Skocz do zawartości
Lysyn

Asus Maximus Formula Se Intel X38

Rekomendowane odpowiedzi

jacekcz > dzięki, idę na szybkie zakupy, ale jak wrócę ze sklepu to stestuję twoje ustawienia ( u mnie jest chyba słabiej dovoltowana płyta i te 0,63x/0,67x są na AUTO )

 

 

Hanu > Bawiłem się ustawieniami sieciówki i nie dawało to większego efektu ( może wzrost przepustowości o ok 5Kb/s ). Testowałem również dwa różne sterowniki. Nie chcę nadmiernie drążyć tego tematu, bo nie o siewciówkach jest ten temat > było minęło. Teraz nat śmiga bardzo ładnie i bezproblemowo więc jak dla mnie koniec tego OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios 701.

 

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/mb/socket7...mula/MF0701.zip

 

[ 0701 ]

----------------------

1. Enable support of PECI for the detection of CPU surface temperature

2. Enhance memory compatibility

__________________

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwukrotnie większa szybkość przesylania danych

A co to ma wspólnego z wydajnością karty? Od tego nie przybędzie jej potoków i MHz... ;)

Nie spodziewałbym się zupełnie żadnego wzrostu wydajności.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepustowość pcie 2.0 wzrośnie z 8 do 16 GB ,jeśli to nie ma znaczenia to oki.

oczywiście na samą wydajność karty nie ma to wpływu ,raczej chodzi o to ,jak szybko płyta będzie komunikować się z kartą.

Powinna wzrosnąć ogólna wydajność systemu.

Będę mial GT to porównam na Maximusie i Quad GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test płyty.

 

http://www.overclock3d.net/reviews.php?/cp...5_motherboard/1

 

Bios 702. Nie testowalem. Podobno poprawa cos z pamieciemi i strapem.

 

http://rapidshare.com/files/67833063/MAXIM...a-0702.rar.html

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Panowie czy na waszej mobo jest możliwość softowego sterowania wentylatorami spod systemu?

2. Jak tak to iloma ;)?

Jest taka możliwośc za pomocą np AsusQ-fan. Ja ustawiam wentylatory z biosu. Iloma? to zależy do jakich konektorów masz podłączone wentylatory na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składam nowy komp... W zestawie już jest C2D 6750, obudowa Antec P182 i dwa dyski Samsung 500 GB... teraz muszę dobrać odpowiednią płytę, pamięć, zasilacz i kartę grafiki... po przejrzeniu różnych forów i testów zastanawiam się nad: Asus Maximus Formula SE, Maximus Formula i P5E... Mam kilka pytań: czy na te płyty wejdzie Thermathake Big Typ 120 VX? Jakie pamięci najlepiej dobrać? Planuje włożenie 8800 GT lub 8800 GTS - jaki zasilacz do tej konfiguracji polecacie? Czy Maximus Formula SE trzeba chłodzić wodą? Jeżeli nie to co zastosować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składam nowy komp... W zestawie już jest C2D 6750, obudowa Antec P182 i dwa dyski Samsung 500 GB... teraz muszę dobrać odpowiednią płytę, pamięć, zasilacz i kartę grafiki... po przejrzeniu różnych forów i testów zastanawiam się nad: Asus Maximus Formula SE, Maximus Formula i P5E... Mam kilka pytań: czy na te płyty wejdzie Thermathake Big Typ 120 VX? Jakie pamięci najlepiej dobrać? Planuje włożenie 8800 GT lub 8800 GTS - jaki zasilacz do tej konfiguracji polecacie? Czy Maximus Formula SE trzeba chłodzić wodą? Jeżeli nie to co zastosować?

!. Big Typhon wejdzie. Sam mam i dziala ok.

2. Ja mam 4 x 1 Patriot LLK. Dzialaja ok na 800-4-4-4-12

3. Antec Tru Power 650W

4. Nie trzeba chłodzic woda. A co zastosować - nic. Radiatory te co są to wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz muszę dobrać odpowiednią płytę, pamięć, zasilacz i kartę grafiki

1. Bierz SE... zawsze bloczek zostanie... niedługo Asus ma zaprzestać produkcji tej wersji.

2. Mushkin SP2 6400+ 4-5-5-11 2x1GB

3. BeQuiet Straight Power 500W

4. 8800GT... ja już czekam na swoją BFG OC pod koniec przyszłego tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro być może sprzedam swojego kompa z siga. Co wziąć P5E czy Gigabyte DS5?? Są w podobnej cenie, na droższą płytę nie mam kasy niestety.

