Skocz do zawartości
EmillB

Lg L227wt

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę martwię się o to podświetlenie. :(

 

Tak to wygląda u mnie:

 

Zdjęcie robione mniej więcej ze środka ekranu:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Zdjęcie robione mniej więcej z górnej krawędzi:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Jak dla mnie górna połówka przedstawia zupełnie inny kolor. :(

 

Ustawienia:

 

- jaskrawosć: 30

- kontrast: 48

- gamma: -50

- temp. barw: 1 klik w prawo od 6500

 

Na jaśniejszych ustawieniach też widać różnicę w podświetleniu, jednak na takich (dla mnie optymalnych) jak wyżej jest to mocno widoczne.

 

Bardzo prosiłbym aby ktoś z innych użytkowników tego monitora ustawił sobie takie parametry i porównał z moim podświetlenie na takim obrazku (polecam wyświetlić go na całym ekranie): http://img32.picoodle.com/data/img32/3/9/1...uum_b8c07e1.jpg

 

Bardzo proszę!

 

PS Czy to norma dla matryc LCD, ew. tego modelu, czy ten egzemplarz jest wyjątkowo mało udany pod tym względem?

Edytowane przez Mike L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie mojego autorstwa z Samsungiem na PVA:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Jak dla mnie L227WT wypada beznadziejnie. :(

 

Coraz bardziej serio zastanawiam się nad oddaniem tego monitora. Zwłaszcza że przez pół tygodnia będę używał Samsunga, a przed drugie pół LG (studia w innym mieście) i ciężko będzie się przyzwyczaić do tego podświetlenia/gradientu na LG. Szkoda tylko łącznie 50 zł na kuriera. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest *NORMALNE* dla matryc TN tych rozmiarów. W jednych monitorach widac to mniej, w drugich bardziej. Ale ten efekt jest w kazdym monitorze na TN. Wynika to ze specyfiki dzialania oraz ułozenia ciekłych kryształów w matrycy TN. Minimalne znaczenie ma tu polozenie swietlowek. Patrząc od przodu góra jest zawsze ciemniejsza, dół za jasny. Prawdziwy kolor jest tylko na małym fragmencie w centrum ekranu. Jak myslicie po co są wymyslono matryce PVA/IPS ? Zeby zniwelowac ten efekt nawet kosztem gorszych czasow reakcji.

 

W dodatku ten LG ma paskudnie podswietlona gorną i dolną krawedz. W dzien tego tak nie widac (ani w sklepie). Za to w nocy na czarnym tle widac *gigantyczną* poświate.

 

Lepiej kupic sprawdzoną używke na S-PVA, np. Gatewaya.

Edytowane przez neo2006a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś jeszcze pstryknąć porównanie koloru czarnego lub klatkę z filmu z pasami na dole i górze ?

Jaki to model samsunga ?

Powiem tak - na czarnym nie widać takich przebarwień (dużo mniejsze), a aparat praktycznie w ogóle ich nie uchwycił, z tym że co z tego, skoro na cały czarny ekran praktycznie nigdy się nie patrzy? A na każdym innym obrazie przebarwienia są bardzo widoczne.

173p+

 

To jest *NORMALNE* dla matryc TN tych rozmiarów. W jednych monitorach widac to mniej, w drugich bardziej. Ale ten efekt jest w kazdym monitorze na TN. Wynika to ze specyfiki dzialania oraz ułozenia ciekłych kryształów w matrycy TN.

No i to jest smutne. Kupując ten model zdawałem sobie sprawę, że będzie gorzej niż na moim poprzednim monitorze, ale nie, że aż tak źle! A niestety nigdzie tego monitora obejrzeć na żywo nie mogłem, bo królują o 150 zł tańsze TN-ki. Gdybym wiedział, że te zmiany kolorów będą aż tak bardzo widoczne, to na pewno bym go nie kupił. No ale tak to jest - człowiek chce sobie coś wybrać, to musi zamawiać praktycznie w ciemno. ;/

 

moze i masz racje ale mi osobiscie na codzien to nie przeszkadza i wogole tego nie widac ;)

No to nie wiem, ja to widzę cały czas - np. teraz na forum gdy przewinę post z dołu na górę zmienia on drastycznie kolor.

W ogóle lewa strona jest najbardziej rzucająca się w oczy.

