Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

ja jak bede mial czas to jeszcze zmienie biosa na jakis nowszy i sprubuje ta zworke przestawic moze to cos pomoze choc watpie

Jak sie nie uda to zrób tak jak ja szyna w biosie na 375Mhz mnożnik x8 podnieś napięcie ustaw dzielnik - twoje pamiątki powinne spokojnie iść na 900Mhz, oczywiście poluzuj timingi i testuj testuj. Ja przez tydzień bawiłem się tą pier.... zworką i w końcu dałem sobie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta nie zapamiętuje napięcia z poprzedniego ustawienia zworek? sam bym sprawdził ale narazie niemogę...

oliwer21 mylisz się płyta zapamiętuje napięcia - testowane wielokrotnie - pisałem już o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oliwer21 mylisz się płyta zapamiętuje napięcia - testowane wielokrotnie - pisałem już o tym.

to było pytanie... tam jest znak zapytania :wink: a na jakim napięciu osiągasz fsb 333 na strapie 266? jak przestawiasz zworki to najpierw obniżasz w biosie fsb do 266?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to było pytanie... tam jest znak zapytania icon_wink3.gif a na jakim napięciu osiągasz fsb 333 na strapie 266? jak przestawiasz zworki to najpierw obniżasz w biosie fsb do 266?

fsb 333-375 osiągam na napięciu 1,37v na strapie 266 - strap 333 u mnie nie działa. Oczywiście jak przestawiam zworki z 200 na 266 to najpierw obniżam w biosie na 200. Edytowane przez MarKov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problemik,otóz proc e2140 mam podkręcony do 3,00ghz-fsb 375x8,napiecie 1,35V.,ramy 900mhz cl4.zamierzałem podkręcic jeszcze do 3,2ghz,jednak komp na tych ustaieniach nie wstawał.Mówie sobie hmm..no ok..zwiekszyłem napiecie na nb-1,35V,lecz teraz komp również nie wstawał.Pomyślalem,ze pewnie ma wall-a,zwiekszyłem jeszcze napiecie do 1.47V ,ale bez skutku.

Juz chciałem sobie darować,jedank chciałem sie jeszcze upewnić czy na pewno wina procka,dałem dzielnik x7 i fsb 400(2,8ghz),nb 1,35V i dziwne ale komp nie wstał :blink:.Wie ktos dlaczego?

Jak podkręciłeś procka i nie zwiększyłeś mu napięcia na rdzeń to co się dziwisz? Nie na nb jak piszesz tylko na rdzeniu.

 

Dzielnik 7 nawet nie próbuj, te procki go nie lubia chyba. Mój 2160 na 7 wariuje. Na innych płytach czytałem też tak mają, więc raczej to procek nie lubi tego dzielnika.

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewstanie podnosilem napiecia itd procek wstawal z fsb 333 ustawionym z poziomu biosu i ze zworka na 266 (choc niebyl stabilny ale wstawal).... po przestawieniu zworki na 333 lipa nic niechce ruszyc

 

pozatym strasznie wkuzajace jest to zeby zmienic ta zworke trzeba wyjac grafe ;/

po zmianie zworki, resetujesz ustawienia napiecia, wiec trzeba sie pobawic. no i mnoznik. watpie zeby ci ruszyl na 333 przy oryginalnym mnozniku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zmianie zworki, resetujesz ustawienia napiecia, wiec trzeba sie pobawic. no i mnoznik. watpie zeby ci ruszyl na 333 przy oryginalnym mnozniku...

YoGi nie opowiadaj ludziom bzdur po zmianie zworki NAPIĘCIE i MNOŻNIK NIE RESETUJĄ SIĘ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta płyta ustawia minimalne napięcie dla CPU w zależności od procesora? Chodzi mi o to, że chciałbym obniżyć to napięcie, a nie mam nic poniżej 1,35. Taki jest też VID mojego procka, ale wydaje mi się, że jeżeli jestem w stanie na tym napięciu podkręcić go stabilnie do 3280 (tyle na razie wiem), to defaultowo, ze względu na temperaturę i hałas, mógłby pracować na niższym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta płyta ustawia minimalne napięcie dla CPU w zależności od procesora? Chodzi mi o to, że chciałbym obniżyć to napięcie, a nie mam nic poniżej 1,35. Taki jest też VID mojego procka, ale wydaje mi się, że jeżeli jestem w stanie na tym napięciu podkręcić go stabilnie do 3280 (tyle na razie wiem), to defaultowo, ze względu na temperaturę i hałas, mógłby pracować na niższym.

