Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

To co Panowie, sprzedawac 8800GT ? Bo boje sie, ze jak wyjdzie 9600GT, to mi ceny ostro poleca, a ja nie lubie tracic na sprzecie ;)

dopiero co kupił a juz chce sprzedawać :lol2: sprzet komputerowy ma to do siebie ze zawsze bedzie tracił na wartości. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybsze nie bedzie, ale jak mi 8800GT robi w 3DMark2007 - 11400, a ten 9600GT smiga na 10800 to to jest zadna roznica, a ciekaw jestem najbardziej jaka bedzie w cenie, bo jesli 9600GT byl by za powiedzmy 450zl, to sie nie zastanawiam i sprzedaje 8800GT.

a ta - 3dmarków ma dużo - weź :blink:

 

Wątpię by cena wynosiła 450 złotych. Pytałem wcześniej po ile w USA chodzą 8800 GT - ktoś wie? ja tam nawet nie wiem gdzie szukac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz na www.newegg.com

Najniższą cenę na wersję 512 MB wynosiła 230$, czyli przelicznik na polski rynek to około 2,82 - 3,06

Czyli 9600 GT będzie kosztowało jakieś 510 - 560 złotych zależnie od producenta i tego przelicznika. Moim zdaniem trochę drogo. Poniżej 500 zł to byłaby super propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem radka 9550 i tvout dzialal pieknie. mialem 7900gto i tv out dzialal, zwlaszcza 'video pelnoekranowe'. mam 8800gts i musze uzywac niepotrzebnego dualview zeby moc wyswietlic film na tv w zwalonych proporcjach... najwyrazniej im to zwisa i powiewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@focus_

 

Testowałeś może 8800GS ? Porównanie 9600GT do 88GS byłoby dosyć ciekawe ;) Zważywszy na to, że 88GS kosztuje 450 zł ;]

Jeszcze nie, ale do premiery 9600 GT powinno się udać. Ale ze względu na mniejszą pojemność pamięci w przypadku GS'a bardzo dyskusyjną kwestią będzie co jest szybsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cienisław

Chodzi mi o wyjście HDMI/DVI i telewizor 40'' FullHD ponieważ jest to mój jedyny monitor jaki używam. Kolega ma 8600GT i niestety ma wielką czarną ramkę! :/ Czy dalej problem występuje w najnowszych kartach i sterach? Jeśli tak to szukam czegoś od ATI. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cienisław

Chodzi mi o wyjście HDMI/DVI i telewizor 40'' FullHD ponieważ jest to mój jedyny monitor jaki używam. Kolega ma 8600GT i niestety ma wielką czarną ramkę! :/ Czy dalej problem występuje w najnowszych kartach i sterach? Jeśli tak to szukam czegoś od ATI. ;)

 

mozesz wybrac w opcjach szara ramke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cienisław

Chodzi mi o wyjście HDMI/DVI i telewizor 40'' FullHD ponieważ jest to mój jedyny monitor jaki używam. Kolega ma 8600GT i niestety ma wielką czarną ramkę! :/ Czy dalej problem występuje w najnowszych kartach i sterach? Jeśli tak to szukam czegoś od ATI. ;)

A kto podpina sie S-VIDEO do telewizora LCD FullHD ?

 

Na HDMI/DVI/D-SUB nie bedzie ramki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czemu mój znajomy na 8600 ma tą ramkę? Nie chcę obrazu obciętego! Jak wybiorę w TV "Bez Overscanu" to mam mieć pixel 1:1 a nie albo obcięte boki albo ramka. ;) Chyba, że on nie potrafi tego zmienić? Ja na nv od dawna nie siedzę i się nie znam. Ale na forum już kilka razy czytałem, że nie da się uzyskać obrazu 1:1 bez overscanu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak telewizor obsługuje sygnał z kompa na HDMI to nie będzie żadnych pasków. Testowane np. na Samsungach 80-tkach. Przecież TV LCD działa tak samo jak monitor, kwestia tylko obsługi HDMI.

