Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

SlaV0 niestety - ani 2.5 ,ani 2.4 nic nie daja....

chyba płyta walnięta jakaś - myślicie, że może to być podstawą reklamacji - oferuje ona opcje, które -jakby nie patrzec- nie działają....

Przy mnożniku 10 u mnie też się pokazały jajka. Nie chce wstawać na dzielniku 2,5 - post sie wiesza na memory testing. Na 2,4 chodzi. Można by jeszcze spróbować ustawić na sztywno pciex na 100 - np. dla fsb 266 lub 300.

Edit: a może mnożnik na 9 coś da ?

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam caly czas w BIOSie ustawiony mnożnik 9. Do tego ustawiam częstotliwośc PCI-E na 100 (z opcji AUTO) i ustawiam dzielnik pamięci na 2.5 I wszystko śmiga, trzeba go ino popchnąć czasem (często znaczy się :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kolei moj procek nie chce pojsc dalej niz 9x333. Nie pomagaja zmiany napiec, dzielnika, itd. Po prostu dalej nie idzie, jak 3GHZ.

Bios to F8.

Czy ktos juz z was testowal F10 beta? Nie moge znalezc zadnych informacji o zmianach i fixach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raven_88:

Co do biosu F1 to nie jesteś jedyny ;) Moja taki miała i nie widzę potrzeby zmiany - od listopada 2k7 działa wszystko bez problemu.

Choć ja mieszczę się w specyfikacji mobo (1.325V bios i 333MHz FSB) - więcej mi nie trzeba narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech ja już mam dość tej płyty. Działa jak chce. Nie ma w niej żadnej logiki.

Sprawdzałem już chyba wszystkie tutaj opisywane sposoby na niegubienie ustawień a mi nadal gubi tak czy siak. Nigdy ustawienia nie przetrwały nocy a nawet w dzień potrafił mi komp nie wstawać gdy jeszcze przed chwilą pracował na danej częstotliwości CPU. To jest jakieś chore.

Bateria też chyba jest jednak sprawna bo jakoś inne ustawienia zachowuje, tylko tych ustawień w M.I.T. za chiny nie chce przyjmować za każdym razem.

Jeszcze tylko w timingach RAMu nie grzebałem ale jakie to może mieć znaczenie gdy na FSB 333 (3GHz) pamiątki pracują na tyle ile mogą czyli 667MHz (dzielnik 2.00).

Ech........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dać więcej Write to precharge delay, ja go wcześniej ustawiałem między 5-12 i chodziło ale zmieniłem "procka" i przestało. Podpatrzyłem w spd, że tam jest nieco większa wartość - przestawiłem i pomogło. Teraz jest 4 4 5 15 5 5 16 32 5 5 auto i nie wiem czemu w tym progsie zamiast 16 pokazuje 23.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"przemekbydgoszcz" - oczywiście że zapisuję w profilach. Lecz płyta coś nie bardzo chce z nich odczytywać przy dual boocie, a więc nadal mam 1,8GHz na starcie (o ile sam wstanie).

Myślałęm czy nie da się czasem jakoś wyłączyć tego wracania do domyślnych ustawień BIOSu ale to chyba byłoby z deka niebezpieczne bo w razie czego to by mi już komp nie wstał.

 

Właśnie wgrałem BIOS F9e (to jest jakaś beta). Już dwa posty w necie wynalazłem, w których użytkownicy po przesiadce na tą wersję mówią o lepszej stabilności jeśli chodzi o te resrty ustawień. Jestem więc pełen nadziei :) Myślę że już dzisiaij będę wiedział czy to coś dało czy nie.

Edytowane przez SlaV0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem na pewno, że zmiana BIOSu nic nie dała (albo dała niewiele). Komp nadal po dłuższej chwili gdy jest wyłączony (także z sieci) nie wstaje w ogóle.

To co zaobserwowałem ogólnie, to to że podniesienie dzielnika do 2,5 pomaga zwiększyć stabilność. Ale w moim przypadku (pamięci 667MHz) maxymalne taktowanie procesora wtedy to 2,8 GHz (i do tego jesczze nie mam pewności że pamiątki będą stabilnie działać), tymczasem proc potrafi bezproblemowo działać na 3GHz. Wkurza mnie to wszystko.

