Skocz do zawartości
sdymek8

Wybór Karty Muzycznej

Rekomendowane odpowiedzi

Aha "profesjonalna" choćby dlatego ze nie jest w stylu: Karta zajeb****, wszystko gra cacy, bas nie pierdzi, nie ma szumu. KUPUJCIE", tylko koles wie o czym pisze. :D to tak na marginesie jakbys chciał negować pojęcie profesjonalizmu.

LOL, na prawdę inaczej rozumiemy słowo "profesjonalny". Dla mnie własny wkład "kolesia" w tę niby recenzję sprowadza się do napisania paru zdań w stylu "Gra ślicznie. Dużo detali, instrumenty mają świetną barwę". Pozostały tekst w większości jest żywcem przepisany z opisu sprzedawcy:

http://www.soundimport.pl/?akcja=produkt&id=255

 

Nawet nie chce mi się zastanawiać, czy to bezmyślny plagiat czy kryporeklama.

 

Powyższa krytyka dotyczy podanego przez Ciebie odnośnika. Co do samej karty to uważam, że jest bardzo dobra i nie zasługuje na takie pomiatanie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL, na prawdę inaczej rozumiemy słowo "profesjonalny". Dla mnie własny wkład "kolesia" w tę niby recenzję sprowadza się do napisania paru zdań w stylu "Gra ślicznie. Dużo detali, instrumenty mają świetną barwę". Pozostały tekst w większości jest żywcem przepisany z opisu sprzedawcy:

http://www.soundimport.pl/?akcja=produkt&id=255

 

Nawet nie chce mi się zastanawiać, czy to bezmyślny plagiat czy kryporeklama.

 

Powyższa krytyka dotyczy podanego przez Ciebie odnośnika. Co do samej karty to uważam, że jest bardzo dobra i nie zasługuje na takie pomiatanie ;-)

Pomiatanie, wrecz przeciwnie uwazam ze tresciwa rozmowa pozwoli pokazać plusy i minusy karty. Co do plagiatu to tylko opis techniczny jest przepisany ze strony porducenta. Reszta dotyczy efektu halo jakiego doświadczył testujący kartę. Polecam przeczytać dokładnie.

 

A tak z całym szacunkiem zamiast pisac "LOL" mogłbys pokazac na czym polega ten TWÓJ poziom wymagan... Bo tak o tym gadasz, a do tej pory to tylko same słowa krytyki czytam i nic wiecej, a i LOL.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z całym szacunkiem zamiast pisac "LOL" mogłbys pokazac na czym polega ten TWÓJ poziom wymagan... Bo tak o tym gadasz, a do tej pory to tylko same słowa krytyki czytam i nic wiecej, a i LOL.

Sprawdź, podałem Ci 2 linki do przykładowych recenzji :-)

 

Dobra recenzja bazuje na wiedzy reenzenta, obiektywnych ocenach, sprecyzowanych procedurach, profesjonalnym sprzęcie referencyjnym. Niesie informacje o testowanym obiekcie a nie o emocjach testującego. Jeżeli nie dostrzegasz różnicy między tymi przykładami, to pewnie nie będę potrafił Ci lepiej wyjaśnić ;-)

Ale w uproszczeniu: Twój tekst mógłby napisać dyletant w 15 minut. Parę zachwytów (szczerych) plus copy & paste z reklamówki. W profesjonalnej recenzji widać, że autor poświęcił sporo czasu na rzetelne sprawdzenie tego, o czym pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tej aukcji [KLIK!] X-Fi XtremeMusic [KLIK!] ?

Cena dosyć dobra zważywszy na to, że jest to BOX ;)

Szczerze mówiąc to zakupił bym Audiotrak Prodigy HD2 ale odrzuca mnie troszkę cena (doliczając jeszcze 3 OpAmpy po 30-35zł) oraz brak nowszych efektów w stylu EAX 5.0.

Na początku myślałem, że przeznaczę na kartę dźwiękową nie więcej niż 80zł ale jak się troszkę poczyta to cały czas dochodzę do wniosku "dołożę jeszcze te 50zł i będzie coś lepszego :D"

Obecnie mam słuchawki PLANTRONICS .Audio 350 za 180zł czyli żadna rewelka z najwyższej półki. Chciał bym mieć kartę, która zaoferuje mi efekty dźwięku 3D w słuchawkach i dlatego tak ostatecznie myślę nad X-Fi Xtreme Music. Ktoś kiedyś pisał o jakiś trzaskach i śmiesznych dźwiękach wydobywających się z X-Fi ale te posty były przeważnie z 2005 roku więc nie wiem co teraz mam sądzić na ten temat, wyszły jakieś poprawione wersje czy coś w tym stylu? Nie chcę żeby się okazało, że wydam 300zł na dźwiękówkę a ona będzie się sprawować troszkę lepiej niż integra na P5N-e SLi ;)

Zależy mi na tym aby karta grała lepiej niż Audigy 2 ZS i Audigy 4.

Aha, i jeszcze jedno ważne pytanie ... Wiadomo, że złoto ma lepszą przewodność ale czy w kartach dźwiękowych i ich wersjach GOLD i normalnej wykazują one jakieś odczuwalne różnice w odsłuchu czy jest to bardziej kwestia wizualna ?

