Skocz do zawartości
pajak28

Ati Radeon Hd3650

Rekomendowane odpowiedzi

Blue screeny może powodowac oprogamowanie ASUS'a GamerOSD razem z Smart doc'iem najlepiej je odinstalowac . Ja je wywalilem i teraz mam inne BS :) przypuszam że czegoś jeszcze musze się pozbyc. Chyba czas na reinstall systemu i jakies catalisty od ATi.

Ale ja nie mówię o gamerOSD ani o Smart doctor ,raz to tylko zainstalowałem ale od razu wyrzuciłem,mówiłem o ati tray tools który jest niedopracowany(przynajmniej u mnie nie działa jak należy).a tak w ogóle tylko przez ten program miałem BSODA,a poza tym żadnych problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów czy opłaca się brać SAPPHIRE RADEON HD3650 512MB DDR3 725/1600 za 250zł ?? Mam monitor CRT więc rozdzielczość większa niż 1024x768 nie jest mi potrzebna :D Wszyscy macie Asusy więc nie wiem jak z o/c owej Szafki :/

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam karte ASUS HD3650 256MB 128bit PCI-E DDR3, sa tam pamieci Qimonde 1.2ns. Jakie pamieci i ile ns ma wersja TOP.

 

Teraz jeszcze raz uwaznie czytajac zauwazylem ze kolega VIRU$ napisal:

Moja TOP poszła mi na szybko na 920/2000 bez większego wysiłku. Wczoraj znajomy zakupił wersję standard i ciekawe że ma te same pamiątki co TOP 1.2ns quimoda i poszła mu na 900/2000 również więc odpowiedz nasuwa sie sama ;].

 

Czy moze ktos ma inne pamieci?

Edytowane przez zenio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafa asusa ta lepsza od 8600gt galaxy? oczywscie 256 ddr3

 

Jak kupisz tą wersję 2961157[/snapback]

Witam

mam karte ASUS HD3650 256MB 128bit PCI-E DDR3, sa tam pamieci Qimonde 1.2ns. Jakie pamieci i ile ns ma wersja TOP.

 

Poczytaj dokładnie pisze kilka stron temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów czy opłaca się brać SAPPHIRE RADEON HD3650 512MB DDR3 725/1600 za 250zł ?? Mam monitor CRT więc rozdzielczość większa niż 1024x768 nie jest mi potrzebna :D Wszyscy macie Asusy więc nie wiem jak z o/c owej Szafki :/

Ja mam sapphirka 3450 i jestem bardzo zadowolony także z OC. Jasne, że w proporcji do wydajności chipsetu, ale nie spodziewałem się takich wyników.

Jak kupisz tą wersję Gf 8600 zalman myślę, że będziesz bardziej zadowolony niż z asusa 3650 :razz:, sam bym tak zrobił.

Były już pokazywane testy, w których 3650 był wydajniejszy od 8600gt. Obie karty są podatne na OC, więc gdzie jest to zadowolenie z karty z 8600gt 256mb jak za tyle można mieć 3650 z 512mb?

Druga rzecz, to nVidia dała wsparcie HD dopiero od serii 9xxx, 8600 i 8800 nie mają wsparcia HD.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sapphirka 3450 i jestem bardzo zadowolony także z OC. Jasne, że w proporcji do wydajności chipsetu, ale nie spodziewałem się takich wyników.

 

Były już pokazywane testy, w których 3650 był wydajniejszy od 8600gt. Obie karty są podatne na OC, więc gdzie jest to zadowolenie z karty z 8600gt 256mb jak za tyle można mieć 3650 z 512mb?

Druga rzecz, to nVidia dała wsparcie HD dopiero od serii 9xxx, 8600 i 8800 nie mają wsparcia HD.

