Skocz do zawartości
maxymili

Am2+ Chipset Amd 770 I 780g - Tanie Mobo Pod Phenoma

Rekomendowane odpowiedzi

http://pclab.pl/art31282.html - poczytaj. może to Cię troche oświeci.

Fajny artykol.

Jasno przedstawia, ze jakosc wykonania sekcji zasilania proca jest bardzo wazna.

Wystarczy 4-6 faz zasilania dobrej jakosci zamiast 8-10 czy 12 faz miernej jakosci.

Pytanie: Dlaczego w mobo od kumpla (gigabyte) jest az 12 faz ?.

Plyta wyglada jak statek kosmiczny tyle mam miedzi.

Przecierz pod intela sa robione profesjonalne plyty.

Cos w tym jest, ze producenci stosuja tyle faz zasilajacych proca prawda ?.

Nie wierze, ze to jakis marketing....przecierz wiecej czesci w takim stabilizatorze oznacza wyzszy koszt produkcji.

 

Dobra...nie ma co drazyc tematu. Ja zawsze bede zwracal uwage na sekcje zasilania proca.

Bez 5-6 faz nie podchodz.

Edytowane przez UGH--ZAN III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają być jednak sprzedawane zestawy 16GB (4x4) http://www.tgdaily.com/content/view/36541/135/

Problem w tym że Gigabyte zawsze może powiedzieć "nie ma takich w QVL"

Wiele płyt praktycyzmie nie ruszy z takim zestawem przy taktowaniu 800 MHz ze względu na zasilanie RAM.

W tym przypadku może się okazać że o praktyce zadecyduje konstrukcja zasilania pamięci a nie deklaracje producenta o max pojemności.

Przy tym samym CPU i 780G problemem może być ograniczenie w bios (do poprawki) lub fizyczne w zasilaniu pamięci.

8GB można kupić za około 500 zł a za 16 GB trzeba zapłacić około 500 EURO nie mając gwarancji że zadziała :)

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wiesz to chodzi o to, że będą produkowane :) jak jeden zaczał to inni tez zaczną, bo ram tani jest jak barszcz.

 

a 8GB kupisz za 380PLN !!!

http://proline.pl/shop.php?prodid=KINGMAX+DDR2+2GB+800

ja za swoje patrioty dałem 888PLN w lutym !

 

dlatego poczekamy, zobaczymy

 

i masz rację - decydująca będzie płyta, bo to ona ma udźwignąć tyle ramu.

 

szczerze, to raczej sceptycznie do tego podchodzę, ale zobaczymy, zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki - GIAGBYTE GA-MA74GM-S3H - ktos ma jakies info na temat tego co to za twór ? :0

 

Socket: AM2+

Typ procesora: AMD Phenon Quad Core , Athlon 64 , Athlon 64 FX , Athlon 64 X2

Producent Chipsetu: AMD

Format płyty: mikro ATX

Częstotliwość szyny FSB: 400

Zintegrowana karta graficzna: TAK

Ilość złącz PCI-E x16: 1

Ilośc łącz PCI-E x1: 1

Ilość złącz PCI: 2

Rodzaj pamięci : DDR II

Częstotliwość szyny pamięci: 800/667

Ilość gniazd pamięci operacyjnej: 2

Maksymalna wielkość pamięci: 8 GB

Tryb DUAL CHANNEL : TAK

Ilość złącz dla urządzeń SATA II: 6

Ilość złącz dla urządzeń ATA: 1

Szybkość interfejsu ATA: 133

Zintegrowana karta dźwiękowa: RealTek ALC888 8-kanałowy (7.1)

Zintegrowana karta sieciowa: RealTek RTL8110SC - 10/100/1000 MB/s

Złącza USB: 4

Złącza wej/wyj: 1xRJ45 , 2xPS/2 , DVI-D , HDMI X 1 , LPT , SPDIF , VGA

 

Cena detal: 190 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki :rolleyes: Czy wiecie coś może o Gigabyte GA-MA78G-DS3H ?

