Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Jupi !! Wróciła moja płyta :blink:

 

Nie powiem z którego serwisu, bo siekierkę chce się rzucić w ich kierunku ...

 

Chyba do Tajwanu ją odsyłali, bo na serwis poszła 24 listopada :lol2:

 

Ci Tajwańczycy to pazerni strasznie :lol2: zabrali mi taśmy ATA ...wymiękam normalnie...

 

Bios jest już v1.6- narazie będę zmieniał, bo strach po poprzednich historiach z płytą(był v1.2-strasznie niestabilny i na tyle uparty, że nie pozwalał się upgrade'ować)-testuję stabilność na obecnym, jak wszystko będzie dobrze to może jakieś OC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo grafa walnięta...albo zmiana biosu ;] Polecam najnowszą bete lub oficjalny 1.6, ale będziesz musiał sie na nowo bawić napięciami bo zapodają one je inaczej niż biosy 1.1/1.2/1.3 zresztą jakbyś poczytał FAQ to byś sie dowiedział że od biosu 1.4 napięcia podawane z płyty wyglądają inaczej :wink:

Z napięciami sobie poradzę, ale czy plik z biosem może być na dysku? I jak ustawić stary bios?

Z tą grafą to może być racja. To się dzieje tylko podczas pierwszego startu, gdy komp jest zimny. A w tym pokoju gdzie stoi jest naprawdę zimno, ok 10 stopni. Ale nie mam przynajmniej problemu z wysokimi tempami :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nagrywarką sobie juz poradziłem, ale teraz mam jeszcze wiekszy problem. Jak instaluje windowsa to po chwili wyskakuje mi niebieski ekranik. Dysk jest ata 133 ( Maxtor 30gb). Zeby dzialalo na ata, trzeba cos w biosie zmieniac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fredek

Padaczny??

Ja potrzebuje 1,5V zeby mi na 2,9 stabilnie chodzilo 3ghz niemoge cos dobic to to chyba musi byc dopiero padaczny albo napiecia daje jeszcze zamało .

 

Zastanawiam sie czy dawac jeszcze wieksze napiecia na procku i tej plycie bo cos widze ze czesto padaja a u mnie komp chodzi 24h/7 wiec moze to byc niewskazane :P

ze zworka na 333 juz mi wogule niewstaje ::/

no i dual przestal dzialac niewiem czemu

Edytowane przez rebul4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z napięciami sobie poradzę, ale czy plik z biosem może być na dysku? I jak ustawić stary bios?

 

W FAQ jest opisane jak wgrać bios z pod windowsa ;]

 

@Fredek

Padaczny??

Ja potrzebuje 1,5V zeby mi na 2,9 stabilnie chodzilo 3ghz niemoge cos dobic to to chyba musi byc dopiero padaczny albo napiecia daje jeszcze zamało .

 

Zastanawiam sie czy dawac jeszcze wieksze napiecia na procku i tej plycie bo cos widze ze czesto padaja a u mnie komp chodzi 24h/7 wiec moze to byc niewskazane icon_razz.gif

ze zworka na 333 juz mi wogule niewstaje ::/

no i dual przestal dzialac niewiem czemu

No troche padaczny bo mój osobisty E2140 robi 3ghz na 1,24v więc.... :wink:

Jaki masz bios?? Daj memki 1:1, następnie VTT FSB na 1,35v, na mem 2,1v, NB na 1,45v, SB na 1,7v i jazda ;]

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ze swoim padacznym 2140 sobie poradziłem dałem 1.7v i lata na te 3 Ghz

wszystko cacy i stabilnie 19/7

a dla ciekawskich proc wytrzymuje tyle ile to MSI jest w stanie dac :]

Edytowane przez opo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro odbieram tą płytkę + E2160 + OCZ Platinum rev2 2x1GB(chyba że Special Ops będą lepsze - jak sądzicie???). Do tego mam Samsunga 250GB SATA, Samsunga 80GB SATA II, Nagrywarkę DVD NEC ATA, Napęd Combo (jakiś tam).

Chciałem tak jeszcze poprosić o łopatologiczne wskazówki jak to poskładać żeby nie było problemów... Wiem już o odpowiednim podpięciu dysków i napędów, ale może jeszcze jakieś ustawienia?? Czy jeśli na początek ustawie wszystko w BIOSie na AUTO (o ile jest taka opcja ;) ) to czy bez problemu sie uruchomi?? Bo na początek chcę bez stresu złożyć wszystko bo mam trochę pracy na kompie a później chcę bawić się w lekki OC - tak może na 3.0 jak się uda puścić procek... Czy trzeba ręcznie wpisywać timingi pamięci?? i takie tam inne...

