Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

Co do mojego problemu watpie zeby byla to grafika , bo mialbym nawet problemy z zainstalowaniem windy. Wykrecilem proca na 2600MHz , wlasnie mija 15 min orthosa priority 8, pamieci musialem ustawic na 780MHz bo wyzej tylko 1000, czy jest jakas mozliwos zeby na 800 poszly albo tylko troszke wyzej? AA, jeszcze chcialem sie zapytac odnosnie temperatur. Po tych 15min mam 62*, to chyba moze byc nie? Zauwazylem tez ze jak szybko przelacze ze stresu na iddle to w sekundzie spada o 10 a nawet wiecej stopni, czy u Was tez tak dziko to monitoruje?

Edytowane przez Kuba111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość ustawienia na 800 - podnieś trochę FSB ;). Temperatura OK, tylko pytanie czym odczytujesz - polecam CoreTemp. To szybkie spadanie po wyłączeniu obciążenia jest normalne na wszystkich procach/płytach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Niedawno zauważyłem model tej płytki ale o nazwie - EP31-DS3L , Wiecie coś o niej ?? Wygląda identycznie Co P31-DS3L , ale podejrzewam że jest to wersja z usuniętymi błędami , troszkę droższa od standardowej ale sądzę że warta sprawdzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z usuniętymi błędami to nie wiadomo, dodano natomiast opcje oszczędzania energii (EpP31).

# Revolution energy saving design with GIGABYTE Dynamic Energy Saver(DES) technology.

Obsługi pamięci nie poprawili - a przynajmniej nie chwalą się tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , chciałem się zapytać jakie powinno być prawidłowe napięcie procka E5200 , czy u mnie nie jest za niskie napięcie ? [/url]

jest ok, to się nazywa v-droop

 

Mam pytanie czy płyta umożliwia kontrole obrotów wentylatora na wyjściu PWR_FAN ? Wymieniłem wentylator w zasilaczu i tam go właśnie podłączyłem. Niestety ma on 750-760 rpm a chciałbym ustawić tak 500-600rpm.

jako tako da się ustawić tylko obroty na gniazdku od cpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pochwalę się. Miał byc 5200 ale trochę drogi i oc średniawe, więc kupiłem sobie celka 440 (80 z wysyłką). Kręci sie identycznie jak 430 - 3Ghz na 1,3 (def napięcie), można włączyc c1e (1,1 w idle) i jest ok. Walla nie znalazłem - celki nie dają dostępu do mnożnika a przy 3600 jest już napięcie rzędu 1,6v. Procek docelowo do rodzinnego biura na g31ms2l, ale chyba go sobie zostawię bo 3,6 ładniej wygląda w sygnaturce ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj chcialem znowu zabrac sie za oc wiec postanowilem ustawic timingi, no i tam po lewej stronie byly napisane boxowe (chyba) a po prawej sie ustawialo po swojemu, wiec ustawilem tak jak bylo po lewej i przy 1 wartosci mialem watpliwosci, bylo chyba 42 pokazane a mialem 0 wiec zmienilem na 42, no i proboje odpalic kompa a tu [gluteus maximus], ustawily sie opcje na auto (fsb bylo pokazane 333 ale dzialalo jak 200) nie mam pojecia czemu tak

 

mam goodramy 1 gb cl6

Edytowane przez caprica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Po przeżyciach ze spalonym mobo MSI P35 NEO2-FIR "po burzy", przyszedł czas na tanią płytę pod E2140 ^^

z allegro zamówiłem EVGA 650i za 120zł okazało się, że zaginęła na cudownej poczcie. Sprzedawca był OK oddał 150zł, gdyż 3 tygodnie czekałem. Teraz zakupiłem Gigabyte Ga-p31-ds3l BOX z GW za 125zł i wszystko działa OK.

