Skocz do zawartości
nrl

Crysis

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety pod xpekiem 64bit crysis chodzi nieco wolniej niż na 32bit , także chyba tylko na viscie jest jakiś zysk z 64bit.

Na Viście jest to samo :angry: Wersja 32bitowa chodzi lepiej od 64bitowej <_< , przynajmniej mam takie wrażenie Edytowane przez Quintrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ci co ten test robili gdzie wyszło 20% na plus dla 64bitowca coś spiepszyli. Pewnie wyniki w 32bit wyszły zaniżone i stąd ta róznica , a już miałem nadzieje na dodaktowe 20% :wink:

 

To nadal 64bity leżą odłogiem w grach.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ci sie udalo wychwycic roznice na poziomie 1-2% :lol: ?

GPU benchmarkiem.

W realnej grze czasem jest jedna klatka więcej przy trzydziestu, czasem.

 

Żeby jeszcze crysis był ramożerny, to byłby sens grać na 64 bitach, a specjalnie ramożerny nie jest i do 2GB mu bardzo daleko.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

granie dla grafiki w ta gre za 2 lata bedzie bez sensu-to wlasnie teraz wzbudza zachwyt,za 2 lata bedzie tylko jedna z wielu na rynku ktora moze sie podobac.

 

a najgorsze jest to ze ktos ja wlasnie odpali za 2 lata i powie co za cienizna!-podobnie jak kilku mlodych graczy wczesniej nie grajac w FC powiedzialo to obecnie o FC .Kazdy przywyknie do wypasnej grafy w grach,nadchodzace GW czy UT3 juz odstaja od reszty,a za 2 lata??

 

dlatego nalezy zbierac butelki,kapselki ,dorabiac na nockach i dozbierac do lepszej karty -a na prezent bozo narodzeniowy kupic sobie "crisis'a" :wink: :wink:

Jak sie nie sledzi runku gier (czyli sie w nie nie gra) to bedzie wzbudzala zachwyt ;) . Mi tam sie podobaja ~3letnie gry na pelnych detalach, bo nie interesuje sie obecnymi :D

 

Na fajna grafe mnie stac, ale nie widze sensu wydawac na to pieniedzy :) . Nie bede zbieral butelek, zeby pograc w dennego (moim zdaniem) crysisa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie sledzi runku gier (czyli sie w nie nie gra) to bedzie wzbudzala zachwyt ;) . Mi tam sie podobaja ~3letnie gry na pelnych detalach, bo nie interesuje sie obecnymi :D

 

Na fajna grafe mnie stac, ale nie widze sensu wydawac na to pieniedzy :) . Nie bede zbieral butelek, zeby pograc w dennego (moim zdaniem) crysisa :D

Bedziesz sie smazyc w odchlani piekelnej dennej rownie jak krzysio [; Jak dobrze poprowadza fabule to zaszaleje do konca roku i kupie 3 ( slownie trzy ) nowe produkcje - Crysis, UT3 i pr0str33t [;

orange box'a sobie chyba daruje - sam ep2 via vista poleci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

Dołączona grafika

 

Orgiusz warto za to zaplacic 140zl ? :) podaj przynajmniej 35 powodów :P

 

bedzie niezly zonk jak w pelnej wersji zaszyfruja pliki cfg i nikt juz nie uruchomi efektow bez Visty :) a mysle ze za duze pieniadze wladowali w reklame DX10 zeby czegos takiego nie sprobowac :D

Edytowane przez OpenSource

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie niezly zonk jak w pelnej wersji zaszyfruja pliki cfg i nikt juz nie uruchomi efektow bez Visty :) a mysle ze za duze pieniadze wladowali w reklame DX10 zeby czegos takiego nie sprobowac :D

Po co mają szyfrować, jak niektóre efekty na dx9 nie działają lub wyglądają gorzej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiające (i godne pochwały) jest to jak mało Crysis zajmuje RAM'u - na MAX detali nie dobija nawet do 800 MB ... a razem z systemowymi śmieciami w pamięci zajmuje niewiele ponad 1 GB.

U mnie gdy gram w Crysisa to pobiera mi 95%RAM z 2GB, a podczas normalnego użytkowania około 40%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to juz bylo czy nie ; ale... sprawdzal juz ktos z was to ? - http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...79&Itemid=1

 

u mnie niestety zadna z tych nowych "plansz" nie dziala - po zaladowaniu nowej gry wywala mnie na pulpit

Nie wolno ładować sejwa z oryginalnej mapy, tylko 'nowa gra'. Nie sprawdzałem tego, ale to samo można sobie zrobić samemu w edytorze. Rozkładasz zabawki i robisz 'Eksport to engine'. Dane są zapisane do level.pak, z którego czyta gierka. Najlepiej zrobić sobie najpierw kopię całego katalogu z levelem.

