Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Uważasz mnie za nooba? Czy to była ironia? Słowniej i po polskiemu :lol2:

Czy AtiTool znajduje artefakty przy 1GHz? Tak. Więc przy 1.09GHz tym bardziej są. Niekoniecznie musisz je zauważać - ale nie zmienia to faktu, że masz artefakty i sprzęt działa niestabilnie.

 

Więc jeśli przy konkretnej częstotliwości wykryjesz artefakty, to nie jest ona stabilna... Nie ważne, że w 99% innych programów nie będzie ich widać - ale jesteś już poza granicą stabilności. Koniec kropka.

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grogi - ale przy tym stwierdzeniu bierzesz mam nadzieje pod uwage fat, ze czasami jedne programy dzialaja dobrze a inne nie ?!

w przypadku atitoola albo np orthosa mozna czasami trafic na "sygnalizowanie" bledu - momi iz nic innego poza tymi programami go nie znajduje (orthos - zawsze wywala error po kilku sek na serwerze u mnie w pracy - a komp dziala bez problemu juz od daaaawna ; atitool - kiedys mialem jakas grafe (chyba x800gt@ ... - ale nie pamietam - dawno to bylo) artefakty skaner pokazywal zawsze - niewazne jakie takty / V sie ustawialo - nawet ponizej def , a wszystko inne dzialalo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grogi - ale przy tym stwierdzeniu bierzesz mam nadzieje pod uwage fat, ze czasami jedne programy dzialaja dobrze a inne nie ?!

To, że jakiś program działa dobrze, nie znaczy, że będzie działał zawsze i w krytycznym momencie się nie wykrzaczy grzebiąc wyniki twojej pracy. Więc jeśli w jakimkolwiek programie wykrywam nieprawidłowość - to są one dla mnie równie istotne. Zgoda - artefakt w obrazie w Wiedźminie nie jest kluczowy - ale znaczy, że ta częstotliwość nie jest już stabilna.

w przypadku atitoola albo np orthosa mozna czasami trafic na "sygnalizowanie" bledu - momi iz nic innego poza tymi programami go nie znajduje (orthos - zawsze wywala error po kilku sek na serwerze u mnie w pracy - a komp dziala bez problemu juz od daaaawna

Co to znaczy na "sygnalizowanie" błędu? Interesuje mnie tylko to, że źle wyliczył. Orthos trafia na błąd po 15 sekundach, w WinRarze wygeneruje się dopiero po archiwizacji 500MB. Ale się zdarzy - i co wtedy?

 

A na marginesie - ekstra macie serwer... Gratuluje wyboru dostawcy - u mnie coś takiego to by nawet 5 minut nie stało. Pomyli się przy zapisywaniu rekordu do bazy danych i co?

atitool - kiedys mialem jakas grafe (chyba x800gt@ ... - ale nie pamietam - dawno to bylo) artefakty skaner pokazywal zawsze - niewazne jakie takty / V sie ustawialo - nawet ponizej def , a wszystko inne dzialalo)

Jedna kwestia to to, że program zawsze wykrywa błędy - wtedy może po prostu jest wadliwy, nie obsługuje tego sprzętu itd. Ale jeśli błędy pojawiają się od jakiegoś poziomu taktowania - to jest to chyba wystarczająco wyraźny sygnał.

 

Ale robi się Offtopic... Ja testuję grafę AtiTool'em, AtiTrayTools (oba w trybie auto), a jak one idą ok, to potem 3dmarki i gram...

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2006 - 10322

2005 - 16021

2003 - 35528

Na razie styknie - sie paski w CCC pokończyły ;) Na AC sie mi nie chce więcej bawić - max temperatura 74C wiatrak nic nie przyśpieszył - albo nie na tyle aby było słychać różnice.

Proc 3GHz/Ram CL5 500MHz (czy tam 1000 jak kto woli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki... planuje w przyszlosci na nowym sprzecie zamontowac 2 karty (crossfire), wiec mam pytanko czy np. na plycie ASUS P5E X38 porty pci-e x16 nie sa od siebie zbyt oddalone, czy mostek crossfire dosiegnie i polaczy 2 karty??

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzal ktos CF na 3850 + 3870 ?

a moze jeszcze cf z powyzszych graf na p35 ? :)

CF na P35 masz 1*16 + 1*4 co daje marną wydajność i praktycznie całkowicie nie warto, to już lepiej dwa * 8 by zrobili ale im sie nie chciało, jeśli mówisz o płycie Foxa to dolny slot jest zablokowany na PCIe *4 przydaje sie tylko do awaryjnego wgrywania biosu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki... planuje w przyszlosci na nowym sprzecie zamontowac 2 karty (crossfire), wiec mam pytanko czy np. na plycie ASUS P5E X38 porty pci-e x16 nie sa od siebie zbyt oddalone, czy mostek crossfire dosiegnie i polaczy 2 karty??

http://allegro.twojemiejsce.pl/solo/dir2/p5e_2.jpg

Są i krótkie i długie mostki CF - nima problemu, przeca ktoś sporo musiał sie namyśleć projektując mobo wiec chyba takiego errora by nie walnął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam problem.

