Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanko o tego Gamer Hud. Czy jesli chce, zeby obnizal napiecie w 2D, to wystarczy, ze go sobie zainstalowalem i smiga sobie w tle ? Czy musze sam mu ustawic zmniejszenie napiecia, bo standardowo tego nie ma i zmniesjza tylko takty ?

Śmiga sobie w tle i nic nie musisz robić, to działa automatycznie. Jak chcesz OC to wyłączasz ten tryb oszczędzania i jedziesz z voltami itd. wtedy nie ma tego przełączania voltów i oszczedzania, jak nie potrzebujesz OC to włączasz tryb oszczędzania i karta przełącza sie międzu defaultowymi ustawieniami (jak w biosie) automatycznie bez względu na OC jakie robiłeś.

 

Co prawda zauwazyłem, że jak w 2D ogląda sie duże obrazki lub po wyjściu z 3D to pamięci zostaja na 918 ale rdzeń i shadery spadaja na niższe. Jednak pobór prądu się nie zwieksza ładnie spada i jest taki jak przy pamieciach na 700. Czyli nie problem w sumie. Może przy intensywnej grafice w 2D musi podbić pamięci do normalnej szybkości nie wiem. Jednak zmniejszanie voltów działa bez problemów bo po wyłaczeniu Gamer Huda waty skaczą w górę w 2D chociaż karta jest dalej ze zmniejszonymi taktami.

 

 

Ten tester jest do .... żeby na def wywalił śmiech na sali

Śmiech na sali ale z czego? Jak Orthos komuś wywala nawet na default to co to oznacza?

 

Mi przechodzi test bez jąknięcia. Na stronie w FAQ piszą, że jak karta przejdzie 10-30 min to stabilna. Mi przeszła nawet więcej jak widać :

 

post-154682-1202614104_thumb.jpg

 

Co do karty to żaden program/gra/benchmark tak mi jej nie wygrzał. Co prawda w pokoju 26,5-27 C czyli nieźle nagrzane bo kominek sie rozhajcował ale osiągnęłem najwyższe temperatury w historii tej karty i stabilnie to też fajny wynik i info jakieś.

 

Po pół godzinie wygrzewnia heatpipy ciepłe, PCB z tyłu i śrubki od Zalmana ciepłe, pamięci i cewki w podobnym stopniu gorące, ale da się trzymać palce na nich bez bólu. Temperatury jak na obrazku ale pamiętajcie, że w pokoju 27 C i wiem jak będzie w lecie. :D

 

Jak ktoś chce sprawdzić sobie stabilność karty to tu jest link:

 

2908203[/snapback]

U mnie przechodzi gładko na cfg z podpisu...

Gratulacje. Fajnie byc pewnym swego sprzętu, prawda? ;-)

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CoolerMaster nie przylega do 100% chipu -kto ściągał to wie o co chodzi.O śrubki i wklęśnięcia wokół nich na...spodzie elementu Heat Pipa.Nie to aby coś to zmieniało -i tak cooler nie nadąża ciepła wydalać po OC i tak.Teraz jest naprawdę cichutki -bez żeberek hehe.To dwuslotowe lepsze sporo ale sąsiad w rury się tłucze u kumpla jak gramy ;).Żartuję ale jest faktycznie głośne...

dokładnie te otwory na sróbki to porazka i w miejscu wyjscia pipy z podstawki jakby gpu wystawało

poza tym powierzchnia jakby ktos przejechał 2x zdzierakiem

 

do mnie jedzie ten duo orb przemowil test

http://www.frazpc.pl/artykuly/579/THERMALT.../czy/efektywnie

niebede bił sie o 4 stopnie a gabaryty mi odpowiadają .jak ktos szuka ultra ciszy to moze mu niespasowac.

ale jak potestuje to cos powiem na forum.

 

zastanawia mnie jeszcze moj chiefteck 450w czy daje rade....

 

szanowny pool80 miewał 1000 więcej pkt w 3d miarku (przed oc na deafultowych zaledwie 400pkt więcej) no i cisza - a tu proszę

 

@ABRASADERA - szanowny pan odpisał Ci ze prawdopodobnie procesor i 4mb keszu odpowiedziałem tyle ile wiem.

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też jestem bardzo ciekaw. Dwa wentyle do tego 13 radiatorków. Cena też nie za wysoka. Jak ktoś już będzie miał THERMALTAKE DUORB niech się podzieli jak z głośnością i do jakiego 8800GT montował. Chyba powinien wejść do każdego modelu? PCB mam nieco krótsze niż te z referencyjnym chłodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jeszcze moj chiefteck 450w czy daje rade....

