Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie nie mam czasu na sprawdzanie jak gry chodza, a szkoda, bo mnie juz dusi, ale pare 3D smarkow chodzi, kiedy ja szykuje dom do malowania :>

 

Tym razem CPU default, grafa o/c 700/1750/2000

3Dsmark 05 - 17690

3Dsmark 06 - 11679

 

Po tych dwoch testach widac, ze o/c karty z 660/1800 na w/w daje znikomy w granicach bledu wzrost szybkosci, byc moze w grach bedzie to mialo wieksze znaczenie i oby!

 

Teraz CPU lekkie o/c (3000MHz) i grafa o/c 720/1800/2000

3Dsmark 03 - 19095

3Dsmark 06 - 12495

 

Zrobilem jeszcze test Sanctuary na powyzszych ustawieniach.

fps178,5 score 3784

Roznica miedzy default taktami cpu i gpu, jest znikoma (132pkt) na korzysc wyzszych taktow.

 

Tym razem smarkowy wzrost wydajnosci jest znaczacy, a procesor up zaledwie o 333MHz. Tu widac, ze smarki reaguja mocno na CPU. Z testow na jednej z stron, wynika, ze w grach roznice przy zmianie czestotliwosci CPU, po warunkiem, ze ten jest ustawiony na ~2,5GHz, a znacznie wyzszymi wartosciami sa niewielkie. 3Dsmarki jednak lubia duze herce.

Edytowane przez Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź mnie nie w[ciach!]... OK?

 

A kto trzykrotnie na tym forum prosił o pomoc w zmierzneiu karty 8800GT?

 

Wszyscy chcą dostępu do informacji i pomocy przy wyborze karty. Szukają jej również jak mają problem. Pisza na gg i maila. Jednak gdy już doradzisz, jakiego GeForce`a kupić, w zamian nawet nie możesz liczyć na proste pomierzenie otworów na karcie.

Zadzwon do mnie, to wyciagne linijke, potem karte z kompa i bede Ci dyktowal odleglosci, moze tak byc? ;-)

Edytowane przez wkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja sie zbytnio nie przejmuje. Jednak fajnie by bylo nabic troche wiecej punktow na hwbota :P

zwiekszanie napiecia na pcie moim zdaniem nie ma sensu, bo przeciez grafa i tak bierze prad poprzez kabel zasilacza. chyba, ze sie myle i przez pcie tez cos dostaje. nie wiem :)

zmienic czestotliwosc szyny mozna sprobowac, ale pewno i tak to nic nie da ;]

moj pesymizm mi podpowiada, ze to cos na lini mobo/grafa i jest to nieuleczalne ;/ moze nvidia wie cos na ten temat i sie z nami podzieli ;]

Czyli np taki 8600GT bez wtyczki to perpetum mobile :D O ile sie nie myle PCI-E 1.0 (1.1 chyba tez) dostarcza 75W - reszta molex/6Pin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

3Dsmarki jednak lubia duze herce.

 

..bo mocniejsze karty typu 88GT,GTX nabieraja skrzydel powyzej 3Ghz,nie wspomne o 4Ghz i jeszcze wyzej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając te wszystkie 80 stron dochodze do wniosku, że jestem szczęściarzem. Dlaczego? Kupiłem 2 tygodnie temu XFX 8800GT XXX Alpa Dog Edition za 1100zł. Karta pochodziła od dystrybutora czyli pronoxa i mieli 2 sztuki, a ja miałem znajomości :)

 

Dla ciekawskich. Karte podkręciłem z 1950 na 2195 MHz i nic się z nią nie dzieje. Temperatura 45/ stress 65. Chłodzenie fabryczne działa niemal bezszelestnie do momentu przekroczenia 50%. 60% już lekko słychać a potem tylko gorzej.

 

Automatyczna regulacja jeszcze nie działa (ponoć sterowniki). Nie gram za wiele (lubie mieć dobry sprzęt) a NFS Pro Street 1600x1200x32 AAx8 i wszystko na full mierzone FRAPS'em mam średnio 55 klatek. Minimu spada na 35 (żadko) do góry nawet i 85.

