Skocz do zawartości
[B3D] maniac

SB Live --> Audigy !!! To działa !!!

Rekomendowane odpowiedzi

umnie na SBLive Youp-Pax V zainstalowały się bez problemu ale nie działa mi EAX. Jak chce wejść do menu Eax'a to wyskakuje mi  " The audio device supported by this application is not detected..."

Ma ktoś coś takiego. :?::?::?: 8O

juz mi dziala a zrobilem tak:

najpierw rozpakowalem youpack V i weszlem do drivers i zainstalowalem same stery( bez softu). Pożniej sciaglem najnowsze stery od creativa i zaistalowalem je a podczas instalaji odznaczylem windows driver. Teraz wszystko chodzi zajebiscie. Jak dotad you pack V sa najlepsze ( zero problemow w gierkach :) i muza tez swietnie gra).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie na SBLive Youp-Pax V zainstalowały się bez problemu ale nie działa mi EAX. Jak chce wejść do menu Eax'a to wyskakuje mi  " The audio device supported by this application is not detected..."

Ma ktoś coś takiego. :?::?::?: 8O

juz mi dziala a zrobilem tak:

najpierw rozpakowalem youpack V i weszlem do drivers i zainstalowalem same stery( bez softu). Pożniej sciaglem najnowsze stery od creativa i zaistalowalem je a podczas instalaji odznaczylem windows driver. Teraz wszystko chodzi zajebiscie. Jak dotad you pack V sa najlepsze ( zero problemow w gierkach :) i muza tez swietnie gra).

Pozdrawiam

Może jakiś link :?::?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznam się że przeczytałęm ten wątek ponieważ niedługo bede miał w domu Live`a 5.1 ale ponieważ nigdy nie miałem Creativa to ten wątek tylko zaciemnił mi obraz sytuacji. Może jednak ktoś kto się orientuje w temacie poświęci chwilę czasu i napisze jakie stery zainstalować żeby obsługiwały najnowszego EAXa i dobrze chodziły w grach. Niby jest wszystko w tym wątku ale naprawdę się pogubiłem.

Jedno co zrozumiałem :) to to że muszę ściągnąć YouP-Paxy V co też właśnie czynię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

link do youpack V masz w tym temacie, a soft na stronie firmowej producenta.

Rozumiem że soft instalowałeś od Live tak ??

Działa ci EAX 3 lub 4 ??

Tak soft od Live najlepiej jak najnowszy.

A czy EAX 3 lub EAX 4 mi dziala to nie wiem, nie mam jak sprawdzic. Ale dzwoek w gierkach jesr super, nie slychac zadnych "krzaczeń" itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam serdeczna prosbe do kolegow przeczytalem wasze posty i podobnie jak kolega sie troche pogubilem

 

mam prosbe podajcie po koleji co trza zasac i co pokoleji i jak zainstalownajlepiej w paru prostych zdaniach do gier.

 

dzieki za wyrozumialosc

 

mam SBLIVE 1024 a pewnie ze moglby smigac jako Audigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

link do youpack V masz w tym temacie, a soft na stronie firmowej producenta.

Rozumiem że soft instalowałeś od Live tak ??

Działa ci EAX 3 lub 4 ??

Tak soft od Live najlepiej jak najnowszy.

A czy EAX 3 lub EAX 4 mi dziala to nie wiem, nie mam jak sprawdzic. Ale dzwoek w gierkach jesr super, nie slychac zadnych "krzaczeń" itp...

Ja spr. RightMark 3DSound: CPU Utilization Test w podsumowaniu i logach podaje jaki EAX jest obsługiwany, u mnie na YouP-V był tylko 1 i 2 natomiast 3 i 4 niedostępne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda instalacja na XP-ku, jak wiadomo wyszkukuje on automatycznie sterki i instaluje, więc część sterów zostaje zastępowana nieprawidłowymi. Opiszcie proces instalacji na Xp-ku, ja sobie jakoś poradziłem, ale mój sposób na pewno nie jest dobry :-))), jeśli ktoś ma sprawdzony sposób w pełni działający to niech napisze. Dzięki! Jak uruchomić dźwięk 5.1 i 6.1 na tych sterach kiedyś robiłem to pod Creative Media Center, alu tu tak się nie da (chodzi mi ocentrala pod mp3 nie z matrixem czy czymś podobnum) Sprawdzał ktoś jaka jest różnica w dzwięku jakimś programikiem?

Z góry BIG thank's

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra...proszę napiszcie jeszcze raz czy trzeba instalować tą wielką wersję tych strów (180MB) czy wystarczy ta mniejsza ?? i dajecie do nich jakiś link :) (Nigdzie ich znaleść nie mogę :( ).

