Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie w action ceny 8800gt palita i sparkla poleciały na łeb na szyję można zamawiać 8800gt 512mb za 780zł a 1gb za 900zł.Pewnie niektórzy z was będą mieli jeszcze taniej bo to ceny dla mnie ze sklepu w mieście.Wziąłem palita 1gb.Ciekaw jestem czy silencer na to wejdzie bo niby ma płytkę do pamięci na rewers karty,ale nie wiadomo jak z otworami.

Na allegro widzę już się zaczyna http://www.allegro.pl/item294849164_palit_...v_dvipci_e.html

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawilem sie teraz biosami i niestety jakas malo podatna na oc karta mi sie trafila...

 

Bios od dia8el 1.1V na ktorym ma niezle oc - 750MHz niestabilne, kropki w Ati Tool

Bios z XS zalinkowany przez dia8el, niby EVGA 1.22V - to samo co wyzej, takie samo zachowanie

Bios oryginalny@1.1V - jak wyzej

Bios od sideband :lol: wez to lepiej usun bo ktos sobie krzywde zrobi, cos skopane i zachowuje sie jak 1.05V

 

Za nic w swiecie nie moge stabilne wyciagnac 756 na rdzeniu, 1890 na shaderach itd. No nic, pozostaje walka o ustabilizowanie karty na 740...

Chlodzenie Silencer, radiatorki, boczny nawiew, otwarta buda, ponizej 60 podczas testow. Nie mam juz pomyslow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajde bios od Palit 8800GT 512 Sonic aby wgrać do Palit 8800Gt 512?

a ten zabieg cos da w ogole ?? , mi karta maksymalnie leci tak jak w podpisie wiecej nie chce tylko ze mam referencyjne chlodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Pobawilem sie teraz biosami i niestety jakas malo podatna na oc karta mi sie trafila...

[...]

Za nic w swiecie nie moge stabilne wyciagnac 756 na rdzeniu, 1890 na shaderach itd. No nic, pozostaje walka o ustabilizowanie karty na 740...

Chlodzenie Silencer, radiatorki, boczny nawiew, otwarta buda, ponizej 60 podczas testow. Nie mam juz pomyslow...

Hmm

To może być zwyczajnie "przyroda" . . . :rolleyes:

 

 

 

 

a ten zabieg cos da w ogole ?? , mi karta maksymalnie leci tak jak w podpisie wiecej nie chce tylko ze mam referencyjne chlodzenie

No właśnie - po co!?

Przecież sam sobie może wyedytować nibitorkiem i będzie to samo.... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tak myslalem ale mimo wszystko trzeba przyznac ze Sparkle ladnie wykonalo to chlodzenie - szkoda ze nie aktywne :(

 

Może jednak spróbujesz z tym Sparkle'm? Po zamocowaniu na radiatorze jakiegoś większego wentylatora powinno być chłodniej i ciszej niż w rozwiązaniu Palita.

Palit ma co prawda trójfazowe zasilanie, ale czy to w praktyce coś daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Palit ma co prawda trójfazowe zasilanie, ale czy to w praktyce coś daje?

No właśnie. Szukam gdzieś testu OC tego 3f Palita i nic nie moge znaleźć... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge kupić tego Palita z własnym chłodzeniem za 750, ale ta plomba mnie denerwuje,bo jednak S1 chciałbym założyć. Myślicie, że da się ją ściągnąć jakoś żeby była dalej do użytku? I na co ewentualnie później ją przykleić? Kurde też musiał Palit ześwirować z plombą. Szkoda że referenta nie moge dostać w takiej cenie :(

Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge kupić tego Palita z własnym chłodzeniem za 750, ale ta plomba mnie denerwuje,bo jednak S1 chciałbym założyć. Myślicie, że da się ją ściągnąć jakoś żeby była dalej do użytku? I na co ewentualnie później ją przykleić? Kurde też musiał Palit ześwirować z plombą. Szkoda że referenta nie moge dostać w takiej cenie :(

Co o tym myślicie?

no wlasnie nie widze nigdzie referenta za cene do 800zl :mur: tez sie przymierzam do zakupu GT'ka i do zmiany chlodzenia odrazu i dlatego pytanie : czy te chlodzenie jest az tak zle? zmiana chlodzenia daje cos pod wzgledem OC,czy tylko cisza i chlod? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem że w actionie jest PALIT GeForce 8800GT 1024MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E super(600/1800) za 708 NETTO jestem w szoku, małym ....

 

Opis Techniczny:

Kod Producenta XNE/8800TxT302

Nazwa producenta karty PALIT GeForce 8800GT

Nazwa producenta chipsetu nVidia

Typ Chipsetu GeForce 8800GT

Złącze PCI-Express x 16

Wielkość pamięci 1024 MB

Typ pamięci DDR 3

Szerokość magistrali pamięci 256 bit

Taktowanie procesora 600 MHz

Efektywne taktowanie pamięci w 3D 1800 MHz

RAMDAC 400 MHz

Chłodzenie chipsetu - Brak danych -

Przejściówka z DVI na D-Sub - Brak danych -

Obsługa wielu monitorów - Brak danych -

Wyjście HDTV - Brak danych -

Wyjście TV - Brak danych -

Wejście Video - Brak danych -

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie widze nigdzie referenta za cene do 800zl :mur: tez sie przymierzam do zakupu GT'ka i do zmiany chlodzenia odrazu i dlatego pytanie : czy te chlodzenie jest az tak zle? zmiana chlodzenia daje cos pod wzgledem OC,czy tylko cisza i chlod? :huh:

Myśle, że w przypadku tego Palitowego chłodzenia, jego zmiana na S1 nie powinna wpływać już na OC. Jedynie cisza i chłód. A ja jestem maniakiem ciszy więc to chłodziwo nie ma dla mnie racji bytu.

Niestety juz i tak sie nie załapałem na niego za 750, teraz moge brać sonica ale za 850. Ten Sonic różni się czymkolwiek oprócz tego, że ma fabrycznie lekko podbite takty? Moze sie kręci jakoś lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie trochę z innej beczki, czy dostał już ktoś kartę Asus 8800GT ze strony 2it.pl? Pamiętam, że w listopadzie przez kilka dni można było ją zamówić za ~780zł, co wtedy było szokiem, jednak terminy dostaw ciągle się przesuwały. Sam też wtedy zamówiłem, jednak pod koniec grudnia zrezygnowałem ale ciekaw jestem, czy inni dostali :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie ja tez bym planował zmianę chłodzenia na 88GT i jak kupie Palita to tam bedzie ten sticker firmowy. A tanszych lub w tej samej cenie nie ma innych kart. Jedynie jakis Sparkle pasywny ale o nim jakos nikt nic nie pisze ani nie wie a nie chce brac w ziemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nikt nie pisze jak bodajrze (o ile nie przekrecilem nicka) bachus (tutaj, z forum.purepc.pl) testowal tego Sparkle'a i wyszedl baaardzo pozytywnie, jak na pasywke to rewelacja, max 70*C w stresie, tak wiec brac i sie nie zastanawiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania:

1. Co daje 1 giga ramu na tej karcie?

2. Ma ktos Palita Sonic - czy jest o wiele cichszy niz te referencyjne? i jak sie kreci i czy oplaca sie kupic palita podkreconego? PALIT 8800GT 512MB 650/1900 MHz 8800 GT SONIC OC !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...