 

Fifa 08 miała 170 :)

 

A na koniec napisze tylko, że reszta sprzętu jest w trakcie zmiany i mam "tylko" AMD 64X2 4800+@2700 MHz na słabej płycie Gigabyte (NF550) i ram DPD Patriot Extreme 2x2GB 800MHz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tu wszystko łopatologicznie wyjaśnione:

 

http://www.frazpc.pl/b/203223

 

wszystko fajnie ale chyba umknęło Ci że pytałem o X1 :rolleyes:

w tym artykule (który już wcześniej widziałem) mowa jest o ARCTIC SILENCER 5

jedyne co znalazłem w komentach to:

więc tak, X1 raczej pasować nie będzie - kolidować będzie z kilkoma elementami na PCB. Co do chłodzenia 8800GT to są IMHO 3 opcje:

 

- najtańsza - ~15PLN - Silencer z artykułu, chłodno i znośnie pod względem hałasu, bardzo tanio

 

- cicho i bardzo wydajnie - Accelero S1 + wentylator 120x120mm, niestey zajmuje to kilka slotów a dokładnie 3 sloty pod grafiką (koszt 80~100PLN)

 

- najwydajniej - Zalman VF-1000, Thermalright HR-03/HR-03GT, ThermlaTake DuOrb - najlepsze temperatury, mniej miejsca zajmują ale i cena inna, 150~200PLN

 

jednak autor twierdzi że raczej nie będzie pasować natomiast sideband gdzieś tutaj pisał że jeśli SILENCER pasuje to X1 też powinno.

 

szukam lookam ale z tego co wygooglałem to chyba nikt nie próbował :-|

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy ktos dostal juz ta karta , albo samo potiwerdzenie ze ja dostanie na dniach ? - http://www.bitshop.pl/product_info.php?products_id=4468 teraz przesuniete na 6 grudzien , ale jestem ciekaw czy jakas partia z karta przewidzianych na 30 litopada faktycznie dotarla do sklepu i juz sie rozeszla ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X1 nawet gdyby pasowało jest według mnie trochę chybionym pomysłem na 8800GT ponieważ kiepsko będzie chłodzić sekcję zasilania, w takim przypadku trzeba zainstalować dodatkowo boczny wentyl, na S1 wentylator dmucha w stronę karty więc i sekcja zasilania się przy tym trochę schłodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie. Bo widze, że wtyczka od orginlnego wiatraka jest 2-pinowa. I wtyczka od ARCTIC COOLING NVIDIA SILENCER 5 rev.3 też. Ten ostatni nie ma żadnego regulatora obrotów, ale chyba nie będzie problemu, żeby go jakimś softem kontrolować, tak jak oryginalny wiatrak? Czy jak to wogóle działa? :blink:

Cytuje swój post, bynajmniej nie dlatego, że jestem jakimś Narcyzem czy coś, ale dlatego, że po lekturze Fraza zgłupiałem. Niech ktoś mnie oświeci, bo ja mam chyba dziś słabszy dzień... :blink:

 

1) Referencyny wiatrak jest podłączony za pomocą 2 czy 3-pinowej wtyczki, bo już się pogubiłem?

2) Na Frazie nie jest to powiedziane wprost, wychodzi jednak, że nie można sterować obrotami tego ustrojstwa za pomocą softu (czyli jednak 3 piny?)

3) A nawet jeśli na karcie jest wtyczka 3pin to chyba ten dodatkowy pin jest po to, by "zczytywać" prędkość wiatraka, co to ma do sterowania (chyba że jest kontrolaw stylu PWM).

 

Nie bić, nie bluzgać :)

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X1 nawet gdyby pasowało jest według mnie trochę chybionym pomysłem na 8800GT ponieważ kiepsko będzie chłodzić sekcję zasilania, w takim przypadku trzeba zainstalować dodatkowo boczny wentyl, na S1 wentylator dmucha w stronę karty więc i sekcja zasilania się przy tym trochę schłodzi.

 

pozyjom uwidzim. jak znajde chwile czasu to zrobie z tego calosc z dokumentacja foto:

http://img527.imageshack.us/img527/9297/dsc1613jk3.jpg

 

 

o poki co takty std i temp 62/85 :D p180 z jedna 120 na dachu :D

tak to wyglada w srodku (jebal syf, bo od dawna do srodka nie patrzylem ;P )

http://img98.imageshack.us/my.php?image=dsc1615do9.jpg

 

 

Chcialbym tez koledzie MotyF_rz pogratulowac OC, ale zdradz nam prosze co kreciles gpu, mem czy moze shadery, bo niestety ale z tej wypowiedzi zupelnie nic nie wynika poza: mam znajomosci (oł jeee) i cos podkrecilem do wartosci 2195, ale do konca nie wiem co, ale i tak jestem kul and trendi a do tego el0 i pr0 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy ktos dostal juz ta karta , albo samo potiwerdzenie ze ja dostanie na dniach ? - http://www.bitshop.pl/product_info.php?products_id=4468 teraz przesuniete na 6 grudzien , ale jestem ciekaw czy jakas partia z karta przewidzianych na 30 litopada faktycznie dotarla do sklepu i juz sie rozeszla ?

