Skocz do zawartości
maxymili

Am2+ Chipset Amd 770 I 780g - Tanie Mobo Pod Phenoma

Rekomendowane odpowiedzi

Gość amapi3d

planuje kupic Gigabyte GA-MA78GM-S2H - jak sadze sprzedawana jest z biosem f1 i czy wkladajac x2 4850e(ktory jest obslugiwany od biosu f3) plyta wystartuje i nie bedzie problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

wystartuje, najwyzej nazwa procesora będzie unknown, bo to jest już trzecie odgrzewanie poczciwego Brisbane'a

odgrzewany kotlet, ale na małym ogniu (45W) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Gigabyta MA78GM S2H.

Pierwsze wrażenie rewelacja. Nie miałem żadnych problemów z klawiaturą PS2. Sterowniki instalowane jednym kliknięciem, wszystko, Audio, grafa, mostek... format microATX a zmieścili 5 SATA i 4 podwójne dodatkowe złącza pod USB w tym dwa na przedni panel. Bardzo ładnie weszła do obudowy chiefteca, jedynie kabel do audio na przednim panelu jest ledwo ledwo, ale nie musiałem go napinać, bo nie instalowałem dodatkowej grafiki.

Procesor BE2400 za 200zł to nie jest najnowszy krzyk mody, ale bardzo ładnie w niej się odnalazł, też żadnych problemów nie zauważyłem, ale jeszcze nie zrobiłem testów, jak bym coś ciekawego znalazł, to jeszcze dopiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawdź proszę jak oc procka i zintegrowanej grafiki? A i jak możesz zrób test crossfire z HD3450.

Pozdrawiam

Chyba skończę na OC procka na box, ale masz testy OC na PCLabie link w 1 poście. Sprzęt mam ze sobą i muszę w niedzielę oddać a mój dell został w domu. Dzisiaj wyjeżdżam od razu po pracy, nie mam też smarków nawet bo mi pendrive się spalił i używam starego 256mb :F ledwo weszły najpotrzebniejsze aplikacje.

Szkoda, ale kompletny brak czasu jedynie trochę w sobotę powalczę na tym co mi się uda ściągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

...

nie mam też smarków nawet bo mi pendrive się spalił i używam starego 256mb :F ledwo weszły najpotrzebniejsze aplikacje.

...

3Dmark2001 można uruchomić z płyty CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3Dmark2001 można uruchomić z płyty CD.

Może ściągnę smarka 2003 i podkręcę nieco ;) Jak czas pozwoli.

TESTY:

3dm03 bez OC (500)

Dołączona grafika

-----

OC 600

Dołączona grafika

-----

OC 700

Dołączona grafika

ponoć da się kręcić do 900 ale nie mam tu żadnego wentyla więc dałem sobie spokój przy 700 jednak widać, że kolejne MHz już nie dają takiego postępu wydajnościowego jak te pierwsze 100.

OC procesora i ramu w temacie o brisbane strona 77 (30 postów na str.).

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma może x3 phenoma w mobo od gigabyte matx(780g) - sekcja zasilająca da radę?

Sekcja zasilająca tam jest całkiem niezła jak na taką tania płytę, jest ona dedykowana pod phenomy x4 i x3 athlony i x2 więc nie ma siły, aby nie dała rady, nawet z OC, bo przecież pheniek się super nie kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wiesz to chodzi o to, że będą produkowane :) jak jeden zaczał to inni tez zaczną, bo ram tani jest jak barszcz.

 

a 8GB kupisz za 380PLN !!!

http://proline.pl/shop.php?prodid=KINGMAX+DDR2+2GB+800

ja za swoje patrioty dałem 888PLN w lutym !

 

dlatego poczekamy, zobaczymy

 

i masz rację - decydująca będzie płyta, bo to ona ma udźwignąć tyle ramu.

 

szczerze, to raczej sceptycznie do tego podchodzę, ale zobaczymy, zobaczymy

Coś się ruszyło bo można kupić moduły 4GB ale tanio nie jest bo za 16GB trzeba zapłacić ponad 1400 zł

http://kombo.krakow.pl/sklep.php?idx=KBPAMGORDR20039

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Czy chipset na tym Gigabyte mocno się grzeje po Oc?Warto ten radiator zastąpić czymś innym?Co z elementami sekcji zasilania,warto wyposażyć je w radiatorki?

mam s3h, be-2300 i rozne pamieci i plyta jest do oc [ciach!], czasemi na def ma mega opory ze startem. gdybym krecil plyte bym wywalil przez okno, a ogolnie moze byc, raz ustawilem i smiga. ale jej problemowosc to zagadka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pół dnia się męcze z płytą GA-MA78GM-S2H (proc AMD 4850e), pościągałem najnowsze drivery ze strony http://tw.giga-byte.com/Support/Motherboar...?ProductID=2758

Zainstalowałem już (chyba) wszystko co się dało. Stery od grafiki w wersji 8.493.0.0 (mimo że na stronie oficjalnej pisze 8.5).

