Skocz do zawartości
misieek

9800GT i GTX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

A jak sie nie potwierdzi to kupie to karte na starcie,z tego co mi wiadomo,ale nie bede mowil ska i sial bezsensownego zametu karta bedzie kosztowac 1.7-1.9k w PL na wejsciu ;)

Hmm nie spodziewam sie skoku wydajnosci jak po przejsciu z 79GTX na 88GTX,ale daje sobie glowe uciac,ze bedzie to wiecej niz 5%-obym sie nie mylil :),a te wszystkie spekulacje mnie troche smiesza,bo nie wiem czy pamietacie na poczatku mowiono,ze bede zastosowany pamieci GDDR5 i wogole takie tam,wiec czemu mialbym teraz w cos wierzyc :E

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać NV teraz stawia nie na jakość pojedynczej karty tylko na ilość... 3-way-SLI. Gdyby cena 98GTX była w granicach 1200zł to bez problemu moża by pomyśleć o SLI ale tak jak walną 1600-1800 to można sobie kolekcjonować naklejki ;)

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9800GTX GPU-z screen shot

 

Dołączona grafika

GPU-Z Validation http://www.techpowerup.com/gpuz/mr6hu/

Here is our 9800GTX GPU-Z screen shot. As you can see, the card’s core clock is only 25MHz higher than G92 based 8800GTS 512MB. But memory clock is as high as 1100MHz, so that’s why we said it will have a 0.8ns memory module. Because of the core clock’s raised, shader also went up to 1688MHz.

 

The amount of ROPs, shader and memory interface keeps unchanged compare to G92-400, 8800GTS 512MB’s core.

 

The GPU-Z 0.1.7 didn’t work with 9800GTX. After W1zzard@TPU make some change on his GPU-Z, the tool can finally read all the data of the card. Thanks, W1zzard.

Czyli na 99% 9800GTX będzie odgrzewanym kotletem i nv idzie w tym samym kierunku co ati, czyli na ilość :sad: Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

http://en.expreview.com/?p=280

 

"As expected, here is the card’s 3Dmark06 performance. Nothing special, score just around 14K"

 

ponad rok czekania a tu NV chce nam dać takie g****? Pewnie chcą, żebyśmy wszyscy kupowali 3 karty do Triple SLI chyba ich poj**** :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://en.expreview.com/?p=280

 

"As expected, here is the card’s 3Dmark06 performance. Nothing special, score just around 14K"

 

ponad rok czekania a tu NV chce nam dać takie g****? Pewnie chcą, żebyśmy wszyscy kupowali 3 karty do Triple SLI chyba ich poj**** :mur:

To potwierdza moja teorię, że ten rok będzie "suchym" rokiem dla kart graficznych :( Dopiero w przyszłym roku kiedy prawdopodobnie wyjdzie Dx 11 Nvidia i ATI stoczą potężny bój a tak lepiej już wybierać 9600GT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati ma szansę wyjść na prowadzenie jeśli chodzi o wydajność z pojedynczej karty.

 

W sumie nie ma się co dziwić NV. Po co mają robić szybszą kartę od 8800 GTX/Ultra skoro karty Ati są słabsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze nv tak postapiła. zawsze topowy model kolejnej generacji dawal dosyc wyrazny skok miedzy topowymi kartami poprzedniej.

A tu taka malutka roznica bedzie, ja osobiscie licze ze 9800gtx bedzie sporo szybszy niz to co widac po tym screenie...bo wypuszczanie takiej karty moim zdaniem mija sie z celem

roznica miedzy 8800gt az po 8800ultra nie jest wielka i wypuszczanie karty zblizonej wydajnosciowo do topowego modelu poprzedniej serii jest niewlasciwym posunieciem, chyba ze ten wynik jest z AA i AF:)

 

 

 

orientuje sie ktos moze czy trisli dziala z winxp czy tylko na viscie?

pzdr

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za rogiem gry ktore juz moga stac sie sporym problemem dla 8800GTX i 9800GTX w pelni detali. Dobrze ze zaopatrzylem sie w 88GT bo czekac nie bylo na co. I jeszcze cena? 1.7-1.9k ? Looool to sa chyba jakies yaya za to mozna zrobic 88GTS Sli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem to wczoraj napisać ale potem wykasowałem posta.

