Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo prosze zainteresowanych moim problemem, zerknijcie na posta #110 w tym topicu : http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p;#entry2944961

 

Opisalem tam dosc dziwna przypadlosc ktora strikte trzyma sie tego topicu.

 

Panowie, wlasnie problem w tym ze kosci powyzej 2.05 wariuja. Zamiast dostawac kopa, klada sie na glebe i kwicza. Temp. w moim mniemaniu OK (chyba ze radiator nie przylega do kostek?)

 

PS. Dla tych ktorzy sa po lekturze postu 110, zwroccie uwage na zachowanie pamieci przy takich samych ustawieniach platformy przy zmiejszonych FSB (wina dzielnika - plyty - jego obslugi)? 0.o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do posiadaczy tej płyty mam takie pytanie

co to może być że nowy komputer świeżo złożony z postawionym na nowo systemem odpalił się bez zarzutów może ze 3x na 100 prób >?

a tak w momencie gdy ma się pokazać ekran startowy xp "zapraszamy"

komp wali reset i tak 5x pod rząd

=[=[

wszystko chodzi na defaultowych ustawieniach ZERO OC

komp to :

msi p35 neo2 fr bios 1.8 coś tam (nie mam teraz dostępu do tego kompa)

zasilacz korsarz 450w

88gt

2x1gb goodram 667 1.8v

dysk 200gb sata2 podpięte w nr3 i 160 w nr 4 bez raidu

 

najzabawniejsze jest to że jak już windows zaskoczy to chodzi 15 godzin i nie ma bata żeby się coś zawiesiło (gry, skype, gg, mozilla)

komp zabezpieczony ofc av

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te pamieci? moze pusc je troche mocniej. Moja rada to taka zeby skakacz o oczko wyzej do bezpiecznego momentu (2.2V?). Moze po drodze sie sprawa ustabilizuje

 

pozdrawiam

 

Wlasnie doszedlem do calkiem zadowalajacyhc mnie wynikow

CL4-5-5-18 487Mhz

Problem w tym ze uzyskalem je na SB 1.8V. Gume spod radiatorow wymienilem na AC5. Poludniowy mostek nigdy nawet nie byl cieply. Myslicie zeby wyluzowac z tym napieciem?

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo południowy się nie grzeje mocno ;). Zapodałem biosa z 1,4 do 1,8 , ale jakiś specjalnych nowości to ja w nim nie zauważyłem. Czy ta płyta ma double boty na kazdym biosie , bo u abita troszkę inaczej to wyglądało zanim się spalił ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze juz mnie ostrzegano przed 1.8 na SB :)

 

Czy przesadzilem z O/C gdy to slysze trzaski w grze z glosnikow? Aktualnie nie mam innej zeby przetestowac, jednak jest to niepokojace mysle. Posiadam Sonica Impact na Vortexie1 i raczej myslalem ze takie zachowania moge uswiadczyc podczas korzystania z realteca z mobo? (swoja droga jeszcze nie probowalem czy na zintegrowanej bedzie tam samo). Czy to ma jakies znaczenie wieksze czy korzystam z zintegry czy pci, jesli slysze takie oto objawy i mam na celowniku powod - oc?

 

-edit-

 

Dzieki CLAU'owi z watku o mushkinach, poszlismy wspolnymi silami do wnioskow ze moje MSI jakos dziwnie voltuje moje pamieci. Def daje 2.44 wg Speedfana. Jak dam 1.95V - tak samo. Idac dalej w woltarzem powyzej 2.1V w BIOSie pamieci sypia woltami, czyli pewnie dostaja za duzo papu, jednak speedfan oscyluje w okolicach 2.42-2.44 VRAM.

 

Mam w takim razie prosbe. CLAU wspominal juz o dziwnym podejsciu przy braniu za baze speedfana, jednak innej nie mam. Moze ktos zoabczyc czy BIOS go slucha w woltowaniu pamieci?

 

z gory dzieki

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w sumie nie jest to , aż takie denerwujące można się przyzwyczaić. Bardziej denerwuje mnie to iż dając w biosie 1.7 na SB i tak potem wraca na 1.8 ;/. Z tego co wiem chłopaki z redakcji mają bardzo dobry kontakt z MSI i może coś dla nas załatwię ciekawego ;) czego nie ma w ogólnym dostępie ;).

 

EDIT: Z tym 1,8V to wskakuje tylko gdy dotknę fsb powyżej jakiejś wartości bodajże 370 , ale zjezdzam na 1,7 i trzymie :).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze juz mnie ostrzegano przed 1.8 na SB :)

 

Czy przesadzilem z O/C gdy to slysze trzaski w grze z glosnikow? Aktualnie nie mam innej zeby przetestowac, jednak jest to niepokojace mysle. Posiadam Sonica Impact na Vortexie1 i raczej myslalem ze takie zachowania moge uswiadczyc podczas korzystania z realteca z mobo? (swoja droga jeszcze nie probowalem czy na zintegrowanej bedzie tam samo). Czy to ma jakies znaczenie wieksze czy korzystam z zintegry czy pci, jesli slysze takie oto objawy i mam na celowniku powod - oc?