 

Tutaj bym się zgodził z Dudumaster i wybrałbym GF ale w momencie kiedy kupowałem były powyżej 300 pln teraz 3650 nie jest już takim oczywistym wyborem :unsure: . 3650 po mocnym oc dorównuje lub jest troszkę słabszy od 8600GTS którego i tak można podkręcić a ten 8600GT z pamiątkami 1,0ns powinien się skręcić na GTS lub powyżej więc będzie lepszym wyborem od radka. Poza tym jednak większość gier jest optymalizowanych pod nvidię (niestety) no i GF-y nie maja takich problemów ze sterami.

Edytowane przez izded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sapphirka 3450 i jestem bardzo zadowolony także z OC. Jasne, że w proporcji do wydajności chipsetu, ale nie spodziewałem się takich wyników.

 

Były już pokazywane testy, w których 3650 był wydajniejszy od 8600gt. Obie karty są podatne na OC, więc gdzie jest to zadowolenie z karty z 8600gt 256mb jak za tyle można mieć 3650 z 512mb?

Druga rzecz, to nVidia dała wsparcie HD dopiero od serii 9xxx, 8600 i 8800 nie mają wsparcia HD.

Tylko jaka jest szansa , ze powstanie gra wymagajaca wiecej niz 256 mb na karcie przy rozdzialce 1024 a jednoczesnie zachowujaca plynnosc na 8600/3650 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaka jest szansa , ze powstanie gra wymagajaca wiecej niz 256 mb na karcie przy rozdzialce 1024 a jednoczesnie zachowujaca plynnosc na 8600/3650 ?

PHI!

Ja gram w UT3 na 1280*1024 i w Carbon też na średnich detalach płynnie a mam 3450. 3650 jest 3 razy wydajniejsza, więc już nie panikujcie, z tymi rozdzielczościami, poleci spoko, owszem, do full HD nie starczy jej, ale 1280*1024 sporo gier będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

jestem przed kupnem karty i mam dylemat. zastanawiam sie nad:

 

1 .3650 od Asua

2. 3650 256MB od Sapphire

3. 3650 512MB od Sapphire link: http://www.agito.pl/seria_hd_3000/sapphire...847.328776.html

 

z ktorej z tych kart bede bardziej zadowolony?

wiem ze Asus idzie 900/2000 po OC a Sapphire?? jak u niego z OC i czy oplaca sie inwestowac w 512MB?

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem update (wyniki w grach z włączonym frapsem) na str. 4 w moim poście: min,max,avg.

A mój post z pytaniem jak utworzyć dwa profile(2d i 3d) w ati tool nieaktualny...już sobie poradziłem i mam tak jak dudumaster(w 2D 100/900, a w 3D 920/2020) a mój błąd był banalny... :damage_wall: .myślałem że ten ati tool działa jak riva tuner,który nie musiał być włączony żeby dało się uruchamiać poszczególne profile.a jednak działa odwrotnie i ciągle teraz jest u mnie w stanie gotowości...

Edytowane przez crystal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj asus leci po oc 900/2000 a w windzie 100/600 troche ale troche bez sensu jest to zwalnianie bo temp duzo nie spada w windzie 29-30 w spoczynku i wczesniej chyba cos podobnego miałem a w glosnosci nie widac roznicy... chief wszystko zaglusza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj asus leci po oc 900/2000 a w windzie 100/600 troche ale troche bez sensu jest to zwalnianie bo temp duzo nie spada w windzie 29-30 w spoczynku i wczesniej chyba cos podobnego miałem a w glosnosci nie widac roznicy... chief wszystko zaglusza :(

Spada za to zużycie na liczniku poboru prądu ;) Jak by Ci komputer chodził całe dnie i noce to byś się tym bardziej przejmował, niż możliwościami OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spada za to zużycie na liczniku poboru prądu ;) Jak by Ci komputer chodził całe dnie i noce to byś się tym bardziej przejmował, niż możliwościami OC.

to moze jeszcze bardziej oplaca sie zciac ramy np tez do 100, a tak ( mowiac to o jakich mniejwiecej roznicy w poborze mocy mowa.