 

Ale mam taki problem, że nie mogę zaktualizować biosu F4 (teraz mam F3). Odpalam autoexec.bat i pokazuje się napis "the chipset is not supported, press any key to continue", później: "flash is write-protected". I co robić???

 

Bios mam ustawiony domyślnie. System win2k3sp2 odchudzony nlite.

Do tego catalyst control center się nie uruchamia :(

 

Dołączona grafika

 

EDYTA

 

Przywróciłem system do punktu pierwotnego przy pomocy Acronisa (sam proces backupu lub recovery trwał długo - około 25min, partycja 8GB, na poprzednim, słabszym konfigu trwało to jakieś 5 minut).

Zainstalowałewm tylko to co potrzebne, darowałem sobie catalyst control center, wrzuciłem same drivery i... jak na razie nie jest tak źle.

 

Ale...

- Quake3 trochę przycina, wie ktoś jak podkręcić grafike w biosie? Jeśli tak to proszę o instrukcję łopatologiczną.

- Dziwna rzecz się dzieje kiedy okno total commandera poruszam po ekranie, okno tak jakby pływa, nie nadąża za kursorem.

A kiedy w tle jest Opera to pozostałości okna totala (biała smuga) pozostają na niej niecałą sekunde, coś z odświeżaniem czy jak? No chyba że mało pamięci - 1GB kingstona.

- Dźwięk, w porównaniu do sb24bit to słabiutko (nie mam na myśli możliwości).

 

To chyba tyle. Filmy HD 1080p śmigają wszystkie jakie mam (MPC HomeCinema+CoreAVC, KMPlayer+CoreAVC), a to miałem na celu kupując ten zestaw.

Edytowane przez deserted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bios zaktualizowałem oficjalnym z płytki programem do płyty głównej gigabyte bez najmniejszych oporów. Więc nie wiem na czym polega twój problem, ale nie jest to normalne, może coś źle robisz?

Edit: Nieznane urządzenie to zapewne AudioHD zintegrowane z chipsetem graficznym. Po prostu wyłącz to urządzenie jeżeli nie używasz TV OUT to nie da się go zainstalować, jak używasz to instaluj wtedy powinno spokojnie się dać. Instalowanie bez dźwięku przez TVOUTa u mnie spowodowało uszkodzenie sterowników do normalnej zintegrowanej karty dźwiękowej więc nie polecam.

Edit2: wiem jak podkręcić grafikę w bios, tylko żebym to ja widział, tam masz taktowanie rdzenia graficznego, podnosisz je z 500 za 700 i masz, jak zmienisz radiator to z tego co czytałem nawet 900 można dać :)

instrukcja płyty

A bardziej łopatologicznie to będzie tak:

Dołączona grafika

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc maxymili, podkręciłem grafike do 700Mhz i Quake3 "chodzi" płynniej, ale w sumie to dziwne że przy domyślnym 500 co pare sekund przycina obraz, czy Wy tez tak macie? a może to wina rozdziałki 1680x1050?

 

Jeszcze co do biosu maxymili, też masz AMD 4850e? Najpierw instalowałeś sterowniki, i dopiero bios czy na odwrót?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tez zakupilem tego Gigabyte'a i pierwsze wrazenie jest ok. Fajnie pozwala sie krecic, nawet Windows odpalil bez BSOD, a przeciez poprzedni chipset to nForce 550. Odpalilem sobie WoWa i sie troche rozczarowalem... Mam integre tak ustawiona, ze przydziela tylko 128MB Ramu, a w WoWie mialem tylko 20FPS... :/ Na 6600GT, ktory lezy na biurku, zanim mi sie spalila plyta mialem 70FPS... Czego to moze byc wina? Nie mialem czasu przeinstalowac systemu jeszcze wiec moze byc burdel, ale widzac w/w wyniki w Smarku 03 troszke sie przerazilem. Myslalem, ze pobije to 6600GT na glowe, a przeciez w 03 mialem ponad 9500 smarkow... :(

Edytowane przez JaQs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez odczułem spadek wydajnosci w grze q3. Wczesniej tez mialem 6600GT i maxfps w konfigu mialem ustawiony na chyba 128 i tyle bylo praktycznie caly czas, teraz z karta HD3200 jest duzo, duzo mniej.