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mother...?ProductID=2800

 

świetna płyta - jeśli ta moja ga-ma78GM-s2h jest na prawdę zaje* zrobionym 24x24 centymetrowym kawałkiem laminatu :) to ta nowsza jest lepsza bo:

1. ma wszyskie kondensatorki polimerowe made in JAPAN :D - wiem to marketing ale zawsze coś :)

2. 6 internal sata! - szkoda, ze moja ma tylko 5

3. ATX from factor - a moja mATX - fajnie, ale ta s3h ma więcej portów

zobacz manuala - powinna mieć też wieksze możliwości oc.

jak znajdziesz jakieś testy na necie to daj linka

 

generalnie dobra płytka - sam bym ją kupił, gdyby była dostępna teraz, ale już mam moją i nie zmienię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetna płyta - jeśli ta moja ga-ma78GM-s2h jest na prawdę zaje* zrobionym 24x24 centymetrowym kawałkiem laminatu :) to ta nowsza jest lepsza bo:

Nie miałeś, nie uzywałeś, to nie pisz, bo zawsze moze sie okazać, ze w płycie zrobiono jakieś głupie błędy, a ludzie przeczytają Twoje achy i ochy i kupią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ma wszyskie kondensatorki polimerowe made in JAPAN :D - wiem to marketing ale zawsze coś :)

2. 6 internal sata! - szkoda, ze moja ma tylko 5

3. ATX from factor - a moja mATX - fajnie, ale ta s3h ma więcej portów

4. Raz na miesiąc-dwa resetuje jej się CMOS.

5. Od czasu do czasu wali coldbota po podkręceniu.

:lol2:

Nie wiem czy tak jest w przypadku tej płyty, ale u GB to są dość częste przypadłości (skądś w końcu wziął się ten "Gigashit"), więc ja bym się wstrzymał z podniecaniem do czasu, aż ktoś gruntowanie obmaca tą płytę.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mother...?ProductID=2800

 

świetna płyta - jeśli ta moja ga-ma78GM-s2h jest na prawdę zaje* zrobionym 24x24 centymetrowym kawałkiem laminatu :) to ta nowsza jest lepsza bo:

1. ma wszyskie kondensatorki polimerowe made in JAPAN :D - wiem to marketing ale zawsze coś :)

2. 6 internal sata! - szkoda, ze moja ma tylko 5

3. ATX from factor - a moja mATX - fajnie, ale ta s3h ma więcej portów

zobacz manuala - powinna mieć też wieksze możliwości oc.

jak znajdziesz jakieś testy na necie to daj linka

 

generalnie dobra płytka - sam bym ją kupił, gdyby była dostępna teraz, ale już mam moją i nie zmienię

Odnośnie wyposażenia to S3 ma dwie kostki bios (widać to na obrazku) oraz dodatkowe gniazdo do wentylatora 3-pin i oczywiście więcej PCI-E 1x

Są trzy płytki tej firmy oparte o 780 czyli DS3H, S3H i S2H.

Edit

Jakie OC to będzie wiadomo dopiero po testach ale Asus zapowiada się lepiej bo obsługuje 9850

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem byłoby dodanie jakiegoś przycisku/zworki, które wymusiłyby start z drugiej kości BIOS... bo Virtual DualBIOS nie zawsze działa albo czasem nawet włącza się niepotrzebnie... Lepiej by było, gdyby zrezygnowali z lutowania kości :/.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co lepiej kupić w sumie ciężko się zdecydować wchodzą tylko te dwa modele Najlepiej jakby ktoś uzasadnił, ceny są podobne tak więc nie mają znaczenia ilość pci też niema znaczenia bo karta będzie tylko jedna.

http://www.allegro.pl/item348524369_gigaby...z_gl_sa_ra.html

http://www.morele.net/produkt/143244

W końcu wybrałem abita ax78 i na razie nie żałuje.

