Skocz do zawartości
nrl

Crysis

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi raczej o GPU i ile mnie ogracza proc bo jesli jest to 8-10fps na korzysc C2D to dla mnie jest sporo, zwlaszcza ze granie w crysis i pojedynczym GTX-ie gra sie na styk. Ta karta jest juz niestety za slaba :(

Liczylem jednak ze na Viscie z dx10 bedzie szybciej, mialo byc tak pieknie :)

Edytowane przez mmmaaarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi raczej o GPU i ile mnie ogracza proc bo jesli jest to 8-10fps na korzysc C2D to dla mnie jest sporo, zwlaszcza ze granie w crysis i pojedynczym GTX-ie gra sie na styk. Ta karta jest juz niestety za slaba :(

Liczylem jednak ze na Viscie z dx10 bedzie szybciej, mialo byc tak pieknie :)

Pięknie jest tylko wydajności brak :)

 

Poza tym na poprzedniej stronie kucyk zamieścił fajne screeny z gry z podpisem "... produce approximately 15-20fps. But with some tweaks you can get a lot better framerates." Czyli poczekajmy ktoś pobawi się cfg i może być lepiej.

 

I taka mała ciekawostka z onet.pl

 

Drobne oszustwa w sterownikach NVIDII?

Pojawiają się oskarżenia, że NVIDIA w sterownikach pisanych pod grę Crysis „podrabiała” wyniki wydajności.

Wraz z wydaniem dema gry Crysis producent kart graficznych, firma NVIDIA, wydał specjalne sterowniki do swoich układów. Jak się jednak okazuje, zostały one napisane tak, aby zwiększyć wydajność kart na rzecz jakości obrazu. Z porównań wynika, że przy identycznych ustawieniach detali Crysis wygląda lepiej na karcie Radeon HD 2900XT, porównując do obrazu generowanego przez GeForce 8800GT.

 

NVIDIA może mieć jasne wytłumaczenie tej sytuacji – sterowniki wydano w wersji beta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zassałem, odpaliłem na sprzecie z siga. ustawien nie zmieniałem, jak ustawił tak były. odpalam gre, tam spdałem do wody wychdoze, patrze i widze tylko podłoze terenu, a reszta krzakow, przedmiotow, bron moja jest taka przezroczysta. w sumie to nic nie widac przez to. wydaje mi sie ze to wina sterow, mam cat 7.10 (grafa nie krecona). miał tak ktos ? wina sterow czy ustawien ? z gory dzieki pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kucyk - nie rozumiem, dałeś tego drugiego zajebistego screena i napisałeś "jak widać można"... I skąd ja / my mamy wiedzieć o co chodzi? Że niby czemu taka ładna grafa? Jak już dajesz takie coś to może bys jednak wyjaśnił, oczekujesz zalania pytaniami przez 50 postów czy co... Chyba że ja czegoś nie skumałem :wink:

 

MariuszDW - to już w Far Cry'u można było włączyć ten efekt i znacznie poprawić wygląd roślinek...

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zassałem, odpaliłem na sprzecie z siga. ustawien nie zmieniałem, jak ustawił tak były. odpalam gre, tam spdałem do wody wychdoze, patrze i widze tylko podłoze terenu, a reszta krzakow, przedmiotow, bron moja jest taka przezroczysta. w sumie to nic nie widac przez to. wydaje mi sie ze to wina sterow, mam cat 7.10 (grafa nie krecona). miał tak ktos ? wina sterow czy ustawien ? z gory dzieki pozdro

ja tak mialem ... odpalilem gre na nowo i bledy znieknely. na HD2600xx(x) to loteria co bedize widoczne na ekranie a co zniknie :D ...

U mnie przy drugim uruchomieniu znikla bron, ale kolejnymi razami znikaly kamienie, drzewa i krzaczory robily sie szare.

Ja na to rady nie znalazlem. Ustawilem wszystko na Very High z "plik modem" i dziala w 1024x768 i bardzo sobie gre chwale w okolicach 17-24FPS :P

 

Dodatkowo powiem ze jak uruchomilem gre na DEFAULT ustawieniach to gra wygladala tak jak by karta graficzna artefaktami sypala :/ nawet filmiki wstepne byly wykrzaczone ... i w tedy ustawilem wszystko na HIGH i zarowno w menu jak i grze wszystko zaczelo dzialac.

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś dziwnie to wygląda... Porównując te 2 screeny z palmą , wygląda to tak jakby, jedna palma miała większe liście i większą ich ilość a na drugim palma jest tak jakby uschnięta, czy po prostu ma mniej bujne liście i jest ich mniej...

Edytowane przez *Kamil*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

czy ktos obeznany z edytorem czy z modami do Crysis nie wie czy istnieje jakas mapa na ktorej pada snieg ? czy tylko ta oblodzona mapa ?