Co ty duże sklepy dostają po 10 szt max dystrybutorzy ograniczyli że by dla każdego starczyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogolnie mysle, ze ten caly ARCTIC SILENCER NV5 to calkiem niezly wybor. Trzeba zaznaczyc ze chlodzone sa od razu pamieci, ktore jak wiemy swoja temperature maja i 67stp w stresie przy taktach GPU/756 , Mem/2088 to bardzo dobry wynik. S1 nie chlodzi pamieci tylko trzeba zakladac radiatory. Dopiero po zalozeniu wiatraka 12cm daje lekki nawiew z cieplego powietrza i wtedy daje rade ;) Chyba trzeba zamowic jedna sztuke, bo 14zl to prawie jak za darmo ;)

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozyjom uwidzim. jak znajde chwile czasu to zrobie z tego calosc z dokumentacja foto

no nareszcie :D to ja cierpliwie czekam i wierzę ,że sideband się nie mylił - jeśli spasi powinno być chłodniej niż na Silencerze 5 B-)

 

PS. pażyjom, uwidim ;)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie ale chyba umknęło Ci że pytałem o X1 :rolleyes:

w tym artykule (który już wcześniej widziałem) mowa jest o ARCTIC SILENCER 5

jedyne co znalazłem w komentach to:

więc tak, X1 raczej pasować nie będzie - kolidować będzie z kilkoma elementami na PCB. Co do chłodzenia 8800GT to są IMHO 3 opcje:

 

- najtańsza - ~15PLN - Silencer z artykułu, chłodno i znośnie pod względem hałasu, bardzo tanio

 

- cicho i bardzo wydajnie - Accelero S1 + wentylator 120x120mm, niestey zajmuje to kilka slotów a dokładnie 3 sloty pod grafiką (koszt 80~100PLN)

 

- najwydajniej - Zalman VF-1000, Thermalright HR-03/HR-03GT, ThermlaTake DuOrb - najlepsze temperatury, mniej miejsca zajmują ale i cena inna, 150~200PLN

 

jednak autor twierdzi że raczej nie będzie pasować natomiast sideband gdzieś tutaj pisał że jeśli SILENCER pasuje to X1 też powinno.

 

szukam lookam ale z tego co wygooglałem to chyba nikt nie próbował :-|

DuOrb nie jest taki za heya :? via GTX, a jeśli chodzi o S1 to wg mnie plasuje się w czołówce :-P

Dołączona grafika

 

Jesli chodzi o x1 to wg mnie nie bedzie pasować :-|

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon do mnie, to wyciagne linijke, potem karte z kompa i bede Ci dyktowal odleglosci, moze tak byc? ;-)

Nie mam telefonu, domowego ani komórki, ale nawet jeśli, to jak sobie wyobrażasz dogadanie się w sprawie tych odcinków? Przecież ni chu.. nie dojdziemy o którym jest mowa.

Troche wyobraźni chłopie.

 

 

Czytając te wszystkie 80 stron dochodze do wniosku, że jestem szczęściarzem. Dlaczego? Kupiłem 2 tygodnie temu XFX 8800GT XXX Alpa Dog Edition za 1100zł. Karta pochodziła od dystrybutora czyli pronoxa i mieli 2 sztuki, a ja miałem znajomości :)

 

Dla ciekawskich. Karte podkręciłem z 1950 na 2195 MHz i nic się z nią nie dzieje. Temperatura 45/ stress 65. Chłodzenie fabryczne działa niemal bezszelestnie do momentu przekroczenia 50%. 60% już lekko słychać a potem tylko gorzej.

 

Automatyczna regulacja jeszcze nie działa (ponoć sterowniki). Nie gram za wiele (lubie mieć dobry sprzęt) a NFS Pro Street 1600x1200x32 AAx8 i wszystko na full mierzone FRAPS'em mam średnio 55 klatek. Minimu spada na 35 (żadko) do góry nawet i 85.