Napiszę tak. Mam starego Modecoma 350bdp (słaba linia 12V-16A), 2160 3GHz, dwa dyski, dwie karty TV-Sat, nagrywarka, 8800GT z Vobisu, pogrywam w Crysis-a i nie obserwuję żadnych objawów braku Watów na zasilaniu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym samym szefie co ty napięcia na lini 12v i 5v mam dalej jak skała. Niewiele niższe niż na x1950 PRO. Do tego mam 2 dyski ,2 nagrywarki ,3 wentylatory Fander 120 mm. Więc spokojnie zostanie Ci jeszcze troszkę zapasu. Np na jakiegoś E8400 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wersja 256MB jest godna uwagi? w rozdzielczościach 1200 lub 1600? mam nadal 7800GT i gothic mimo że chodzi na max to chciałbym trochę wydajniej i płynniej pograć

Do 1600 to może być problem. IMO te 256 MB nawet na niższych będzie ograniczało tą kartę. Za mało by załadować teksturki o wyższej rozdziałce, przez co wydajność może w niektórych grach nieco spaść w porównaniu do 512 MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szykuje sie do zmiany ponieważ moja coś fixuje przy oglądaniu filmów zaczynają sie sypać paski na cały ekran, tak samo jest ze zdjęciami na stronach internetowych, portalach z tym że musze zmienić bios karty na oryginał :P i dc na gwarancje czy te objawy potwierdzaja moją teze- zepsuta?/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego jak podniosę zegary z karty na 810/1920/2100 to jest gorsza wydajność niż 700/1750/920???

Throttling?

 

Znane zjawisko np. przy OC CPU. Jak przegrzejesz z OC to karta się ratuje i zwalnia. Tak najprościej mówiąc.

 

 

throttle /'θrtl/

n

1. (also throttle valve) przepustnica f, zawór m dławiący

2. (accelerator) gaz m; give it a bit more throttle dodaj trochę gazu; at full throttle na pełnym gazie; fig na pełnych obrotach fig

vt u|dusić (with sth czymś); fig z|dławić [initiative, effort]; za|hamować [growth, development]

■ throttle back, throttle down: throttle back [sth], throttle [sth] back dławić [engine]

 

Po pół godzinie wygrzewnia heatpipy ciepłe, PCB z tyłu i śrubki od Zalmana ciepłe, pamięci i cewki w podobnym stopniu gorące, ale da się trzymać palce na nich bez bólu. Temperatury jak na obrazku ale pamiętajcie, że w pokoju 27 C i wiem jak będzie w lecie. :D

 

Jak ktoś chce sprawdzić sobie stabilność karty to tu jest link:

 

Video Card Stability Test

Mam pytanie czy to "gorące, ale da się trzymać palce na nich bez bólu" oznacza, że jednak trzeba radiatorki na pamięci zakładać?

 

Everest pokazuje max 55 C stopni na pamieciach w tej saunie w pokoju przy 27 C.

 

Jeżeli tak to jakie polecacie? Jest 7mmm między radiatorem a pamięciami.

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja 256mb nie jest godna tego aby na nią splunąć ;), crysis na very high dx10 64bit zajmuje ponad 700mb w pamięci karty graficznej, kolejne gry pokażą że może być juz tylko coraz więcej, tym bardziej że highend wychodzi już pamięciami 1gb (8800gts i gt, 3870x2), demko PT Boats Knights of the sea tez pokazuje ze 1gb jest górą i to w rozdziałce 1280x1024 a co dopiero w wyższych, moim zdaniem kupowanie grafy z mniej jak 512mb ramu mija sie z celem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny ten test troche, albo raczej moja grafa do d...y :( Test przechodzi dopiero jak się trochę rozgrzeje, tzn pierwsze 3-5 startów wywala w ciągu pierszych 5-10s,a dalej to już nawet 20min chodzi.

Benchmark:

485 (600/900)

559 (660/950-def)

550 (700/1000)

 

Karte udało mi się rozgrzać do max 72C przy wentylu na 68%(auto). Do tego samo załączenie programu (bez klikania na test czy bench) rozgrzewa karte z 55C load do 60-62C.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalnie się zraziłem do ATI i chętnie bym się przesiadł na 88GT ale jest jedna kwestja - PCB karty a konkretnie kolor :D Ztego co wygooglowałem tylko Gainward ma czerwone PCB niestety w gratisie dostajemy sticker i tu dochodzimy do meritum sprawy - ktoś próbował go zdjąć :?: Pytam bo karta bedzie pod wodą czyli wiadomo stock cooling OUT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy to "gorące, ale da się trzymać palce na nich bez bólu" oznacza, że jednak trzeba radiatorki na pamięci zakładać?