 

-edit-

 

Dzieki CLAU'owi z watku o mushkinach, poszlismy wspolnymi silami do wnioskow ze moje MSI jakos dziwnie voltuje moje pamieci. Def daje 2.44 wg Speedfana. Jak dam 1.95V - tak samo. Idac dalej w woltarzem powyzej 2.1V w BIOSie pamieci sypia woltami, czyli pewnie dostaja za duzo papu, jednak speedfan oscyluje w okolicach 2.42-2.44 VRAM.

 

Mam w takim razie prosbe. CLAU wspominal juz o dziwnym podejsciu przy braniu za baze speedfana, jednak innej nie mam. Moze ktos zoabczyc czy BIOS go slucha w woltowaniu pamieci?

 

z gory dzieki

Miernik za 20 zł z allegro i będziesz wiedział jakie masz napięcie na memkach ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem ta płytę. Powoli przedzieram się przez ten wątek, jednak na razie jestem na 25 stronie :D

 

E2160 chodzi u mnie na 3.2GHz przy 1.425 ustawione w BIOSie na BOXie. Niby nieźle ale Vdroop straszny. Jak czytam problemy ludzi w tym wątku to aż się boję co kupiłem. Na razie oprócz Vdroopa dokucza mi jeden problem:

 

PRĘDKOŚĆ USB. Mam dysk WD 160GB na USB2.0. Na poprzednim kompie (DFI na NF4) dysk miał wahania transferu 45-65MB/s. Na MSI mam bariere 33MB/s (jakby równo połowa max 480Mbps). Na pewno ograniczenie jest z USB bo dysk w np Evereście ma ma równy transfer od początku do końca 33-33-31 MB/s a tak nie powinno być.

Czy ktoś tu ma jakieś szybkie urządzenie na USB żeby sprawdzić czy też ma granicę 33MB/s?

 

 

EDIT @Lanc: Tak, wiem. Nie dość że zaniżone napięcie to Vdroop drugie tyle mam.

Edytowane przez Davka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vdroop - różnica między napięciem w idle, a stress - to tak gwoli ścisłości.

To nie jest różnica między tym co się ustawi w biosie, a tym ile płytka daje realnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zaczalem sie bawic troche dyskiem na roznych portach i chyba w nowszych biosach nie wystepuje juz niska wydajnosc na niektorych portach. Ogolnie zastanawia mnie dosc niska wydajnosc dysku Samsung SP2004C, w HD TACH zauwazylem najwyzsza wydajnosc 169MB/s moze ktos poda swoje wyniki? Aha dodam ze AHCI mam wlaczone i ustawione w Viscie i dziwi mnie to ze jak wlaczalem to w menedzerze urzadzen mialem wlaczone NCQ a teraz odziwo zagladam i normalnie dysk jest na ATA pokazany i nie ma opcji NCQ :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś zajechałem na chatę i zabrałem się za ten komputer niestety podnoszenie napięcia niewiele daje przy 2.05 dalej potrafi się zresetować przy starcie

jakieś inne pomysły ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual bot?

Napięcie podnosiłeś na?

 

Szerszy opis problemu poprosimy, informacje o pozostałym sprzęcie też by się przydały :lol2:

 

Wiesz takie podstawowe informacje się przydają....

Edytowane przez Pussey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, już potwierdziłem kolejny problem. Maksymalna prędkość USB na naszej płycie to 33MB/s (powinno być koło 60MB/s). Sprawdzone na 2 płytach, 3 dyskach i BIOSie 1.1, 1.8, 1.9b1.

 

Co do RAIDa to wyniki z Everesta mam poprawne ale odczucia z pracy są gorsze niż na NForce4 (mimo włączenia Write-Back cache na Intelu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem ale nie wiem czego to wina czy nagrywarki liteon sohw-1693s czy moze cos z plytą. Wygląda to tak że chcę dograć płytkę programem nero 8 i za chwile caly system zatrzymuje sie tzn nie mogę nic zrobic tylko twardy reset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem od Gregora instrukcje gdzie mierzyc napiecie Vdimm.

http://pimpmycase.pl/xtreme/arts/MSI%20P35%20Neo-F/vdimm.jpg

 

Jednak moja plyta REV1.2 wyglada miej wiecej tak:

http://pictures.msi-computer.nl/main.php?g..._serialNumber=2

 

Gdzie mierzyc to napiecie?

na 1 strone tamatu wchodziles ?