Czyli 128sp , 512 pamięci DDR3 i 256 bit , co da przy tych zegarach w grach max 10% nad GTxem ale w tam gdzie wielkość pamięci i szybkość szyny będzie miała znaczenie GTX będzie doganiać , jaki z tego morał GTX mimo że ma 1,5 roku jest nadal kartą , ktorej nie warto sprzedawać , a wręcz przeciwnie za 1000 dokupić drugą do SLi :)

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem to wczoraj napisać ale potem wykasowałem posta.

Czyli 128sp , 512 pamięci DDR3 i 256 bit , co da przy tych zegarach w grach max 10% nad GTxem ale w tam gdzie wielkość pamięci i szybkość szyny będzie miała znaczenie GTX będzie doganiać , jaki z tego morał GTX mimo że ma 1,5 roku jest nadal kartą , ktorej nie warto sprzedawać , a wręcz przeciwnie za 1000 dokupić drugą do SLi :)

 

a jak tam tri sli tylko z vista czy na xp tez dzialac bedzie? bo mam teraz l4 i jutro moge potestowac, ale niemam visty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwna sprawa z tym tri-sli , pewnie dodadzą obsługe pod xp , skoro na xp działa quad sli :wink:

czyli na dzien dzisiejszy jak wloze trzecia karte to dzialac nie bedzie? bo na 680i da sie odpalic 3karty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecnych sterownikach nie zadziała pod xp , seria 174 także nie dodała obsługi tri-sli pod xp.

i nie zadziala. ztcw ograniczeniem nie sa tutaj stery, ale sam sys operacyjny i jego warstwa odpwiedzialna, za tworzenie ramek - win xp ma ograniczenia do 3 generowanych klatek max, w vista jest zdaje sie 8. wczesniejsze odmiany quad, a wlasciwie jedna na serii gf7, renderowala klatki w trybie SFR - czyli dzielona byla jedna klatka pomiedzy cztery uklady (rownomiernie), wtedy sys pracowal na jednej klatce, no ale tez dzialalo to bardzo marnie. teraz, glownym trybem jest tryb AFR, czyli sys musi przygotowac min 3(tri) lub 4(quad) klatki, po jednej dla kazdego GPU, i win xp tutaj wymieka. dotyczy to obu producentow - nv i ati, czyli tri i quad z AFR tylko pod vista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy do premiery i wtedy się wyjaśni, nie ma co spekulować.

 

Ja tam myślę, że jeśli te screeny są prawdziwe, to logicznie można wytłumaczyć to tak, że wyjdzie ten 9800GTX. Cena jego będzie mniejsza niż kiedyś na starcie 8800GTX, więcej ludzi będzie na niego stać - i o to pewnie chodzi NV. Na wakacje albo po nich wyjdzie już prawdziwy G100 z DX10.1, 1GB pamięci, 512-bit itd. Później świat będzie należał do kart zupełnie innej generacji i skończy się wyścig Ghz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia daje ciała, za długo świętowali sukces G80, a teraz ich G92 nawet nie dotrzymuje kroku. W sumie po co, jak kokosy już zebrali, a na GF9800 nie wiem czy ktoś się złapie. Kolejny rok stracony? Crysis dopadł największego :mur: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie zadziala. ztcw ograniczeniem nie sa tutaj stery, ale sam sys operacyjny i jego warstwa odpwiedzialna, za tworzenie ramek - win xp ma ograniczenia do 3 generowanych klatek max, w vista jest zdaje sie 8. wczesniejsze odmiany quad, a wlasciwie jedna na serii gf7, renderowala klatki w trybie SFR - czyli dzielona byla jedna klatka pomiedzy cztery uklady (rownomiernie), wtedy sys pracowal na jednej klatce, no ale tez dzialalo to bardzo marnie. teraz, glownym trybem jest tryb AFR, czyli sys musi przygotowac min 3(tri) lub 4(quad) klatki, po jednej dla kazdego GPU, i win xp tutaj wymieka. dotyczy to obu producentow - nv i ati, czyli tri i quad z AFR tylko pod vista

