Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

A jak przywrócisz poprzedni bios?

 

 

tak samo jak wgral zmodyfikowany ? :-?

Jemu chodziło o to, że ma sprawdzić co będzie po ponownym wgraniu starego ;)

 

 

 

 

1. Czy prędkość wentylatora w tych Palitach moźna sobie ustawiać z poziomu softu (Rivatuner)?.

 

2. poza sławnym rivatunerem jest jeszcze coś funkcjonalnego, zwłaszcza w kwestii sterowania wiatrakim karty? (znalazłem np. NVTweak , NVTray ale nic o nich nie wiem, a prawie od zawsze miałem karty ATI)

1/ tak. ja zrobiłem sobie 3 profile OC w tym jeden na ustawieniach DEF. Kazdy z tych profili dodajesz do zakładki Launcher w RT i przypisujesz tam jaki ma byc stopien obtorów wiatraka do danego ustawienia OC. Uruchomienie takiego profilu (OC+predkosc wiatraka) odbywa sie potem skrótem klawiszowym, jaki sobie ustalisz. Ogolnie program RT jest pod tym wzgledem -jak dla mnie - bardzo praktyczny.

 

2/ nie wiem jak tam ze starowaniem wiatrakiem w NVTweak (nie uzywam), ale ten programik swietnie mi sie sprawdza do sterowania opcjami wygladzania... bardzo fajne i przydatne :)

post-149435-1200135827_thumb.jpg

 

 

 

tyle razy było tu wałkowane, że jeśli karta referencyjna to nie ma znaczenia jakiej firmy kupujesz. bierz tańszą. swoją drogą dia8el powinien dostawać jakąś prowizję od tych palitów bo tak tu temat nakręca, że każdy potencjalny nabywca wybiera wiadomo jak.. imho gdyby wtedy dia8el kupił asusa to temat dziś mielibyśmy w klimacie bierz asusa ;)

heheh

dobrze powiedziane dymy:)

Z pewnością jest w tym dużo prawdy. Moze po prostu trafila mi sie dobra sztuka. Może też trafiłby mi się Asus, który nie kręciłby się tak, jak ten Palit. IMHO to jednak zawsze jest ruletka i nawet biorąc chwalonego przeze mnie Palita może być zonk. Tak więc 100% gwarancji, to przed zakupem masz na 600/1500/900... a co będzie ponad to, to już pokaże Ci przyroda...

Gdybym teraz brał kartę raz jeszcze, to rzeczywiście jednak poszedłbym w najtańszego referata bez plomby... Ewentualnie przejrzałbym wyniki posiadaczy referencyjnych kart ze zmienionym chłodzeniem i kupiłbym tą, która ma najwięcej pozytywnych opinii o OC.

JAk już jednak pisałem-każdy kupujący ostatecznie bierze na siebie ryzyko, ze dostanie super ocenianą pod wzglęgem OC markę... a jemu wykręci mniej... i nie ma na to rady :]

 

PS-dodam od siebie, że:

to mój pierwszy Palit

nie jestem pracownikiem Palit, ani zadnego jego dystrybutora

i nie dostaję za to prowizji ;)

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szybkie pytanie do Was, jako że w temacie jestem zielony jak groszek z puszki :].

 

Referencyjny ASUS 8800gt wyjety prosto z pudelka kreci sie 732/1803/1003. Dobre to? Widze ze u Was panuje moda na mieszanie biosami i inne dzikie kombinacje, a ja pytam o zupelnie seryjna karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szybkie pytanie do Was, jako że w temacie jestem zielony jak groszek z puszki :].

 

Referencyjny ASUS 8800gt wyjety prosto z pudelka kreci sie 732/1803/1003. Dobre to? Widze ze u Was panuje moda na mieszanie biosami i inne dzikie kombinacje, a ja pytam o zupelnie seryjna karte.

IMHO jako referat z stock cooler to wynik zadowalający

po bios-modzie (ktory jest banalnie prosty i w pelni odwracalny) powinienes spokojnie miec ponad 750 na rdzeniu, shaderki >1850, a memki na 1003 w zupelnosci wystarczy. Powyzej wydajnosc nie wzrasta wystarczająco, zeby ryzykowac, a chodzą opinie ze juz przy 1000 24/7 mozesz je przepalic...