 

Everest pokazuje max 55 C stopni na pamieciach w tej saunie w pokoju przy 27 C.

 

Jeżeli tak to jakie polecacie? Jest 7mmm między radiatorem a pamięciami.

Przede wszystkim witam wszystkich - to mój debiutancki post na tym forum :D

 

Ja na 8800GT Zalman założyłem niebieskie radiatorki Zalmana dołączane do coolera VF700 (wyglądają jak małe "jeżyki" ;) )- akurat te się zmieściły - wymagało to trochę zegarmistrzowskiej roboty z pęsetą, ale udało się bez wyginania czegokolwiek.

 

Miejsca jest tak akurat, bo np. radiatorki Thermaltake które też przymierzałem nie weszłyby na 5 kostek (pozostałe 2 są praktycznie odkryte, a jedna w takim stopniu, że Thermaltake się mieści, na innych nie ma szans)

Edytowane przez mpo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim witam wszystkich - to mój debiutancki post na tym forum :D

 

Ja na 8800GT Zalman założyłem niebieskie radiatorki Zalmana dołączane do coolera VF700 (wyglądają jak małe "jeżyki" ;) )- akurat te się zmieściły - wymagało to trochę zegarmistrzowskiej roboty z pęsetą, ale udało się bez wyginania czegokolwiek.

 

Miejsca jest tak akurat, bo np. radiatorki Thermaltake które też przymierzałem nie weszłyby na 5 kostek (pozostałe 2 są praktycznie odkryte, a jedna w takim stopniu, że Thermaltake się mieści, na innych nie ma szans)

Dzięki za info i witaj tutaj, bo chyba widziałem cię gdzie indziej. :D

 

Pytanie czy warto zakładać te radiatorki i kiedy, np jak pamięci parzą tak że nie idzie dotknąc ile stopni jest OK?

 

Jakie spadki temperatury na pamięciach zauważyłeś po założeniu radiatorków?

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dziś pograć w Colina DiRT i mam problem - po paru minutach obraz zacina się, dźwięk zapętla - pomaga jedynie reset komputera. To raczej wina karty chyba bo na defaultowych ustawieniach jest ok. Z tym, że we wszystkim co dotychczas odpalałem karta przy podkręceniu na te 670/1900 (narazie krece bez przekładania zworki) chodzi super stabilnie, przechodzi wszystkie 3d marki, unigine sanctuary, nawet spokojnie leci 30 minut w tym stability teście z linków powyżej. A w Colinie się wykrzacza nawet przy 650/1860. Co to może być?

Graliście w tą grę na tych kartach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele było postów na temat zmiany chłodzenia na Galaxy w wersji z Coolermasterem.

Wiele osób przymierza/-ło się do instalacji Arctic Cooling Silencer 5

Wielu mówiło, że wystaje odrobinę.

Myślałem, że wystającą cześć da się wcisnąć w szczelinę w obudowie od sąsiedniego slotu, ale niestety brakuje "mikronów", aby działało.

Teoretycznie można uciąć, ale problem moim zdaniem pojawia się, gdy popatrzymy na sposob w jaki pamięci będą stykać się z radiatorem. To skutecznie mnie odrzuciło od pomysłu założenia AC na Galaxy 8800GT w wersji z CM

 

Kilka zdjęć dla potomnych

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

colin jest dosc wymagajacy , u mnie nawet bardziej niz crysis ....... musisz obnizyc takty lub podniesc napiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny ten test troche, albo raczej moja grafa do d...y :( Test przechodzi dopiero jak się trochę rozgrzeje, tzn pierwsze 3-5 startów wywala w ciągu pierszych 5-10s,a dalej to już nawet 20min chodzi.

Benchmark:

485 (600/900)

559 (660/950-def)

550 (700/1000)

 

Karte udało mi się rozgrzać do max 72C przy wentylu na 68%(auto). Do tego samo załączenie programu (bez klikania na test czy bench) rozgrzewa karte z 55C load do 60-62C.

pzd

Bez klikanie trochę grzeje bo tam taki mały glob chodzi.

 

Orthos tez czasem chodzi godzinę a czasem po minucie wywala, błędy przy niestabilności sa bardzo przypadkowe.