 

I czy będzie to działało na SB Live ! Value ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat. Mam live 1024 i w playcenter jak chce sobie wybrac efekty jakie generuje live to nie ma EAX`a, jest mozliwosc ustawienia karty tak zeby byla nastawiona na takie gry jak DIABLO, QUAKE2, TUROK2 itd :roll: :!: a nie ma opcji EAX... u kumpla na LIVE 5.1 DIGITAL jest taka możliwość - pytanie wiec brzmi czy na mojej karcie da sie to ustawić taki tryb karty ? Dodam że to nie jest sprawa sterowników bo uaktualniłem (niby) stery na najnowsze na stronie creative`a i nic wciąż to samo... poza tym pomimo update`u sterów to jak wybieram AudioHQ to mi pokazuje że jest to wersja z 98r... Jak zainstalowałem playcenter3 to nie moge włączyć AudioHQ bo mi wyskakuję zebym stery przeinstalowal i tak w kółko... Opłaca mi się ściąga te YouP stery i przerabiac 1024 na Audigy ? Problem zniknie, jak myślicie? ps. ciężko te stery ściągnąć bo nie można sie dopchać do linków... cały czas zajęte serwery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodajcie linka z jakas angielska instrukcja poruszania sie w opcjach instalacyjnych tego YouPa ???!!! Bo z tego co zauwazylem to tam domyslnie sa same krzaki zamiast napisow !! A ja nie za bardzo sie w nich orientuje :twisted:

Jak wy je instalowaliscie ?? na czuja ? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czy jeżeli zainstaluję te stery do obsługi EAX'a 3 na SB Live! Value to czy wtedy będzie on obsługiwał zestaw 5.1 ??

Bo on nie ma takiej możliwości, ale może na tych sterach da się to zrobić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jasne szukaj. Otoz szukalem i znalazlem kilka niedzialajacych bo starych linkow :evil: (poza tym w tej chwili modem rulez wiec przeczesywanie calego archiwum odpada :] ).

I dlatego ponawiam prosbe o jakas sensowna stronke z opisem co i jak znacza te krzaki przy instalce YouPa.

Ludzie nie chcecie mi chyba powiedziec ze instalowaliscie nie wiedzac co zaznaczacie :twisted: (bo jesli tak to brak mi slow 8O ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie driverów KX dla sblive!

Jak zachowują się w grach - to, że nie ma EAX-u to już znalazłem, ale czy jest obsługa direct3D sound, ewentualnie, czy w ogóle jest dźwięk w grach :roll: .

 

Acha, w temacie nie ma działających obecnie linków do youpack.

 

Z góry dziękuje zarówno za odpowiedź / podpowiedź jak i za opiepszsz 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kxach masz wszystko napisane na ich stronie :) .

Ogolnie EAX ma byc zrobione w tym roku :) ( jezeli kiedykolwiek bedzie ) , wynika to z tego ze oni potrzebuja ludzi do testowania tego jak i do pomocy w zaimplementowaniu i ciezko im to idzie, ogolnie czlowiek, ktory robi Kxy nie gra :) . Direct 3D juz cos tam robili , ale tez nie jest wpelni zrobione . A jezeli chodzi o to czy wogule chodza gry to podobno chodza i niezle to brzmi :) (ale nie wiem czy we wszystkich ). Wiec radze sprobowac i ocenic :) . Ja nie gram wiec nie pomoge.Tu masz linka to forum o grach http://www.driverheaven.net/forumdisplay.p...p?s=&forumid=82.

Odnosnie EAXa to jeszcze jest tam jakis problem czy Creatice sie nie przyczepi do tego :) ze te stery beda uzywaly ich wlasnosci , ale o tym to ja juz pojecia nie mam , bo jak mowie nie interesi mnie to :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem kxdrv 3536. Dźwięk wyraźnie lepszy niż z pakietu A2forSBlive !!

Tylko "mixerek" jest odlotowy, ma ktoś instrukcje obsługi po polsku i łopatologicznie :D ?? Ewentualnie gdzie można znaleść gotowe "kx settings", bo nie bardzo uśmiecha mi się robić to metodą prób i błędów :wink: .

 

O tych sterach kxdrv 3536 - napisali, że beta i chyba faktycznie są nie do końca stabilne - już 2 razy wyskoczył błąd i chęć powiadomienia microtfu. Może zainstalować 3534f ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem jaki blad ci wyskakuje bo ja mam 3536 i nie mam problemow . Pozatym na dniach wyjdzie 3537 .

Jezeli chodzi o dsp to moge ci zrobic , ale powiedz ile kanalow itd , mam nadzieje ze doczytales sie ze defoultowe te stery uzywaja kodeka do tylnich glosnikow , jako do przednich :)( swap rear/front ) , i wtyczke do przedniego kanalu wkladasz do wyjscia tylow :) ( mam nadzieje ze nie pokrecilem ) Odezwij sie na gadu, to jak bede mial czas to pomoge . A dsp wlasne jest latwo zrobic .

Pozatym wejdz sobie do zakladki kx dsp :) i tam sie pobaw .