1. Nie działa mi CCC, wyskakuje coś takiego http://img150.imageshack.us/my.php?image=ggrrrrrve1.jpg, system po formacie, zainstalowane Cat. 8.1 wraz z WDM i CCC.

2. Instalując wiedźmina(oczywiście oryginał) wyskakuje błąd (podczas instalowania składników dystrybucyjnych)błąd "Wisual C++ 2005 SP1"

 

Jakieś pomysły? CCC z płyty też nie działa :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki... planuje w przyszlosci na nowym sprzecie zamontowac 2 karty (crossfire), wiec mam pytanko czy np. na plycie ASUS P5E X38 porty pci-e x16 nie sa od siebie zbyt oddalone, czy mostek crossfire dosiegnie i polaczy 2 karty??

[img.]http://allegro.twojemiejsce.pl/solo/dir2/p5e_2.jpg[/img]

Aktualnie, w każdej płycie z 2 portami PCI-E x16 jest taka odległość. I mostek jaki dostajesz do karty też jest długi właśnie na te 2 sloty...

 

Wiem co mówię - coś z własnego doświadczenia ;]

 

Dołączona grafika

 

No i mam problem.

2. Instalując wiedźmina(oczywiście oryginał) wyskakuje błąd (podczas instalowania składników dystrybucyjnych)błąd "Wisual C++ 2005 SP1"

 

Jakieś pomysły? CCC z płyty też nie działa :mur:

Ty mnie nawet nie strasz :-| :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy jakiego Radeona 3850 z 512mb najbardziej opłaca się kupować?

Zamierzam kupić w nadchodzącym tygodniu i właśnie nie wiem na co się zdecydować.

Myślałem o firmie Asus z chłodzeniem Glaciator. Zależy mi na ciszy, czy to chłodzenie będzie ciche?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie, w każdej płycie z 2 portami PCI-E x16 jest taka odległość. I mostek jaki dostajesz do karty też jest długi właśnie na te 2 sloty...

 

Wiem co mówię - coś z własnego doświadczenia ;]

 

Dołączona grafika

Ty mnie nawet nie strasz :-| :mur:

 

A trzeba 2 karty polaczyc dwoma mostkami CF?? ja myslalem ze ten drugi jest potrzebny w przypadku np. polanczna 4 kart

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A trzeba 2 karty polaczyc dwoma mostkami CF?? ja myslalem ze ten drugi jest potrzebny w przypadku np. polanczna 4 kart

[img.]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/49/Quad_crossfire_hd3850.png[/img]

A co masz za problem ? Do każdej karty masz dołączony 1 mostek.

 

BTW: Nie cytujemy obrazków ;]

 

Mozecie mi powiedziec jak mam sflashowac bios od karty graficznej jak nie posiadam napedu dyskietek ? :)

Z HDD, tylko musisz mieć jakąś partycję w FAT32. Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, wszystko zainstalowałem :D chodzi o to że tylko najnowsza wersja działa, nie ta gdzie ją pobierasz wraz z sterownikami ekranu i WDM, tylko wchodzisz w "Individual driver download" i stamtąd pobierasz najnowszą wersje CCC, ja sobie odazu PL pobrałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Od 3 dni jestem szczęśliwym posiadaczem karty HIS Radeon HD 3850 IceQ 3 Turbo 512MB i mam dziwny problem, otóż czcionka granatowa jest zamieniana na czerwoną i odwrotnie, nie wiem czemu się tak dzieje ale wszystko działa poprawnie tylko na catalystach 7.11 (niżej nie sprawdzałem) natomiast na 7.12 i 8.1 niestety już tak nie jest. Na omegach jest dokładnie to samo. Dodam, że reinstalacja systemu nic nie pomogła. Czy miał ktoś podobne problemy z najnowszymi sterownikami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Od 3 dni jestem szczęśliwym posiadaczem karty HIS Radeon HD 3850 IceQ 3 Turbo 512MB i mam dziwny problem, otóż czcionka granatowa jest zamieniana na czerwoną i odwrotnie, nie wiem czemu się tak dzieje ale wszystko działa poprawnie tylko na catalystach 7.11 (niżej nie sprawdzałem) natomiast na 7.12 i 8.1 niestety już tak nie jest. Na omegach jest dokładnie to samo. Dodam, że reinstalacja systemu nic nie pomogła. Czy miał ktoś podobne problemy z najnowszymi sterownikami?

Tak, wiekszosc z nas ma ten sam problem na nowych sterach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra poradziłem sobie z instalacją Wiedźmina, tylko teraz kolejny problem :mur:

 

Odpalamm gierke, pięknie ładnie gram z 15-20 serkund nagle jeb zwis i jeb reset.

 

Powiem tak: gdyby ktoś myślał ż to zasilacz, raczej nie pętla x10 3DM06 przeszedł bez zająknięcia, Procek na 3Ghz i podkręcona karta do 770/2100. Wiedżmina odpaliłem procek na 3Ghz, karta def. Stery 8.1.