Wszelkie wskazówki mile widziane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro odbieram tą płytkę + E2160 + OCZ Platinum rev2 2x1GB(chyba że Special Ops będą lepsze - jak sądzicie???). Do tego mam Samsunga 250GB SATA, Samsunga 80GB SATA II, Nagrywarkę DVD NEC ATA, Napęd Combo (jakiś tam).

Chciałem tak jeszcze poprosić o łopatologiczne wskazówki jak to poskładać żeby nie było problemów... Wiem już o odpowiednim podpięciu dysków i napędów, ale może jeszcze jakieś ustawienia?? Czy jeśli na początek ustawie wszystko w BIOSie na AUTO (o ile jest taka opcja icon_wink2.gif ) to czy bez problemu sie uruchomi?? Bo na początek chcę bez stresu złożyć wszystko bo mam trochę pracy na kompie a później chcę bawić się w lekki OC - tak może na 3.0 jak się uda puścić procek... Czy trzeba ręcznie wpisywać timingi pamięci?? i takie tam inne...

Wszelkie wskazówki mile widziane...

 

Platinumy będą ok ;] Jak nie będziesz zmieniać zworek to wszystko będzie działać na standardowych ustawieniach, jak sobie ogarniesz sprzęt to dawaj zworke na 333mhz i zobacz czy stabilnie działa ;] jak chcesz to poczytaj moje mini FAQ o kręceniu na tej płytce, jest gdzieś w tym temacie. Timingi wybierasz sobie sam a nie wpisujesz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ze swoim padacznym 2140 sobie poradziłem dałem 1.7v i lata na te 3 Ghz

wszystko cacy i stabilnie 19/7

a dla ciekawskich proc wytrzymuje tyle ile to MSI jest w stanie dac :]

Mi jakoś na 3GhZ działa na 1.2875V :huh:

 

Mam pytanie jednak, czy wie ktoś czy update biosu pomoże coś w sprawie podkręcania pamięci?

W tej chwili jadą na 750MhZ (def 667) i za cholerę nie mogę z nich więcej wycisnąć.

Podwyższanie napięcią (próbowałem do 2.20V [def 1.9]) również nie pomaga.

Timingi 5-5-5-15.

Co prawda może to też być wina samych pamięci - niestety nie trafiłem na Elpidy, a sprzęt kupowany był na zamówienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki bios?? Piszcie najlepiej od razu wersje biosu jak macie jakieś problemy :wink:

W tej chwili 1.1, kolega poleca zmiane na 1.3.

Cyferki mi nic nie mówią, ważne byle tylko coś nie padło i działało.

A no i jak upgrade'ować to lepiej z Windowsa czy DOSa?

(To drugie raczej nie wchodzi w grę bo floppa nie mam :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platinumy będą ok ;] Jak nie będziesz zmieniać zworek to wszystko będzie działać na standardowych ustawieniach, jak sobie ogarniesz sprzęt to dawaj zworke na 333mhz i zobacz czy stabilnie działa ;] jak chcesz to poczytaj moje mini FAQ o kręceniu na tej płytce, jest gdzieś w tym temacie. Timingi wybierasz sobie sam a nie wpisujesz :wink:

Dzięki... tak właśnie zrobię...

Mam pytanko jeszcze odnośnie BIOSu... czy od razu robić upgrade do najnowszej wersji czy jeśli będzie stabilnie to nie na razie nic nie ruszać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Scythe

radziuinblack o.O

 

bios conajmniej 1.4

Jak nie masz floopa to chyba logiczne ze musisz walnac update spod windy ? ;) W FAQ masz wszystko ładnie opisane :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc dokupiłem sobie drugi komplet pamięci

teraz na pokładzie jest 4 x 1 GB OCZ Platinum Rev.2

 

pierwsza parka wzięta "na chybił-trafił" ze sklepu,

u mnie hulała jako 937 przy 4-4-4-4-15-35-x

druga używana, sprzedawca deklarował 920 MHz przy 4-4-4-4-X

 

napięcia na mostkach podbite wyżej niż w podpisie

ale pierwsza próba dla 900 MHz oraz 4-4-4-4-18-42-X-

zakończona błędem ORTHOS'a po 40-kilku minutach :?

 

jeśli ktoś ma taki komplet (płyta + pamięci 4x1)

to proszę o wszelką możliwą pomoc

- zmienić BIOS ? na jaki ?

- jakie napięcia na mostki ?

- jakie napięcie na RAM ?

- jakie alfy lubi Rev.2 ?

 

pytam bo nie chce mi sie bawić w długie testy dla dziesiątek ustawień

podpowiedzi traktuje tylko jako wytyczne,

wiem że nie ma gwarancji że wynik sie u mnie powtórzy

 

nie potrzebuje wyciskać MAX OC do ostatniego megaherca

chce tylko wykorzystać potencjał sprzetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - mała poprawka.