 

pomiar napiec

u mnie to sie sprawdza(ło) bo zmienilem płyte ;)

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gafa ;) thx meeron

 

U mnie Gregor plyta daje Vdimm identyczny z tym co ustwawie w biosie. Fakt ze nie jest to full stable + - 0.02V ale oscyluje indealnie miedzy tym co ustawie - nie ma tu mowy o zadnym zanizaniu napiec, czy zawyzaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o vdimm to msi nie mozna zarzucic, ze daje je niezgodne z tym ustawionym w biosie, wszystkie fir/fry jakie mialem spisywaly sie w tej kwesti poprawnie

niestety o vcore nie mozna tego powiedziec, co bios to inne napiecia i inny vdrop

bios 1.4 to ten ktory wspominam najlepiej

jest to rowniez ostatni bios z ktorym dzialal mi Acronis (program ala ghost)

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.extreme.outervision.com/tools.jsp - Panowie, czy mozna takie liczydla brac na powaznie ? Ma sie to chociaz troche do rzeczywistosci ?

Pytam, bo jedzie do mnie Quad Q6600 G0 i jak sobie policzylem, to w tym kalkulatorze wychodzi, ze na 3.2Ghz 1.4V bierze 155W, a moj obecny E2160 @ 3.15Ghz 1.55V bierze... 175W.

Zmierzam do tego, ze kiedys komus ta MSI padla po wstawieniu Quada i dlatego chcialem sie zorientowac w poborze pradu tych prockow i trafilem na ta stronke, tylko czy jest ona cos warta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual bot?

Napięcie podnosiłeś na?

 

Szerszy opis problemu poprosimy, informacje o pozostałym sprzęcie też by się przydały :lol2:

 

Wiesz takie podstawowe informacje się przydają....

ja do posiadaczy tej płyty mam takie pytanie

co to może być że nowy komputer świeżo złożony z postawionym na nowo systemem odpalił się bez zarzutów może ze 3x na 100 prób >?

a tak w momencie gdy ma się pokazać ekran startowy xp "zapraszamy"

komp wali reset i tak 5x pod rząd

=[=[

wszystko chodzi na defaultowych ustawieniach ZERO OC

komp to :

msi p35 neo2 fr bios 1.8 coś tam (nie mam teraz dostępu do tego kompa)

zasilacz korsarz 450w

88gt

2x1gb goodram 667 1.8v

dysk 200gb sata2 podpięte w nr3 i 160 w nr 4 bez raidu

 

najzabawniejsze jest to że jak już windows zaskoczy to chodzi 15 godzin i nie ma bata żeby się coś zawiesiło (gry, skype, gg, mozilla)

komp zabezpieczony ofc av

ps. dałem 2.1v i dalej potrafi się zresetować (przy starcie)

 

przepraszam że wklejam 2gi raz to samo ale niektórzy nie czytają a później traktują jakbyś nie umiał zadać pytania ;\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do posiadaczy tej płyty mam takie pytanie

co to może być że nowy komputer świeżo złożony z postawionym na nowo systemem odpalił się bez zarzutów może ze 3x na 100 prób >?

a tak w momencie gdy ma się pokazać ekran startowy xp "zapraszamy"

komp wali reset i tak 5x pod rząd

=[=[

wszystko chodzi na defaultowych ustawieniach ZERO OC

komp to :

msi p35 neo2 fr bios 1.8 coś tam (nie mam teraz dostępu do tego kompa)

zasilacz korsarz 450w

88gt

2x1gb goodram 667 1.8v

dysk 200gb sata2 podpięte w nr3 i 160 w nr 4 bez raidu

 

najzabawniejsze jest to że jak już windows zaskoczy to chodzi 15 godzin i nie ma bata żeby się coś zawiesiło (gry, skype, gg, mozilla)

komp zabezpieczony ofc av

ps. dałem 2.1v i dalej potrafi się zresetować (przy starcie)

 

przepraszam że wklejam 2gi raz to samo ale niektórzy nie czytają a później traktują jakbyś nie umiał zadać pytania ;\

nie to żebym nie cztał ale się wróciłem o 3 strony wstecz topicu i za nic niemogę znaleść info jaki Ty masz proc? :huh: moze to on ma problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy 4GB. Po dolozeniu dwoch kosci komp sie podnosil i zaraz gasil(tak w kolko) dopiero jak dalem napiecie RAM na 2.1 po odlaczeniu z zasilania wstaje za trzecim razem. Z tym, ze pierw normalnie sie wlacza i zaraz gasi drugi raz wlacza sie na 1-2sek po czym wylacza jak by chcial a nie mogl, dopiero za trzecim razem sie wlacza. Drugi boot zupelnie inny od standardowych na p35

 

Tez cos takiego macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...