 

Fifa 08 miała 170 :)

 

A na koniec napisze tylko, że reszta sprzętu jest w trakcie zmiany i mam "tylko" AMD 64X2 4800+@2700 MHz na słabej płycie Gigabyte (NF550) i ram DPD Patriot Extreme 2x2GB 800MHz.

 

Pozdrawiam

 

Pochwaliłeś się już?

 

Odnosząc się do postu nad Twoim, tutaj jest 80 stron właśnie przez takich jak Ty. :f

 

 

 

 

Jeśli chodzi o X1, to mój znajomy z Anglii dziś taki kupuje do swojego 8800GT, by sprawdzić czy będzie pasował. Więc pcozekajmy. ;] może raczy odpisać, a nie pójdzie 3d smarki 'robić' zapominając o Bożym świecie, jak coponiektórzy tutaj.

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o tym sklepie?

http://www.camino.pl/opis.php3?ID=27736

Firma krzak? czy nie tak zle..?

zlozylem zamowienie u nich na tego Galaxy ponad tydzien temu. nie liczac potwierdzenia zamowienia (wyslanego przez automat) zupelna cisza.

henwar dla przykladu napisal, ze czas realizacji to 5-10 dni, po czym poinformowali, ze nie ma co liczyc na zalapanie sie, bitshop podobnie - kolejka. w apollo z kolei nie ma co liczyc na otrzymanie karty przed swietami.. to tyle jesli chodzi o raport z placu boju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

henwar dla przykladu napisal, ze czas realizacji to 5-10 dni, po czym poinformowali, ze nie ma co liczyc na zalapanie sie

Mozesz dokladniej przytoczyc co odpowiedzieli z henwar? Bo mi powiedzieli, ze karty w ogole w styczniu beda mieli o_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz dokladniej przytoczyc co odpowiedzieli z henwar? Bo mi powiedzieli, ze karty w ogole w styczniu beda mieli o_O

12.11.

Witam,

Zamówienie zostanie zrealizowane w przeciągu 5-10 dni.

Pozdrawiam serdecznie

 

21.11.

Otrzymaliśmy od Pana zamówienie na tę kartę. Jednak otrzymaliśmy właśnie informacje, że karta ta będzie dostępna najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku (producent wstrzymał realizację zamówień).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z bitshop zrezygnowałem.

Mam niejasne przeczucie, że ta cena 854zł w dzień 6 grudnia (może z okazji Mikołaja) wskoczy na poziom cztero-cyfrowy.

 

Zamówiłem w bachcomp.pl 88GT od Sparkle, zamówionie przyjęte, oczekują na przelew... Wolę dać 1017zł z przesyłką (i kołeczkami...) i dostać grafę w przyszłym tygodniu, niż zaś na bitshop.pl zobaczyć kolejną zmianę daty dostępności graf... (ew. zmianę ceny czy info, że graf brakło).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Monolith

Zamówiłem w bachcomp.pl 88GT od Sparkle, zamówionie przyjęte, oczekują na przelew... Wolę dać 1017zł z przesyłką (i kołeczkami...) i dostać grafę w przyszłym tygodniu, niż zaś na bitshop.pl zobaczyć kolejną zmianę daty dostępności graf... (ew. zmianę ceny czy info, że graf brakło).

masz racje! ile mozna czekać. nie bedzie teraz grafy za 850. trzeba sie z tym pogodzić. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sry ze pisze tu w temacie ale mam problem;/ mam nowego kompa i dzisiaj podlaczylem pod niego hdd i gf 8800GT i jak uruchamia sie komp to mi piszczy ciagle ;/ wie ktos moze jaka moze byc tego przyczyna?

Podłącz zasilanie PCI-E 6PIN do karty w taką dziurkę na wtyczkę... polecam czytać instrukcje jeśli nie czujesz się w temacie ekspertem.

 

Greetz, R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dostępności:

Zamawiałem ostantio u kumpla częsci do kompa. Grafa miała być najpierw GT, potem GTX ale w końcu staneło, że kupiłem GT. ALe nie o tym chciałem napisać ;)

 

Kumpel powiedział mi, że sieć sklepów do której należy zamówiła u dystrybutora 90 kart EVGA 8800GT SuperColock, a dojechały jedynie 5 sztuk. Na szczęscie jedna z nich trafiła do mnie ale to już inna sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buu, no i co?

 

 

Każdy w tym temacie wie, ze z dostępnością jest [gluteus maximus], to po co piszesz kolejnego posta potwierdzającego to co jest oczywiste?

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...