Okazało się że mam już biosa 1.3, a nie jak wcześniej myślałem 1.1. (Sprawdzone w CPU-Z i MSI Live Update)

Zatem ściągać polecany w FAQ bios 1.4, czy może ciągnąć programem 1.6?

Edytowane przez radziuinblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada zmiejscem na tej plycie ? Po podpieciu wszystkiego tzn Karty Graficznej ,Karty muzycznej ,Pamieci w 2 slotach ,Radiatora na procku Scythe Ninja z Wentylem itp. Bo ze zdjec to wydaje mi sie ze zbytnio za duzo miejsca nie ma na tej plytce ale moge sie mylic. Obecnie posiadam MSI K8N Neo4 pod AMD i za bardzo po podpieciu wszystkiego nie ma tam miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poskladalem dzisiaj kompa juz w calosci.

 

(e6750, patriot 800LLK, msi fir)

 

I mam pyatnie do was. Otoz szybko po instalacji windowsa podkrecilem go z 2.66ghz do 3.2ghz. Wszystko fajnie ale system mi sie sypal. Z gier mnie wyrzucalo, strzelalo mi niebiekimi ekranami co jakis czas, stwierdzielm ze moze zle zaczalem wiec ustawilem defaultowe ustawienia.

 

Wchodze do windy odpalilem othosa a tutaj kuku, po prawie minucie error ( na defaultowych ustawieniach!), jeszcze raz i to samo. Ale winy zaczalem szukac raczej w pamieciach niz w procku. I tutaj pytanie do was, moje ramy maja co prawda 4-4-4-12 przy 800mhz ale przy napieciu 2.2V jak sie okazalo - potem.

 

Wczesniej mialem napiecie ustawione na auto. Teraz recznie mu ustawilem 2.2V na ramach i z powrotem 3,2Ghz na procku (8x400mhz), jako ze jest 2 w nocy prawie to zapodalem orthosa na 7 minut okolo i jako poszlo jutro puszcze na dluzej.

 

Czy to mozliweze plyta na auto ustawila mi po prostu za male napiecie na ram przy tych timingach? (bo timingi ustawilem recznie na 4-4-4-12). To by tlumaczylo brak stabilnosci przy defaultowych ustaweiniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc dokupiłem sobie drugi komplet pamięci

teraz na pokładzie jest 4 x 1 GB OCZ Platinum Rev.2

 

pierwsza parka wzięta "na chybił-trafił" ze sklepu,

u mnie hulała jako 937 przy 4-4-4-4-15-35-x

druga używana, sprzedawca deklarował 920 MHz przy 4-4-4-4-X

 

napięcia na mostkach podbite wyżej niż w podpisie

ale pierwsza próba dla 900 MHz oraz 4-4-4-4-18-42-X-

zakończona błędem ORTHOS'a po 40-kilku minutach icon_confused2.gif

 

jeśli ktoś ma taki komplet (płyta + pamięci 4x1)

to proszę o wszelką możliwą pomoc

- zmienić BIOS ? na jaki ?

- jakie napięcia na mostki ?

- jakie napięcie na RAM ?

- jakie alfy lubi Rev.2 ?

 

pytam bo nie chce mi sie bawić w długie testy dla dziesiątek ustawień

podpowiedzi traktuje tylko jako wytyczne,

wiem że nie ma gwarancji że wynik sie u mnie powtórzy

 

nie potrzebuje wyciskać MAX OC do ostatniego megaherca

chce tylko wykorzystać potencjał sprzetu

Jaki bios??? Do 4x1GB zalecam flash beta biosu 1.76 lub 1.77, mocno poprawia on współprace z 4x1GB, ewentualnie oficjalny 1.6 :D

 

EDIT:

dodałem do FAQ info co zrobić gdy OC na 4gb jest słabe, oraz kilka wskazówek przy oc ;]

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do flashowania biosu.

Ściągłem sobie tego biosa 1.6 podanego na pierwszej stronie, jednak teraz mam pytanie.

Flashować go tak samo jak w FAQ czy może za pomocą tego programu od MSI? (o ile się da)

No i czy przypadkiem nie stanie się tak że dam mu reset a on już się nie odpali, co wtedy?

(Może jestem trochę przewrażliwiony, ale raz że nigdy nie flashowałem biosów [pomijając grafe], a dwa że na cały sprzęt w większości wydałem sam kase, dłuugo zbieraną, a więcej nie mam.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączone 4 wiatraki (3 Acutake i jeden od cpu) pod płytę. Zmniejszająć prędkość obrotową w Speedfanie (sysfan1, sysfan4 i fan cpu) coś zaczyna piszczeć, nie zaleznie jakiego wentylatora zmienie prędkość. Miał ktoś już podobny problem, czym to jest spowodane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...