Edytowane przez krystian_gracz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś, nie uzywałeś, to nie pisz, bo zawsze moze sie okazać, ze w płycie zrobiono jakieś głupie błędy, a ludzie przeczytają Twoje achy i ochy i kupią

masz rację - zagalopowałem sie troche... nie można opierać swojej opinii na płycie, która jest jej poprzedniczką.

 

wiec wyrażę swoja opinie na temat ga-ma78gm-s2h - jesli ktoś ma jakieś pytania to zapraszam do ich zadawania tu i na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać pomyłka w opisie bo S3 i mikro to sprzeczność.

Z tego co wiem MA74GM-S2H jest micro ATX ma 2 bank ramu i HD2100 zamiast 3200 mniej złącz PCI. Poza tym niby wszystko co 780 ale pewnie jeszcze przyciętą sekcję zasilania? Domysł mój.

Do 45nm phenomów będzie jak znalazł, niestety one dopiero w 4 kwartale wyjdą, AMD długo nie pociągnie jak ich nie wyda.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczytałem na stronie gigabyte ze ta płyta ma tylko HT 1.0 więc AM2 zamiast AM2+ - troszke kicha :/

Trochę za mocno przycięli, pewnie aby sobie nie robić konkurencji, bo po co było by brać 780 do HD czy 770 do gier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczytałem na stronie gigabyte ze ta płyta ma tylko HT 1.0 więc AM2 zamiast AM2+ - troszke kicha :/

Chipset RS740G jest kontynuacją trochę starszego chipu RS690 jest zgodny z DirectX 9, HyperTransport 1.0 i PCI-E 1.1a. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy gigabyte na 780g na PCLabie, bardzo rozbudowane i z porównaniem do konkurencyjnych produktów ze zintegrowanymi grafikami.

Test nawet fajny, niestety brak oc zintegrowanych grafik, jak i testu z użyciem phenoma, jestem ciekaw co daje HT3.0 przy IGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Testy gigabyte na 780g na 2994518[/snapback]

Test nawet fajny, niestety brak oc zintegrowanych grafik, jak i testu z użyciem phenoma, jestem ciekaw co daje HT3.0 przy IGP.
W 3Dmark2006 użycie K10 daje około 30% lepszy wynik i dlatego nowe X2 z 2MB L3 będzie najciekawsze do takiej grafiki (w czerwcu ma być).

Jest dużo lepszy test jeśli chodzi o pobór prądu bo dokładnie są opisane wszystkie istotne dane takie jak:

rodzaj obciążającej aplikacji , napięcia CPU i RAM (CPU Intela różnią się VID) , typ zasilacza i.t.p.

Na wysokie OC GPU nie ma co liczyć bez instalacji wentylatora na GPU i przy zakupie płyty warto zwrócić uwagę na rodzaj radiatora na GPU.

 

Najbardziej w tych płytkach podoba mi się to że można obniżyć taktowanie GPU w bios (niezależność od systemu operacyjnego)

bo do internetu czy filmów mniejszej rozdzielczości niż HD tak mocne GPU (czytaj prądożerne) nie jest potrzebne.

 

Tu są testy trochę mocniejszych IGP (tłumaczenie z chińskiego na bardziej trudna języka :) ) i obejmują 3Dmark 2001, 2003.

http://www.google.com/translate?u=http%3A%...zh-CN&tl=pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma problem z ta plyta i karta dzwiekowa X-fi:

 

Asus M3A-H/HDMI (AMD 780G) DDR2, VGA, GbLAN, ATX

 

Kupil ja niedawno i twierdzi ze nie ma dzwieku na x-fi, bios aktualizowal, karte tez wkladal kilka razy do roznych gniazd pci i nic nie pomaga, wywala sie jak sie sterownik instaluje, czarny ekran sie robi albo kaszana.

System operacyjny to Win Xp ale na Viscie ten probowal bez rezultatu.