 

nie mam teraz tego linka pod reka ale wg testow najwiekszego kopa daje krecenie shaderow.

potem rdzen a na koncu memki. i tak jak pisalem. u mnie w wielu testach wychodzi, ze do1000 na memkach ida w gore, ale potem to juz roznice sa sladowe, a ryzyko uszkodzenia duze. tak wiec bios-mod i krecenie core+shadery.

ps- wspolczoje ci halasu, jak masz zamiar robic OC na stock-coolerze ;P

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO jako referat z stock cooler to wynik zadowalający

po bios-modzie (ktory jest banalnie prosty i w pelni odwracalny) powinienes spokojnie miec ponad 750 na rdzeniu, shaderki >1850, a memki na 1003 w zupelnosci wystarczy. Powyzej wydajnosc nie wzrasta wystarczająco, zeby ryzykowac, a chodzą opinie ze juz przy 1000 24/7 mozesz je przepalic...

 

 

 

Dzieki. To i tak do sprzedania, mi tam do szczescia starczaja inne starocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie moze link do jakiegos FAQ lub poradnika jak podkrecac 8800GT, jakich programow uzyc itp. Nie chce zadawac pytan ktore byly pewnie sto razy zadane, a na czytanie 116 stron ni jak nie mam ochoty, mam nadizeje ze to rozumiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie moze link do jakiegos FAQ lub poradnika jak podkrecac 8800GT, jakich programow uzyc itp. Nie chce zadawac pytan ktore byly pewnie sto razy zadane, a na czytanie 116 stron ni jak nie mam ochoty, mam nadizeje ze to rozumiecie.

 

ZMIANA CHŁODZENIA (potrzebne dla bezpiecznego OC)

TUTAJ

 

BIOS MOD (potrzebny do lepszego OC):

TUTAJ

 

PODKRĘCANIE:

TUTAJ

 

OPCJONALNIE:

CZARODZIEJSKA KULA DO SPEŁNIANIA ŻYCZEŃ

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle razy było tu wałkowane, że jeśli karta referencyjna to nie ma znaczenia jakiej firmy kupujesz. bierz tańszą. swoją drogą dia8el powinien dostawać jakąś prowizję od tych palitów bo tak tu temat nakręca, że każdy potencjalny nabywca wybiera wiadomo jak.. imho gdyby wtedy dia8el kupił asusa to temat dziś mielibyśmy w klimacie bierz asusa ;)

Tak wiem, że było wałkowane itp itd. Chodzi mi raczej o opinie użytkowników Galaxy, zwłaszcza o to czy czasem tam plomby nie wlepili, podkręcalność i czy cewki nie piszczą (kilku użytkowników Sparkle się na to skarży i niby Zotacki potrafią też piszczeć - po prostu nie chce się naciąć). A co do Palita to faktycznie sugeruje sie zwłaszcza postami diabła, a opinii o Galaxy niestety nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam Paliciaka, kilka postow wyzej podawalem wyniki. generalnie jestem zajeb*** zadowolony, nic nie skwierczy na luzie poszlo 700/1750/1900 Mhz bez bios moda, bo po co? jak i tak to zapier*** a po co mam karte katowac. U mnie wyglada ona tak w kompie :)

Kupilem referata, i szukalem najtanszego a wtedy paliciak byl najtanszy wiec go wzialem i nie zaluje.

post-108832-1200139205_thumb.jpg

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w zasadzie zamiast się oglądać na Radeony 38xx zdecydowałem jednak ,że 88GT 512....Chyba też Palit.Dobrze ,że względy wizualne mi zwisają ,bo to zielone PCB wygląda żywcem jak z mojej szuflady pełnej antyków wyjęte :lol: .Tak -wiem ,że są też na czerwonym :wink: .Ja jednak Vmoda choćby dla zasady dowalę.Zresztą karta będzie cieczą chłodzona to szkoda nie skorzystać z zapasu termicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zielonego Palita z tym ich chłodzeniem i trochę innym układem kondensatorów itp. niż na referencyjnym. Zmieniłem sobie w biosie karty na 675/1675/1950 (3DMark06 ponad 12 tys) aby było szybciej a nie miec za dużych temperatur i ciszę. Wiatrak w idle kręci sie na 20% 630 obr i 50 stopni, podczas grania 75 stopni 33% i koło 1000 obr ustawiłem że dopiero przy 100 stopniach 100% wiatrak. W ten sposób karta jest cicha i w miarę chłodna jak w referencyjnym chłodzeniu ma mieć 90 stopni. Podczas włączania kompa kilka sekund jest ten wentylator na maks obrotów i wtedy to chodzi jak odkurzacz.