Bios z F5 zrobiłem F9, nie bawiłem się tylko dałem 400Mhz magistrale i tak jak wcześniej spokojnie śmiga na 3200Mhz proc :) Teraz się zastanawiam, czy nie kupić E5200 i potestować :) E5200 ma duży mnożnik więc mobo jak zrobi 400FSB to styknie :)

 

Pozdrawiam

Xibi B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dales za Celafona 80 zl , gdy za 100-120 można wyrwać roczne , uzywane PDC. Okazja? Watpie.

Nie pisałem, że to okazja - procek mi się podoba i wpasowuje się w moje potrzeby: cicho, chłodno, 1 jajko. Jakbym gdzieś widział core 2 uno 1 Mb cache to bym dał i 100. W ramach offtopa, którego niepotrzebnie zacząłem ;c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz się zastanawiam, czy nie kupić E5200 i potestować icon_smile3.gif E5200 ma duży mnożnik więc mobo jak zrobi 400FSB to styknie icon_smile3.gif

coś nie bardzo póki co te e5200, zresztą zobacz pierwsze opinie w topicu o tym procku...też chciałem się przenieść na e5200, ale się rozmyśliłem i chyba się na 7200 skuszę, mam nadzieję, że p31 podoła :]

 

btw jestem tu chyba jedynym userem, który nic z tą płytką nie kombinuje :D, bios F1 :lol: i 8x400..i tak od 10 miesięcy już :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś nie bardzo póki co te e5200, zresztą zobacz pierwsze opinie w topicu o tym procku...też chciałem się przenieść na e5200, ale się rozmyśliłem i chyba się na 7200 skuszę, mam nadzieję, że p31 podoła :]

 

btw jestem tu chyba jedynym userem, który nic z tą płytką nie kombinuje :D, bios F1 :lol: i 8x400..i tak od 10 miesięcy już :)

podoła :) zmieniaj na E7200. różnica jest bardzo duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tu miał może problemy z podkręcaniem karty graficznej na tej naszej GA-P31-DS3L?

Bo ja (i nie tylko ja) mam z tym problem. Otóż grafa (GB 9800GT) nie reaguje na podkręcanie. Tzn reaguje albo bardzo mizernie (jedynie w testach na wydajnośc karty są jakieś zyski wydajności ale brak wzrostu wydajności w wydajności geometrycznej).

POsiadam także podkręcony E2160 @ 2,8GHz. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy to może być wina płyty? BIOS F9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko zakupillem EP31-DS3L razem z pamiecia RAM OCZ Reaper 2*2GB 1066 i w zwiazku z tym mam pytanko jak zrobic zeby te pamieci byly na 1066 a nie na 800 ?? trzeba cos w biosie przestawic jezeli tak to jak i co ??:)

 

pozdrawiam

Edytowane przez tomy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SlaV0 - jesteś pewien, że to nie wina grafy ?...swego czasu tak miałem przy 8600gt (na p31 ;) ) - problemem było gubienie ustawień gpu/mem przez RT, dopiero przy którychśtam sterownikach się jej odwidziało..

 

imho nawet przy 2.8GHz powinny być różnice przy o/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko zakupillem EP31-DS3L razem z pamiecia RAM OCZ Reaper 2*2GB 1066 i w zwiazku z tym mam pytanko jak zrobic zeby te pamieci byly na 1066 a nie na 800 ?? trzeba cos w biosie przestawic jezeli tak to jak i co ??:)

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mother...ame=GA-P31-DS3L

Note 2 - widocznie płyta uznała, że nie chce pracować z takimi pamięciami na ich def. prędkości. Jak chcesz mieć to samo trzeba będzie albo podkręcić procesor (pamięci pójdą w górę razem z fsb), albo jak nie chcesz ruszać procesora - zmniejszyć jego mnożnik zanim podniesiesz fsb.

 

Edit: po ustawieniu rc na 23 ruszyło i działa (to ten 7 timing).

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raven 88 - nie jestem pewien tego bo jeszcze nie sprawdzałem u nikogo innego. Ale mam zamiar to zrobić w bliskiej przyszłości. Mój kumpel na P31 właśnie z takim samym prockiem miał tak samo że podkręcanie 8600 nic nie dawało gdy miał podkręconego proca.