 

http://img135.imageshack.us/my.php?image=02rc4.jpg

 

jest mapa, ale troche nienaturalnie wygladaja osnierzone drzewa na tle suchego pasma gorskiego :)

Edytowane przez OpenSource

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba źle ujęte sa jakoś te screeny albo coś, bo pamiętam, że w FC po zaznaczeniu Alpha Blending drzewa ewidentnie lepiej wyglądały...

mały OT : tak. zdecydowanie lepiej wyglądały, ale kosztem nieprawidłowej kolejnosci renderowania liści, czyli to co z tylu wygladalo jakby bylo z przodu, i na odwrot. przynajmniej na każdej mojej karcie ATI. zarowno na 9100, 9800pro i X1900XT. wlasnie sprawdzalem na tej ostatniej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pobawiłem się edytorem sandboxa ale nie odpaliłem map z Crysis'a tylko z FarCry'a... nawet nie wiedziałem, że można. Wszystko działa identycznie jak przy edytowaniu Crysisa... fantastyczna zabawa, odkryłem FarCry'a na nowo :)

 

Dobra idę podokładać więcej mutantów :)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Pięknie jest tylko wydajności brak :)

 

Poza tym na poprzedniej stronie kucyk zamieścił fajne screeny z gry z podpisem "... produce approximately 15-20fps. But with some tweaks you can get a lot better framerates." Czyli poczekajmy ktoś pobawi się cfg i może być lepiej.

 

I taka mała ciekawostka z onet.pl

 

Drobne oszustwa w sterownikach NVIDII?

Pojawiają się oskarżenia, że NVIDIA w sterownikach pisanych pod grę Crysis „podrabiała” wyniki wydajności.

Wraz z wydaniem dema gry Crysis producent kart graficznych, firma NVIDIA, wydał specjalne sterowniki do swoich układów. Jak się jednak okazuje, zostały one napisane tak, aby zwiększyć wydajność kart na rzecz jakości obrazu. Z porównań wynika, że przy identycznych ustawieniach detali Crysis wygląda lepiej na karcie Radeon HD 2900XT, porównując do obrazu generowanego przez GeForce 8800GT.

 

NVIDIA może mieć jasne wytłumaczenie tej sytuacji – sterowniki wydano w wersji beta.

 

po pierwsze -jak widac nikt sie tutaj tym nie przejal :lol2:

 

po drugie -a co ciekawe tego "newsa" wkleil posiadacz radeona :lol2:

 

po trzecie najwazniejsze,niechodzi o to ze na radeonie wyglada lepiej tylko ze beta stery nvidi zamiast wyswietlac odbicia na wodzie wodzie co 3 klatkie ,wyswietlalo co 10 a widoczna roznica odbic byla tylko w specyficznych warunkach- onet.pl to dla ciebie wyznacznik?

 

zamiast wklejac newsy bez zadnych wartosci merytorycznych zagraj se lepiej w Crisis'a :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze -jak widac nikt sie tutaj tym nie przejal :lol2:

 

po drugie -a co ciekawe tego "newsa" wkleil posiadacz radeona :lol2:

 

po trzecie najwazniejsze,niechodzi o to ze na radeonie wyglada lepiej tylko ze beta stery nvidi zamiast wyswietlac odbicia na wodzie wodzie co 3 klatkie ,wyswietlalo co 10 a widoczna roznica odbic byla tylko w specyficznych warunkach- onet.pl to dla ciebie wyznacznik?

 

zamiast wklejac newsy bez zadnych wartosci merytorycznych zagraj se lepiej w Crisis'a :lol2:

Chłopie wyjdź z matrix'a coś Ci się chyba przyśniło :mur:

 

Po pierwsze odpisałem na post mmmaaarr w formie żartu, po drugie linka z onetu wkleiłem jako ciekawostkę, a nie jakiś wyznacznik nie wiem gdzie ty to zobaczyłeś, ale jak napisałem to jest "ciekawostka", a nie jakieś oficjalne info, po trzecie nie pisałem to jako użytkownik Radeon'a w przeciwieństwie do niektórych nie jestem jakimś pier... fanboyem, który próbuje wszędzie i każdemu udowodnić większą wartość posiadanego urządzenia jakby tu chodziło o to, że na NV wygląda lepiej też bym wkleił gdyż jest to pewna ciekawostka związana z grą, a i po czwarte Crysis'a nie Crisis'a jak już co.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze -jak widac nikt sie tutaj tym nie przejal :lol2:

 

po drugie -a co ciekawe tego "newsa" wkleil posiadacz radeona :lol2:

 

po trzecie najwazniejsze,niechodzi o to ze na radeonie wyglada lepiej tylko ze beta stery nvidi zamiast wyswietlac odbicia na wodzie wodzie co 3 klatkie ,wyswietlalo co 10 a widoczna roznica odbic byla tylko w specyficznych warunkach- onet.pl to dla ciebie wyznacznik?

 

zamiast wklejac newsy bez zadnych wartosci merytorycznych zagraj se lepiej w Crisis'a :lol2:

Jedyną osobą, która tym się przjęła jesteś tylko Ty :lol2:

Z jednej strony dla ciebie onet nie jest żadnym wyznacznikiem 'czegośtam', ale z drugiej strony najwyraźniej znasz temat w szczegółach (których onet nie podaje) z bardziej poważnych źródeł.