Edytowane przez sdymek8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Music co podałeś to wersja OEM. Ma tylko 12 miesięcy gwarancji, a ten twój box to zwykłe szare pudło. :wink:

Do grania i słuchania mp3 X-Fi Music będzie bardzo dobry. Ale jeżeli masz dobry sprzęt audio i muzykę w bezstratnych formatach to lepszy będzie Audiotrak Prodigy HD2 + wymienione opki wedle gustu.

 

A jeżeli chodzi o złoto, to zwykła ściema. To nie ma wpływu na dźwięk. Używam słuchawek za 600zł (Beyery DT-150) i wtyk wcale nie jest złocony. ;)

Edytowane przez freaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ... Mogę kupić X-Fi Extreme Music GOLD używaną 5 miesięcy w wersji OEM z płytą ze sterownikami + 2 tygodniowa gwarancja za 240zł. Kartę mogę odebrać osobiście bo gość mieszka niedaleko mnie. BRAĆ ? :D

Edytowane przez sdymek8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuję wybrać kartę dźwiękową z wyjściem S/PDIF (nie mam go ani w integrze, ani w audigy). Oczywiście priorytetem cena, bo (o ile się nie mylę) i tak cały proces "dźwiękotwórstwa" spada na amplituner? Myślałem nad SB Live 24Bit External - cena około 80-90zł, a jest pilot, ładnie wygląda, no i jest na USB ;) - lecz oczywiście mile widziane tańsze rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czegoś takiego było mi trzeba ;)

 

Ale czy nie będzie na niej tej całej mega-konwersji 44,1>44,1 :D ?

 

Dopiero co zauważyłem na stronie Terrateca, że to cudo jest na CMI8738. Chwyciłem Boga za nogi, a wszystko za 10pln :D

Edytowane przez Vidi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się borykam z wyborem karty dźwiękowej.

Na razie korzystam z integry Realtek HD Audio i głośników CreatiVe T20, ale dźwięk mnie nie zadowala.

Jaką kartę polecilibyście, aby nie była zbyt wypaśna dla tych głośników, ale z drugiej strony wykorzystała w pełni ich potencjał.

 

PS. Głównie chodzi mi o muzykę i czasem jakieś filmy lub gry. Korzystam z foobara i jakby co sterowniki kx nie są mi obce :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak ;) - w takim celu kupowałem aplituner, zamiast wzmacniacza analogowego.

 

Czy na innych kartach także będzie następowała ta konwersja 44,1>44,1 (o ile można to nazwać konwersją)? Np. na ww. Creative Live 24bit Ext?

Chodzilo mi o to czy wyjscie cyfrowe musi byc koniecznie optyczne czy moze byc coaxialne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli szukasz to karty do gier to imo warto. Ja bym chyba bral.

Zakupiłem tą kartę i jak do tej pory jestem bardzo zadowolony tylko dręczy mnie jedno pytanie.

Do tej karty nie można podpiąć jednocześnie słuchawek i głośników ! Postanowiłem rozwiązać ten problem tylko mam jedno pytanie ... Jak tą kartę podpiąć pod panel audio w obudowie ? W obudowie mam jeden kabel (od panela audio) i jest zakończony 3-ma różnymi końcówkami: HD AUDIO, AC '97, oraz kilkanaście kableków z wtyczkami. Wtyczki HD AUDIO i AC '97 nie pasują ponieważ w jednym z wejść na pin jest zaślepka, także zostaje tylko podpięcie tej wiązki kabelków i do tego przydał by się jakiś schemat PINów X-Fi XtremeMusic :)

 

 

 

 

Proszę o pomoc

Edytowane przez sdymek8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem w potrzebie, zakupu karty dźwiękowej, tylko musi ona być na USB (do lapka), prawde mówiąc raczej zadowala mnie stereo, ale kto wie czy mi kiedyś nie obije i nie dokupie więcej głośników. Jak byś cie mogli coś polecić tak powiedzmy do 150zł i do 300 więcej nie dam. Grajki: Technics sa ax 530 + Bang&Olufsen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tyle tego wszystkiego, kazdy pisze inaczej , modeli od Creativa tyle co grzybow po deszczu i nadal nie wiem co najlepsze dla mnie. Chodzi mi tak do 100-150 zl jakas karte na PCI. Hmm, w sumie nie bedzie uzywana za duzo na wiezy, najwiecej na sluchawkach Senkach HD202. X-Fi mozna miec na alledrogo za 140zl ale pytanko czy warto ? A moze jakies zwykle Audigy/Audigy2 ? Kurcze nie mam pojecia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okopałem swoją Audigy kupioną z 4 lata temu, zrobiłem softmoda na Audigy 4 pro i (jak na dźwięk z komputera) jestem zadowolony. Oczywiście w porównaniu z moim sprzętem do słuchania/oglądania gra bardzo słabo ale komp przecież nie służy do poważnego słuchania/oglądania, do tego są inne specjalizowane sprzęty odpowiednio rozstawiane w odpowiednio przygotowanych pomieszczeniach. Jaka dobra karta w PC by nie była i jakie dobre głośniki by nie były to sposób rozmieszczenia głośników jak i akustyka pomieszczenia w którym jest komp (w 90% są to małe, zagracone klitki) bardzo degraduje jakość dźwięku. Wyjściem z sytuacji są słuchawki ale nie każdemu one pasują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...