Pozatym jak sluchasz muzy to uzywaj Foobara , bo Kxy sa optymalizowane pod ten playerek , a niedlugo bedzie poprawione w Kxach Kernel Streaming ktorego uzywac mozna w foobarze jako Output .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra a teraz prosze mi powiedziec jak mozna wyłączyć AC3 Decode w sterach kx project do SBLive 5.1.chce sygnał puścić na amplituner a ten :evil: mi go dekoduje.może i już to było ale jakoś znaleźć nie moge :oops: ,więc pytam.z góry dzięki :P

A tak przy okazji czy możliwe jest puszczenie ac3 do amplitunera przez dźwiękówe na asus a7v8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie i Panie spróbowałem tych wynalazków YouP-PAX-V-Disc.exe i powiem nawet nawet to chodzi .. Mam AUDIGY PLAYER Wyinstalowalem stery Creativa i dodatki do niego i zainstalowalem to cudo, a potem wyszukałem z katalogu gdzie sie rozpakowal ten pakiet przerobionych sterów od AUDIGY 2 i wykryl mi komp normalnie AUDIGY 1

z tym że wszystko jest od AUDIGY 2 .

Sprawdzałem radio z karty tv chodzi super , winamp tez bez zgrzytów oraz uruchomiłem gre POWRÓT KRÓLA i bez najmniejszych problemów chodzi dżwięk.

 

POLECAM WSZYSTKIM KTÓRZY MAJA AUDIGY ABY ZAINSTALOWALI TEN PAKIET , JEŻELI MA KTOS Z TYM PROBLEM TO POMOGE I DORADZE CO I JAK PRZY INSTALCE .. NARA PA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra a teraz prosze mi powiedziec jak mozna wyłączyć AC3 Decode w sterach kx project do SBLive 5.1.chce sygnał puścić na amplituner a ten :evil:  mi go dekoduje.może i już to było ale jakoś znaleźć nie moge :oops: ,więc pytam.z góry dzięki :P

A tak przy okazji czy możliwe jest puszczenie ac3 do amplitunera przez dźwiękówe na asus a7v8?

W Mixerze w glownym oknie masz po srodku na dole zakladke i wybierz SPDIF 1 .

Tyle ze ac-3 passthru jest jeszcze poprawiane i w tej wersji ma juz byc w pelni dzialajace :) http://www.driverheaven.net/showthread.php...&threadid=35003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko się zgadza tylko że to jest w wersji 3536 a ja mam 3534.z czego nie chodziło mi jak puścić sygnał na amplituner bo to akurat wiem tylko to jak wyłączyć dekodowanie ac3.a poza tym w 3536 nic nie daje ac3 passthru :cry: .no miejmy nadzieje że już będzie ok.ale dziwna sprawa bo właśnie sobie przypomniałem,że jakiś dzień wcześniej działało wszystko jak trza,filmik z dd5.1 i nie dekodowało więc musi być coś żeby to wyłączyć.ładowanie sterów od nowa nie pomogło.Cholera mój bład że nie zrobiłem image jak było ok :oops: Czy możliwe jest puszczenie ac3 do amplitunera przez dźwiękówe na asus a7v8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba byl jakis sledz Asusa do tej plyty z cyfrowym wyjsciem .

A jezeli chodz,i o te twoje dekodowanie to z tego co pamietam w wersji 3534, kxy nie dawaly u mnie sygnalu ac3 do amp tylko jakies znieksztalcenia . Pozatym zobacz sobie we wlasciwosciach filmu ustawienia kodeka do DD, czy masz stereo czy 5,1 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie panowie

 

Otóz jest taki problem z karta Sb Libe 5+1 Kochani jesli ktos sluchal z was kiedys radio internetowe to wie o co chodzi. Otoz jesli jakis djej gra z karty sb live w jakosci np 48 kbps w 44 khz pojawiaja sie trzaski i piardy( szumy) Panowie sterowniki od liva sa tak zwalone, co poradzicie, prubkowanie 44 khz na sterach liva to tragedia co poradzicie aby dobrze gralo i nie pierdzialo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem caly topic jzu z trzy razy i nadal nie wiem jak zmienic mojeg LIVA na audigy. Sciagnalem ta duza paczke 178MB i ta mniejsza 12MB probowalem to instalowac i nic. Czy moglby ktos napisac co pokolei trzeba zrobic. Bylbym bardzo wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem caly topic jzu z trzy razy i nadal nie wiem jak zmienic mojeg LIVA na audigy. Sciagnalem ta duza paczke 178MB i ta mniejsza 12MB probowalem to instalowac i nic. Czy moglby ktos napisac co pokolei trzeba zrobic. Bylbym bardzo wdzieczny.

Proszę o to samo ! Po przeczytaniu tematu zostaje taki mentlik że nie wiadomo co i jak zrobić, co instalować a co nie, jak instalować i wogoole jush zgłoopiałem :wink: Napiszcie łopatologicznie co w jakiej kolejności instalować (najlepiej opis z linkami bądź dokładnymi nazwami plikoow). I prosze darujcie sobie posty typu

poszukaj bo bylo tylko nie wiem gdzie ale bylo na pewno - w innym temacie chyba ale bylo 100%

Albo podajajcie linka do istniejącego tematu z odpowiedzią albo powstrzymajcie się od takich bezsensownych komentarzy, ktoore nic nie wnoszą.

 

Prosze żeby w końcu ktoś napisał jasno jak wykonać softmoda Live!@Audigy.

Z goory dziękooje i pozdrawiam :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...