Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, Tomasz odpalił 8 Teraflopsów i nawet się nie chwali.

 

A ja nie będę taki i pochwalę się!

Dziś Digital Recon pobił dzienny rekord przychodu... :damage_wall:

 

10,343,679

Hmm, sporo. Gratki. Muszę przejrzeć tą Twoją drużynę, kto tam tyle zamieszania robi. :wink:

 

BTW, my prawie 1.3 mln.

 

Mam tylko 2xHD5870 :)

 

P. S.

 

Jestem zadowolony :rolleyes:

Widziałem w CC 3x liczydła z 5800 series.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruszylem z Milka na 4870x2@825

Na 845 powiesila sie grafa dosc szybko...

Nawiasem mowiac, po dosc dlugim horrorze z odzyskiwaniem biosow w GPU udalo mi sie ja odpalic poprawnie - czyli 2 rdzenie taktowane tak samo szybko.

Zobaczymy jak to bedzie szlo...

Wg tego co napisal TP postawilem na liczenie 3 prubek naraz na kazdym GPU - wszsytkie 3 probki licza sie ok 2minut10s

Dobrze to ? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że 3 na rdzeń, czyli razem 6. Wypróbuj również 2 na rdzeń czyli razem 4. W końcu HD5870 ma 1600 Procków, a poprzednia generacja 800 - i może zamulać, ale nie musi... Czas podany w sumie jest idealny /2 w stosunku do HD5870 czyli by się zgadzało... że dobrze...

 

P.S.

 

Nie mam drugiego pokoju... :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej coś było o nadmiernych wibracjach dysku, więc nie wygląda to dobrze. Swoją drogą, to widać, że indolencja środowiska naukowego nie jest tylko polską specjalnością. Wymiana dysku - dwa tygodnie i znów wpadka. I tak co parę tygodni. Collatz prowadzony przez jedną prywatną osobę jest przy tym oazą stabilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba musieliby młotem rozwalać sąsiednią ścianę, a ściany są tam głównie z gipsówek. Travis miał doktorat i olał generalnie sprawę. Mają kryzys urodzaju, więc lekceważą innych. Nic to, jeszcze z pół roku i aplikacji pod GPU będzie do wyboru - kończy się PG, trwają prace nawet w POEMie. Na wolnym rynku życie nie zna pojęcia niedoboru. Collatz unowocześnił serwer, w piątek robi kolejną przekładkę, więc bezrobocie naszym grafom nie grozi. A nukowcy... cóż, czym wolniej i dłużej coś robią, tym dłużej mają zajęcie i dłużej korzystają z grantów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codziennie są przepychanki na ten temat i tak będzie aż do nowego roku. Beton pochodzący z rdzenia SETI robi wszystko, aby inne projekty nie dawały więcej punktów niż SETI. MW jest na celowniku, bo daje najwięcej punktów. Należy realnie liczyć się ze stopniowym obniżaniem punktacji do poziomu Collatza. Jedyną możliwością przeciwdziałania jest zwiększanie oferty projektów dostępnych na GPU, najlepiej będących w rękach prywatnych a nie powiązanych ze sobą ośrodków naukowych. Jeśli się to nie uda, to może przyjść dzień, kiedy dam sobie spokój z Boinc i sprzedam grafy. Pewnie nie będę jedyny. Należy mieć nadzieję, że niektórzy mają tego świadomość. W innym przypadku może nastąpić podział na dwa środowiska - klasyczne i trochę bardziej nowoczesne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ogrom mocy obliczeniowej, jaki jest wrzucony na dany projekt, dzięki wysokiej punktacji, daje do myślenia.

Nie miałbym nic przeciwko gdyby losowo zwiększano ilość przyznawanych punktów za projekt. To byłaby spora promocja dla projektów nieco zapomnianych.

Inna sprawą jest mała ilość projektów na GPU.

Sensowne jest jedynie:

-MW - no comment

-SETI, jeśli jesteś ufologiem z zamiłowania

-CC jeśli nie działa MW

-GPUGRID, ale słabo punktuje, a imho najwartościowszy projekt.

Coś pominołem? Jakąś AQUe ?

Czy F@H jest juz częścią BOINC? Kolejny projekt, który działa na obu platformach, ale kompletnie nie orientuje się, na której lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartościowe akurat sprawa bardzo indywidualna. Aqua to jakieś zagadki matematyczne i mnie one mało interesują.

Co innego z dziedziny fizyki i kosmologii, więc nie tylko Seti ale Einstein i LHC. Ja MW licze nie tylko ze wzgl na punkty ale i cel jakiemu służy.

Jakoś Roseta ani GPUGRID mnie nie ciekawią choć sa z pewnością ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Server Back

November 25, 2009

The machine crashed with the new drive running. We took it out of the machine to run some diagnostics on it, and it seems to be ok so we're worried we might have a problem with the controller. We're going to try and send out more WUs and see how things go, but we may have to order a new controller if the machine crashes again.

--Travis

 

Milka działa... tylko jak długo?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też cię widze - na razie i tak pewnie mnie wyprzedzisz co ja moge z jednym 5850 ;)

Ale za to z jakim!

 

P.S. Pojawiły się HD5970... ceny równie absurdalne jak HD5870....

 

Co do MW

 

MW+AQUA = 208120,0568 (bez punktów z AQUA)

MW samo = 222713,7036

 

Wychodzi 14593,6468 mniej z AQUA + doliczyć punkty z AQUA.... Czyli jeśli chodzi o energię no to samo MW się bardziej opłaca liczyć...

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

P.S. Pojawiły się HD5970... ceny równie absurdalne jak HD5870....

mówisz o komputroniku?

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - a

hmmm, a jakby były gdzieś taniej to kto byłby chętny?

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze cena 2100 bylaby dobra i tez wziolbym :D

na allegro widzialem wczoraj za jedyne 2650....wiec cena powoli maleje...

 

 

EDIT:

Taki moj maly sukces - 244k pkt :) za dobe

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...