niestety nic z tym nie zrobisz, 1,350V to najmniejsza wartosc jaka mozesz ustawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy ustawie pamięci na 2,5V to komp nie wstaje. Jaka może byc tego przyczyna? Wystepuje to na Geil 800 ultra i na OCZ Reaper 800. Zamówiłem termometr Scythe Kama Thermo i chce sprawdzić jak się ma rzeczywista temp proca do tej jaką pokazuje bios i programy. Tylko, żeby to dobrze zrobić muszę przyłozyć sonde do czapki proca. Dlatego chcę go odpalić na defaultowych ustawieniach bez chłodzenia. Czy myslicie, że to misię uda? Czy strace proca? A może spróbowac odpalić na obniżonym możniku na szynie 200? W czasie testów Orthosem tempa dochodzi do 87C a radiator ledwo letni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YoGi nie opowiadaj ludziom bzdur po zmianie zworki NAPIĘCIE i MNOŻNIK NIE RESETUJĄ SIĘ

no to u mnie jest inaczej niz u ciebie. tyle ze ja nie mowilem ze mnoznik sie resetuje, tylko napiecie... Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to u mnie jest inaczej niz u ciebie. tyle ze ja nie mowilem ze mnoznik sie resetuje, tylko napiecie...

Noo to faktycznie dziwne sprawdzałeś na innych biosach ??? a jak przestawiasz zworkę wyłączasz zasilanie kompa ??? Edytowane przez MarKov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie odpalaj kompa bez załozonego chlodzenia na CPU !!!!! nie zdarzy zadziałać ochrona termiczna procesora bo odrazu pojdzie z niego dym,przerabiałem to na wlasnej skórze ;/

tak sie składa ze niedawno to przerabiałem na 2140 i zabezpieczenie działa a kompa da sie odpalic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo to faktycznie dziwne sprawdzałeś na innych biosach ??? a jak przestawiasz zworkę wyłączasz zasilanie kompa ???

no a na dzialajacym mam zmieniac? :P moze w tym roznica ze ja mam oryginalny bios, chyba 1.4 wiec moze tu tkwi roznica. przy zmianie zworki zawsze resetuje mi V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie odpalaj kompa bez załozonego chlodzenia na CPU !!!!! nie zdarzy zadziałać ochrona termiczna procesora bo odrazu pojdzie z niego dym,przerabiałem to na wlasnej skórze ;/

Na Intelu czy na AMD na Socket A ? Bo to są 2 różne procesory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a na dzialajacym mam zmieniac? icon_razz.gif moze w tym roznica ze ja mam oryginalny bios, chyba 1.4 wiec moze tu tkwi roznica. przy zmianie zworki zawsze resetuje mi V.

Jasne że nie na działającym pytam czy przy zmianie zworki wyłączasz listwę bądź wyciągasz wtyczkę z zasilacza - ja testowałem na biosie v1.6-1.8 komp podłączony do prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że nie na działającym pytam czy przy zmianie zworki wyłączasz listwę bądź wyciągasz wtyczkę z zasilacza - ja testowałem na biosie v1.6-1.8 komp podłączony do prądu.

oczywiscie ze podlaczony... normalnie ustawialem sobie V, wylaczam kompa, zmieniam zworke, odpalam i duuuupa :D hehe musze ustawiac V od nowa... no nie wazne, mnie to i tak nie rusza, bo jade na standardowym V, 300fsb bez podnoszenia :) moze pocisne go wyzej jak bede w domu, chociaz chyba wyzej nie trzeba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to, że pamięci jak w sigu przy 2,4V i 900MHZ wysypuja się po 15s w orthosie a przy 2,5V komp nie wstaje a przy 2,3V i 1038MHz działają stabilnie to wina za słabego zasilacza? Zasilacz: Chieftec HPC-360-202.

bardzo prawdopodobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie odpalania procka bez radiatora to chcialbym zauwazyc, ze Intel o wiele szybciej zaczol stosowac metode temperaturowa, a nie jak AMD czasowa, do kontroli przegrzania procesora.

 

Najnowsze intele tak jak i poprzednie sa zabezpieczone w 99 procentach przed przegrzaniem i mozna spokojnie sciagnac radiator, z reszta na Tom's Hardware jest filmik jak wyglada to na poszczególnych procka zarówno z AMD jak i Intela, dla niektorych to jednorazowa proba odwagi :).

 

A ja zapytam o czym wy mowicie piszac zeby ustawic Priorytet 7 albo 10 w czasie Orthosa bo nie moge nigdzie znalesc opcji priorytetow, sorx za lamowate pytanko ale na prawde nie moge znalesc moze dlatego ze pracuje na Viscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam o czym wy mowicie piszac zeby ustawic Priorytet 7 albo 10 w czasie Orthosa bo nie moge nigdzie znalesc opcji priorytetow, sorx za lamowate pytanko ale na prawde nie moge znalesc moze dlatego ze pracuje na Viscie.

KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...