Skocz do zawartości
misieek

9800GT i GTX

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze można kupić normalną wersję EVGA czy innego producenta i własnoręcznie podnieść napięcia... Będzie większe i 200 zł w kieszeni zostanie.

Pewnie, że można - ale do tego potrzebny jest Hard vMod ;)

A nie każdy chce/ czy potrafi takowy robić

Oczywiście są wyjątki jak np: 7800GT, czy 8800GT gdzie można podnieść vGPU z poziomu BIOS`u

Edytowane przez PoulN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Zawsze można kupić normalną wersję EVGA czy innego producenta i własnoręcznie podnieść napięcia... Będzie większe i 200 zł w kieszeni zostanie.

a masz taka wprawe w lutowaniu,zeby zrobic moda i pozniej usunac,co by sie w servisie nie skapneli jakby karta padla??Jak tak to mam troche sprzetu,ale szkoda tracic gwarancje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Wiesz,ze niekiedy olowek daje tyle co nic,na 8800GTS zrobilem olowek na pamieciach i poszly 35Mhz,za taki przyrost to ja podziekuje,bo jest gow..warty a na kartach highendowych nie ma opcji na olowek do gpu,zadne gtx'y nie maja modow olowkowych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+wsparcie dla HD, ale to robi moja karta za 100zł :D

-brak postępu w konstrukcji gpu wobec poprzedniej generacji

-nadal nie jest to karta do gry w crysis w full HD

Już się zastanawiałem, czy jej nie polecić do zestawu za 6000 (z monitorem) ale widzę, że ta karta to czysty marketing, widać już nVidia broni się przed wrogim przejęciem przez intela i zbiera kasę z wiernych klientów.

Mimo to karta nieco wydajniejsza od 8800GT więc na dzień dzisiejszy ujdzie ale jak na jutro to już nie jest żadna propozycja.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz taka wprawe w lutowaniu,zeby zrobic moda i pozniej usunac,co by sie w servisie nie skapneli jakby karta padla??Jak tak to mam troche sprzetu,ale szkoda tracic gwarancje

Gwarantuje, ze jakbym pokazał ci gdzie robilem moda to i tak bys nie zauwazyl. Sa jednak tacy co wola dopłacić 200zł, ale ich też szanujemy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,ze niekiedy olowek daje tyle co nic,na 8800GTS zrobilem olowek na pamieciach i poszly 35Mhz,za taki przyrost to ja podziekuje,bo jest gow..warty a na kartach highendowych nie ma opcji na olowek do gpu,zadne gtx'y nie maja modow olowkowych :)

Hehe, a myślisz, że jakbyś polutował moda to by latały lepiej? Poprostu memki słabe. Ja miałem taki przypadek, że podnoszenie Vmem powodowało gorsze o/c ;]

A ołówkowy mod na GPU też pewno jest, a jak nie to zawsze można zrobić mod na chwytakach (więcej info znajdziecie na forum ShackIT.pl) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a myślisz, że jakbyś polutował moda to by latały lepiej? Poprostu memki słabe. Ja miałem taki przypadek, że podnoszenie Vmem powodowało gorsze o/c ;]

A ołówkowy mod na GPU też pewno jest, a jak nie to zawsze można zrobić mod na chwytakach (więcej info znajdziecie na forum ShackIT.pl) :wink:

bywa tak niestety , dovoltowanie i spadek na ramach ;(

p.s.

u mnie z 7 razy lutowane w tych samych miejscach i juz deczko widac efekty, ale lajkonik chyba by sie nie zjarzył ;)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

A ołówkowy mod na GPU też pewno jest, a jak nie to zawsze można zrobić mod na chwytakach (więcej info znajdziecie na forum

no memki slabe byly to fakt a co do olowka na gpu w gtx'ach to mi znajdz :) skoro uwazasz ze napewno sa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.techarp.com/showarticle.aspx?artno=88&pgno=4

Jak patrzyłem na zestawienie kart to sobie myślę czym się różni 8800GT od 9800GT ? Tylko mnie jedno dziwi taka mała różnica między tymi kartami czemu 9800GT będzie na G94? :blink:

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.techarp.com/showarticle.aspx?artno=88&pgno=4

Jak patrzyłem na zestawienie kart to sobie myślę czym się różni 8800GT od 9800GT ? Tylko mnie jedno dziwi taka mała różnica między tymi kartami czemu 9800GT będzie na G94? :blink:

strzelam:

-proces wykonania

-pare poprawek w kontrolerze

-nowa wyższa cyferka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy z ESC, tak na szybko (nie bawiłem się pamięciami):

Dołączona grafika

 

Nie patrzcie na marki, bo procek jaki jest, każdy widzi (przejściowy sprzęt) :lol:

 

Skusiło mnie to czarne PCB :P

Edytowane przez Aresius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Nie nie jestes w bledzie ;)

Przez to nie mam jak wlaczyc filmu na zwytklym TV(mam 9800GX2)

Zauwazylem jedna rzecz i trzeba przyznac,ze 9800GTX'y lepiej sie kreca od 8800GTS'ow-oczywiscie bez modow

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie jestes w bledzie ;)

Przez to nie mam jak wlaczyc filmu na zwytklym TV(mam 9800GX2)

Zauwazylem jedna rzecz i trzeba przyznac,ze 9800GTX'y lepiej sie kreca od 8800GTS'ow-oczywiscie bez modow

8800 GTS nie ma osobnego gniazda HDMI ale sygnał jest wyprowadzany przez DVI dzięki czemu mozna podpiąć TV HD (z HDMI) przez przejściówkę DVI->HDMI. A zwykły tv klasycznie przez TVout.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie udało kupić jeszcze taniej,miałbyć 88GT przyszedl jednak 98GTX.

Pierwsze wrażenie : O kur.a ale bydle. Karta jest strasznie wielka,potrzebuje dwie wtyczki zasilania,ale na moim zasilaczu [Chief 450W] wszystko smiga. Karta potezna, to samo w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle coś wiadomo na temat premiery karty 9800GT? Tak czekam i czekam na tą kartę i jakoś się nie mogę doczekać...

Ciekawi mnie czy pobije swego poprzednika 8800GT(S)

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z posiadaczy 9800GTX mogl by mi podac wymiary zaznaczone na obrazku pinizej? Nie musza byc bardzo dokladne (wystarczy byle linijke przylozyc od tylu karty miedzy srodkami srub), tak tylko do wstepnej weryfikacji pewnej koncepcji :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez jedras77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...