 

Po co jest na niej ten buzzer?? Uruchamia sie i świerczy podczas 3dmarka... zakleiłem go taśmą i jest cisza. Myślę o wylutowaniu.

 

o jak buzzer chodzi? mogłbyś cyknąć jakąś fotkę? może u mine na sparkle to też jakiś buzzer a nie cewki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to czekam na relacje. Jak ten ich niebieski radiator sobie radzi z odprowadzaniem ciepła ? Opłaca sie go wymienic na S1 ? :D Hmm, wlasnie, a ktore wersje 88GT nie posiadaja naklejki na chłodzeniu co by można bez utraty gwarancji zmienic chlodzenie ? Ten referencyjny Galaxy je ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam Paliciaka, kilka postow wyzej podawalem wyniki. generalnie jestem zajeb*** zadowolony, nic nie skwierczy na luzie poszlo 700/1750/1900 Mhz bez bios moda, bo po co? jak i tak to zapier*** a po co mam karte katowac. U mnie wyglada ona tak w kompie :)

Kupilem referata, i szukalem najtanszego a wtedy paliciak byl najtanszy wiec go wzialem i nie zaluje.

no bez przesady! bios-mod nie jest absolutnie szkodliwy. poprawia tylko stabilnosc OC i napewno nie skróci żywotności karty. poza tym w prosty sposób się go robi oraz równie łatwo przywraca bios fabryczny. więc jednak polecam 1.1V zamiast 1,05 :D

 

 

 

Właśnie doszedł do mnie drugi Palit, tym razem z ich chłodzeniem i 3fazowym zasilaniem.

Jak znajde chwile czasu to pobawie się nią i porównam ze zwykłą wersją palita

:D no to bedzie bardzo ciekawe porównanie. Ciekawi mnie szczególnie OC i czy ma już fabrycznie podbite V na 1.1... Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Palit z niebieskim radiatorem mial nalepke ale ja zdjalem od razu. Lezy teraz sobie przyklejona do podkladu pod nalepki (etykiety) i czeka kiedy ew bedzie potrzebna. Mam nadzieje ze nigdy :) Ja naklejke zdjalem malym wkretakiem, ale nie moga sie rece trzasc przy tej robocie, trzeba duzo uwagi i precyzji i nalepka schodzi. Zdjalem chlodzenie zeby sprawdzic mojego Zalmana VF700Cu na tej karcie ale mialem troche wysokie temperatury na nim. Wrocilem wiec do Palitowskiego chlodzenia. Podejzewam ze jak zloze do kupy moja bude z drewna, ktora ma byc max cicha to na karte posadze Accelero S1.

 

Aha, pod chlodzeniem jest taki glut jakiego jeszcze nie widziale :D Zmienilem toto na AS5 i po kilku dniach pracy temperatura znacznie sie obnizyla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam Paliciaka, kilka postow wyzej podawalem wyniki. generalnie jestem zajeb*** zadowolony, nic nie skwierczy na luzie poszlo 700/1750/1900 Mhz bez bios moda, bo po co? jak i tak to zapier*** a po co mam karte katowac. U mnie wyglada ona tak w kompie :)

Kupilem referata, i szukalem najtanszego a wtedy paliciak byl najtanszy wiec go wzialem i nie zaluje.

 

a ja mam pytanie do Ciebie i uzytkownikow z Accelero S1+120mm!

ile slotow w sumie zajmuje Ci/Wam cala karta wraz z chlodzeniem?bo przymierzalem sie do referenta +S1 ale cos widze ze nie bede mial miejsca :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dia8el

 

luzik wiem ze nie jest szkodliwy i prosty w zrobieniu. Juz robilem taka operacje przy 7800GT Galaxy jak mialem wczesniej Nbitorem :)

Jak bedzie potrzeba to i sie bios moda zrobi:)

 

@dr@bollo

 

dokladnie z wentylem 12cm zajmuje 3 sloty niestety ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie do Ciebie i uzytkownikow z Accelero S1+120mm!

ile slotow w sumie zajmuje Ci/Wam cala karta wraz z chlodzeniem?bo przymierzalem sie do referenta +S1 ale cos widze ze nie bede mial miejsca :mur: :mur: :mur:

Musisz mieć ok 6< cm na cały zestaw... :D

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Z INNEJ BECZKI:

Ponawiam pytanie: czy ktoś wie co się stanie, gdy zostanie zamknięty układ na tej zworce... ?

