraz mniej zaawansowana technologicznie.

 

jak dla mnie wybor jest prosty

nie wierzę w tę cenę 720 za bardzo niestety.. Były by za tyle to chyba mym się skusił

Do tego gdzie ty masz zaawansowanie techniczne- 3870 ma wyższe takty na gpu, ddr4 , a i tak nie może dogonić 8800gt, które lepiej się do tego kręci...

Co do głośności to przecież piszę, że mam wc, więc mi to lotto...

 

Radek ma dx 10.1 i to chyba jedyna różnica... 10-15% wydajnosci to zwykle, zdarzają sie wpadki gdzie jest 2x gorszy od gt :-|

 

3870 może walczyć głównie ceną oraz dostępnością, a tutaj na razie takie same jaja jak z gf-em :/

 

Zobaczymy- będe widział sens to poczekam z 2-3 tyg nawet na unormowanie sytuacji, ale nie będe przecież czekać do lutego :wink:

 

jedyna pociecha,ze na przeczekanie mam pozyczonego 7800gt a nie jakiegoś s3virge

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wierzę w tę cenę 720 za bardzo niestety.. Były by za tyle to chyba mym się skusił

Do tego gdzie ty masz zaawansowanie techniczne- 3870 ma wyższe takty na gpu, ddr4 , a i tak nie może dogonić 8800gt, które lepiej się do tego kręci...

Co do głośności to przecież piszę, że mam wc, więc mi to lotto...

 

Radek ma dx 10.1 i to chyba jedyna różnica... 10-15% wydajnosci to zwykle, zdarzają sie wpadki gdzie jest 2x gorszy od gt :-|

 

3870 może walczyć głównie ceną oraz dostępnością, a tutaj na razie takie same jaja jak z gf-em :/

 

Zobaczymy- bęe widiał sens to pcozekam z 2-3 tyg nawet na unormowanie sytuacji, aale nei bęe przecież czekać do lutego :wink:

co do ceny ja jestem optymista, jako ze naprawde duze dostawy sa spodziewane na ten tydzien i to nie tylko w Polsce

 

zaawansowanie technologiczne to dla mnie 55nm, z zwiazku z tym mniejszy pobor pradu oraz UVD, DX 10.1 fajnie, ze jest ale mogloby go nie byc i by sie nic nie stalo

 

w jakiej grze masz 2x wieksza wydajnosc ? z drugiej sa gry w ktorych 3870 potrafi przegonic 8800GT (Company of Heroes)

 

no i pokaz mi 8800GT za 830zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ceny ja jestem optymista, jako ze naprawde duze dostawy sa spodziewane na ten tydzien i to nie tylko w Polsce

 

zaawansowanie technologiczne to dla mnie 55nm, z zwiazku z tym mniejszy pobor pradu oraz UVD, DX 10.1 fajnie, ze jest ale mogloby go nie byc i by sie nic nie stalo

 

w jakiej grze masz 2x wieksza wydajnosc ? z drugiej sa gry w ktorych 3870 potrafi przegonic 8800GT (Company of Heroes)

 

no i pokaz mi 8800GT za 830zl :)

Na pewno karty AMD są obliczone na ilość a ilość da się sprzedać przed świętami, więc jak się nie pospieszą, to nie wykonają planu ilościowego i stracą. Oczywiście jest ryzyko, że popyt będzie większy niż przewidzieli i zabraknie r670 i wtedy obetną dostawy do takich rynków ja Polska bo przecież nie do USA lub Niemiec :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest pod wodą, tylko brak grawitancji :lol:

 

Nie wiedziałem bo nie grałem w tą grę jeszcze, ale widać tą moc w 2xATI :lol: tylko żeby cena po nowym roku była jakaś normalna a nie z kosmosu :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...