 

czyli trisli tylko pod vista i tryb wydajnosci SLI AFR tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To potwierdza moja teorię, że ten rok będzie "suchym" rokiem dla kart graficznych :( Dopiero w przyszłym roku kiedy prawdopodobnie wyjdzie Dx 11 Nvidia i ATI stoczą potężny bój a tak lepiej już wybierać 9600GT :)

Może to i dobrze, może w końcu dostaniemy gry pod sprzęt,a zamiast czekać na sprzęt pod gry. Za dużo tych może ;)

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to i dobrze, może w końcu dostaniemy gry pod sprzęt,a zamiast czekać na sprzęt pod gry. Za dużo tych może ;)

pzd

Nie badz takim optymistą :> Nie bez przyczyny promowane jest SLI i Tri SLI :D Zdziwilbym sie baaaardzo gdyby autorzy gier stwierdzili "no doba, w tym roku gy pod sprzeta robimy i optymalizujemy kod bo bida na rynku" ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie badz takim optymistą :> Nie bez przyczyny promowane jest SLI i Tri SLI :D Zdziwilbym sie baaaardzo gdyby autorzy gier stwierdzili "no doba, w tym roku gy pod sprzeta robimy i optymalizujemy kod bo bida na rynku" ;]

Dlatego zadowoliłem się demem Crysisa, a z kupnem pełnej wersji poczekam aż pojawi się sprzęt i to wcale nie z najwyższej półki, który pozwoli komfortowo pograć w full detalach, że crysis będzie już wtedy na wyprzedażach tanich serii w marketach trudno, w takich przypadku działa jedynie głosowanie portfelem.

Co do nowych kart nvidii jak już ktoś powiedział to typowy efekt monopolu i jeśli ATI nie wypuści czegoś naprawdę ciekawego, co sprawi że słupki sprzedaży u zielonych pójdą choć trochę w dół musimy się przyzwyczaić do takiej sytuacji, albo...ciułać na konsolę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj właśnie wróciłem ze spotkania z chłopakami z MSI (wspólpracujemy) w pierwszej kolejności pojawi się 9800gx2 jesli dobrze pamiętam z 1gb ddr, premiera za parę dni. na początek startują od najwyższej.

Teraz pojawiły się jeszcze z serii 8800gts z chłodzeniem zalmana, jutro mają trafić do pierwszego dystrybutora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

jak ten 9800GTX ma taka specyfikacje to faktycznie jest to 8800GTS tylko ma wyzej taktowana pamiec :E

Dołączona grafika

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testbed:

·Intel Core 2 Duo E6850 (333MHzX9 Dual core) CPU

·Foxconn MARS | EIST and C1E disabled

·GeIL Plus+ DDR2-800 3-3-3-8 2.4V(Run:DDR2-800 4-4-4-12) Memory

·AVC Napoleon Cooler

·Seagate 7200.10 250G HD

·Acbel ATX-550CA-AB8FB 550W PSU

·ASUS BC-1205PT BD COMBO

 

We use (Seasonic)PowerAngle to record the actual power consumption of the whole platform.

Dołączona grafika

 

Ran another test with a X9650@4GHz, no more bottleneck for 9800GTX.

Dołączona grafika

 

Dla mnie ta specyfikacja jest więcej niż pewna, krąży jeszcze po sieci wynik GT200 (2560x1600)

http://img204.imageshack.us/my.php?image=usrwp2.jpg , ale to fake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...