 

Jak bede w domu to pobawie sie ta plyta, bo jak na razie mialem malo czasu.

 

btw - jest dostepny bios F5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo ma się pojawić nowy Gigabyte GA-MA78GPM-DS2H.Płyta jeszcze bardziej wypasiona od jej poprzedniczki,GA-MA78GM-S2H.Mi się bardzo podoba i chyba sobie na nią poczekam.

Kilka cech:

4 gniazda pamięci DDR2-1066/800/667

Zintegrowana karta graficzna: ATI Radeon HD 3200 z obsługą DirectX 10 oraz 128 MB pamięci SidePort GDDR3 taktowanej z maksymalną częstotliwością 1333 MHz

Obsługa technologii Hybrid CrossFireX

1x PCI Express 2.0 x16

1x PCI Express x1

2x PCI

5 gniazd SATA2 z obsługą macierzy RAID 0, 1, 0+1

1 gniazdo eSATA

1 gniazdo PATA

Gigabitowa karta sieciowa

Kontroler dźwięku HD Audio 7.1+2, przetwornik Realtek ALC-889A, z wyjściem optycznym S/PDIF na panelu tylnym oraz systemem przetwarzania dźwięku Dolby Home Theater (Dolby Headphone, Virtual Speaker, Pro Logic IIx)

Porty: 3x IEEE 1394a (1 gniazdo na panelu tylnym), 12x USB (4 gniazda na panelu tylnym), VGA, DVI-D, HDMI 1.3

Podwójny BIOS (DualBIOS)

100% kondensatorów aluminiowo-polimerowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak - nie ma sensu sie meczyc z ta integra. Robi mi 19FPS w WoWie (Core na 650MHz i dalem jej 256MB RAMu) wiec to jest smiech na sali... Wkladam dalej 6600GT i trzeba jakas normalna karte zakupic. Moze i ona do dekodowania HD sie nada, ale do gierek ktore maja jedne z mniejszych wymagan w ogole sie nie nadaje. Szkoda, ze dopiero teraz przeczytalem test na PcLabie (czesc o grafice), ale z drugiej strony za ta kase nie ma nic lepszego co ma w miare OC i mATX. Idac za tym testem nie oplaca sie isc w zadne Hybrid CrossFire - przyrost nie jest jakis astronomiczny.

 

Pomijajac kwestie "grafiki" na tej plycie jestem z niej calkiem zadowolony. Ciekawie sie kreci, wszystko stabilnie, jest ok. Tylko zastanawia mnie dlaczego w Everescie albo w CPU-Z patrzac na zakladki z plyta glowna wszedzie jest "Unknow". Sterowniki oczywiscie zainstalowane. Tez tak macie?

 

malboro, plyta jest ciekawa, ma wszystko czego potrzeba, a jezeli nie grasz to jest idealna, a jezeli grasz to sie mocno rozczarujesz ta "najlepsza" integra na rynku. Co z tego, ze zdobyla iles tam Smarkow, jak glupiego Q3 czy WoWa nie potrafi obsluzyc...

Edytowane przez JaQs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Gigabyte GA-MA770-DS3 (AMD770) ktoś już porządnie przetestował? mam ją mieć w poniedziałek i szukam jakiś ciekawych opini na ten temat...

fajna płytka. w necie pełno pozytywnych opinii na jej temat. Robiła u mnie HTT 430 MHz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Ciebie pytanie Milans,bo widzę żeś obeznany w temacie.Czy Gigabyte GA-MA78GM-S2H nada się jako baza do dość wydajnego,cichego i mało prądożernego zestawu?Testowałeś ją?Jakie oc,wydajność grafy?Miałeś może okazję uruchomić crossfire z Hd3450?Chciał bym złożyć zestaw oparty na 2 wentylatorach 120mm,jeden w zasiłce i jeden na froncie budy.Czy płyta ostro się grzeje?Jakieś radiatorki potrzebne?Potrzebna zmiana chłodzenia chipa?Czy mobas daje radę z Phenomami x3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...