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze jeszcze bardziej oplaca sie zciac ramy np tez do 100, a tak ( mowiac to o jakich mniejwiecej roznicy w poborze mocy mowa.

Jeśli karta w pełnej gotowości bojowej potrzebuje powiedzmy 60W to w trybie 2D ze zmniejszonymi zegarami i minimalnym zużyciu GPU, karta powinna zasysać mniej niż połowę watów trybu 3D :razz: tak pi oko of course...

Chociaż teoretycznie jeśli używamy rivatunera czy atitoola do zmiany taktowan w trybach 2D i 3D to przesłaniamy stany zapisane w biosie karty. Oraz blokujemy zmianę napięcia GPU :) która powinna być realizowana przez sterowniki. A więc w teorii zużycie watów, wcale tak super nie spada w trybach 2D ustawionych w rivatunerze czy w atitool, jak przy domyślnych stanach z biosu karty :)... choć tutaj to tylko przypuszczenia, więc mnie nie rugać.

 

A co do pamięci i 100mhz to jest bez sensu, ramy nigdy nie jadły jakichś ogromnych ilości watów.

Jedyny aspekt przemawiający za obniżeniem ich taktowania względem trybu 3D to nic innego jak ich schłodzenie, np moje gddry 3 na asusie przy 2000mhz już są dość ciepłe, myślę że około 40C, więc w 2D zmieniam ich taktowanie na 1600 , a ostatnio nawet na 1200.

 

nie dasz rady tak zjechac na memkach. ja probowalem i przy ~400mhz mialem zwiechy.

Da radę u mnie bez zwiechy nawet przy 300mhz w trybie ddr 600 :), ale jak pisałem wyżej to nic nie wnosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze jeszcze bardziej oplaca sie zciac ramy np tez do 100, a tak ( mowiac to o jakich mniejwiecej roznicy w poborze mocy mowa.

RAM to tyle zużywa co nic, głównymi prądocholikami w kompie są procesor i karta graficzna, potem dyski i płyta główna i reszta to już pomijalne, DVD tylko jak pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z chlodzeniem bo jakos nie slysze roznicy zeby mi witraczek zwalnial nawet jak sie odpowiednie opcje ustawi wogole atitool nie wykrywa jaka predkosc ma aktualnie wiatrak.

 

i tak ( mówiac to karta ma strasznie lipna wydajnosc przy 100/600 gorzej niz niejedna zintegowana grafa ...

 

po 3:D czy ktos sie bawił opcjami z CCC chodzi mi dokładniej o 3D i np Catalyst A.I. czy te opcje jakos zmieniaj grafike w zauwazalny sposob.

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z chlodzeniem bo jakos nie slysze roznicy zeby mi witraczek zwalnial nawet jak sie odpowiednie opcje ustawi wogole atitool nie wykrywa jaka predkosc ma aktualnie wiatrak.

 

i tak ( mówiac to karta ma strasznie lipna wydajnosc przy 100/600 gorzej niz niejedna zintegowana grafa ...

 

po 3:D czy ktos sie bawił opcjami z CCC chodzi mi dokładniej o 3D i np Catalyst A.I. czy te opcje jakos zmieniaj grafike w zauwazalny sposob.

Według tego co doczytałem wiatrak powinien przyspieszyć kiedy temp GPU skoczy powyżej 60C. <_< Może ma ktoś ochotę postraszyć swojego Asusa suszarką :lol2: .

 

A co ty robisz jak karta jest ustawiona na 100/600?? No bo chyba mi nie napiszesz, że włączasz jakieś gry :blink: , tryb 2D jak sama nazwa mówi jest do pracy np w winzgrozie, wordie, www, filmy, mp3, generalnie nic związanego z grafiką 3D, a otwierać okienka i oglądać filmy to można na s3trio :) ale tu nie o to chodzi, primo karta mało watów je a na żądanie łyka COD4 i wskakuje sama w 3D :razz: .

