Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

To drugie PCI-E to jest x4 ? Właśnie się dowiedziałem że może być kiepsko z wydajnością i bardziej się opłaca brać jedną mocniejszą kartę. No cóż ,a tak się napaliłem ,bo można w Niemczech dorwać 3850 za 600 zł. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że niektóre płyty nie startują bez podłączonego wentyla. Mam obudowę, gdzie 25 cm wentylator jest umieszczony 2cm nad scythe samurajem. 3cm obok jest 14cm wentyl. Płytę dostaję jutro i tak sobie kombinuję jak to poskładać. Dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez kszyh13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil też się zastanawiałem nad CF ale teraz się zastanawiam czy aż tak znaczny jest spadek wydajności między x4 a x16?.

Gdzieś była o takim trybie mowa ale za diabła nie mogę sobie przypomnieć gdzie :mur:

A może by władować w x4 kartę graficzną i zrobić jakieś testy? czy i jak będzie działało? <_<

Edytowane przez przemn2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To drugie PCI-E to jest x4 ? Właśnie się dowiedziałem że może być kiepsko z wydajnością i bardziej się opłaca brać jedną mocniejszą kartę. No cóż ,a tak się napaliłem ,bo można w Niemczech dorwać 3850 za 600 zł. :/

TAk jest 4, ale nie jest tak zle jak sie wydaje... SLI na GF7600GS sprawowalo sie bardzo ladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemn2 mam do ciebie pytanko chcę złożyć podobny zestaw , mam juz palita sonic+ zasilacz chiefteca 350W i chciałbym to podkręcić do ok 3 ghz. Jak będzie wyglądała wydajność w grach ? , bo głównie w gry na takim sprzęcie będę grał -pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie podawalem temperaturki E2140@passive i były bardzo znośne ;]

Ale raczej nie kręconego :D Mój kręcony na 3,4 daje 70C w load na moim WC co jest swoistym rekordem bo żaden z wcześniejszych procków nie wyciągnoł więcej jak 40-45C a wszystkie były kręcone do oporu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemn2 mam do ciebie pytanko chcę złożyć podobny zestaw , mam juz palita sonic+ zasilacz chiefteca 350W i chciałbym to podkręcić do ok 3 ghz. Jak będzie wyglądała wydajność w grach ? , bo głównie w gry na takim sprzęcie będę grał -pozdrawiam

Jak tylko chcesz, według mnie bardzo głupie pytanie :mur: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil też się zastanawiałem nad CF ale teraz się zastanawiam czy aż tak znaczny jest spadek wydajności między x4 a x16?.

Oj weź mi nawet nie wspominaj :\

Moja neo2-fir padła, tak jak pisałem kilka stron wcześniej i na zastępstwo mam śmiesznie małego (karta grafiki jest dłuższa niż ona :P) gigabyte'a na intel i945.

Ona niby ma złącze PCI-E x16, ale magistrala jest x4 i nie chce mi się nawet mówić jak mi wydajność poleciała :\

Nie będę teraz nawet robił testów w 3dmarku06 (no chyba że kiedy indziej jak mi się zachce) ale wydajność w Call of Duty 4 przyprawiła mnie o palpitacje serca i kiszkowstręt :P

Jak na neo2-fir miałem przy full detalach, fsaa x16 i maksymalnym anizo w rozdzielczosci 1152x864 średnio 80 fps, to na tym GB i magistrali x4 mam ~10 fps. Dopiero powyłączanie fajerwerków graficznych, cieni i obniżenie jakości tekstur przywróciło mi ~80fps, ale jakość grafiki jest teraz nieporównywalnie gorsza. :P

Dlatego imo x4 a x16 MA znaczenie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę złożyć piecyk w oparciu o to MSI i w związku z tym mam kilka pytań.

 

1. Czy wchodzi na nią:

a. Scythe Mugen ?

b. Noctua NH-U12F ?

 

2. Czy jakichś z elementów poniższego konfigu będzie miał na niej problem:

E2160 (prawdopodobnie selekt idący 3.2GHz)

2x1GB Kingstona 667 Elpida albo OCZ Platinum 800 rev.2 CL4

HD 3850

Seagate NL35 250GB SATA II 16MB Cache NCQ (względnie inny z NCQ)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale raczej nie kręconego icon_biggrin3.gif Mój kręcony na 3,4 daje 70C w load na moim WC co jest swoistym rekordem bo żaden z wcześniejszych procków nie wyciągnoł więcej jak 40-45C a wszystkie były kręcone do oporu.