Edytowane przez Mike L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Poprostu kwestia wrazliwosci na takie rzeczy.

 

Jak to ktos kiedys powiedział, monitory LCD są świetne pod kazdym względem oprocz jednego. Mają kiepska jakosc obrazu :lol2:

 

A tak na powaznie to osoby "wrazliwe" na jakosc obrazu, w szczegolnosci jednolitosc kolorow i jasnosci, wogole nie powinny brac pod uwage matryc TN. Zwlaszcza przesiadkowicze z CRT. Nawet najgorsza matryca PVA sprawdzi sie lepiej w zastosowaniach typu internet/grafika niz TN.

Edytowane przez neo2006a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwie sie. Wole swojego starego Samsunga na PVA chociaz smuzy niz "topową TN" LG L227WT ktorego tez mam.

czy Ty wogóle widzisz co piszesz? Najpierw piszesz że "...Nawet najgorsza matryca PVA.. " a teraz piszesz o Samsungu na PVA którego masz... poszukaj, poczytaj to znajdziesz recenzję monitora na PVA który nie ma żadnej regulacji mocy podświetlenia tylko wszystko reguluje matrycą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczesniej juz ktos o to pytal ale nie zuwazylem odpowiedzi , czy ktos juz dostal "obiecana" mysz i klawiature w letniej promocji ?

Tak- wczoraj kurier przywiózł (maila ze skanami kuponu i fakturki wysłałem 18.09).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem promocyjną klawiaturę i myszkę. Mysz daje rade po moim chropowatym biurku :)

 

Mam tylko takie pytanko odnośnie startu systemu, bo przez bezprzewodową klawiaturę system nie ładuje się tak jakby nie widział klawiatury i trzeba kliknąć na niej F1, żeby system ruszył. Macie może jakiś pomysł żeby to ominąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem promocyjną klawiaturę i myszkę. Mysz daje rade po moim chropowatym biurku :)

 

Mam tylko takie pytanko odnośnie startu systemu, bo przez bezprzewodową klawiaturę system nie ładuje się tak jakby nie widział klawiatury i trzeba kliknąć na niej F1, żeby system ruszył. Macie może jakiś pomysł żeby to ominąć?

w biosie wylacz sobie opcje error cos tam aby ci nie sprawdzal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno pisałem na forum że mam martwego piksela więc odesłałem do serwisu i.... przysłali mi inny model!!!(w2252tq-pf) czemu tak się zachowali w poniedziałek będę do nich dzwonić ja chcę l227wt !!!!

Na innym forum jednemu gościowi też przysłali 2252 zamiast 227. Śmieszni są w tym serwisie LG.

 

A ja monitor zwróciłem do sklepu, kaskę już mam z powrotem i koniec tematu tego monitorka dla mnie. ;)

Edytowane przez Mike L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno pisałem na forum że mam martwego piksela więc odesłałem do serwisu i.... przysłali mi inny model!!!(w2252tq-pf) czemu tak się zachowali w poniedziałek będę do nich dzwonić ja chcę l227wt !!!!

dzwon zbesztaj i musze ci wyslac prawidlowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna rzecz ze to ten sam monitor w innej obudowie. Poprostu potraktowali go jako zamiennik.

 

Ja juz L227wt podziekowalem. Słabe kąty widzenia, przejaskrawienia kolorów i tragiczne podswietlenie zmusily mnie do wymiany na ... 32" TV Samsunga :lol2: Róznica niebo - ziemia w jakosci obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno pisałem na forum że mam martwego piksela więc odesłałem do serwisu i.... przysłali mi inny model!!!(w2252tq-pf) czemu tak się zachowali w poniedziałek będę do nich dzwonić ja chcę l227wt !!!!

a co myślicie o modelu L226WU (może ktoś z was ma taki) zgodziłem się z LG żeby przysłali mi ten monitor

mam jeszcze do was pytanko czy jak dostane ten monitor to będę miał nową 30 dniową gwarancje na bad piksele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

 

 

mam dylemat.

 

warto dołożyć do L227WT czy brać w2252tq ?

 

i jeszcze jedno- jest wersja 20" L207WT to jest to samo ?

Jeśli wierzyć digitalversus to 227 ma mniejszy kontrast , znacznie większy LAG, większe odchyły barwne ale za to znacznie większy gamut od 2252 ... ostatecznie dla Ciebie lepszym wyborem będzie 2252

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...