 

btw. Jak wam się lata heli? Bo mi kiepsko. Zachowuje się jak by nie miał masy i jeszcze przekręcone sterowanie - obrót myszką, przychył klawiszami. Wolałbym styl z BF2

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Camilos

Patrz ile zabiera sam proces crysis.exe w megabajtach, a nie ile % cały system albo porównaj chociaż po odpaleniu systemu ile wynosi w menedżerze Pamięć zadeklarowana->Szczyt i porównaj tą wartość po odpaleniu, pograniu i wyłączeniu gry. Różnica= ile gra zabrała pamięci.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jakie macie obciazenie procesora przy tescie CPU benchmark?

U mnie moze bylo w szczycie 70-90%?

Czy przy wolniejszym procu bedzie 100% obciazenie?

Mam tylko X2 wiec nie wiem czy ogranicza mnie proc czy przy conroe bedzie duzo wiecej FPS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej przu c2duo nie bedzie znacznie więcej , może góra 5 fps w tej samej scenie zresztą zbadam dzisiaj . Mozemy puścić cpu testa - ustawienia 1280x1024 - all high i zobaczymy wtedy . Zrobie screenika .

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalałem CPU benchmark i średnie obciążenie wygląda 85/85 ,i w miarę równo rozkłada się na dwa rdzenie.W grze-z tego co zauważyłem-obciążenie jest nieco niższe i z reguły wygląda 90/45 (CPU0)/CPU1).

średni FPS to 32 (max.42)w rozdziałce 1180x coś tam( bench korzysta z ustawień w grze, więc raczej należałoby sprawdzać w 1024x768)

Najbardzij zadziwia mnie Cevat Yerli

(czy jak on tam ma), ponoć gra miała być w największym stopniu zależna od CPU ,a jest dokładnie odwrotnie,giera zarzyna najpierw GPU i praktycznie tylko manipulacja ustawieniami grafiki pozwala na uzyskanie większej ilości FPS.

 

Na pocieszenie można napisać, że wiele efektów jest trudno zauważalnych i bawiac się plikami ini ,można będzie poustawiać grafę do posiadanego sprzetu i upodobań.Bo osobiście wystarczy mi np.włączony parallax mapping, ale kosztem innych efektów(np.sun shafts, czy refrakcja).Tak samo być moze uda sie zostawić tylko mapy cieni ,a dynamiczne cienie częściowo wyłączyć(zawsze to lepiej niż cienie na low).

Ale zgodzę sie z innymi ,tą grę trzeba zobaczyć w pełnej krasie -inaczej nie oceni się całości pracy włożonej w Crysis.Za 2 lata gra nie będzie już robić takiego wrażenia.

 

A tu nieco o wydajności CPU w demku->firingsquad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem. Ja tych mapek nie ściągałem. Może jeszcze jakieś pliki są potrzebne oprócz level.pak :blink:

Spróbuj sam w edytorze się pobawić i wyeksportuj. To zajumuje tylko kilka chwil. Tylko na wszelki wypadek zrób sobie kopię całego katalogu.

U mnie to się wywaliło tylko jak sejwa chciałem załadować, jak wybrałem 'nowa gra', to nie było problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test cpu , ktory zalezy w dużej mierze od gpu ;).

Raczej nie da się aby tylko jeden układ był testowany w danym momencie ;)

 

A tu moje małe porównanie (C2D@3,2, 2GbRam@800@4-4-4-15,Gf8800gts320@600/850 w rivie)

HIGH:

-XP64 -> GPU AVG:32 CPU AVG: 34

-VISTA32 -> GPU AVG:18 CPU AVG: 19

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrze, że między XP a Vistą jest taka różnica w wydajności na korzyść XP, to mam ochotę spowrotem przygarnąć schowanego do szafki XP i cieszyć się lepszą wydajnością :)

 

Czy ma ktoś Viste x64, mógłby sprawdzić wydajność Crysis w wersji 32 i 64bitowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mi przeszło... Zostaję przy Viście :)

Można w jakiś sposób uruchomić Crysis w DX9, bo jak zauważyłem niezależnie od ustawień okienko uruchamia się w DX10

crysisdxrc5dq0.th.jpg

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MariuszDW - wybieram "nowa gra". ba - nawet stworzylem nowy profil. niestety gierka z tymi nowymi levelami mi nie odpala. po przywroceniu oryginalnego pliku nie ma problemow

Plik level.pak kopiujesz do folderu game\levels\island, robisz backup starego i to wsio. Odpalasz grę, new game i już. Początek jest taki sam jak normalnie ale jak dojdziesz na pierwszą plażę to zacznie się fun :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...