 

Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra poradziłem sobie z instalacją Wiedźmina, tylko teraz kolejny problem :mur:

 

Odpalamm gierke, pięknie ładnie gram z 15-20 serkund nagle jeb zwis i jeb reset.

 

Powiem tak: gdyby ktoś myślał ż to zasilacz, raczej nie pętla x10 3DM06 przeszedł bez zająknięcia, Procek na 3Ghz i podkręcona karta do 770/2100. Wiedżmina odpaliłem procek na 3Ghz, karta def. Stery 8.1.

 

Jakieś sugestie?

Sugestie takie, że zjedz z OC do stabilnych taktów

W grach oczywiście

Edytowane przez czarecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugestie takie, że zjedz z OC do stabilnych taktów

W grach oczywiście

Karta Def, procek na 3.2 chodzi pod Orthosem więc :huh:

 

Problemem była rozdzielczość ;/ musiałem dać 1024x768

 

Aha, też tak macie że GPU usagge, w Rivie jak gracie nie osiąga nigdy tych 100%? Bo np. gram w wiedźmina, GPY ussage w granicach 50% i mam 20 klatek ;/ nie da się zrobić czymś użycie 100%? Przecie 3DM używa 100%.

 

Bo pamiętam było takie coś że RV670 zmniejsza swoją wydajność, jeżeli nie potrzeba 100% mocy. Jeżeli ona uważa że 20 klatek to ok, to :blink:

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 3 dni jestem szczęśliwym posiadaczem karty HIS Radeon HD 3850 IceQ 3 Turbo 512MB i mam dziwny problem, otóż czcionka granatowa jest zamieniana na czerwoną i odwrotnie, nie wiem czemu się tak dzieje ale wszystko działa poprawnie tylko na catalystach 7.11 (niżej nie sprawdzałem) natomiast na 7.12 i 8.1 niestety już tak nie jest. Na omegach jest dokładnie to samo. Dodam, że reinstalacja systemu nic nie pomogła. Czy miał ktoś podobne problemy z najnowszymi sterownikami?

Zgłosić błąd do ATI i zostać przy 7.11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej ktoś pytał jak wgrać nowy bios jeżeli nie ma się stacji dyskietek...

 

Wiadomo, że większość z nas ma partycje w systemie NTFS więc problemem jest tworzenie na nowo partycji w FAT32 żeby była wykryta w DOS. Można kombinować z ntfs_dos ale nie zawsze to działa tak jak byśmy chcieli. Istnieje jednak inny łatwiejszy sposób uruchomienia kompa w czystym DOSie bez konieczności używania flopki.

 

Potrzebne będą:

1. Pamięć USB Flash o pojemności min 10MB

2. Pliki bootujące dostepne TUTAJ

3. Program flasciach!ący dostępny TUTAJ

 

Uruchamiamy windowsa, wkładamy naszego pendrive'a do USB uruchamiamy ściągnięty wcześniej program falsciach!ący zaznaczamy w nim opcję "Create a Dos Bootable Disk" i podajemy lokalizację ściągniętych plików bootujących. Klikamy start czekamy kilka sekund i mamy gotowy dysk startowy.

 

Na tak przygotowanego pena wgrywamy sobie program ATIflash uruchamiamy ponownie kompa w BIOS w opcjach bootowania zmieniamy ustawienia tak by pierwszym urządzeniem z którego ma startować system było removable device, zapisujemy zmiany i gotowe. :)

 

kolega chase1 może dolepić to do pierwszego posta zapewne pomoże to wielu osobom które nie posiadają flopki w kompie :)

 

p.s. chase1 klepnij do mnie na gg albo na pw bo nie mam Twojego maila żeby Ci biosika podrzucić

 

edit:

dzisiaj męczyłem dalej grafę okazuje się że jednak pamięci przy 1000MHz nie są w pełni stabilne. O ile gierki śmigają tak nie chcą coś przejść 3dMarka... Zjechałem taktami do 800/950 MHz jak widać różnic w wydajności praktycznie nie ma. Za chwilkę będę się dalej bawił rdzeniem zobaczymy czy coś dalej da się pocisnąć, ale coś czuję, że powyżej 800MHz to już V będzie brakować :/

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Od 3 dni jestem szczęśliwym posiadaczem karty HIS Radeon HD 3850 IceQ 3 Turbo 512MB i mam dziwny problem, otóż czcionka granatowa jest zamieniana na czerwoną i odwrotnie, nie wiem czemu się tak dzieje ale wszystko działa poprawnie tylko na catalystach 7.11 (niżej nie sprawdzałem) natomiast na 7.12 i 8.1 niestety już tak nie jest. Na omegach jest dokładnie to samo. Dodam, że reinstalacja systemu nic nie pomogła. Czy miał ktoś podobne problemy z najnowszymi sterownikami?

właściwości:ekran/wyglad/efekty/w wygładzaniu czcionek wybrać cleartype

 

albo catalysty 7.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...