Sam miałem wkleić tą informaję, ale uznałem, że nie warto, ty bardziej, że też mam w sygnaturce radka i ktoś bardziej wrażliwy mógłby dostać ataku kaszlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to pokaż mi bardziej realistyczną (pisze tu o ustawieniach very high aby nie było wątpliwości na medium ta gra wygląda bardzo średnio).

A co ty uwazasz za realistyczne? Dla mnie juz Battlefield wyglada bardziej realistycznie...

 

Proponuje obejrzeć sobie końcówkę dema szczególnie kanion.

Sorry Panowie ale czy przypadkiem nie przesadzacie nieco z wymaganiami w stosunku do tej gry? Filmu oczekiwaliście, który w dodatku działającego na słabszych grafikach?

Podejrzewam, iż nawet w przypadku very high poszli na niemały kompromis - da się ładniej ale z drugiej strony ma działać w miarę grywalnie na najmocniejszych dostępnych kartach.

Ot na dziś dzień nie ma popularnego sprzętu, który by stworzył obraz jakości filmowej w czasie rzeczywistym i żaden producent gier nie jest w stanie tego przeskoczyć.

Natomiast ewidentnie jeśli chodzi o grafikę to widać iż crysis jest krokiem w dobrym kierunku.

Zaraz... jakich slabszych grafikach? Ja mam 8800 Ultra i to jeszcze kreconego i nadal kolo 20-30 fps ... wiec cos chyba jest niehalo z ta ich gra... to nie prawda ze wdzisiejszych czasach nie da sie zrobic czegos co bedzie lepiej wygladalo i chodzilo... popatrz na XBoxa, ktorego uklad graficzny jest o wiele gorszy nie mowiac juz o procesorze...

 

Crysis jest krokiem w bardzo zla strone jesli chodzi o grafike. I to przereklamowanym krokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ty uwazasz za realistyczne? Dla mnie juz Battlefield wyglada bardziej realistycznie...

Zaraz... jakich slabszych grafikach? Ja mam 8800 Ultra i to jeszcze kreconego i nadal kolo 20-30 fps ... wiec cos chyba jest niehalo z ta ich gra... to nie prawda ze wdzisiejszych czasach nie da sie zrobic czegos co bedzie lepiej wygladalo i chodzilo... popatrz na XBoxa, ktorego uklad graficzny jest o wiele gorszy nie mowiac juz o procesorze...

 

Crysis jest krokiem w bardzo zla strone jesli chodzi o grafike. I to przereklamowanym krokiem.

mhm, nie mam pojecia o czym mowisz :-P Krok w zla strone? no ludzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhm, nie mam pojecia o czym mowisz :-P Krok w zla strone? no ludzie....

Tak... bo tak sie niby "przylozyli" do tych wszystkich rzecz (np. ludzi), ze teraz to nie dosc ze nie wyglada realistycznie to jeszcze wyglada maksymalnie sztucznie... :-/ Jak ktos pamieta gre Tekwar (stara jak swiat) to wie o czym mowie :-)

 

 

Pięknie jest tylko wydajności brak :)

 

Poza tym na poprzedniej stronie kucyk zamieścił fajne screeny z gry z podpisem "... produce approximately 15-20fps. But with some tweaks you can get a lot better framerates." Czyli poczekajmy ktoś pobawi się cfg i może być lepiej.

 

I taka mała ciekawostka z onet.pl

 

Drobne oszustwa w sterownikach NVIDII?

Pojawiają się oskarżenia, że NVIDIA w sterownikach pisanych pod grę Crysis „podrabiała” wyniki wydajności.

Wraz z wydaniem dema gry Crysis producent kart graficznych, firma NVIDIA, wydał specjalne sterowniki do swoich układów. Jak się jednak okazuje, zostały one napisane tak, aby zwiększyć wydajność kart na rzecz jakości obrazu. Z porównań wynika, że przy identycznych ustawieniach detali Crysis wygląda lepiej na karcie Radeon HD 2900XT, porównując do obrazu generowanego przez GeForce 8800GT.

 

NVIDIA może mieć jasne wytłumaczenie tej sytuacji – sterowniki wydano w wersji beta.

Tak jest... ja na poczatku ustawilem w sterach wymuszany lepszy wyglad (nie ze gra decyduje) i rzeczywiscie gra wygladala lepiej... ale na mojej ultrze nie wychodzila ponad 20fps w gore... :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhm, nie mam pojecia o czym mowisz :-P Krok w zla strone? no ludzie....

"... Beda spory, beda waśnie ... "

 

 

Osobiscie powiem ze gra na High mi glowy nie urwala - to nie jest az takie rewelacyjne, owszem jakosc niesamowita ale o rewolucji to nie ma mowy. Ewolucja bardziej pasuje do Crysis. Niekotrzy chyba za bardzo lykneli marketing panow z Crytek, ale juz nawet nie o grafe chodzi ... Crysis, a raczej jego demo ma jeden zasadniczy problem ktory najlepiej okreslic w slowach: widowiskowy, ale plytki i z naciaganym klimatem :| Bardziej niz grafa wrazenie robi na mnie mozliwosc swobodnej demolki ;]

 

Poza tym te kury ...

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...