Skocz do zawartości
nrl

Crysis

Rekomendowane odpowiedzi

Bartolomius ale w farcry'u nie masz takiej fizyki ;) A jak juz zainstalowales fc to sprawdz sobie nowe shadery wody: http://pl.youtube.com/watch?v=lPTOZsrHGSs http://files.filefront.com/The+Projectrar/...;/fileinfo.html

E tam, jak przywalę z mortara w samochód albo łódź to ładnie odskakuje. W Crysis jest tego więcej, nie przeczę, ale chodzi mi o przepaść w wymaganiach, która nie przekłada się na przepaść w grafice i fizyce. Cóż, mogę sobie marudzić, kijem rzeki nie zawrócę. EOT.

 

A woda bomba, taki jest efekt jak za grę zabiorą się pasjonaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio fajnie sie bawiłem granatami, czrwoną beczką i hamerem:D pod koniec demka, ale co chwile musiałem latać po granaty i to było wkurzające, dlatego mam pytanie czy są jakieś kody na broń i najlepiej jeszcze na beczki i hamera(wiem wiem teraz troche przesadziłem, ale z tymi kodami na broń to poważnie sie pytam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze wszyscy odpalaja gre na dobrym sprzecie, wszystko na high, rozdzialka spora itd. Ja puszczam na bartonie 2500+ 1gb ram i 6800. Wszystko na low i narazie 800x600 i nic sie nie tnie. Grafika wyglada fajnie, nawet na takich detalach. Fizyka tez calkiem przyjemna, grac nie umierac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up) ja bym lepiej liczył na lepszą optymalizacje przy wyzszych ustawieniach... bo w przciwnm razie ta gra nie zaliczy ciepłego powitania :(

 

I zadam swoje pyanie ile macie klatek w dx10 pod vista ? to normalne ze chodzi traaaagicznie, czy to u mnie vista wymaga reanimacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie ustawień grafiki. Ktoś tu podawał screeny z ustawień Very High n,a miał zdaję się radeona x1950 i do tego pod XP. U mnie tej opcji w ogóle nie da się odpalić. Myślałem że jest dostępna pod DX10. Ktoś wie czemu tak może być ? Albo coś ja źle zrozumiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie ustawień grafiki. Ktoś tu podawał screeny z ustawień Very High n,a miał zdaję się radeona x1950 i do tego pod XP. U mnie tej opcji w ogóle nie da się odpalić. Myślałem że jest dostępna pod DX10. Ktoś wie czemu tak może być ? Albo coś ja źle zrozumiałem.

Musisz ręcznie poustawiać wszystkie opcje na high, bo po tej zmianie plików high to jest tak jak by very high.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz ręcznie poustawiać wszystkie opcje na high, bo po tej zmianie plików high to jest tak jak by very high.

Jakiej zmianie plików ? Niczego nie zmieniałem.Nie śledziłem ostatnio tematu . Trzeba coś zmienić jeszcze ?

 

EDIT: Ok już znalazłem. ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co mi się bardzo podoba:

efekt jak staniemy na brzegu i strzelamy do wody , nie wspominając tych oczek wodnych co powstaj a i piany ale efekt piasku pod wodą , który się podnosi jak strzelimy i powoli rozpływa w wodzie ... poprostu bajka , nawet o tym pomyśleli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram konio68 woda jest super , gdy wale caly magazynek woda leci jak na funtannie , a nawet lepiej :D

 

ps. uzylem niewidzialnosci podnioslem beczke zeby udezyc wroga :D a on cos w stylu "yyyy?" i zaczał strzelac do mnie , a juz myslalem ze nie bedzie walic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie ustawień grafiki. Ktoś tu podawał screeny z ustawień Very High n,a miał zdaję się radeona x1950 i do tego pod XP. U mnie tej opcji w ogóle nie da się odpalić. Myślałem że jest dostępna pod DX10. Ktoś wie czemu tak może być ? Albo coś ja źle zrozumiałem.