Jeszcze dzisiaj do tego odkryłem że mam chyba źle podłączone wtyczki od USB na płycie i spaliły mi się dwa urządzenia (aparat i Rumblepad).........

Great..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jeszcze dzisiaj do tego odkryłem że mam chyba źle podłączone wtyczki od USB na płycie i spaliły mi się dwa urządzenia (aparat i Rumblepad).........

Great..........

To oprocz tego mogles uwalic samego NB tej plyty. Zle podlaczenie kabli usb do mobasa w wiekszosci przypadkow powoduje :

-"wyparowanie" NB to jest spalenie tego

-problemy ze stabilnoscia bo uszkodziles NB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze lepiej...................................................

Całe szczęście że to w sklepie gdzie kupiłem kompa mi to podłączali ale z drugiej strony jak im to udowodnię że to ich wina a po drugie to mój kumpel prowadzi ten sklep :ploom:

Total disaster.

 

W ogóle to dzięki za info. Nie przypuszczałbym że takie małe "nic" może spowodować takie wielkie gó*no. :sad:

Ej ludzie jest może jakiś mail do polskiego dystrybutora Gigabyte? Albo do jakiegoś serwisu. Trzeba zapytać ich co może być przyczyną problemów z trzymaniem ustawień po włączeniu kompa. Wiecie coś na ten temat?

Edytowane przez SlaV0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc- u mnie GA-P31-DS3L rev.1.1 też nie trzymała ustawień- do czasu- kiedy to (może to i trywialne) wyłączyłem w BIOS`ie opcje szybkiego wykrywania sprzętu USB. Jeżeli u mnie dysk zewnętrzny nie wystartował za wczasu- reset ustawień. Sprawdzcie- może u Was pomoże.

AHA- bios F9

Edytowane przez blackedeyed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja P31 jutro wita E8400 zobaczymy jak se z nim poradzi :rolleyes: i jak bedzie z o/c na ga p31 przy 416fsb zmienia sie strap :sad:

p31 sobie radzi, choć z zastrzeżeniami..

 

tak na szybko zrobione

 

Dołączona grafika

 

do 3.8 wystarcza mu ~1.285, do 4.0 chce 0.1v więcej...zdecydowanie za dużo imho i tu mi właśnie coś nie gra..

 

ale ogólnie p31 daje radę :], a jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie wygladaja te napiecia. I temperatura zarazem... A Jak wyglada grzanie (przy 4ghz)?

napięcia to akurat tak średnio mi się podobają ;)

 

temperatura - przewiewna buda (a w zasadzie rusztowanie samo :D), na cepie af7pro +...ceramiczna pasta dodawana do cooler'ów zalmana :blink:...ja tu procka zakładam a nagle się okazało, że mi gdzieś as5 zniknęła...po przeszukaniu szafek znalazłem tylko to :D...w sumie chyba nie taka zła, jak znajdę silvera to się pobawię jeszcze :]

 

a przy 4GHz - w czasie tego testu, do którego wyżej zamieściłem screen'a nie przekroczyła 50 stopni...myślę że jeszcze pójdzie w górę jak go pokatuję trochę, ale to jutro...dziś jeszcze smarki dla spokoju duszy i trochę w HL2 pogram - jeśli proc mimo tego orthos'a nie jest do końca stabilny to szybko ta gra to zweryfikuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p31 sobie radzi, choć z zastrzeżeniami..

 

tak na szybko zrobione

 

http://img293.imageshack.us/img293/3137/orthos4ktf7.th.jpg

Daj scr z orthosa aktywnego (maszz sp2004) i najlpeiej zakladki z cpu-z. CPU Mobo i pamiątki.

 

Ja dziś skorzystałem z @bios i zapodalem mobo bios f9. Róznic miedzy f5 nie zauważyłem. ;)

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PawloHT - wrzucę jutro, postaram się też przyatakować trochę dalej jeszcze ;)

 

co do biosu to się nie wypowiem - @bios się u mnie nie lubi z f9, więc siłą rzeczy działam na f10a

 

tak btw...albo ja mam takiego mega pecha do tych procków, albo p31 nie daje rady - smarki 05/06 wykrzaczały się przy testach procka, dopiero 1.425 biosowe pomogło Oo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...