To pytanie proponuję zadać w dziale "Co kupić, bo tu jest temat o konkretnej płycie ( Asus Maximus Formula SE ).

 

 

Panowie, szybkie pytanko, czy Swiftech Apogee GTX pasuje na P5E/Maximus ??

O ile dobrze pamiętam to "pasuje", czyli da się zamontować ( na którymś zagranicznym forum widziałem w sigu Maximusa z e6850 i Apo. GTX ), ale nie daję 100% pewności.

 

Ja mam D-Teka i instaluje się go bezproblemowo ze względu na dobre rozmieszczenie elementów na PCB koło procka.

 

 

Płyta ma dość sporego vdroopa - czy komuś z was po aktualizacji biosu znikł? Czy jedynym rozwiązaniem jest vMod??

Z tego co zauważyłem to vdroop jest na poziomie ok 0,0250V ( na biosie 0702 ). Tragedii chyba niema, aczkolwiek może to byc problematyczne przy V procka w okolicach 1,7V i mocnym obciążeniu ( ktoś miał przy takim ustawieniu 1,66V, a to juz spadek o 0,04V ).

 

Ja tam się Vdroop'em nie martwię, ale o jakiego vmoda chodzi > możesz zapodać jakimś linkiem :wink:

 

 

 

Widziałem kawałek wcześniej poruszoną kwestię kart graficznych i aspektów PCIE 2.0.

 

Po pierwsze szkoda że niema nadal konkretnych informacji czy pójdzie na jakichś zmodyfikowanych sterownikach SLI na tej płycie, bo było by to naprawdę przełomową informacją. Crossfire na nowych kartach ma chodzić na wszystkich chipsetach , a SLI niestety nadal tylko na chipsetach NVidii. Szkoda że nVidia nie też nie zrobiła nam tego prezentu i według ich informacji X38 nie obsłuży SLI ponieważ chipsetowi temu potrzebny byłby jakiś dodatkowy układ.

 

Po drugie, kartą na którą czekam ze zniecierpliwieniem jest radek 2950X2X czyli R680 ( R680= 2xR670 na jednym PCB :rolleyes: ). Moim zdaniem to będzie prawdziwy "High End" ze stajni AMD/ATI. Nie mówiąc juz jaką potężną moc obliczeniową będą przedstawiać dwie takie grafy puszczone w CrossFire na naszej płycie. Pojedyncza taka grafa ma robić 20k 3dsmarków 06.

 

 

Po trzecie trzeba potężnej mocy obliczeniowej aby karta wykorzystywała pełna przepustowość PCIE 2.0 i zapewne dopiero grafy pokroju 2950X2X pokażą nam tą moc.

 

 

Kwestia biosów:

 

0505: > Ok. na pewno dużo lepszy od standardowego 0402, ale bez fajerwerków.

0602: > taki sobie. nie zauważyłem żadnej znaczącej różnicy na +, a na minus to miałem większe problemy z OC na 0602 niż na 0505 i system ładował się trochę dłużej na tych samych ustawieniach co z 0505.

0702: > jak na razie najlepszy. w końcu udało mi się puścić pamięci na piątkach powyżej 1100Mhz, przy takich ustawieniach na innych biosach płyta nawet nie chciała wstać. Max na jakim pamięci wstały to bodajże 1022Mhz 5-5-5-15 ( oczywiście nadal nie katuję ich wysokim V i idą na 2,22V bios, czyli według PCProbe 2,3V ). Minimalne wyższe max FSB ( na 0505 9x435 , na 0702 9x437 ).

 

Moje wyniki benchmarków:

 

SuperPI 1M:

 

Dołączona grafika

 

3DM06 1280x1024:

 

Dołączona grafika

 

Everest na lekko już zasyfionym systemie ( na świeżej windzie odczyt to ok 9005MB <_< ).

 

Dołączona grafika

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...