Ja dawałem te screnny, jeśli chodzi o zamianę plików, to poczytaj dokładnie posty CarsonPoland. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co mi się bardzo podoba:

efekt jak staniemy na brzegu i strzelamy do wody , nie wspominając tych oczek wodnych co powstaj a i piany ale efekt piasku pod wodą , który się podnosi jak strzelimy i powoli rozpływa w wodzie ... poprostu bajka , nawet o tym pomyśleli :)

To chyba na tym właśnie polega rozwijanie silników fizyki, żeby nawet nie musieli takich 'bajerów' w specjalny sposób implementować. :)

 

Ja niestety chyba Crysisa odpuszczę dopóki nie przesiądę się na coś z generacji 8800GT. :(

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajajaj przeszedłęm sobie na Delta, to jest dopiero zabawa, choć troche wkurza mnie w tej grze że ciężko o porządną rozpierduche- bezpośredni kontakt zazwyczaj kończy się śmiercią i walka musi wygladać tak: niewidzialnosc, kulka w łeb (oponenta ofc) ,schowanie się za przeszkodą i powtarzamy czynnosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa rdzenie na DX9

Dołączona grafika

 

i crap na DX10

Dołączona grafika

 

Na dx9 widać, że jak się rozglądam, poruszam to skacze użycie jednego rdzenia, a jak robię rozpierduchę, samoloty przelecą to skacze na drugim rdzeniu. Na DX10 jeden rdzeń się nudzi. No i jeszcze to czerwone nieładnie wygląda

 

A, jeszcze coś zrobiłem w edytorze, że jak się mapa załaduje, to cały czas się kamera oddala i nie mogę tego zatrzymać.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem porównanie u mnie:

 

HIGH

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

VERY HIGH

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jak widać różnica jest dość spora ;) Nie zwracajcie uwagi na cienie na dwóch pierwszych screenach (high), bo akurat te miałem ustawione na Medium. Ale potem zmieniłem na high i zrobiłem porównanie z tymi po modyfikacji na very high. Różnica też jest zauważalna. Są bardziej miękkie IMO. Do tego Blur chyba jest większy ,ale mogę się mylić.

 

Wg. mnie grafice pod DX9 nie ma co zarzucić. Na co komu DX10 jak DX9 nie wygląda wcale gorzej. Różnica chyba nie jest tak ogromna jeśli chodzi o tekstury. Nie wiem jak z innymi efektami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się dzisiaj zastanawiać co jest za ograniczającymi gracza skałami.

 

Po dłuższych poszukiwaniach udało mi się znaleźć miejsce, przez które udało mi się wskoczyć na skały i rozpocząłem poszukiwania:

 

z dołu;

z góry;

skały;

 

spojrzenie w stronę góry.

 

Znalazłem też, ym, powiedzmy błędy w teksturach.

 

Jeszcze raz w dół;

korony drzew;

 

czysta tekstura podłoża;

 

przez niektóre drzewa można było przejść;

 

Niestety dalej iść nie mogłem, spodziewałem się niewidzialnej ściany, ale zostało to rozwiązane inaczej.

 

Idąc w drugą stronę znalazłem ładny skrawek ziemi bez krzaków.

 

Idąc dalej zastanowiło mnie co jest za tym pagórkiem, wydawało mi się, że nie ma możliwości przejścia (po krótkotrwałym zniekształceniu obrazu Nomad ginie).

 

W końcu jednak udało mi się uchwycić kawałek plaży nieprzeznaczonej dla oczu gracza.

 

Udało mi się też uniknąć wystrzeliwanych ze statku rakiet, których celem był główny bohater (jako, że nie wykonywał zleconego zadania) i dotarłem na wspomnianą plażę.

 

Odczekałem chwilę, ale przed kolejną rakietą nie było już ucieczki.

 

Przydałaby się jakaś modyfikacja umożliwiająca swobodne eksplorowane wyspy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajajaj przeszedłęm sobie na Delta, to jest dopiero zabawa, choć troche wkurza mnie w tej grze że ciężko o porządną rozpierduche- bezpośredni kontakt zazwyczaj kończy się śmiercią i walka musi wygladać tak: niewidzialnosc, kulka w łeb (oponenta ofc) ,schowanie się za przeszkodą i powtarzamy czynnosci...

 

Rzeczywiscie tak jest .

 

A co do ustawien Very High na Xp. Powiem wam szczerze że jestem zawiedziony .. Poodobnie gra wyglada w ustawieniach Medium / High . Co prawda na moim 8800 GTS 320 mb na Very High nie ma co mówić o przyjemnje grze bo mam jakies 10-12 FPS przy rozdziałce 1280x1024 z AA 16xQ . Dlatego też wole mniej cieszyć się grafiką a grać na Medium przy 25-35 FPS a tak jak mówie kolosalnej róznicy nie ma .Jednak co do wymagan to jednak zbyt duże chyba ... Kupiłem kompa jakieś 1,5 Tyg temu i co ? Crysis gładko chodzi na ustawieniach Medium ;/ Mam nadzieje ze Full wersja bedzie bardziej zooptymalizowana ... i może jeszcze jakiś patch wyjdzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...