 

kręcony na 3 ghz ;]

 

@szawel wszystko powinno śmigać jak ta lala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie pod pytanie troche je rozszerzajac:

 

Da sie zamocowac noctue "pionowo" na MSI tak aby wiatrak byl ustawiony z prawej strony patrzac na otwarta obudowe i aby tloczyl powietrze z prawej do lewej w kierunku tylu obudowy ? Zmiesci sie tam ta noctua czy chlodzenie plyty uniemozliwia takie ustawienie radiatora ? Jesli noctua tak nie wchodzi to jakie chlodzenie da sie tam zamontowac aby wlasnie wialo od prawej do lewej ? Mugen, Thermal Extreme ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mateo1988 - i co ci dala ta zmiana na ahci ? ? ?

A dała mi działające NCQ B-) myślałem że coś może system sie wywalić, ale spoko poszło, bez problemu i w bardzo prosty sposób.

AHCI mode on: Dołączona grafika

Edytowane przez Mateo1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bam1981

Witam serdecznie wszystkich userów tejze płytki gł. i nie tylko ;-) jestem tutaj nowy i chciałbym się poradzić... otóż mam równo 1300zł do wydania i mam zamiar zmodernizować komputer tj... to 1300 złotych chcę przeznaczyć na 3 rzeczy płytę głowna MSI p35 Neo2 FR (to już postanowione po dłuższym przewertowaniu wielu artykułów oraz tematów tutaj na forum no i własnie jako że jak widac komputer z mojego siga to już straszny dziadek troszeczkę wypadłęm z rytmu i prosił bym by ktoś mi poradził co obecnie nalepiej dokupić przy załozeniu że:

mam 1300 zł

w.w płyta kosztuje 344zł (tam gdzie będe kupował)

pozostaje 965 zł na Procesor (c2d tylko jaki najlepiej obecnie do wysokiego OC?) oraz RAM ??

co moglibyscie mi polecić i doradzić... bo przyznam, że troszkę już mam mętlik w głowie i cięzko mi sie zdecydować (mam kilka typów, ale celowo ich nie podam by nie zasugerować niczego)

dodam że będę bawił się w OC praca i ramu także...

z góry dziękuję za sugestie.. ;-)) :lol:

 

p.s. resztę podzespołów czyli grafika HDD obudowa PSU posiadam już...

Edytowane przez Bam1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios 1.60 zmienił dosyć Layout menu itp. oraz dodał zmiany m.in. w większych napięciach do 3.3V na pamięci oraz większe V na vcore (konkludując skoro można było tak ostro zmienić od wersji 1.10 do 1.60 to można i więcej pytanie tylko czy inżynierowie dostaną pozwolenie z "góry" aby tańsza płyta konkurowała z droższymi o tych samych możliwościach ;]

 

Co do petycji to mogę dorzucić swoje 3 grosze :

 

- włączanie/wyłączanie diód (mi nie przeszkadzają ,jak komuś tak to niech nie patrzy ;p)

- +2 profile więcej do zapisania w biosie , mogły by być np. 4-5 profili + umożliwić ich nazewnictwo (mój poprzednik ABIT AB9PRO był w tej dziedzinie lepszy)

- WIĘCEJ OPCJI na alpha timingi w biosie , memset mnie nie bawi pod windozą

- na 1.60 nie zauważyłem spadku wydajności na 500Mhz FSB (na razie mój Xeon jest w fazie rozgrzewki to zobaczymy potem)

ale by wypadało się temu przyjrzeć

- dodać więcej opcji do kontroli wydajności chipsetu

- Yorkfield QX9650 dla każdego wraz z nowym official biosem ( sarkazm)

- rozwiązać dziwne akcje z podwójnym startem mimo iż nie było zmian, (czytałem enigmatyczne FAQ od MSI że aby uruchomić się płyta musi zrobić reboot , jeżeli to problem inżynieryjny - sprzętowy na poziomie konstrukcyjnym , jeżeli nie to przecież to po zatrudnia się inżynierów aby rozwiązywali takie rzeczy.)

- zamiast obleśnego-lanserskiego logo na starcie (które i tak wyłączam bo dzięki podwójnemu startowi nie wiem czy "O/C failed " czy nie ) propnuję wstawić symbol pentagramu z głową kozła (black joke)

- więcej grzechów nie znalazłem

Edytowane przez BLACK_MONKEY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w koncu dalo rade pojechac na 8x400 Mhz :D faktycznie za malo papu procek dostawal i wykrzaczal.

 

Teraz bez zbytniego sprawdzania dalem w biosie 1.45V i 1,5 godz. Orthos bez problemu lecial, pamieci 1000 Mhz ale tylko (5-5-5-15-38-5-5-5-5) na 2.1V. Temp. procka pod obciazeniem 62-63 st. C.

Generalnie tyle mi wystarcza teraz tylko sprobuje zjezdzac po malu z napieciem z procka w dol zeby znalezc takie przy ktorym jest stabilny bo wczoraj nie mialem czasu ( i od razu z 1.4 ustawilem na 1.45 - wiec kilka wartosci od razy przeskoczylem)

no i drugim etapem bedzie zabawa z timingami, przy ktorych tez za bardzo nie mieszalem tylko takie bezpieczne ustawilem no chodzilo git. Ale mam zamiar co niektore 5 zamienic na 4 :D co by bylo szybciej.