Dołączona grafika

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche pokręciłem tego palita z 3fazami

Narazie jest nieźle

700/1720/2000

Powyżej już artefakty w ATITool i zawieszanie w smarkach

Jak widać jest to niewiele więcej jak w referencyjnym palicie(690/1720/2000)

Po pół godzinnym nagrzewaniu temp stress 68C przy wentylu na 50% (ponad wartość 55 wentyl już doprowadza do szału) :P

W idle 44-45C

 

Za to sekcja zasilania to jakaś porażka. Ciekawe ile te karty to zniosą, ale dłużej jak 1-2sec na pcb za sekcją palca nie utrzymacie. Radiator też jest gorący.

Na gpu już lepiej odprowadza ciepło i aż tak gorący nie jest

 

Co do biosmoda to narazie nie robie. W polu Extra nie ma żadnej wpisanej wartości

Daje zrzut z Vid mode to może tutaj będzie widać czy już ma 1.1v def

 

post-151616-1200147092_thumb.jpg

Edytowane przez Blazejj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche pokręciłem tego palita z 3fazami

Narazie jest nieźle

700/1720/2000

Powyżej już artefakty w ATITool i zawieszanie w smarkach

Jak widać jest to niewiele więcej jak w referencyjnym palicie(690/1720/2000)

Po pół godzinnym nagrzewaniu temp stress 68C przy wentylu na 50% (ponad wartość 55 wentyl już doprowadza do szału) :P

W idle 44-45C

 

Za to sekcja zasilania to jakaś porażka. Ciekawe ile te karty to zniosą, ale dłużej jak 1-2sec na pcb za sekcją palca nie utrzymacie. Radiator też jest gorący.

Na gpu już lepiej odprowadza ciepło i aż tak gorący nie jest

 

Co do biosmoda to narazie nie robie. W polu Extra nie ma żadnej wpisanej wartości

Daje zrzut z Vid mode to może tutaj będzie widać czy już ma 1.1v def

 

post-151616-1200147092_thumb.jpg

Bios moda nie ma sensu robic, dzis pomierzylem napiecia, karta ma 1.1v w idle i 1.15v load

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rada dla wszystkich którzy chcą kupić 88GT

 

Palit 88GT z 3 fazami fuu. Jedynie Sonic

Kupujemy referenty, zmieniamy chłodzenie, bios modzik :D

Hmm, nie jestem przekonany, czy została zbadana wystarczająca liczba tych kart, żeby stawiać takie tezy. Lipne referenty też się przeciez zdarzają.

 

Osobiście kusi mnie PALIT ze względu na 1GB VRAM, które możemy mieć za nieco ponad 100zł ( http://kdo.pl/product_info.php/products_id/22754 ). Jeśli uważacie, że 1GB się do niczego nie przyda, to odpalcie sobie Obliviona z paczką textur w wyższej rozdzielczości i innym modami graficznymi i sprawdźcie stan pamięci :)

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[o rany..właśnie wsadziłem 8800GTS 512MB Gigabyta i chccialem go podkreci ale w RivaTuner znikly opcje na podkrecanie..jakieś sugestie? jak to zrobić?

 

w 3Dmark06 jest 15160pkt przy 3.6Ghz Cpu ale nic nie podkrecałem grafy..

co ciekawe karta ma takty :

Dołączona grafika

ostani wynik bez Vmodów na razie..

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=4663324

 

karta cicha..bezgłośna w 3Dmark

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważacie, że 1GB się do niczego nie przyda, to odpalcie sobie Obliviona z paczką textur w wyższej rozdzielczości i innym modami graficznymi i sprawdźcie stan pamięci :)

Lub mody o wielkości 2GB do Half Life 2 :D .Pamięci i bicepsa nigdy za wiele...Niemniej 1GB to ciutkę przesadne...niewiele ale jednak przesadne.Oczywiście w kontekście dopłaty i oczywiście w mojej opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć czy na referencyjnej karcie wszystkie te układy zasilania które przykrywacie radiatorami w celu lepszego chłodzenia mają jednakową wysokość?

Można je bezpiecznie przykryć jednym odpowiednio wyciętym radiatorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...