A po D-Subie nie ma możliwości mieć pasków z kompa.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus, a wez mi powiedz tak szczerze. Opłaca mi sie czekac na premiere 9600GT 512MB jesli np bedzie kosztowała u nas 600zł ? Czy moze na 8800GSa z 768MB lepiej poczekac? Bo mam 700zł i nie wiem na co je spozytkowac, moze na 88GT ? ;/ Tak szczerze mi doradź bo juz oglupialem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 700zł to kupuj 8800gt , a 8800gs 768mb nie zawracaj sobie głowy(gs nie ma czujnika temp). Różnica w wydajności między 8800gt , a 9600gt nie jest duża. Gdyby 9600gt kosztowała na starcie powiedzmy 550zł , a po jakimś czasie poniżej 500zł to karta będzie hitem. W 9600gt będzie możliwość podbicia napięcia poprzez bios tyle samo co w 8800gt(0.05v) , więcej nie pisze bo zostane zlikwidowany :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, postanowilem. Poczekam na premiere i testy 9600GT. GS-a sobie odpuszczam bo to tylko przejsciowe rozwiazanie w dodatku jakies takie okrojone (czujnik temp i regulacja obr). A cos mi sie wydaje ze po OC 96GT dorowna 88GT. Chyba ze sie myle ? ;]

Swoja droga zadziwia mnie ta karta. Jest tak okrojona z PSów a daje rade.

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, postanowilem. Poczekam na premiere i testy 9600GT. GS-a sobie odpuszczam bo to tylko przejsciowe rozwiazanie w dodatku jakies takie okrojone (czujnik temp i regulacja obr). A cos mi sie wydaje ze po OC 96GT dorowna 88GT.

A mnie się wydaje że po premierze będziesz miał baaardzo podobne dylematy i dalej będziesz pisał "co wybrać?".

pomyśl o tym ile czasu tracisz na zastanawianie się, czytanie, pisanie, pytanie - po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, postanowilem. Poczekam na premiere i testy 9600GT. GS-a sobie odpuszczam bo to tylko przejsciowe rozwiazanie w dodatku jakies takie okrojone (czujnik temp i regulacja obr). A cos mi sie wydaje ze po OC 96GT dorowna 88GT. Chyba ze sie myle ? ;]

Swoja droga zadziwia mnie ta karta. Jest tak okrojona z PSów a daje rade.

GT się też kręci O_O

 

8800GT i 9600GT mają rdzeń wykonany w takim samym procesie tech = oc będzie bardzo podobne.

 

A 9600GT jest obcięty o 50% w stosunku do 8800GT, to nie może być szybsze, chyba że sobie zegary rdzenia podciągniesz o 100% do góry :mur:

 

Masz 700 zł to kupuj 8800GT 512MB i przestań się zastanawiać :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale czasem wydajnoscią nie powala http://www.google.com/translate?u=http%3A%...=en&ie=UTF8 w innych grach jak sobie zobaczycie to o jakies 10 FPSów wiecej w każdej rozdziałce od GSa wiec chyba faktycznie nie ma co sie obawiac ze bede zalowal kupna GT.... ?

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak , tylko w 65nm + pewnie ilość tranzystorów ulegnie zmniejszeniu co przełoży się na dobre oc . Ale odprowadzanie ciepła będzie troche problemowe - mały rdzeń. Na oko to 2.5ghz na shaderach nie będzie problemem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno bedzie lepszy od 88GS to jest pewne...

 

zreszta w nowych grach 512MB da jeszcze wiekszego kopa - wszystko tylko zalezy od ceny :) jesli bedzie na poziomie 450-550 zl to sie oplaca kupowac

 

 

sam mam zamiar kupic 96GT no ale czekam na premiere i jakies fajne modele fabrycznie juz podkrecone

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...