 

AAA zapomniał bym opcje CCC no cóż kosmetyka, dasz se na max wydajność i ci wynik w samrku podskoczy :D , a A.I. no powinno być to coś sztucznie inteligentnego, a więc generalnie bezsensu na ta chwilę rozwoju A.I. :)

Edytowane przez Dudumaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!

zainstalowalem najnowszego ATI Tool i jest problem. jak wchodze w Show 3D view to kwadrat sie kreci poklatkowo. a grafa na default ustawieniach. co jest grane??

 

Sapphire 3650 512MB DDR3

 

A GPU-z wogole mi nie dziala tylko kompa resetuje ;/

 

co jest grane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!

zainstalowalem najnowszego ATI Tool i jest problem. jak wchodze w Show 3D view to kwadrat sie kreci poklatkowo. a grafa na default ustawieniach. co jest grane??

 

Sapphire 3650 512MB DDR3

 

A GPU-z wogole mi nie dziala tylko kompa resetuje ;/

 

co jest grane??

Na poczatku moze sie troche przyciac ale pozniej pownien sie normalnie krecic wkasciwie to nie patrz na ta animacje (FPS jak juz sie licza) Tak wogle to nie jest dobry test tylko sluzy do rozgrzania gpu. Co do GPUZ to u mnie GPU-Z.0.1.8 resetuje kompa ale GPU-Z.0.1.7 juz dzila normanie.

 

Czy ktos testowal CF.

 

Na benchmarku pojawily sie testy CF (ASUSa chyba)

3DMark05 ~129% 12.8k pkt (SOLO 9.9k)

3DMark06 ~173% 8.3k pkt (SOLO 4.8k)

 

Zakladajac ze wersje OC

3DMark05 11.3k pkt

3DMark06 5.8k pkt

 

To teoretycznie CF OC powinno miec ~ (z matematycznego pkt widzenia :) czyli wynik pewnie - 5/10%)

3DMark05 14.6k pkt

3DMark06 10k pkt

 

Co jest wynikiem na poziomie 8800GT/9600GT ktory kosztuja 600/500zł a juz napewno podkreconego 8800GS . Oczywiscie CF bedzie potrzebowal wiecej W ale za to mozna kupic drugą karte za 215zl

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja. W 3D Markach może i mają dużo punktów, ale to nijak się nie ma do gier. Wystarczy spojrzeć na HD3870X2 i widać jak działa Crossfire. Jeden 8800GS/9600GT jest tańszy od dwóch HD3650 a wydajność zdecydowanie lepsza a przy tym zdecydowanie mniej problemów z grami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Zastanawiam się nad opchnięciem starej wysłużonej i elitarnej 7300GT od Galaxy z zalmanem jakiemuś frajerowi za 250zł, po czym mam zamiar kupić 3650 od Asusa albo Sapphire:

 

http://www.agito.pl/product/328776?bid=40

http://allegro.pl/item345111385_asus_pci_e...3_gw_3l_fv.html

 

Domyśliłem się już że pomimo tego że karta jest 2x tańsza niż 7300 jak go kupowałem, to teraz jest dwukrotnie szybsza(jako że w syntetykach prawie dogania 8600GTS, bez oc).

 

Czy jeśli udałoby mi się opchnąć 73 za te 250zł, to czy byłby to dobry wybór? A jeśli tak to która? Sapphire czy Asus?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na cichszym chłodzeniu, i IMO wydajniejszym od konstrukcji Sapphire'a, kosztem zajęcia dwóch slotów to bierz ASUSa. Mnie ta karta naprawdę przypadła do gustu. CrossFire dwóch takich kart to już bezsens. Taniej i pewniej będzie brać 9600GT lub HD3850. W swojej klasie ASUS wypuścił świetny produkt. Bierz bo warto ;) 256 czy 512MB to właściwie nie ma znaczenia - testowałem obydwie wersje i różnica przy wysokich rozdziałkach, z których i tak się nie korzysta przy takim sprzęcie sięga 1-2fps/s, czyli żadna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...