 

No dzieki wielkie panowie za pomoc :wink: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ogół

a propos petycji. Na maila nikt nie odpisał. Natomiast w statusie formularza korespondencji MSI: odczytana:)

@disaster3

a widzisz, da się:). Tylko nie każdy 21xx robi 3ghz przy 1,2v:). Z alfami startuj z jak największą ilością czwóreczek(4). powodzenia!

@Na1l

ja mam tagana 380 i daje rade:)

@ogół

czy jest coś takiego jak przywrócenie timingów w memsecie? Z biosu mam ładnie ustawione timingi na których ram był full stable, ale w tych dodatkowych alfa timingach coś poknociłem(zmniejszałem) i blend testu nie przechodzi na 937mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@macmet na takim sprzęcie gram 1024x768 we wszystko co jest na maxa.Pewnie szło by i w wyższej rozdziałce ale ta mi pasi

Niestety nie zrobiłem testów przed oc proca i karty graficznej.

Teraz mam wszystko ustawione bez zmian napięcia na podzespołach na 3040mhz dla proca i 916mhz dla ramu.Bios 1.4

Problemów brak :D Kupuj sprzęt śmiało a będziesz zadowolony. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sector19

 

Wiesz mam 2 dyski 4 kosci pamieci 88gt i E2160 na 3,0ghz i 400 W bylo malo, a w planach E6750 lub Penryn i zaawansowana karta dzwiekowa.

 

W mojej ocenie jesli sie mysli o lepszej karcie graficznej , cos z polki 88 lub radka 3870 to trzeba miec juz cos ponad 400 W. Nie znam danych odnosnie Radka 3870 ale gf 88gt pobiera 105 W. Na 400W pewnie ruszy i odpali sie w trybie obciazenia bedzie sie pocil i grzal, ale to juz sport dla ludzi o mocnych nerwach. Wiatrak na tym Chiefteku nie nalezy do najcichszych a jak wskoczy na Drugi bieg bedzie juz dosc glosny.

 

Po za tym wymiana jakiejkolwiek czesci w kompie na mocniejsza bedzie sie juz wiazala z wymiana zasilacza na mocniejszy tak czy siak.

 

Sama plyta powinna ruszyc na 350 W tak deklaruje producent, ale karta graf sa teraz tak zaawansowane, że ...

 

Wracajac jeszcze do Tagana 380, Tagan jest marka ktora umyslnie zaniza mozliwosci swoich zasilaczy, ta zasilka moze duzo wiecej niz 380 W. Powiecmy że niemarkowe 600W bedzie gorsze od Tagana 380 W.

Edytowane przez Na1l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku bzdury opowiadasz. Mój x1950 PRO ciągnie zdaję się więcej niż ten 3850, a mam spory zapas mocy. (mierzone miernikiem gdzie zdaję na linii +12v miałem 12.26v ,a na +5 : 5.11v) Do tego 2 dyski i 2 napędy. Co do głośności wiatraka to przyjrzyj się jego sigowi. Wymienił przecież wentylator na Fander 120mm. Jestem prawie pewien, że ten zasilacz spokojnie wystarczy. Zwłaszcza ,że ten 3850 ciągnie mniej prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@macmet na takim sprzęcie gram 1024x768 we wszystko co jest na maxa.Pewnie szło by i w wyższej rozdziałce ale ta mi pasi

Niestety nie zrobiłem testów przed oc proca i karty graficznej.

Teraz mam wszystko ustawione bez zmian napięcia na podzespołach na 3040mhz dla proca i 916mhz dla ramu.Bios 1.4

Problemów brak :D Kupuj sprzęt śmiało a będziesz zadowolony. :D

Dzięki przemn2 - juz zamówiłem tą płytkę i proca 2160 po przeczytaniu wszystkich postów. jeszcze pytanko czy na zasiłce szef 350 W pociągnie to na ok 3 ghz ? i pamięciach kingston elpidach 667 2x1 gb

Z podkręcaniem nie będę miał problemów :) wszystko juz wiem po przeczytaniu faq na 1-szej stronce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy tylko ja mam problem z niedzialającą aplikacją DualCoreCenter producenta ? System WinXp SP2 , program po zainstalowaniu nie daje się uruchomić ... może polecicie jakąś inną dobrą aplikację do monitoringu ? Dziękuje

Edytowane przez Kazan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy tylko ja mam problem z niedzialającą aplikacją DualCoreCenter producenta ? System WinXp SP2 , program po zainstalowaniu nie daje się uruchomić ... może polecicie jakąś inną dobrą aplikację do monitoringu ? Dziękuje

Najnowsza wersja ze strony MSI ma jakieś krzaki ;/ pisałem o tym już ;] zainstaluj tą wersje z płytki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...