 

Na zachodzie bardzo sobie program chwalą do sprawdzania stabilności, a jako grzałka dużo lepszy niż 3Dmarki w pętli(daje nawet do 10 C wiecej w zależności od chłodzenia) i podobny trochę do Atitool (ale IMHO lepszy bo mocniej wymęczy kartę) ponieważ daje stałe obciążenie. Jednak tak jak z Orthosem czasem wszystko lata 100% a Orthos wywala, czyli może mała niestabilność lub gryzie sie z czymś. Np Orthos ludziom się gryzł z Coretemp 95 zdaje się. Może to zależy od systemu, mi nic sie nie gryzie ani przy Orthosie ani z tym VCST.

 

To tylko jeden ze wskaźników nie wyrocznia. Ale jak tu przejdzie to powinno być stabilnie. Jak się w grach sypie i tu też no to trzeba jechac w dół z taktami albo zmienić chłodzenie jak tempy szaleją.

 

Benchmark masz super ale tu chyba proc tez coś ma do gadania.

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

colin jest dosc wymagajacy , u mnie nawet bardziej niz crysis ....... musisz obnizyc takty lub podniesc napiecie

Hmm... no ale dziwne, że w żadnej grze ani programie nie wywala się przy takich taktowaniach a w Colina pogram 2-3 minuty i zwiecha :? No cóż... jutro kupuję wreszcie wiatraki na bok budy i przestawiam zworkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info i witaj tutaj, bo chyba widziałem cię gdzie indziej. :D

 

Pytanie czy warto zakładać te radiatorki i kiedy, np jak pamięci parzą tak że nie idzie dotknąc ile stopni jest OK?

 

Jakie spadki temperatury na pamięciach zauważyłeś po założeniu radiatorków?

No faktycznie czasem bywam "gdzie indziej" ;)

 

A co do radiatorków i temperatur - niestety nie dysponuje odpowiednim termometrem, żeby podać jaka temperatura jest po założeniu radiatorków.

Radiatory postanowiłem założyć, bo z doświadczenia pamiętam, że przy podkręconych karatach temperatura pamięci zwłaszcza po dłuższym obciążeniu może stanowić pewien problem ("artefakty") - tak więc założyłem je raczej prewencyjnie, zwłaszcza, że chciałbym jednak jakoś zmniejszyć obroty tego wentyla, bo jak dla mnie to jest trochę za głośny (nie to co Palit, ale jednak).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też jestem bardzo ciekaw. Dwa wentyle do tego 13 radiatorków. Cena też nie za wysoka. Jak ktoś już będzie miał THERMALTAKE DUORB niech się podzieli jak z głośnością i do jakiego 8800GT montował. Chyba powinien wejść do każdego modelu? PCB mam nieco krótsze niż te z referencyjnym chłodzeniem.

Też jestem bardzo ciekaw jak to wygląda na niereferencyjnej karcie zwłaszcza Gigabte z Vobisu :)

Co dwa wentyle to nie jeden - wiadomo na pewno wydajniej, ale czy będzie cicho? Ten Zalman na minimum nadal jest słyszalny, a mój komp nie jest idealnie wyciszony.

A może ten Revoltec? Czytałem o nim opinie są niezłe, tylko nie wiem jak z montażem na niereferencyjnym 8800GT i ma tylko 4 radiatorki, ale jest o połowę tańszy od DUORBA. Może ktoś ma jakieś info lub recenzję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez klikanie trochę grzeje bo tam taki mały glob chodzi.

 

Orthos tez czasem chodzi godzinę a czasem po minucie wywala, błędy przy niestabilności sa bardzo przypadkowe.

 

Na zachodzie bardzo sobie program chwalą do sprawdzania stabilności, a jako grzałka dużo lepszy niż 3Dmarki w pętli(daje nawet do 10 C wiecej w zależności od chłodzenia) i podobny trochę do Atitool (ale IMHO lepszy bo mocniej wymęczy kartę) ponieważ daje stałe obciążenie. Jednak tak jak z Orthosem czasem wszystko lata 100% a Orthos wywala, czyli może mała niestabilność lub gryzie sie z czymś. Np Orthos ludziom się gryzł z Coretemp 95 zdaje się. Może to zależy od systemu, mi nic sie nie gryzie ani przy Orthosie ani z tym VCST.

 

To tylko jeden ze wskaźników nie wyrocznia. Ale jak tu przejdzie to powinno być stabilnie. Jak się w grach sypie i tu też no to trzeba jechac w dół z taktami albo zmienić chłodzenie jak tempy szaleją.

 

Benchmark masz super ale tu chyba proc tez coś ma do gadania.

Programik jest bardzo fajny - ja na innych markach, grach, atitool nie przekroczyłem temperatury 57 st C (choc najczesciej to tak ok 55 jest) - na tym programiku to juz 62-63 stopnie udaje sie osiagnac - widac musi dobrze obciazac GPU, niezaleznie od reszty systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...