Ale mi nic nie daje nawet ze standardowymi ustawieniami procka podkręcanie grafy.

Tak ogólnie grafa działa wyśmienicie. Gdy podnoszę zegary to jedynie wydajnośc shaderów wzrasta (widać to w testach typowo na wydajność samej grafy). Być może tylko na OC nie działa ta karta jak należy. Gorsza sztuka czy co.

Hmm narazie sprawdzałem dwie wersje sterów- jedna z płytki dołączonej do karty a drugie to najnowsze dostępny 177.99 czy jakoś tak.

Dzięki za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raven 88 - nie jestem pewien tego bo jeszcze nie sprawdzałem u nikogo innego. Ale mam zamiar to zrobić w bliskiej przyszłości. Mój kumpel na P31 właśnie z takim samym prockiem miał tak samo że podkręcanie 8600 nic nie dawało gdy miał podkręconego proca.

Ale mi nic nie daje nawet ze standardowymi ustawieniami procka podkręcanie grafy.

Tak ogólnie grafa działa wyśmienicie. Gdy podnoszę zegary to jedynie wydajnośc shaderów wzrasta (widać to w testach typowo na wydajność samej grafy). Być może tylko na OC nie działa ta karta jak należy. Gorsza sztuka czy co.

Hmm narazie sprawdzałem dwie wersje sterów- jedna z płytki dołączonej do karty a drugie to najnowsze dostępny 177.99 czy jakoś tak.

Dzięki za odpowiedź!

Te z płytki są pierwsze jakie wogóle się pojawiły do 9800GT , a te najnowsze co podałeś to chyba bety. Sprawdź czy aby napewno masz z whql. No i licze że przed zainstalowaniem nowych odinstalowujesz stare , i uruchamiasz kompa od nowa. Jeśli chcesz to napisz do mnie na PW.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy pomocy...

przeczytałem cały topic, męczyłem płytę na wszystkie opisane sposoby i d...

 

Chodzi oczywiście o nietrzymanie ustawień.

mam e2180 + 2x1 gb Patriot cl5 5-5-5-15

 

Timingi poustawiane ręcznie, funkcje oszczedzania energii wyłączone, pci-e na auto. Podbicie fsb nawet o... 1 (!) mhz powoduje dualboot`a i przywrócenie ustawień defaultowych. Podanie większego V na pamięci (próbowałem co +0.3V) niec nie daje, tak samo luzowanie timingów.

Za to udaje się obniżyć częstotliwość proca przez mnożniek - plyta bez problemu wstaje 6x200 i 8x200....ale to nie o to chyba chodzi :D

 

Znalazłem ciekawą zalezność - wysztko posutawiane (timingi, napiecia) i gra - w tym momencie wystarczy, ze zrobię na Enabled funkcję Dynamić Host Control i -mimo, ze zostawiam fsb na 200mhz - czyli oryginalnie po zapisaniu i tak jest dualboot i wszystkie timingi wracaja na auto, tak samo napiecia...

 

Pamieci i proca testowałem na MSI p35 neo2 i bez problema zrobiłem 3.0ghz, czyli raczej na 100% wina mobo.

z bios`ow testowalem f1 i f4 (swoja droga inna ciekawa rzecz- @bios znajduje mi tylko f4 do sciagniecia - obojetnie jaki serwer wybiore).

 

Podsumowując - obojetnie jakie dam fsb zawsze jest reset ustawien, nie moge proca podkrecic nawet o 1 mhz :D

 

Jakieś pomysły/sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ustawić dzielnik pamięci na 2.5. Mi to pomogło o tyle że jeżeli mi płyta nie wstanie na zostawionych ustawieniach (podkręconym procku) to mogę szybko ustawić sobie jak miałem wcześniej i od razu po resecie bez probelmu płytka przyjmuje ustawienia podkręconych parametrów. Tak jest przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...