Ktos z was mial problemy z X-fi na tej plycie albo podobnej lub na tym chipsecie?

Edytowane przez mmmaaarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Kolega ma problem z ta plyta i karta dzwiekowa X-fi:

 

Asus M3A-H/HDMI (AMD 780G) DDR2, VGA, GbLAN, ATX

...

Ta karta dźwiękowa potrafi sprawić problem na wielu płytach (przykładowo z powodu nie zainstalowania sterowników do płyty).

Dobrze by było gdyby kolega podał więcej informacji ,jakie sterowniki zainstalował w jakiej kolejności i czy nowa instalacja windy i jej wersja,

Dokładniejszą konfigurację systemu (nawet klawiatura odgrywa rolę bo przykładowo ta płytka nie lubi się z klawiaturami PS1 i woli USB)

 

Płytka ma dość specyficzną własną kartę muzyczną (potrafi wysłać dźwięk i obraz po HDMI przykładowo do telewizora) i uzyskanie

pełnej funkcjonalności innej karty dźwiękowej niż wbudowana może być trudne lub niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta dźwiękowa potrafi sprawić problem na wielu płytach (przykładowo z powodu nie zainstalowania sterowników do płyty).

Dobrze by było gdyby kolega podał więcej informacji ,jakie sterowniki zainstalował w jakiej kolejności i czy nowa instalacja windy i jej wersja,

Dokładniejszą konfigurację systemu (nawet klawiatura odgrywa rolę bo przykładowo ta płytka nie lubi się z klawiaturami PS1 i woli USB)

 

Płytka ma dość specyficzną własną kartę muzyczną (potrafi wysłać dźwięk i obraz po HDMI przykładowo do telewizora) i uzyskanie

pełnej funkcjonalności innej karty dźwiękowej niż wbudowana może być trudne lub niemożliwe.

A na gigabyte to samo, bo składam kumplowi zestaw do blueray na niej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterowniki do plyty zainstalowane najnowsze z strony, probowal zreszta na czystej instalacji bez sterowników jak i z sterownikami. W viscie i windows xp 32 bit, klawiatura na ps. myszka na usb, sterowniki do plyty oczywiscie efekt identyczny zakazdym razie, 2 gb ramu elixir 800, 2x 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

A na gigabyte to samo, bo składam kumplowi zestaw do blueray na niej?

Też coś jest z klawiaturą (domyślne ustawienie w bios trzeba zmienić, a trudno to zrobić mając niewłaściwą klawiaturę )

Ale problem jest inny i nie pamiętam z którego typu klawiaturą.

 

sterowniki do plyty zainstalowane najnowsze z strony, probowal zreszta na czystej instalacji bez sterowników jak i z sterownikami. W viscie i windows xp 32 bit, klawiatura na ps. myszka na usb, sterowniki do plyty oczywiscie efekt identyczny zakazdym razie, 2 gb ramu elixir 800, 2x 1

Karta jest widziana przez system przed instalacją sterowników(czy zupełnie nie daje znaku życia?

Jakie urządzenia multimedialne są widziane przez system po czystej instalacji (instalację lepiej zrobić bez obecności karty dodatkowej i

z wyłączoną w bios zintegrowaną)

Normalnie to wygląda w ten sposób że jak wkładasz kartę do PCI to potem po uruchomieniu komputera system upomina się o sterowniki.

Tak czy inaczej nie jest to bezproblemowa płyta ani karta muzyczna. Warto wysłać informację do producenta płyty i karty muzycznej bo jeśli to

jest sprawa sterowników lub bios to tylko producent może to naprawić.

Pomóc może przydzielenie odpowiedniego IRQ w bios do PCI (wcześniej trzeba przeczytać instrukcję do karty X-fi.

W podręczniku do płyty jest wykaz iRQ i zalecenie przydzielenia odpowiedniego IRQ przed zainstalowaniem karty rozszerzającej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...